Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymagyulladása van gyermekemnek. Megnyugtatnátok? fórum

Fitymagyulladása van gyermekemnek. Megnyugtatnátok? (beszélgetős fórum)


28. Bless the child (válaszként erre: 28. - Fitymámnagy)
2021. jún. 21. 17:17
Te már voltál itt, emlékszem, akkor is a pöcsöddel "játszottál"
2017. jún. 21. 23:20

Igen már nincs begyulladva neki.

Holnap megyünk vissza ellenőrzésre az sztk-s dokihoz.

26. Imisz (válaszként erre: 22. - Bobita0212)
2017. jún. 20. 23:07

Remélem sikerül elkerülni a műtétet! Most hogy áll a dolog? Csökken a gyulladás?


Kívánom a legjobbakat nektek!

25. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Bobita0212)
2017. jún. 20. 13:17
várd mig elmúlik a gyulladás használj jó erős kamilla teát ,ha már nen fáj akkor fürdéskor tanitsd meg hogy kell felhúzni óvatozan de azért többször egymásután ,akkor esetleg nem kell műteni,csak minden nap kell következetesen ,4fiam és 5 fiú unokám van csak 1nek kellett műteni,pedig nekik is mondtam a másodiknál már nem volt kérdés a dolog már pici korában elkezdték most 6 éves egy fürdésnél se felejti el
24. bobita0212 (válaszként erre: 23. - Margaret Margret)
2017. jún. 20. 12:46
Köszönöm a biztatást!
2017. jún. 20. 12:34
Biztos nem lesz semmi baj. Ne aggódj! Az aggódás sokkal rosszabb. Minden meg fog oldódni.
2017. jún. 20. 11:58

Megjártuk a dokit tegnap.

Nem tudom h a selymes letapadas mit jelent,de az orvos azt mondta h komoly fitymaszűkületr van és h első ránézésre műtét.

De mindenképp meg kell várni h teljesen meggyógyuljon.

Na már most....ez a doki aki itt nálunk van felnőtt urológus. Úgyhogy bízom abban h nem kell majd műteni a kisfiam. Van már időpontunk gyerekurologushoz egy másik városba. Remélem ő sokkal jobb lehetőségekkel fog bennünket kecsegtetni.

Olvastam neten sokat a témában. Létezik olyan h vákuummal oldják meg a problémát,vagy helyi érzestelenitesben a dr óvatosan felszedi.

Volt olyan netes oldal ahol azt olvastam csak akkor műtenek ha már nem tud sugarban pisilni csak cseppekben. De szerencsére nálunk ilyen nincs.

Nagyon nagyon aggódom,de próbálok pozitívan gondolkodni h nem lesz szükség műtétre.

21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Bobita0212)
2017. jún. 19. 18:13
Ne félj, biztos minden rendben lesz. Én nagyon arra tippelek, hogy nálatok is ez a "selymes tapadás" lehet ami nekünk hála istennek megoldódott (bár nem volt egyszerű) az egyébként állítólag elég gyakori a kisfiúknál. Egy tanácsot viszont adnék ha azt mondja hogy nem kell felhúzni mosni stb. akkor kérd ki más orvos véleményét is mert nem hinném hogy ez jó ötlet, illetve nézd meg írt itt több kisfiús anyuka is hasonlókat.
20. Piroska52 (válaszként erre: 19. - Bobita0212)
2017. jún. 19. 08:00
nyugi nem lesz semmi baj ,jobbulást a gyerkőcnek,nyugi
2017. jún. 19. 07:00
Ma megyünk urologiara kíváncsi vagyok mit mondanak. Félek nagyon 😞
18. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Bobita0212)
2017. jún. 18. 15:26
ha egy gyerekorvos ilyet mond akár vissza is adhatja a diplomáját 4 fiam és 5fiu unokám van mind megtanulta hogy fürdéskor meg kell mosni és párszor felhúzni nem is nagyon volt baj ha meg valami miatt még is ott volt a kamilla
2017. jún. 18. 07:43

Ez az az álláspont, amin mindig változtatnak. A nagyobbik fiam amikor megszületett, az volt a javaslat, hogy húzogassuk neki minden fürdèskor a fütyijén a bőrt, felvált neki szépen, nem volt vele semmi gond.

Viszont 2,5 évvel később megszületett az öccse, ugyanaz a doki megtiltotta, hogy két éves koráig hozzányúljunk a,kicsi kukacához. Meg is lett az eredménye, szűkülete lett, amitől tudott pisilni, de nem lehetett hátrahúzni a bőrt. A doki azt mondta, ha magától nem rendeződik, akkor vigyük már nem emlékszem hogy sebészetre vagy urulógiára, de ezt nem tettük meg, inkább a lassú módszert választottuk, vagyis az óvatos hátrahúzogatást. Szépen feloldódott az is így. Egyébként az itteni doki eljárása a hirtelen durva felrántása a bőrnek, az ismerős anyukáktól tudom, ami fájdalmas a kicsik számára, én ezt nem vállaltam be

16. bobita0212 (válaszként erre: 15. - Imisz)
2017. jún. 18. 07:29
Na igen....nem os értem egy orvos hogy jelenthet ki ilyet.
15. Imisz (válaszként erre: 14. - Bobita0212)
2017. jún. 17. 23:22
Öntisztuló..hát kérdezd meg a párod, ha nem mossa meg rendesen (hatrahúzva) mi gyűlik fel alatta? Lehet, hogy orvosilag öntisztul de a gyakorlat azért mást mutat.
2017. jún. 17. 21:57

Ha meggyógyult ezentúl biztos jobban oda figyelünk rá.


Csak dühítő h a gyerekorvos mondta mindig h ne piszkáljuk s kukit,mert öntisztuló szerv....hát látom,tényleg.

2017. jún. 17. 16:32
ezt mi is végigjártuk sajnos amikor pár hónapos volt. nekünk azt mondta a doki, hogy fel kell húzni és meg kell mosni és krémet is írt fel rá, illetve azt a szakkifejezést használta erre, hogy "túlzott selymes tapadás". Állítólag ez az orvosi neve. Nem elrémíteni akarlak de borzasztó volt,szegénykém üvöltött mint a sakál és vérzett stb. én meg olyan lelkiállapotban voltam miatta hogy legszívesebben felkötöttem volna magam mert nem elég, hogy szegénynek fáj és akkor én még kínozzam. De meggyógyult, pár hét alatt lecseng az egész. A védőnő is mondta, hogy nyugodtan vigyem le a picit ha végképp nem megy megmutatja segít stb. Viszont ami nagyon fontos ebben azt is elmondta a dokival együtt, hogy ha ezt nem csináljuk így végig ahogy javasolták abból viszont komolyabb gond lehet. Jobbulást kívánok nektek.
12. Imisz
2017. jún. 17. 16:32

Számomra is felfoghatatlan a mai hozzáállás. Rokonságban is mondták az anyukának, hogy 2 éves koráig ne foglalkozzon a kisfiú kukacával....Lehet, hogy ma már nem divatos szokás, de nekem anno azt mondta a védőnő mikor szűlés után hazamentünk, hogy minden pelenkázáskor próbálgassam huzogatni. Hát nem minden pelusozáskor, de MINDEN fürdetéskor próbáltam. Nem feszegettem, cibáltam, meg sem rezdült a fiam annyira óvatosan próbáltam. És láss csodát, 2 hónapos korára simán, minden fájdalom és gyulladás nélkül hátra tudtam húzni, rendesen meg tudtam mosni. Ennek már 25 éve, és soha semmi gondja nem volt, sosem gyulladt be de még a közelében sem járt gyulladásnak.

Szóval nem értem ezt a mai felfogást, nem voltak a régiek azért annyira ostobák, hogy mindent homlokegyenest ellentétesen kellene ma csinálni.


Persze, most ne huzogasd, biztosan fáj is neki. Majd ha meggyógyult.


Remélem hamar rendbe jön a kisfiad és elfelejti ezt az egészet!

11. globus (válaszként erre: 3. - Bobita0212)
2017. jún. 17. 16:04
Felfoghatatlan, hogy miért nem engedik ma rendesen megmosni a kukacot... ahhoz pedig igenis fel kell húzni, nem a semmitől gyullad be.
10. kisj (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. jún. 17. 15:58

Ja voltunk már ilyen helyzetben.

Mielőtt túlságosan is együtt érző anyuka lennél, gondolj arra, hogy inkább most legyen neki egy kicsit rossz, mint felnőtt korában, mikor is hazavághatja az egész szexuális életét.

9. bobita0212 (válaszként erre: 7. - Spann)
2017. jún. 17. 14:07
Köszönöm a tippet.
8. bobita0212 (válaszként erre: 6. - Dália 2)
2017. jún. 17. 14:07
Minimálisan
7. spann (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. jún. 17. 14:02

A kamilla rendbe hozza, de nem a fürdővízbe kell önteni.

Üljön le egy székre a kisfiú, és lógassa bele a fütyijét a hideg kamillateába minél tovább.

6. dália 2 (válaszként erre: 3. - Bobita0212)
2017. jún. 17. 14:00

Persze,ha rendbejött akkor csak.

Váladékozik is neki?

2017. jún. 17. 13:57
Hát nem tudom de engem.ez nagyon megremit. Főleg h lázas is miatta.
2017. jún. 17. 13:52
Ha kamillát főzöl virágból, nagyon szűrd meg, nehogy maradjon benne a virágból. Erősre főzd, mert a fürdővíz úgy is hígítja. A kamilla nagyon jó, még úgy is, ha nem ülőfürdőt, csak lemosást csináltok. Lemosásnál lehet töményen is. Kis tálkát tartasz alá, ő megfogja és te vattakoronggal óvatosan lemosod, a kinyomkodott koronggal pedig óvatosan megtörölgeted neki. Persze nem tudom mekkora a fiad, ha kicsi, akkor fektetve, alá pedig törölközőt. Néhány alkalom elég szokott lenni.
3. bobita0212 (válaszként erre: 2. - Dália 2)
2017. jún. 17. 13:43
Most azt mondta a dr h ne huzogassuk. Nagyon be van neki dagadva. Kb 2-3* akkora
2017. jún. 17. 13:39
Jobbulást a kis pasinak! Hasonló volt nálunk is,rendbe jön ne aggódj! A kamillás fürdő nagyon jót tesz.Fontos minden nap nézni,felhúzni a bőrt,ha nem is megy próbálkozni.
2017. jún. 17. 13:33

Tegnap délutánra lett neki kétszer akkora a kukija mint egyébként. Ha pisil csípi neki. A láza is felmegy neki 38-39 között ingadozik.

Ma voltunk az ügyeletes sebész orvosnál aki burow kenőcsöt adott rá,zinnatot és kamillas ülőfürdőt javasolt.

Nagyon félek nehogy valami nagyobb baja legyen vagy esetleg műteni kelljen. Hétfőn vinni kell urológushoz. Eléggé ödémás is neki a kukaca.

Piros is neki.

Volt már valaki hasonló helyzetbe? Tudna valaki tanácsot adni? Eselteg meg tudnátok nyugtatni valamivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook