Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
538. gribedli*** (válaszként erre: 536. - Channa*)
2017. jún. 20. 19:33

1. Nem írtunk ilyet, hogy hazudnak, csak azt, hogy ez nem egészen így van.

2. Azért neked, mert te írtad, hogy rengeteg nőt ismersz, akiket így rúgtak ki, meg hogy ezt és ezt hallottad ismerőstől, hogy a munkaadók így és így szórakoznak a kismamákkal. Esetleg elmondhatod nekik azt, amit itt olvastál, vagy hogy mit tehetnek ilyen esetben

537. Channa* (válaszként erre: 536. - Channa*)
2017. jún. 20. 19:30

Még ennyit:

Amikor azt írjátok, hogy azért ez nem így van=hazugság,

vagy azt, hogy én bezzeg sok gyerekkel is találtam állást=hazugság, mert mások meg nem találnak,

én bezzeg már akkor dolgoztam, amikor=hazudik, aki nem így tett,

létezik részmunkaidő is=hazudik, aki nem talál, stb.

536. Channa*
2017. jún. 20. 19:28

Amikor azt írjátok, hogy azért ez nem így van, vagy azt, hogy én bezzeg sok gyerekkel is találtam állást, én bezzeg már akkor dolgoztam, amikor, létezik részmunkaidő is, stb., akkor vajon az nem azt jelenti, hogy a másik meg hazudik?


És miért nekem írjátok, hogy ez nem így van?

Én nem találok részmunkaidős állást? Engem rúgtak ki próbaidő alatt? Engem nem vettek fel a kis gyerek miatt?

Nem, nem én mondtam ezeket, max. leírtam, amiket manapság mondanak az anyukák.


Lehet tovább lépni és mondjátok azoknak, akiket érint a téma és ne nekem válaszolgassatok.


Hányszor kell ezt leírnom ahhoz, hogy megértsétek?

535. gribedli*** (válaszként erre: 534. - Channa*)
2017. jún. 20. 18:33
Senki sem mondta, hogy hazudnak. Azt írtuk, hogy ez egyéni szituációktól függ és hogy mik a szabályok erre.
534. Channa* (válaszként erre: 532. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 18:23

Csak tudnám, hogy ezeket miért nekem írjátok...

1 szem gyerekem van. 1x voltam gyesen. Dolgoztam már gyes előtt is, és utána is. Nem nyafogtam, hogy nem tudok elhelyezkedni, azért sem, hogy kirúgtak a terhességem alatt, mert nem történt ilyen. Sosem tapasztaltam magamon, hogy a terhesnőkkel és kis gyerekes anyukákkal kiszúrtak volna. Általában tárt karokkal vártak a munkahelyeken...


Én csak azt írtam le, amit itt olvasok sok-sok nőtől, illetve 1 példát, ami nálunk történt. Nem fogok a kohóban dolgozókról és egyéb munkakörökben dolgozókról írni, mert egyet sem ismerek és nem tudom velük, hogy viselkednek, olyat sem ismerek, aki nem akar dolgozni, bár itt olyantól is olvastam már hozzászólást.


És ha hazudnak a kismamák, arról sem én tehetek.


És még egy példa, hogy tudjátok másmilyen esettel is találkoztam...

Az egyik kolléganőm szinte az íróasztalától ment szülni és, ahogy 6 hónapos lett a gyereke már ismét dolgozott 4 órában, 2 hónap múlva már 6 órában és amikor 1 éves lett a gyereke, akkor meg már teljes munkaidőben.


Mivel ő nem próbaidős volt nem küldték el.

533. gribedli*** (válaszként erre: 532. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 18:06
Nálunk max 1 év. A szomszédos Svájcban 5 hónap. Igen, 5 hónapig tartják a helyet. Mert meló van. És mindenki spurizik vissza mint az állat. És nem a munkaadó szórakozik, hanem ha egyszer meló van, akkor nem lopja a pénzt ő sem. Nem mindegy, hogy 2 embert kell fizetni vagy egyet. És meg lehet nézni, hogy hol tart Svájc. Akkor ott mit mondjanak a kismamâk?
532. 4c1a787e8f (válaszként erre: 522. - Channa*)
2017. jún. 20. 18:00

Nem állítottam, hogy ilyen ugyan nem történt még a világon, nyilván tudjuk, hogy igen, és azt is tudjuk, hogy a munkáltatóknak ez az érdeke.


Nyilván más a helyzet és a lehetőségek Borsodban, és más itt a fővárosban, ahol élek.


Ezzel együtt én nagyon sok olyan kismamát láttam, akinek sír a szája, de egy jogszabályt elő nem venne. Perelni nem akar, nem is tudná, hogy lehet. Sokan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, és nem csak a takarítónők. Ugyanígy a munkáltatók.


Nekem is volt olyan jogi helyzet, ami nem volt tiszta, elmentem tb tanácsadásra. Sokakat nem lehet erre rábeszélni, mert sokallja azt a 40-ezret, de azt nem fogja fel, hogy évek ellátása múlik ezen.


Szóval azt kell mondjam, hogy sok az egyszerű ember, a szabályok meg bonyolultak.


Ez előre tervezést meg nyilván nem úgy értettem, még külön írtam is, hogy én aztán pont nem vagyok az az 1000-el tervezős. De az irányt azt lehet tervezni, meg a szándékot, meg a tanulást..


Bankba, irodába visszatérő anyukát ismerek, akinek két héttel a visszamenés előtt jutott eszébe tervezni, hogy hogy is lesz majd a munkábajárós időszak. Az én környezetemben, itt Zuglóban a legtöbben megoldják, még roma anyuka is húz dolgozni, a párja mellé a giroszosba 4 órába, gyerek meg a bölcsibe..


Kár kiforgatni a szavaimat, én annyit mondtam, hogy itt még mindig eléggé bele vannak az anyukák ebbe az itthon lehet maradni dologba. Ahol 6hét, meg 3 hónap van nyugatabbra, ott azért ennyire nem engedik el magukat, és ott is van valahogy..


Itt kicsit a gyerek egyenlő a munka hanyagolásával, ez azért nem mindenütt van így. Ezzel az a gond társadalmi szinten, hogy ezt rávetítik arra is, aki meg nem így állna hozzá. Amikor a bölcsiben gond volt a gyerekkel, elmentem a vezetőhöz, és kértem, oldjuk meg a problémát, találjunk megfelelő csoportot, az volt a válasz, hogy a bölcsi nem kötelező, otthon lehet még maradni, más is megoldja... Hát ezzel a szemlélettel van baj.

531. gribedli*** (válaszként erre: 527. - Channa*)
2017. jún. 20. 17:47

És senki nem mondta, hogy a kismamâk hazudnak, de ez teljesen egyéni dolog, vannak szerződések, amik határozott időre szólnak, mit tegyen a munkáltató, ha neki csak arra az időre kell dolgozó?


Senki se vesz 10kiló kenyeret, ha tudja, hogy neki csak 1 kilóra van szüksége.


A másik meg, hogy ha valakit nem jogosan küldenek el, akkor ha ő nem megy bíróságra, nyilván nem történik semmi. Mert ha valaki elüt az utcán, de nem jelented fel, várhatod, hogy eljárást indítsanak ellene. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát, ha egy munkaadó nem volt korrekt, akkor szólni kell.


Tehát vagy az van, hogy valaki nem szólt, vagy az, hogy aláírta, vagy az, hogy igazából korrekten járt el a munkaadó a szerződésnek megfelelően.

530. gribedli*** (válaszként erre: 527. - Channa*)
2017. jún. 20. 17:40

Persze, értelek,én is irodában dolgozom, de ettől függetlenül tudom, mert a szabályok egy helyen vannak leírva az összes munkafajtáról. És az irodákban, megmondom őszintén, nálunk mindenki nagyon hamar, 6 hetesen is szól és senki sem lett kirúgva, plusz mindenki még a 8. hónapban is dolgozott.


Volt ilyen eset, amikor egy takarítónő nem szólt, és elvetélt, és utána lett neki felmondva. Mellesleg, ha szólt volna, akkor nem lett volna ez, hanem gyakorlatilag semmit se kellett volna csinálnia egész terhessége alatt és 100% fizuért. Senki másnak nem lett megszüntetve a szerződése meg egyéb bunkóságok és én ismerek olyat is, akit egy bizonyos munkára a képzettsége miatt 7 hónaposan vettek fel, nagy hassal. Tudván, hogy még egy hónapig dolgozik és utána 4 hónapig nem. Szóval tényleg nem probléma mindenhol, ha valaki terhes.


Nyilván fizikai munkánál igen, ez a munkáltatónak biztos elég nagy fejtörés, hogy adjon is munkát a kismamának de vegyen is fel a helyére valakit, meg a kismamának is olyan feladatot adjon, ami nem mond ellent a szabályoknak.

2017. jún. 20. 17:30
Ez tavaly óta
2017. jún. 20. 17:30
Javítok, most véletlenül találtam valamit, hogy még akkor sem rúghatnak ki valakit a fix munkahelyéről, ha nem szólt,mert ha a felmondáskor jelenti be,az is "ér" és a munkaadónak 15 napja van arra, hogy visszavonja a felmondást.
527. Channa* (válaszként erre: 526. - Gribedli***)
2017. jún. 20. 17:21

Sajnálom, de én nem tudok ilyen munkakörökben gondolkodni.

Én könnyű, irodai munkát végző munkásokat ismerek főként, és csak róluk tudok nyilatkozni.


Jogszabály értelmezés!


Ha a munkáltató kirúg egy olyan nőt, aki terhes és ezért rúgta ki, akkor megsérti az egyenlő bánásmódról szóló törvényt és a többi idevonatkozót is, de ha közös megegyezés van, akkor nem hinném, illetve a próbaidő alatt is fel lehet simán mondani indoklás nélkül.


Nem vagyok jogász, de a kolléganő nem szórakozott. Terhes lett a próbaidő alatt, elmondta a munkáltatónak, tudta, hogy el fogják küldeni, egyet is értett velük.

Ha sunnyogott volna, akkor a gyes utáni első napján elküldik, így viszont van állása most.


Én másról nem tudok nyilatkozni.


De biztos vagyok benne, hogy sokakkal nem járnak el korrekten. Ha ez nem igaz, akkor sok-sok kismama hazudik, ahogy ezt már írtam.


A téma a továbbiakban nem érdekel. Főleg úgy nem, hogy veled beszéljek.

526. gribedli*** (válaszként erre: 524. - Channa*)
2017. jún. 20. 16:49

A rakodás az egy példa volt, nem emelhetnek nehezet, a menzás szakácsnő sem emelgetheti a tele fazekat,ha terhes, nem kell ahhoz valami mittudomén milyen férfias meló. A takarítónő meg nem mehet fel a kislétrára terhesen. Ezek a jogszabályok. És attól a pillanattól kezdve, hogy közli a munkaadóval, tilos kirùgni (országtól is függ, hogy hány hetes terhesség számít ebbe).


Azokat tudják elküldeni, akik nem közölték a munkaadóval.

525. Channa* (válaszként erre: 520. - Zsanci79)
2017. jún. 20. 16:36

Persze, hogy nem mernek. Pont ezért közös megegyezéssel fognak elválni. Ekkor is lehet perelni, és általában meg is nyerik, de sokan nem perelnek.

Ott volt az én kolléganőm is. Azért neki nem kevés az IQ-ja, így tudta, hogy mit kell tenni. Persze, el is sunnyoghatta volna, de ez esetben inkorrekt lett volna. És milyen igaza volt, hogy így járt el, hiszen most van egy olyan munkahelye, ahol már ismerik egy kicsit, a bizalom meg van iránta, mert nem elsunnyogta, hanem nyíltan vállalta a következményekkel együtt.


Sok dolgot meg itt hallok a kismamáktól.

Nem veszik őket fel, mert kicsi gyerekük van, nincs részmunkaidős állás, stb. Ha szerintetek ez hazugság, akkor gondolom az érintettek a fejükhöz kapnak és innentől nem füllentenek, mert most aztán lebuktak!

524. Channa* (válaszként erre: 518. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 16:28

Biztos kevés kismamát ismerek, na meg nálam egy munkakörnél nem a rakodás jut az eszembe...

Az írásaitok alapján a mai kismamák hazudnak.

Mert nem igaz, hogy kirúgják őket, ha kiderül a terhességük, az sem igaz, hogy nem veszik vissza őket és az sem, hogy nem veszik fel őket új munkahelyre....

523. Channa* (válaszként erre: 516. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 16:23
Nem kell nagy dolognak történni az elmesélések alapján....
522. Channa* (válaszként erre: 517. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 16:22

Én magammal kapcsolatban sosem tapasztaltam ilyet.

Én munkaviszonyból mentem szülni és simán felvettek új munkahelyekre akkor is, amikor a gyerekem kicsi volt.28 éves a fiam, de simán meg tudom mondani, hogy mennyit voltam táppénzen vele.

Pontosan 0 napot, és a teljes munkaviszonyom alatt magammal is talán 1 hetet.

A tervezésre meg annyit, hogy hiába tervezünk, ha nem úgy jönnek össze a dolgok. Én pl. azt gondoltam, hogy simán jöhet a gyerek, és jött is, csak a szülésem előtti napon már rákkal operálták a gyerekem apját...

Hát, nem így terveztük....

Félre értés ne essék, semmi hátrányunk nem lett ebből, mert jól éltünk mindentől függetlenül, de akkor sem ez volt a terv....


Egy kolléganőm pl. 20 évig volt férjnél és nem lett terhes. Majd elvált, kilépett a melóhelyéről, belépett hozzánk, már előtte valamivel együtt élt egy pasival, és csoda történt, mert terhes lett a próbaidő alatt. Elküldték, mert ugye olyan ember kellett hozzánk, akire lehet számítani évekig és nem néhány hónapig. Közös megegyezés volt. Kapott gyedet. És még egy csoda...Ez 2 éve történt, és nem rég kilépett egy kolléganőnk, és eszünkbe jutott ez a nő. Jelenleg lassan 1 hónapja nálunk dolgozik:) Ezzel ismét a tervezés dőlt meg, hiszen ő munkaviszonyban volt és rá sem álmodott, hogy lesz gyereke valaha....


Egyébként, ha szerinted, mindez nem igaz, akkor miért nyafognak a terhesnők és a kismamák?

A jelenlegi helyzetről csak tőluk hallok dolgokat....

521. gribedli*** (válaszként erre: 520. - Zsanci79)
2017. jún. 20. 11:58

Persze, hogy meg lehet nyerni, sőt, akit jogtalanul rúgnak ki, az tegye is. A munkáltató nem szórakozik ezzel, mert kártérítést is szoktak megítélni pluszban még a perköltségeken kívül.


De vannak esetek, hogy a dolgozó nem szól, vagy fél, vagy mert spekulál, szerintem aki nem szól időben,az magára vessen. Terhes nőt tilos kirúgni. Kifogás sincs rá (nem fogadnak el olyat, hogy "mert nem dolgozott rendesen", legalábbis terhesség alatt ezt nem fogadják el, egy az egyben tilos kirúgni). De ha a munkáltató nem tudja, akkor attól még nem ő a bunkó. Alkalmazottak jönnek-mennek.


Mondjuk rengeteg munka végezhető végig, ezért nem az van, hogy akkor helyette kell másoknak dolgozni. De vannak nehéz munkák, amikor meg elég egy kis önvizsgálat és jobb nem kitenni a babát mindennek, pl aki vegyszerekkel dolgozik, a babával szemben is kötelessége szinte azonnal szólni. A főnöknek pedig kötelessége őt azonnal áthelyezni.

520. zsanci79 (válaszként erre: 514. - Channa*)
2017. jún. 20. 10:46

De nem arról volt szó.

Én úgy látom, nem nagyon mernek azért szórakozni a munkáltatók ezzel kirúgással, simán meg lehet nyerni a munkaügyi pert.

Persze nincs két egyforma eset, de azért nem kell mindenkit egy kalap alá venni, pláne úgy, hogy az ismerősömnek az ismerősétől hallottam, és az akkor úgy is van :)

519. gribedli*** (válaszként erre: 518. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 20. 08:45

Ez így van, nagyon meg kell indokolni és általában nem áll fenn az, hogy nem végzi rendesen a munkáját a kismama, a munkakörtől is függ,van, aki szinte az utolsó hónapban is dolgozik.


Nálunk elég sokan vannak, akik csak a 8. hónap végén maradnak otthon, mert a szülési szabit akkor úgy kapják, hogy onnan kezdődik.


Aztán általában szólni szokás a főnöknek már a 6. hétben is, hogy tudjon gondoskodni utánpótlásról, és a munkahelyet csak 1 èvig tartogatják. Aki nem megy vissza 1 éven belül nálunk, azt kirúghatják.


Szerintem rosszabbul jár az, aki nem szòl a terhességéről, mert akkor igen, kirúghatják és nem appellálhat, hogy "azért". Viszont aki hamar szól, abba még úgy sem lehet belekötni, hogy nem végzi jól a munkát, a kismama betonbiztos helyzetben van (ha szól időben), sőt, még garantálni is kell neki olyan változtatásokat, amivel nem veszélyezteti a babát. Pl ha előtte rakodott, akkor tilos kirùgni, hogy terhesen nem rakodik. Pont hogy olyan munkakörben kell tartani a terhessége alatt, ami nem jár emelésekkel, hajolással és ugyanúgy fizetni kell.


Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy az anyukák igenis dolgoznak, nemcsak a magam nevében írom, de általában megoldják a nagyik segítségével vagy bébiszitterrel a táppénzt is, hogy ők dolgozhassanak.

518. 4c1a787e8f (válaszként erre: 513. - Channa*)
2017. jún. 20. 08:21
Ehhez nagyon-nagy dolognak kell történni, ilyennel nem szoktak a munkáltatók nagyon próbálkozni. Utána a visszavételnél igen..
517. 4c1a787e8f (válaszként erre: 483. - Channa*)
2017. jún. 20. 08:19

Azért ez nem egészen így van, ha ő bejelenti írásban, nem tehetik ki. Az egy más kérdés, hogy utána nem veszik vissza, vagy csak a kötelező erejéig, de ki nem tehetik, tehát a gyed-e nincs veszélyben.

Meg van méltányosság is, ha valakit mégis valahogy szülés előtt teszik ki, illetve szűnik meg a munkahelye, akkor egy méltányossági kérelemmel megadják a gyed-et, ha egyébként az ideje megvan.


Én a négy gyerekkel azt tapasztaltam, hogy alapvetően normálisak az oep-nél, és nem cél, hogy ne kapjanak a kismamák gyed-et..


Azért a nők legnagyobb része, vagy legalábbis aki gondolkozik, az munkaviszonyból megy el szülni, és akkor azért 2 évig jár a viszonylag normális gyed. Utána meg lehet visszamenni dolgozni, ha kevesli valaki a gyes-t. Azért egy gyerek mellett lehet dolgozni, az annyira nem nagy kaland.


A mégis felmerülő problémákat meg az a két év alatt kell megoldani, amíg még otthon van az anyuka, sőt, még az előtt, terhesség, vagy akár babatervezés alatt, addig kell a nagymamákkal, bébiszitterekkel, óvónőkkel, szomszédokkal, apukával, munkahellyel tisztázni a lehetőségeket, és aszerint tervezni, tanulni, költözni, stb..


A legtöbben a gyereket, meg a kiságy helyét nagyon megtervezik, de a reális visszatérést nem, pedig az lenne a legfontosabb a hosszútávú élet szempontjából. Második gyereket meg akkor vállaljon, ha eggyel már megy a dolog..


Mondom ezt én, aki azért kevéssé terveztem a dolgokat, de ezalól kivétel volt az, hogy mit fogok szülés után csinálni. Azt mindig tudtam, és be is tartottam ezt a célkitűzést. A kiságy volt, hogy nem volt meg, de az OKJ-s be volt fizetve...

516. 4c1a787e8f (válaszként erre: 507. - Jozsi.38)
2017. jún. 20. 08:10
Én találtam részmunkaidős állást, bár lehet szerencsém volt. Folyamatosan kerestek embereket, és a kutya nem akart jönni.
515. 4c1a787e8f (válaszként erre: 511. - Plavalaguna)
2017. jún. 20. 08:08

Ez nem gyerek függvénye, hanem emberé. Simán van ilyen gyerek nélkül is, akire nem lehet számítani, sokszor pont a mai 24-25 évesek. Vagy éppen a megcsontosodott öregek, akik azt hiszik, hogy pusztán a nevük alapján jár a fizu.


A kolléganőmnek 3 pici gyereke volt, nekem 4. Mi húztuk az igát a legbecsületesebben. Ha véletlenül adódott betegség, kórház, akkor egymás helyett dolgoztunk, egyébként a betegségek 90%-át megoldottuk bébiszitterrel, akárkivel, akár úgy, hogy bevittük a gyereket, de a munka megvolt. És még csak nem is kellett görcsölnünk, mert evidens volt, hogy a munkahelyünket meg akartuk tartani, és ehhez áldozatokat kell hozni.


Az egy más kérdés, hogy én később egyéb okok miatt saját döntés alapján otthagytam a melóhelyet.


A fenti tapasztalatok alapján egy jó társsal a jobsharing egy kiváló megoldás lehet.

514. Channa* (válaszként erre: 512. - Zsanci79)
2017. jún. 20. 05:08
Ja, és ha megnézed a törvényt, akkor azt is látod, hogy gyes után vissza kell venni a kismamát, de utána már nincs védelem.
513. Channa* (válaszként erre: 512. - Zsanci79)
2017. jún. 20. 05:07
Persze, hogy a törvény nem engedi, de nem is azt fogja mondani, hogy azért küldelek el, mert terhes lettél, hanem csak azt, hogy megszűnt a munkaköröd, nem végzed jól a melódat, stb...
512. zsanci79 (válaszként erre: 483. - Channa*)
2017. jún. 19. 22:41

Nem rakhatjak ki, ha terhes, a torveny nem engedi. Ha kiteszik ennek ellenere ilyen-olyan oknal fogva, akkor jo esellyel meg nyeri a munkaugyi birosagon a pert. Annyira nem mernek jatszani ezzel.

Egyebkent a lombikosokhoz pl. fel evig egyaltalan nem nyulhatnak, tappenzre kell engedniuk beulti utan, es nem is rughatjak ki. Mas kerdes, hogy fel ev alatt nem mindenkinek jon ossze sajnos.

511. plavalaguna (válaszként erre: 507. - Jozsi.38)
2017. jún. 19. 21:19
Azért ennek ott van az az oldala, hogy szerintem mindenki ismer olyan not aki helyett dolgozni kell mert mindent a gyerekekre fog es nem lehet ra szamitani... szoval sajnos jopar munkaado nem veletlen alakitott ki ilyen rendszert. Pro es kontra osszetett ez. Akkor tudna ez valtozni ha mindig az adott embert neznek es komolyan vennek mindket oldalrol az egyeni megoldasokat
510. Mezei Virág (válaszként erre: 507. - Jozsi.38)
2017. jún. 19. 19:46

Nálunk nem lehet megvalósítani semmiféle, máshol már jól bevált ötletet!

Pedig valamilyen jövedelemszerzési lehetőség sokaknak jól jönne.

de nálunk a lehetőséget nem osztogatják... :)

[link]

Lehetőségek, csak nem itthon 7.27-től

509. unom (válaszként erre: 507. - Jozsi.38)
2017. jún. 19. 19:32
Ameddig szinte egyértelmű, hogy ha a gyerek beteg, akkor az anya marad otthon, a munkáltató saját, jól felfogott érdekéből inkább a férfit választja. Simán pénzügyi okokból.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook