Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

28. 10cc61fb5a (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 18:47
Én is úgy gondolom, hogy 500e ft tökéletesen belefér ebbe a kategóriába. Azzal már nem kell nélkülözni sem. Mi pl minden péntek este összejövünk a barátokkal. És van, hogy szombaton is együtt múlatjuk az időt.
27. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Simple)
2017. jún. 13. 18:09
Egymilliót költesz havonta?
26. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2017. jún. 13. 18:07

Most szigorúan arra, amit kérdeztél:4-500 ezer.

Ebből nyaralás is van, 3-4x 1 hét.

És év közben 1-1 esküvő, és igen, találkozás a barátokkal.

Az 1 millió már az, amiből félreteszel, tehát azt nem éled fel.

És ezt 2 emberre gondolom, de örülök, hogy van, akinek 1 gyerek is "belefér".:))

25. bnedora (válaszként erre: 11. - 0c1986a06c)
2017. jún. 13. 18:03
Természetesen, mint írtam, igényfüggő. Nyugdíjasként én is el tudnék költeni 1 milliót havonta, ha lenne:-)
24. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 18:02
De nem ez volt a kérdés, hanem hogy mennyi az, amiért valaki nem választja külföldet, vagy ha nem sikerül/nem akar/nem is volt tervben gyökeret ereszteni, akkor mennyi pénzt kellene összegyűjtenie kint, hogy otthon ne kelljen soha többet stresszelni ezen. Ha otthon is megkeresi a rávalót, annál jobb, csak nem ez volt a kérdés, hogy ki mennyit keres.
23. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 0c1986a06c)
2017. jún. 13. 17:52

Ez így van. Mindenki jár valami különórára, az én gyerekkoromban diáksportkör volt, minimális befizetéssel bármilyen edzésre mehettünk. Nekem 3 gyerekem van,csak a sport havi 160-200€ összesen. És ez csak a sport, mert az iskolák is szerveznek mindenféle különórákat, angliai utakat, szerintem senki se tud annyira hátradőlni. Ahogy 14-15 évesek,tessék, az első motor (pedig a fiam brutálul félretette a zsebpénzét de ki kell pótolni), mert hogy minden gyerek azzal jár az ő korosztályában. A középső mire ennyi idős lesz, neki is kell a robogó, de akkor már a nagy kocsit szeretne (és nem menőzni kell majd neki, hanem hogy dolgozni menjen majd egyetem mellett díszkíséret nélkül) szóval épp kifizeted az egyiket, már jön is a következő. Akkor is, ha csak mindenből használtat veszel, annak is lesz biztosítása, kell rá költeni stb.


Meg tudom érteni, ha valaki nem iratja be sehova a gyerekét, meg azt is, hogy hát menjen csak gyalog, vagy tömegközlekedéssel (ami nálunk nincs), de a fórum témája az, hogy mi az ami mellett az ember nyugodtan hátradől mert mindenre elég. Szerintem ez egy sokkal magasabb összeg, mint amit előre be lehetne lőni. És nem beszéltem évi 3 nyaralásról csak évközbeni dolgokról.

22. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2017. jún. 13. 17:39

Minden családnál más. De akár van saját ház, hitelmentesen (nekünk az), kocsi, ezekre utólag is költeni kell (téli/nyári gumi, biztosítás, kötelező szervízelés), háznâl is mindenféle nemcsak rezsi jellegű költségek, szóval azt hiszem, hogy mindig van olyan a legtöbbeknél, hogy a bocicsokit először megnézi, hogy akciós-e.


Tulajdonképpen minél kisebb, kevesebb a tulajdonod, nagyjából egyenes arányban kevesebbek a járulékosok, ìgy minden családnál más és más. Kisebb, olcsóbb kocsi=olcsóbb biztosítás, kisebb lakás=kevesebb adó, kevesebb költség.


De ha valakinek az prioritás, hogy nagyobb lakásban, nagyobb házban éljen, az ezeket belekalkukálja.


És tulajdonképpen utána sem hagyja abba azt, hogy odafigyeljen, mert akkor meg a gyerekekére is össze kell szedni, azoknak is kell majd lakhatás, kocsi, egyebek. Egy véget nem érő folyamat. Anyósom 70 felett van,ő szorgalmasan rakosgatja az unokáinak minden hónapban a pénzt, pedig neki ugye már tényleg csak az lenne a lényeg, hogy maximálisan leszarja, hogy mi mennyibe kerül, de nem, a bevásárlásnál ugyanúgy szemfüles, a villanyokat ugyanùgy lekapcsolgatja, a fűtést lefogja, persze hetente jár fodrászhz, kozmetikushoz, masszázsra, magával is törődik, de annyira a mindene az unokái, hogy ő spórol nekik is. Ahogy spórolt a gyerekeinek is.

2017. jún. 13. 17:28
Ámen:)
20. 10cc61fb5a (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 17:14

Én még mindig úgy vélem, hogy amennyiben nincs hitel, nincs adósság, van lakás, van 1 kocsi, 1 gyerek van, akkor nem kell több 500ezer forintnál egy családnak.

Ha nekem lenne havi 1 millám, akkor évente 4x mennék Kanárira és nem 2x ahogy szoktam :DD

2017. jún. 13. 17:09
...ja és napi 8 órában természetesen:)
18. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - Andilaci)
2017. jún. 13. 17:05

Szerintem is.

És akkor az a milla már nem is egy hanem 1,2 ha 4 tagú a család. És minimumot írsz. Akkor az 1 millával nem lőttem nagyon túl.

2017. jún. 13. 16:57
Az kielégitő lenne,ha a családban a havi nettó jövedelem elérné a minimum 300.000 ft-ot fejenként.
16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - 0c1986a06c)
2017. jún. 13. 16:49
Én még nem találtam olyan munkahelyet, ahol félmillát fizetnek. Ez nyilván az én hibám. De ha már felelős vagyok egy kisgyerekért, akkor nekem fontos, hogy időben otthon legyek és a férjem se este 7-kor járjon haza. (ezt csak azért írom, mert sokszor az a tapasztalat, hogy aki ilyen sokat keres, az sokáig (és sokat) is dolgozik)
2017. jún. 13. 16:47
Ahhoz, hogy KÉNYELMESEN éljen egy család, kellene egy misi. Ennyiből nem kellene x-ről lemondani y kedvéért. De kevesebből élünk, nem panaszkodok, viszont vannak lemondások.
14. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 11. - 0c1986a06c)
2017. jún. 13. 16:44
Én is így gondolom, csak ott van az a fránya "ha" :)
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. jún. 13. 16:40
:D
12. globus
2017. jún. 13. 16:36
Hmm...
11. 0c1986a06c (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2017. jún. 13. 16:34

Adott egy ház ahol élnek, annak van rezsije, kocsit tankolni, szervizelni, fenn tartani, gyerekeket taníttatni, különóra, ruházni, etetni. Nyaralás, kirándulás, túrázás, mozi, színház, hangverseny, programok, strand, uszoda, hobbi, néha fodrász, kozmetika kinek mi. Épülni, szépülni, haladni. Barátokat vendégül látni egy-egy vita eldöntésére:)


És még illene félretenni is valamit.


Persze ez igény függő. De az volt a kérdés, hogy ki mennyiből érezné biztonságba magát és venné meg minden sz.rozás nélkül a bocsi csokit. Én ennél lejjebb nem adnám ha tehetném:)

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 16:34

Minimum 1 millió.


Amúgy szerintem napi dolgokra az elég.

9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 6. - Simple)
2017. jún. 13. 16:31
1 millió?? Mi hárman vagyunk egy ovis kiasgyerekkel es nem keresünk 400-at. Es tökjól megvagyunk, nem érzem hogy bármit nelküloznénk. Nyaralni is megyünk. Oké nem tudok egy 200ezres tévét csak úgy megvenni, de őszintén nem is kell.
8. bnedora (válaszként erre: 7. - 0c1986a06c)
2017. jún. 13. 16:21
Nem sok? Rengeteg. Szerintem fél millió bőven elég. Persze 10 millió is kevés, akinek olyanok az igényei.
2017. jún. 13. 16:17
Egy millió nem is sok.
2017. jún. 13. 16:05
Minimum egy millió kell havonta egy normális élethez. Mi még csak ketten vagyunk+kutya, de így is ennél több elmegy.
2017. jún. 13. 16:01

Nekünk van kocsi, lakás . Ketten vagyunk , mindketten keresünk. Most tervezzük az első babát. Így baba nélkül Rezsi: 45000 /hó, kaja: kb 50000/hó. Vannak egyéb kiadások, amit mindenki a saját pénzéből vesz meg nálunk. Külön kasszán vagyunk. És mindketten tudunk spórolni így.

Ha lesz baba a családi pótlékot és az szja kedvezményt csak a babára akarom költeni, az kb 25000 ft/hó + apa kiegészíti majd. Én így gyerek nélkül kb 70-et teszek félre. Párom nem tudom mennyit. Ha lesz gyerek 50-et mindenképpen el akarok tenni/hó. Ezek a tervek :D aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő.

2017. jún. 13. 15:42

Hát nem fogsz tudni messzemenő következtetéseket levonni mert minden család, minden ember más. Eltérő igényekkel, eltérő fontossági sorrenddel.


De azt mondod van ház, kocsi, 2 gyerek nincs hitel, nincs extra kiadás. De a gyerekeknek csak félre teszel valamit, nem?


Nos...én mondok 1 millát:)


Kíváncsi lennék (persze csak ha publikus) mi volt a vita témája, ki miből indult ki?

3. agis (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2017. jún. 13. 15:35
Illetve kinek mi a hulyeseg? Nalunk, ha nincs itthon nutella, meg legalabb 3 fele fagyi a hutoben, mar majd "kitor a harmadik vilaghaboru".
2. agis
2017. jún. 13. 15:34
Mivel mindenkinek masok az igenyei, igy lehet az adott osszeg ugyanolyan osszetetelu (pl ket felnott ket gyerek) csaladnal tul sok, vagy eppen csak eleg kategoria...
2017. jún. 13. 15:32
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyiből el, ezt szögezzük le! Az érdekel, hogy szerintetek mi az a pénzösszeg, amire egy átlagos családnak szüksége van, s ami mellett azt mondja az ember, hogy bizony, ebből megélek, s jól érzem magam. Ami nem hajtja ki az embert külföldre. Tudom, tudom, mindenkinek mások az igényei, de tegyük fel, hogy van házad, kocsid, nem kell semmire sem extrán költeni, gyűjteni, nem ülsz nyakig a hitelekben, van egy-két gyereked, és keresel x összeget, amire már rá tudod mondani, hogy ebből kényelmesen kijövök, s biztonságban érzem magam. Nem nagy lábon élve (mert hát a világ összes pénzét el lehetne költeni hülyeségekre), de nem is feltétlenül úgy, hogy nézegeted, hogy megvegyél-e egy Boci csokit, hanem lazán, stresszmentesen, de reálisan. Egy baráti vita alakult ki nemrég a témában, ennek kapcsán jött a kérdés. Ha nem keresel annyit, akkor is érdekel, számodra mi lenne ez az összeg havi szinten. Hangsúlyozom, nem turkálok a zsebedben, nem azt kérdezem, mennyi a fizetésed.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook