Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
628. Panna.33 (válaszként erre: 624. - Bowie)
2017. jún. 22. 08:32
Drukkolok!
627. zsanci79 (válaszként erre: 624. - Bowie)
2017. jún. 22. 08:13

En is errol beszeltem.

Zsebbe fizu, minimalberre,vagy kevesebb orarara bejelentve, vagy alkalmi bejelentes stb. Mindenhogy nagyon szarul jar a munkavallalo ez nem kerdes.

Sok sikert az uj munkahoz!

626. zsanci79 (válaszként erre: 620. - Channa*)
2017. jún. 22. 08:05

Bankba penztarosnak szakkepzetlen minalmerber. Aha, persze. Plane ha valutazik is.

Nyilvan a nem 8 oras munkaidobe kevesebb!


En videken tobbet kaptam bankba, valutaztam is (eleve kulon vizsgahoz kotott) meghozza Tolnaban, amit te nagyon jol ismersz!

De nyilvan az en sajat tapasztalatom nem relevans.

2017. jún. 22. 06:12
Hol is kezdjem. Manem leszek gépközelben, ezért így válaszolok. Emlïtsd meg egyraktárosi állásra jentkezésnél, hogy fix műszakot szeretnsél és nem veaznek fel. 200_at három műszakban kapnak, nemegYben. Szurikáta, te is magadbólindulszki, vidéken nincs ilyeniskolai lehetőség, a te gyereked napi 25km utazna,azért hogy iskolába járjon, vagy bentlakásos lenne, itt ez ahelyzeT. Bocs sieTek ezért. A folytonos hibák
624. bowie (válaszként erre: 618. - Zsanci79)
2017. jún. 22. 06:11

Erre én vagyok az élő példa. 8 órában minimálbérre voltam bejelentve. Ország keleti régiója. Heti 6 nappal indultam, fél évig. 9-17ig.

Aztán lettek szabadnapjaim, amik sehol nem szerepeltek a bérpapíron, kevesebbet sem kerestem. Szabadságon nem voltam. Nem lett kifizetve, nem vehettem ki utólag sem. De nem sírt a szám megjegyzem, mert az adókedvezménnyel együtt többet kaptam, mint itt helyben a banki dolgozók és az önkormányzati dolgozók.

Aztán jött a minimálbér emelés, és közölték, hogy kijelentenek, mert kis cég és már nem bír el plusz kiadásokat. Persze maradok, órabérrel, ezzel az alkalmi bejelentéssel, ami nem lehet több, mint havonta 15 nap. Ok. Még az is megfelelt.

Aztán szóltak, hogy a májust végig kellene vinni, szabadnap nélkül, úgyhogy visszajelentenek, de a bérezésem az ugyanúgy zsebből menne, ugyanannyi órabérrel, mint mikor kijelentettek.

Hát nem volt kafa érzés megkapni a fizumat. Amiért előtte az adókedvezménnyel együtt megkaptam a 150et, most a felét se. :))) szóval egy élmény volt. És a munkaügyiben mikor megmondtam, hogy ez lesz, hogy vissza vissza jelentgetnek egy hónapra, ha lejár az egy cégnél ledolgozható 90 nap, meg sem lepődtek. Azt mondta a nő, hogy még szerencsés helyzetben vagyok én, meg az a harmincpár ember aki így járt a helyen ahol élek, mert a többi cégnél egyszerűen leépítéssel oldották ezt meg.

Nah..úgyhogy részben ezért is dobbantok onnan. Nem szeretem magam játékszernek érezni. És újból szerencsém volt, hogy szembejött egy lehetőség, immáron nagy cégnél, ahol az emberek nyugdíjig maradnak. Meg még tovább. Bízom benne, hogy én is így leszek. :D

623. Channa*
2017. jún. 22. 05:52

Na igen, ezt írtam:

"Nem tudom, hogy valaki tudja e, hogy nem csak a hajós és gyári meló létezik? "


Én sem hajón és nem is gyárban dolgozok, hanem irodában és nettóban megkeresem a bruttó minimálbér háromszorosát. A férjem a kétszeresét, a fiam is közel a háromszorosát és még sorolhatnám másokét. De! Mi Pesten élünk, itt teljesen más lehetőségek vannak az elmondások alapján. Itt Pesten, ha valaki nem a CBA-ban dolgozik, mint kereskedő, akkor ős is tud sokkal többet keresni, de vidéken egy kis városban van mondjuk egy CBA, egy Tescó, egy Penny, egy Takarékszövetkezet, esetleg még egy OTP, egy Posta, amelyik nem tudja a teljes ott élő lakosságot foglalkoztatni, így hiába akar valaki elhelyezkedni valamelyikben, nem fog tudni, így marad neki az a meló ami esetleg még rosszabbul fizet, mert ezek a jobban fizető munkahelyek.


Pestet azért ne hasonlítsuk össze egy vidéki várossal. Én pestiként már az első munkahelyemen minimum kétszer kerestem többet a vidéki rokonaimnál.

Persze itt Pesten kell egy jó szakma ahhoz, hogy jó állása legyen valakinek, vagy jó ismeretség.


Azaz, nem azt írom, hogy mindenki keveset keres, hanem azt, hogy az országunk munkavállalóinak nagy része!

622. plavalaguna (válaszként erre: 620. - Channa*)
2017. jún. 21. 22:52
Miért pénztáros?? Raktárak, stb rengeteg helyen munkaerőhiány van. Annyira hogy több cégnél gyerekkel lehet fix műszakot kérni, sot tobb helyen probaidő utan akar reszmunkaidot is... ez valami becsipodes a magyar nok tobbsegenek hogy csak az irodai munka a munka... nem holgyeim. Minden munka amiert fizetnek. Es egy csomot sokkal jobban megfizetnek mint az iroda. És nem káros ám az egeszsegre.
2017. jún. 21. 22:49

Látom nagyon megy a mit nem lehet... én őszinte leszek. Ha olyan helyen élek ahol semmi munka de tudom hogy pl x helyre felvesznek elég jó pénzért, akkor érdeklődöm ott a lakhatásért, iskolákért, stb... egyszerűen nagyon megmagyarázza mindenki mit nem lehet. És igen, otthagyom a házat, ovit sulit váltok ha kell.

Igen minden sors más.Igen vannak nehézségek. De se háború, se diktatúra szóval mindenki tehet a sorsáért. Persze magyarázni könnyű.

620. Channa* (válaszként erre: 612. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:34

Akkor pontosítsunk:


A bruttó minimálbér jelenleg 127.500 Ft, aminek a nettója kb. 84.000 Ft. A legtöbb helyen ezt fizetik.


És van a szakmunkás minimálbér, ami 161.000, aminek a nettója kb. 107.000. ezt csak azoknak adják, akik szakmunkát végeznek.



Ha az általam említett bankba felvesznek egy pénztárost, akkor ő kb. 140 eFt bruttót kap, ami kb. 94 eFt nettó, azaz 100 ezer alatt van.

Ja, és ez itt Pesten is ennyi. Nem rég kérdezték, hogy nem ismerek e valakit, akit érdekelne ez a munka...

619. Channa* (válaszként erre: 616. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:28

Pedig dolgoznak....

Nekem is volt egy állás ajánlatom néhány éve, amit azért nem vállaltam el, mert papíron a minimálbért kaptam volna és még adtak volna hozzá borítékban 300 eFt-ot.

Én jobban szeretem azt, ha annyival jelentenek be, amennyiben kiegyeztünk....

618. zsanci79 (válaszként erre: 617. - Gyöngy:))
2017. jún. 21. 22:16

Szoval be van jelentve 8 oraban minimalberre, a munkaltato kifizeti az adokat es a jarulekokat a bejelentett minimalberre, de a dolgozo a netto beret nem kapja meg, hanem joval kevesebbet.

Ertem. Szerencse a szerencsetlensegben, hogy legalabb 8 oraba be van jelentve, ami szamolodik rendesen a nyugdijhoz, nem pedig 4 oraban.

617. gyöngy:) (válaszként erre: 616. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:11

Nem, nem fekete munkáról beszélek,

Nem banki munka, hivatalos, bejelentett, napi 8 óra.

Van a bővebb családomban is ilyen, tudom mit beszélek.

Akkor szerencsés vagy, ha ilyet el se tudsz képzelni.

616. zsanci79 (válaszként erre: 614. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:08

Vagy a fekete munkarol beszelsz. Az mas.

A hivatkozott pelda, amire irtam, az a 100 ezer alatti banki fizetes. Ott sztem nem dolgoznak feketen.

En a hivatalos fizetesrol beszeltem, nem fekete munkarol.

615. gyöngy:) (válaszként erre: 614. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:07

Pedig hidd el, hogy sok helyen nem kapják meg, inkább befogják a szájukat mert féltik a munkahelyet.

Szomorú, hogy ilyen még mindig megtörténhet.

614. zsanci79 (válaszként erre: 613. - Gyöngy:))
2017. jún. 21. 22:05

Ezt azert ugy nehezen tudom elkepzelni. Van egy berpapirja, azt ala kell irnia ha kezbe is kapja a fizetest.

Az adot es jarulekokat ugyanugy el kell utalnia a cegnek.

Az igen, hogy papiron minimalber, es zsebbe a tobbit, de az ellentetjet nem ertem.

613. gyöngy:) (válaszként erre: 612. - Zsanci79)
2017. jún. 21. 22:00

Papíron.

Sok embert tudok akik kézhez kapják a pénzt és nem kapják meg a minimálbért sem vagy a 100 ezret sem.

612. zsanci79 (válaszként erre: 593. - Channa*)
2017. jún. 21. 21:55

Csak egy apro megjegyzes. 100 ezer alatt nem igen keres senki 8 oraban, mert 116 ezer a netto minimalber.

Ezt csak a pontositas kedveert mondtam el, nem az osszeg nagysagaraol vitatkoznek, még mielott ezt is belelatnad...

611. unom (válaszként erre: 610. - Channa*)
2017. jún. 21. 21:25

Nem Győr környéke, annál keletebb.

A banki fizetéseket nem ismerem errefelé, úgyhogy erről nem tudok mondani semmit.

610. Channa* (válaszként erre: 609. - Unom)
2017. jún. 21. 21:21

Gondolom Győr környéke...Onnan kimehetnek külföldre is dolgozni....



Ja, É.Dunántúlon az általam említett vidékbankja szinten csak annyit fizet...

1-1 helyen jobban, de a legtöbb hely az elmesélések alapján minimálbért....

609. unom (válaszként erre: 593. - Channa*)
2017. jún. 21. 21:17
Észak_Dunántúl, gyári operátor: az alap 200 000, erre jön a jelenléti bónusz, műszakpótlék, és 33 ezer cafeteria. Egy átlag hónapban a 220 megvan. (Adóbevallásban segítettem, onnan a számok)
2017. jún. 21. 21:13
Egyébként az az ötletelés elült, de nem találtam teljes hülyeségnek, amikor arról beszéltek, hogy még egy "fővárost" csinálnának a keleti súlypontban.. Ez persze egy mesterséges ötlet, de mivel Trianon óta csonka az ország rendszere, mert a nagyvárosok pont mindig a másik oldalon vannak..ezért nem biztos, hogy hülyeség lenne.. Mert ez a vízfej rendszer a fővárossal tényleg egészségtelen. Nekünk sem jó, a "vidéknek" sem.
607. 4c1a787e8f (válaszként erre: 604. - Channa*)
2017. jún. 21. 21:11
Igen. De azért ilyen, mert komolyabb ipart nem mernek odavinni. Én tudok nem egy konkrét ilyen beruházásról, illetve ezek meghiúsulásáról a keleti régióban, szakértések kapcsán kerültem ezekkel kapcsolatba. Erről persze nem Te tehetsz, meg nem az, aki csinálná, tanulna..
606. 4c1a787e8f (válaszként erre: 552. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 21:08

Én ezt tudom.

De ennek is oka van.

Persze sokszor nem az egyén tehet róla.


Ezzel együtt az egyén meg megpróbálhat mozdulni. Ez sem könnyű, de valamit csak kell tenni, valami jövőkép csak kell..


És igen, kezdésképp sokszor csak azért dolgozik az ember, hogy dolgozzon, hogy megismerjék, hogy bizonyítson, hogy majd továbblépjen. Mert a munka hozza a munkát és az ismeretséget.


Senki sem mondta, hogy ez nem veszett nehéz néha. Nekem is ment gyerekem fél évesen bölcsiben, ültünk este 11-kor buszon hazafelémenet melóból, és volt a hátamon pár hónapos gyerek egész napos felmérésnél... Sokra nem mentem vele anyagilag, de legalább én úgy érzem magam, hogy tettem valamit.


És érdekes, most, hogy szinte már az összes okl. építész külföldön van, megtalálják a számomat, és hívnak dolgozni akár 4 gyere mellől is, úgy hajtom el őket.. Pedig évekig megfeszültem anno ilyen lehetőségekért, és akkor nekem sem jött.. Hát ilyen ez.

605. Channa* (válaszként erre: 603. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 21:04

Én még mindig Dunántúlon járok. Tolna és Szekszárd ott van.ás, bár csak

Egyébként nem csak CBA van. Van Penny és Tescó is, de azok távolabb, az már autós kiruccanás, bár csak 2 km, de ott is az van, mint a CBA-ban.

Ha kenyér kell, akkor nem vehetik meg az akciós strandsátrat, mert az az olcsó....

604. Channa* (válaszként erre: 602. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 21:01

Vannak szakmák amiből nem jó kiesni, de vannak olyan munkák, ahol nem számít, hogy mit csinált, tanult eddig, mert úgy is megtanítják neki...

És vidéken a legtöbb meló ilyen...

603. 4c1a787e8f (válaszként erre: 601. - Channa*)
2017. jún. 21. 21:00

Ebben van igazságod, amit a CBA-val írsz, mert sajnos azt tényleg ki szokták használni, hogy ott az az egy bolt van...


Ezzel együtt azért valahogy ott is vannak az emberek, sokan okosban... Persze, ha nem megy másként, nincs is ezzel baj.


Meg ugye itt is a HOL a kérdés megint.


Sajnos összességében - és itt most nem Pécset értem vidék alatt - sokkal kevesebb a tanult ember, főleg Kelet-Mo.-on, ami pont azzal jár, hogy nem mennek oda a befektetők, amunkahelyek...

602. 4c1a787e8f (válaszként erre: 599. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 20:57

Én nem rólad, vagy ismerősödről írok, hanem a sajátomról. Ez egyébként egy súlyos magatartászavaros csoport. Max 6 gyerek van 2-3 pedagógusra. És nem tudják feltölteni a csoportot..... Pedig minden tele van azzal, hogy mennyi ilyen gyerek van..


Nekem három gyerekem járt/jár ebbe a csoportba, pedig sokan mondták nekem is, hogy legyen magántanuló, és maradnak otthon... Én ezt nem akartam, nem nekem való.


És én is dolgoztam úgy, hogy a nyári 3-4 havi fizetésem rögtön ment a gyerekfelügyeletre, sőt, még a férjeméből is.. Hogy miért csináltuk? Hát azért, hogy legyen melóhely, hogy ne essek ki sok évre a munkából, teljen az idő, legyen tapasztalatom.


Nagyon jól tudom, hogy ezt nem mindenki tudja megcsinálni, sok okból, én nem ítélek, vagy nézek le senkit, mert nagyon tudom, hogy ez milyen nehéz helyzet.


De ugyanakkor azt is tudom, hogy sokszor csak félünk belekezdeni a dolgokba, mert félünk a kudarctól. Ezért a "könnyebb" út marad, ami valójában a nehezebb. Sajnos látom ezt a tendenciát is. Mondom IS, és nem azt mondom, hogy mindenki ilyen. Én ezt is értem egyébként, de nem jó ez.

601. Channa* (válaszként erre: 595. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 20:53

Jaja, Tolnán elmentem a CBA-ba, mert gondoltam veszek valami édességet.


Ugyan az a keksz, amit itt Pesten 199 ft-ért árulnak, ott 400 volt, a rizs itt Pesten 230 ft-ért veszem, ott közel 500 Ft.

Akkor az olcsóság vidéken, hogy az csak na, és persze ne is említsük a konyhakertet, mert ugye olyan a legtöbb helyen nincs, hiszen már nem nagyon tudják a kertet rendezni meló mellett, illetve állatot tartani meg már nem éri meg...

600. 4c1a787e8f (válaszként erre: 576. - Bowie)
2017. jún. 21. 20:51
Nagy igazságok..
599. jozsi.38 (válaszként erre: 597. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 20:51
egy betegség miatt a gyerek magatartászavaros, olyan szinten, hogy nem engedhető közösségbe. Egyébként egy édes aranyos gyerek, de közösségbe kerülve vesz egy 180 fokos fordulatot, és antiszociális lesz. Szóval én ezt nem nevezném szülői hibának
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook