Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ihat egy kisgyerek alkoholmentes sört? fórum

Ihat egy kisgyerek alkoholmentes sört? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. aug. 25. 21:11

Ajaj. Pedig én is ugyanezt szerettem volna kérdezni. Végigolvastam. Az én fiam hatéves, semmi hiszti. Viszont volt, hogy a 0%-os citromos sörből kapott kóstolót. Remélem felnőttkorában is beéri az alkoholmentessel. Nem hinném, hogy ettől lenne alkoholista. A családban van pár, de ők sem attól lettek, mert gyerekkorukban itatták őket, hanem mert gyengék és nem bírják a terheket. Amúgy a cukrozott gyümölcsleveknél még ez is jobb. Azt abszolút nem veszek. Vizet, tejet iszik. Mondjuk kétévesen még bőven anyatejen volt. Amikor pici volt és kávéztunk, akkor ő kapott malátakávét. Nehogy már ő kimaradjon a jóbol. Tudta is ő, hogy az nem ugyanaz mint a miénk? Még ugyanolyan pohárból is kapta. Így nem érezte, hogy kihagyjuk valami fontosból. Amikor pedig vendégségben voltunk és megkínáltak borral, akkor ő málnaszörpöt, ugyanilyen elgondolásból. A sörökben nincs tartósítószer, a gyümölcslevek viszont tele vannak vele, plusz a rengeteg cukor és mindenféle adalék.

A hiszti nálunk nem divat, mivel azzal semmit nem lehet elérni. Néha volt és nagyon fárasztó kezelni, időt kell rá szánni és csirájában elfolytani. Ha hagyjuk, az arról győzi meg a gyereket, hogy szabad, sőt jutalmat is kap érte - a hiszti tárgyát.

2009. nov. 8. 13:31

Persze,még alkoholosat is...

buta kérdésre-buta válasz:)

69. 705b04a4b3 (válaszként erre: 68. - Herengtimea)
2008. dec. 16. 20:34
eléggé kiakadtam ettől kérdéstől!!!!
68. herengtimea (válaszként erre: 67. - 705b04a4b3)
2008. dec. 14. 13:32
pont ezt akartam irni énis,az a furcsa hogy valaki ilyen kérdést tesz fel.)))
2008. dec. 14. 13:21
Persze!!! De még figyelmedbe ajánlom a nikotinmentes cigarettát és a vizzel töltött fecskendőt is. Tuti sikeres felnött lessz!!!
2008. dec. 14. 12:12

Én biztos nem adnék neki,csatlakozva az előttem elhangzottakhoz.

Egyszer megboldogult alkoholista nagyapám leitatta halál részegre a kutyát-mert követelte-láttátok volna szerencsétlen jószágot...

A hisztit meg kezelni kell,következetesen,és nem ráhagyni a gyerekre.

Ha majd hisztizik,hogy márpedig ő nem fog iskolába járni,nem fog?

Nem szabad ráhagyni.

Lenne még,de szerintem a lényeget mások-és én is leírtam.

2008. dec. 12. 14:21

Szerintem egy két éves gyereknek nem szabad adni sört,még ha alk.mentes is.Engem már az is elborzaszt, h a 2éves kisgyereknek az anyja ad sört.Te jó ég,ha kifejteném a véleményem erről a jó anyukáról,szerintem kitörölne hoxa innen. Hogy jutott oda el az a gyerek hogy egyszer is adott neki az anyja sört?!?!?Azt sem értem miért kellett vele megkóstoltatni.

Az igaz,h tele van vitaminokkal,meg még sok jóval,de akkor is....nem 2évesnek való.Azt meg nem tudom h mi baja lehet tőle,de nem is érdekel,ha iszik akkor igya.


Egyébként a sörön kívül mást is megiszik???Vagy már függő?

64. direne
2008. dec. 12. 14:05

Érdekes kérdés, érdekes válaszok.

Én nem adnék.

Hogy mi a jobb? Cukros kóla vagy alk.mentes sör?

Szerintem egyik se.

63. Ritapam (válaszként erre: 45. - 56288d981e)
2008. dec. 6. 19:19
meg kell tanulnia... de hol a határ?? ha cigit kér azt is kaphat?
62. Miraut
2008. dec. 6. 16:12
Affffrancnak inna?!
2008. dec. 6. 07:36
Én nem adnék neki,az tuti!!
60. mohonc (válaszként erre: 58. - 363d535da9)
2008. nov. 20. 18:37
Csatlakozom!!!!!!!
2008. nov. 20. 18:36
ihat, de nem hiszti árán!! Holnap miért fog hisztizni?
2008. okt. 8. 18:36
Ihat! DE, miért kéne innia??????????
57. 53e9630651 (válaszként erre: 51. - Pocika)
2008. okt. 8. 17:40
Ezt ismertem. Nagyon jó és tanulságos!
56. d9d8721118 (válaszként erre: 43. - 56288d981e)
2008. okt. 8. 17:35
Te egyszer ittál ilyet, és nem követelted, és nem hisztiztél, ez itt a különbség.
55. d9d8721118 (válaszként erre: 51. - Pocika)
2008. okt. 8. 17:33
Ez jó volt :)
54. Kedveske (válaszként erre: 39. - M_Marcsa)
2008. okt. 7. 14:33
Ja, főleg én, mert hogy nem szeretem:-)
53. Klimpírozi (válaszként erre: 52. - Kaprazat)
2008. okt. 7. 14:32
jól szólsz, káprázatost:)))
2008. okt. 7. 13:27

Nekem nem azzal van a gondom, ha kap egy gyerek néha egy pici sört. Attól nem lesz senki alkoholista, ebben egyetértek. A baj ott kezdődik, ha a gyerek hisztizik érte és ezért "kell" neki adni. Ez több oldalról is problémás. Mert ha ilyen nehezen jut hozzá, akkor fontos lesz neki. Ha elér hisztivel dolgokat, akkor csak rosszabbodni fog a helyzet, mert megerősítést kap a hiszti, amikor eléri vele a célt.


Szerintem nem az a kérdés, hogy egészséges-e a sör vagy nem. El kell a gyereknek fogadnia, hogy vannak olyan dolgok az életben ami nem gyereknek valók. És a sör ilyen. Belekóstolhatott, de itt a határ.

51. Pocika (válaszként erre: 46. - Kaprazat)
2008. okt. 7. 13:09

szerintem nálad az igazság.

Ismeritek az alábbi kis történetet:

Kisgyerek az anyukájával a buszon utazik és a kicsi folyamatosan rugdossa a vele szemben ülő nénit. A néni nem szólt semmit csak megpróbálta a rúgásokat kikerülni.A többi utas szólt az anyukának, aki azt válaszolta, hogy ő nem akadályozza a gyereket semmiben, azt csinál amit akar. Erre egy loboncos hajú fiatalember kivette a szájából a rágógumit és a kedves mama hajába dörzsölte, majd annyit mondott, hogy gyerekkorában őt sem akadályozták semmiben.

Szerintem tanulságos.

50. 56288d981e (válaszként erre: 47. - Raistlin Majere)
2008. okt. 7. 12:18

Szerintem itt már nem az a kérdés, hogy egyáltalán kapjon-e, hiszen "imádja és hisztizik, ha nem kap..." tehát már túl van az első rácsodálkozáson. Lehet, hogy egészségesebb, mint az általad említett párizsi, de szerintem akkor sem normális dolog tea vagy gyümölcslé helyett sörrel "itatni" a gyereket, legyen az alkoholmentes is akár. A vitaminbevitelről más módon is lehet gondoskodni, főleg manapság.


A kulturált alkoholfogyasztás magyarországi meg- (nem) ítélésére vonatkozóan pedig abszolút egyetértek.

49. Klimpírozi (válaszként erre: 47. - Raistlin Majere)
2008. okt. 7. 12:02

ácsi.. senki sem fröcsög, legfeljebb a sör csöppent ki, más nem..nekem a hiszti tetszik ebből a dologból a legkevésbé, a sör és egyéb vonzatok mellékterméke, teszem hozzá feleslegesek..de egészsésgére a kisöcsinek,egy kiadós raplit követően:))

Túl vagyok egy kismanón, 20 éves elmúlt, mégis tudtam kezelni a kirohanásait sörivás nélkül is..

48. spinneli (válaszként erre: 47. - Raistlin Majere)
2008. okt. 7. 11:54

"anyukák egy csomó dologban nagyon "kockafejűen" gondolkodnak. Azt gondolják, hogy aki nyári esténként megiszik egy pohár sört az alkoholista. Hazánkban nem ismert fogalom a kulturált alkoholfogyasztás fogalma."


Ezzel teljesen egyetértek.

47. Raistlin Majere (válaszként erre: 46. - Kaprazat)
2008. okt. 7. 11:51

Azért ez egy kicsit sarkosan megfogalmazott vélemény. Emlékszem, mikor kisgyerek voltam, a vendégek elmenetele után mindig kiittam a maradék likőrt vagy bármit a pohár aljából. Ennek ellenére nem lettem kocsmába járó, sőt le is diplomáztam :-)

A hiszti egy más kérdés, de ebből a szempontból nem olyan fontos.

És kérdem én kit kényeztessen el az ember, ha nem a saját gyerekét. Sajnos úgy veszem észre, hogy az anyukák egy csomó dologban nagyon "kockafejűen" gondolkodnak. Azt gondolják, hogy aki nyári esténként megiszik egy pohár sört az alkoholista. Hazánkban nem ismert fogalom a kulturált alkoholfogyasztás fogalma. Én bevallom tojok az ilyen konvenkciókra, az én életem az én életem, az én gyermekem az én gyermekem. Aki itt bőszen fröcsög az alkoholmentes sör ellen, ami tele van B vitaminnal és ásványi anyagokkal, az lehet, hogy simán gyilkolja a gyereke szervezetét az olcsó párizsival, vagy túró rudival, ami tele van E-vel.

2008. okt. 7. 10:27

Persze hogy ihat alkoholmentes sört! Hiszen az finom! És ugye abban is egyetértünk hogy nem lehet mindenkinek egyetemi professzor a gyerekéből, kellenek népek a kocsmába is ám! Oda is kell nevelni az utánpótlást!


Ja, hogy követeli a gyerek a sört. Hát, ha követeli, akkor sajnos nincs mit tenni. A szülőnek meg kell hajolnia a gyerek minden kívánsága előtt, elvégre ha mindenki rendre szoktatná a gyerekét, akkor ki is veszne a nyelvből az a szó, hogy "elkényeztetett", nem? Ápoljuk szép magyar nyelvünket.


És amiatt is kár aggódni, hogy ha nem tanítjuk móresre a gyereket akkor egy pökhendi pojáca lesz belőle. Majd legalább ha felnő, akkor a feleségének és a gyerekeinek megmutatja, hogy ki az úr a háznál! Persze mindíg csak pár sör után...

45. 56288d981e (válaszként erre: 44. - Raistlin Majere)
2008. okt. 7. 09:47
Nem a mennyiséggel van a gond szerintem, hanem hogy megkapja, amiért hisztizik. Előbb utóbb meg kell tanulnia, hogy ne hisztivel érje el, amit szeretne.
2008. okt. 7. 09:41
Tényleg nem akarom felizgatni a kedélyeket, de sztem virslit, párizsit etetni a gyerekkel sokkal veszélyesebb (károsabb az egészségre), mintha alkalomadtán iszik egy kis mokkáspohár alkoholmentes sörikét. :-)
43. 56288d981e (válaszként erre: 42. - 56288d981e)
2008. okt. 7. 09:15

Ja, és a kicsi unokatesóméknak (6 és 8 évesek) még "csípős" vizet sem adnak a szülei, nemhogy kólát, pláne sört.

Egy élénk emlékem van: 3-4 éves lehettem, a konyhaasztalon volt egy vendéglátós pohárban kékszőlőlé. Jól megittam egy húzásra, mert nagyon szerettem. Aztán kiderült, hogy valóban szőlőlé volt, csak az erjedtebb fajtából...:D Aznap este nem volt gond az elalvással. És azóta sem lettem alkoholista.

42. 56288d981e (válaszként erre: 15. - M_Marcsa)
2008. okt. 7. 09:10
Én is. Pedig azt mondják, hogy nőknek nem illik... De időnként igenis jól tud esni. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook