Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy adok be a macskának minden nap egy 2 cm-es kapszulát? fórum

Hogy adok be a macskának minden nap egy 2 cm-es kapszulát? (tudásbázis kérdés)


23. e8f01348a3 (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2017. jún. 25. 19:07
Minden reggel amikor nagyon éhes megeszi párizsiba vagy márkrémes kenyérbe gyurva. nagyon éhes legtöbbször ilyenkor csak fal. valamikor össze se rágja csak nyeli a kaját a kis hülye :)
2017. jún. 25. 19:00
hú sajnos nem tudom az én cicám minden gyógyszert (ha ritkán kap) elvesz a kezemről és megeszi. Viszont ekkora kapszulát még sosem kapott. Azért én megkérdezném a dokit is hogy nincs e ötlete.
2017. jún. 24. 04:54

Hogy sikerül a gyógyszerezés? Sikerült beadni neki?


Ekkora kapszula beadását én is esélytelennek tartom, azért írtam, hogy a tartalmát kell valamibe belekeverni. De tény, hogy sokszor kiszagolják, és nem hajlandók megenni. Volt, hogy (kutyának) végül injekció formájában kellett beadni, annyira nem akarta bevenni. A fecskendős módszer is praktikusnak tűnik, hacsak nem menekül el előled már a harmadik napon... Szóval érdekelne, sikerül-e gyógyszerezned, és ha igen, milyen módszerrel.

2017. jún. 15. 12:50
Valamikor a cica is lenyeli egyben a párizsit illetve alig rágja meg de tuti kiköpi igy
19. mmacus (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2017. jún. 15. 12:32
Na igen, ő nem szaglászta, hanem lenyelte rögtön:)
2017. jún. 15. 11:32
Nem szeretném azért elkapni ez a csepp remélem jó lesz meg a gyógyszer. valahogy kikisérletezzzük marad a májkrém..
17. emagdi (válaszként erre: 12. - E8f01348a3)
2017. jún. 15. 11:31

szerintem esélytelen az ételbe keverés, nem fogja megenni. de persze egy próbát megér.

de bármilyen gyógyszert a legegyszerűbb a macskának fecskendővel beadni, gyógyszertárban tudsz venni egészen vékony fecskendőt (de tényleg ezt a nagyon nagyon vékonyat, ami még keskenyebb mint egy ceruza). ezt oldalról a szájába dugod, és gyors mozdulattal hátrafelé belenyomod a "torkába". nem fogja ezt sem szeretni, de így bele tudod adagolni.

esetleg még a nagyon apró tablettát lehet macskának beadni, amit alább is írtak, hogy szétfeszíted a száját, a nyelve torkához közeli részére dobod a tablettát, macska szája összezár, amíg nyel párat.


de azért én rákérdeznék a dokinál, hogy nincs-e valami macskabarátabb gyógyszer, mert egy hónapon keresztül ez a fajta gyógyszerezés elég kemény menet lesz neked is meg az állatnak is

2017. jún. 15. 11:29

Igen, a másik tippem az atka volt.

Lehet ám pedig a szárazra is allergiás.

2017. jún. 15. 11:24
Bár nem hinném hogy a száraztápra allergiás ritkábban eszi
2017. jún. 15. 11:24
Valami parazita lehet benne auért vakarta sebesre arra is kapot cseppet lehet atka valami csipkedi.
13. csgybzs (válaszként erre: 12. - E8f01348a3)
2017. jún. 15. 11:20
Ételallergiára lett tesztelve? Ezek tipikusan olyan tünetek.
12. e8f01348a3 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2017. jún. 15. 11:17
Börviszketésre sebre kapta hullik a szöre meg valkarodzik tiszta stáraz a böre kivakarta. legjobb ha szét lesz bontva és májkrémbe keverni. de 30 napig?
11. Böce
2017. jún. 15. 11:02

Sziasztok!

Az én cicám kiszagolta azt/azokat a falatokat, amiben volt, és nem ette meg.


Egyébként sem véletlenül kapszulás: vagy a gyomor védelme miatt, vagy azért, hogy a felszívódás a beleknél történjen, ne a gyomorból. Nem mindegy.


Szerintem beszélj a dokival, van-e más lehetőség. Egyébként nekem az vált be, hogy lefektettem a kanapén a cicát, párnával megemeltem a fejét, simogattam, megnyugtattam, hanyatt fordítottam, egyik tenyeremmel az állát átfogtam, a másikkal kinyitottam a száját és beleraktam a gyógyszert. Nyelt egy nagyot (azt figyeltem, mert rafkós volt egyébként, félre rakta a szájában és később kiköpte) és kész.

10. csgybzs (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2017. jún. 15. 11:00
Ha elolvastam volna nem kellett volna leírnom ugyanezt még egyszer. :)
9. csgybzs (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2017. jún. 15. 10:59

Egy macska nyelőcsövén simán megakad egy ekkora kapszula, ne vicceljen már a doki, hát én is alig-alig tudom lenyelni. Tízből kilencszer tuti keresztbe áll a torkomon...

Én a helyedben szétszedném, kikeverném valami hígított májkrémmel és fecskendővel jó hátra benyomnám, hogy lenyelje. Nem túl kedves, de még mindig jobb, mintha megfulladna.

8. emagdi (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2017. jún. 15. 10:54
a kutya teljesen más tészta :)
2017. jún. 15. 10:53

ezt a normál kapszula méretet nem fogja tudni lenyelni... még sok embernek is megakad a torkán, de egy macska nyelőcsövéhez képest ez hatalmas!!


én azért jelezném az állatorvosnak, aki ezt felírta, hogy ez nem volt szép tőle... :S

én megkérdezném tőle, hogy van-e valami macskáknak való gyógyszer erre a problémára, illetve hogy egyáltalán feltétlenül kell-e gyógyszert bevennie a problémájára.


ez egyébként micsoda? antibiotikum, vagy gyulladáscsökkentő szer?


ha már mindenképp be kell adnod a macskának, akkor én azt csinálnám, hogy kiszedném a port a kapszulából, feloldanám vízben (remélhetőleg feloldódik) és azt egy fecskendővel kis adagokban benyomkodnám a macska szájába. kb ez az egy esélyes beadási mód szerintem. (ez a májkrémbe-sajtba-akármibe csomagolás elég naív dolog, mert kiszagolják hogy valami van benne).


sok szerencsét!

2017. jún. 15. 10:41
Igen én is gondoltam párizsira mondjuk a cica kisebb mint a kutya nehezebben nyeli le.nem tudom miért ilyen nagy 2 cm gyogyót az ember sem nyel le szivesen.
5. mmacus (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2017. jún. 15. 10:33
Én a kutyánknak egy-egy kolbászkarikába dugva adtam be a gyógyszereket.
4. csutkamano (válaszként erre: 2. - E8f01348a3)
2017. jún. 15. 10:30
Próbáld meg egy nyers csirkemell falatba becsomagolni. Talán nem köpi ki.
2017. jún. 15. 10:28
Biztos írnak gyakorlottabb állattartók is, de a szokásos májkonzervbe bugyolálós módszert ajánlom első körben. Beleteszed egy kis májkonzervbe a port,ragasztasz rá még egy kicsit, hogy ne érezze a por ízét, aztán adsz neki egy "tiszta falatot", az orvosságost meg igyekszel legurítani a torkán, hogy ne nyammogja széjjel, aztán jöhet még egy "tiszta" falat. Ez sokszor működik, bár volt olyan kutya, amelyik nem volt hajlandó lenyelni az orvosságos párizsidarabot, csak a rendest...
2017. jún. 15. 10:15
viszketésre sebekre adtán de elég nagy kapszula ha nem nyeli le potyára kiatdtam azt a sok pénzt. 30 db van benne. ha szétnyitom biztos keserü mert por van benne. csak egyben kell lenyelnie.
2017. jún. 15. 10:13
2 cm-es kapszulát hogy adok be macskának minden nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook