Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

118. epervirág (válaszként erre: 115. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 13:59

Hát ebbe tèvedsz ő nem akar semmilyen szakköre járni.Bármire mehetne kifizetnènk,de nem akar.A sulit is utálja mert mindig csúfolják az ègèse miatt.Amugy nem csak látszat dolgokat kap a nagynènitöl.Èn sem örülök neki,hogy olyan dolgai vannak ami sok gyereknek nincs,de a nagynèni a volt fèrjem huga.Èn szerettem volna ha valami küzdő sportra járna mert ban 2 fiú az osztályába akik nem csak lelkileg ,de nèha fizikailag is bántják ès nem tudunk mit tenni

Másik suliba akartuk iratni,de nem vettèk fel.Ha ő nem akar ilyen sportra járni ami nem lenne rossz neki mert nővelnè az önnbizalmát ès talán meg is tudná vèdeni magát,de ő nem akar járni semmi ilyenre èn meg nem fogom erőltetni.

117. csikil4ny (válaszként erre: 80. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:50

Nem értek veled egyet. Én ki nem állhattam az iskolai tornákat, mert soha semmilyen mércét nem tudtam teljesíteni. Egyedül a távfutást, igaz azt is épp időn belül. De valamilyen csoda folytán bekerültem az iskolai kézilabda csapatba. Azok voltak életem legszebb évei, amikor körbejártuk a vidéket a csapattal. Máig nem tudom a kapuig dobni a labdát, de nem ez számított.


Mondjuk a kórusba nem kerültem be. XD

116. gribedli*** (válaszként erre: 97. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:44
Aha, lenèzős, aham. Pont ma reggel írtam Szurikátának egy másik topikba, hogy minden munka munka:P
115. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Epervirág)
2017. jún. 14. 13:41

Szerintem a lányod azért van elszállva, mert a nagynénitől inkább látszatdolgokat kapott, amire nem mondom, hogy tilos! Csak mondjuk ha egy gyereket ezzel elhalmoznak de nincs mögötte olyan konkrétabb segítség, akkor igen, megtörténhet, hogy ezt szokja meg, a látszatot, ez fogja meg a jólétben, nem pedig a stabilitás része.


Ha a nagynéni egy betétkönyvet nyitott volna neki, lehet, hogy nem durran akkorát de hosszútávon nagyobb jelentősége van. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne menjen nyaralni, meg hogy ha ő a lelkifurkàt a gyerek miatt így szeretné valahogy elsimítani, ez is oké. Az élmények is kellenek.


Nem kötelező, hogy gazdag pasija legyen, ha te megtanítod őt kellő önállóságra, a tanulás fontosságára, de látod, úgy vagy vele, hogy úszni minek, szakkörök minek, hát akkor jó, jöhet minden, ami csillog, csak nem kell csodálkozni, hogy a gyerek el van szállva, mert a nyaralást, ajándékokat élvezi, de ezzel párhuzamosan nincs terelgetve.


Nem én vagyok az, aki kioktasson, hogy hogy tereld a gyereket, hanem te mondod, hogy szerinted el van szállva. Mivel nem ismerem a gyerekedet, nem tudhatom, hogy el van szállva. Ha látod, hogy így van, esetleg tehetsz ellene valamit. Egyébként meg jobbulást kívánok neki.

114. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:26

Ez tényszerűen nem igaz. Persze ezt is jól kell csinálni, mármint az oktatását, és a mai zeneiskolai rendszer pont abban hibás, hogy a gyárilag kissé gyengébb képességűeket nem tudja megfogni, erre nincs programja. Belőlük lenne a közönség... Nem kell ahhoz zeneileg vájt fül, hogy értőn hozzá tudjon szólni a zenéhez... Nagy pluszt hagy ma ki az oktatási rendszer, hogy ezeket a módszereket nem alkalmazza..


A fiaim a nagyothallók iskolájába járnak. Van ott egy zenetanár, aki azt vette a fejébe, hogy a majdnem süket gyerekeknek tanít zenét. Nyolcadikra nem egy tanítványa vizsgázott le a normál zeneiskolában... Pedig 2-3 évig nem úgy néznek ki ezek a gyerekek, mint aki valaha is zenélni fog.. És még a beszédértésüket, orvosi értelemben vett hallásukat is nagyon fejleszti.

113. zsanci79 (válaszként erre: 80. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:23

Ezt de nagyon rosszul fogod fel....

Nekem is szószerint balkezes, bal lábas fiam van, tényleg sutácska. De jár focizni! Igaz nem lesz belőle labdarúgó sportoló, de iskolán belül van délután, és nagyon imádja, pedig bénácska. Na és? Senki nem zavarja el.

Amúgy meg vizilabdázni jár komolyabban. Na az pedig már igazi csapatsport, sokkal több mindent tanul ott. Fegyelem, kitartás, csapatmunka, stb.

Pedig válogatott vizilabdás sem lesz belőle (szerintem) de nem ez a lényeg!

Arról nem is beszélve, hogy egész tanévben beteg sem volt, sokat erősödött, javult az állóképessége, sőt, tanító néni azt mondta, hogy az iskolában a motivációja és a figyelme is sokat javult! Sete-sutaság ide vagy oda, nem ez a lényeg!

Sajnálom szegény gyerekedet, ha majd akar menni, és te nem engeded, mert suta :(

112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:22

Nem kell élsport, a heti 2-3 focióra a sulitársakkal az még nem az.


A sportnak van egy nyerssége, nem árt az, egészséges lélekkel azt kell tudni hová tenni.


A lényeget leírtad, hogy te ma kimész futni. Hidd el, akinek nem volt fiatalon tartós sportélménybe része, az nem megy ki. Neked - nekem is - van hova visszanyúlnunk, még akkor is, ha ez anno járt némi szenvedéssel. Nem szabad ettől a maiakat se megkímélni teljesen.

2017. jún. 14. 13:20
Nekem a lányom nem jár sportra átlagos osztályva jár mègis heti 5-6 óta tesi van.igy is 150 cm-jèhez 33-34 kilo nem azèrt mert rosszul eszik.ha mèg valami külön sportra us járna mèg ennyi sem lenne a súlya.
110. 10cc61fb5a (válaszként erre: 102. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 13:20
Ha szereti, csinálja, ez teljesen rendben van. Én azt az egyet nem szeretem/szeretném, ha félév néptánc, félév foci, félév angol, félév miegymás. Szóval ha mindent megun. És ugrál egyikről a másikra. És természetesen, ha mondjuk nagyon jó mozgása van, és kipróbál 4-5féle táncolt az nem baj, nyilván ami a legjobban fekszik neki ott megmarad.
109. 31bc25d879 (válaszként erre: 101. - Epervirág)
2017. jún. 14. 13:16
Sajnálom, és jó egészséget kívánok!
2017. jún. 14. 13:15

De szerintem suliban is lesz különóra, valami nőies sport biztos. Egyrészt mert egészséges, másrészt már leírtam miért.


Láthatod itt a fórumok fele a fogyásról szól. Kis korban kell elkezdeni az egészséges életmódra való nevelést. Na meg egyébként is:)

107. 10cc61fb5a (válaszként erre: 101. - Epervirág)
2017. jún. 14. 13:15
:( :( :( :(
106. 10cc61fb5a (válaszként erre: 94. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 14. 13:13
A sport részét ismerem. Volt benne részem elég. 3 év műugrás utána 7 évig kosárlabda (élsport szinten). De ma nem azért járok el futni heti 3x mert én annyira vágyom erre. Hanem hogy ne nőjjön a popóm a kétszeresére. :)) Amint befejeztem az élsportot, évekig nem voltam hajlandó sort felé nézni. A látókör meg úgy vélem a "mi a f.szt csinálsz te szerencsétlen hülye" edzői utasítás után beszűkült. :DD
105. epervirág (válaszként erre: 102. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 13:12
Ezzel nincs is baj amit írsz ha szereti csinálni csinálja.
104. 10cc61fb5a (válaszként erre: 95. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 14. 13:09

Biztos. Ezt én nem tudom.

Jártam 2 évet zenélni még kisiskolásként..hát nem volt nagy élmény. :) Azóta sincs hallásom. Én a gitár hangját nem tudom a hegedűtől megkülönböztetni. Viszont ez érzék kérdése, nem fejlesztésé.

103. 31bc25d879 (válaszként erre: 100. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:08
Helyes:)
102. 31bc25d879 (válaszként erre: 96. - Epervirág)
2017. jún. 14. 13:08

1.) Igen, hogy ki tudjon úszni ha baj van, életet menthet. Nyilván nem lesz belőle egy Egerszegi Krisztina, habár ki tudja.

2.) mondtam, hogy az első kettő az ovi keretein belül délutánonként. Nem külön hordják, de kihasználják a lehetőségeket.

3.) ha valamit nem akar nem fogja csinálni....tudom....igazi oroszlán és van a családban 1-2 nagyon határozott, céltudatos, asszertív egyén. Amit viszont szívesen csinál azt csinálja és abban támogatni kell.


Hogy mi lesz a suliban? A tanulás rovására nyilván nem mehet semmi, de ezt majd eldöntik a szülők.

101. epervirág (válaszként erre: 97. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:07

Köszi,hogy ezt helyettem is leirtad,tudod vannak olyan emberek akiknek nem egyedi nevelèsű gyereke van nem igazán èrti ezt a dolgot,de az èlet bàrmit hozhat ès ő is kerülhet ilyen helyzetbe.Ahogy már irtam 6 èvesen a lányom súlyosan megègett örültünk,hogy èletbe maradt.

Föleg a fèl arca ugyhogy most 13 èvesen emiatt rettenetesen nehèz neki.Szóval nálunk a külön óra suli mellett a heti 45 perc szpihologus.

100. 10cc61fb5a (válaszként erre: 92. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 13:06
Én fiam is 5 éves. Nem jár különórára. Úszni majd megtanul. De a heti 1x 1 óra pancsolásnak egyenlőre nem látom értelmét. Imádja a vizet, szeret merülgetni, víz alatt "úszni". Szóval ha majd jövőre találok olyan tanfolyamot, ami intenzív, akkor oda elküldöm. A tornához lenne érzéke, de egyenlőre semmit nem akar, ami délutáni és külön van tőlünk. Így nem is erőltetem.
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 96. - Epervirág)
2017. jún. 14. 13:03

Fel lehet ezt úgy is fogni, hogy most ér rá. Suli mellett még nehezebb lesz.


A nagylányommal azt csináltam, hogy zenélt, így a sportot nem erőltettem. A heti 5 zene az sok. Szerencsére nekik a suliban a mindennapos tesit komolyan veszik, sokat mozognak, így ez van. Mindent tényleg nem lehet.

98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 13:01
Ez viszont igaz. És egyre igazabb.
97. 10cc61fb5a (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 13:00
Nekem ez a hozzáállás kicsit olyan lenézős. Azért legyünk őszinték, nagyon sok szakmával jóval többet lehet keresni, mint diplomás menedzser asszisztensként vagy üzletvezetőként. És most itt nemcsak a kétkezi szakmákra gondolok, mint kőműves vagy szobafestő. Van rengeteg olyan megfizetett nemdiplomás munka is, amit lehet végezni - még diszlexiásan is.
96. epervirág (válaszként erre: 92. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 12:55
Mièrt fontoss,hogy megtanuljon úszni?Uszó akar lenni?Persze azt megèrtem,hogy annyira tudjon uszni,hogy ha mèlyvizbe kerül ki tudjon uszni.Nekem a lányom járt az oviba uszásra,de annyit volt beteg,hogy abba kellett hagynia.Imádja a zenèt járt oviba zenekuckoba ahol táncoltak akkor az èrdekelte most is szereti a zenèt,de nem akarna táncra járni.Egy öt èves mèg nagyon kicsi ha most ennyi külön órája van mi lesz suliba?
95. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 80. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 12:55

A zenetanulas erositi a memoriat, finomitja a lelket, erositi a koncentracio kepesseget.

Nem feltetlenul lesz minden zenet tanulobol Ferencsik meg Fischer Annie.

a zeneelmeletben van logika ugyanugy, mint a metematikaban es a sakkban.

Persze lehet, a te porontyod mindebbol semmit nem fog birtokolni.

94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 12:54

Zenélni, sportolni nem azért "kell", hogy zenész vagy sportoló legyen a gyerek. Hanem azért


1. Olyan képességeket fejleszt (agyfélteke, motorika, szociális képességek stb..) ami a közismerti tárgyaknál nagyon fontos, és a társas létben is


2. Olyan szórakozást, kikapcsolódást szokik meg a gyerek, ami színvonalas, és nem csak a telefonnyomkodásból fog állni


3. Rendkívüli mértékben fejleszti az állóképességet, sokkal gyorsabban tanul meg bármit. A zene is fejleszti, főleg a zenekar...


4. Szélesedik a látóköre, és mégiscsak lehet akár zenész, vagy sportoló is. Úgy néz ki, a lányom is zenész lesz, pedig nem ezért kezdtük el a zeneiskolát.



Ezeket meg pont 10 éves kor alatt lehet még fejleszteni jól.


Azért ne menjen focizni, mert szerinted béna?? Pedig lehet, a szíve mélyén szeretne, és lehet, 2 év múlva nem is lenne béna..

93. epervirág (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 12:48
A kèrdès az hogy mire nem lenne elèg?Ti jó anyagi helyzetben vagytok örülj neki.Èn már most látom a lányomon,hogy màr most el van szàllva magátol ès valoszinű,hogy ezt a szinvonalat nem fogja tudni magànak megadni max ha lesz egy gazdag pasija.
92. 31bc25d879 (válaszként erre: 76. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 12:48

Bazári majom?


Húha...a kislány unokám 5 éves. Népitáncol, balettezik, úszott egy turnust = 5 hét volt, az már most nincs, szeptembertől folyt.köv, tanuljon meg úszni fontos), tavaly rsg-re járt.

Ebből a balett és a néptánc bent az oviban délutánonként heti 2 x.


Írtó büszke vagyok rá, szép a tartása, jó az izomzata, kitartást ad, itthon csinálja a "bemutatókat".


Hidd el nem bazári majom:)

91. gribedli*** (válaszként erre: 86. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 12:39
:D
90. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Epervirág)
2017. jún. 14. 12:38
Értem, akkor az van, amt előtte írtam, hogy nem annyiban van az élet, amit te írtál eredetileg. Mert megvagytok, elvagytok, de ha valamire kell, azért ki van pótolva mástól (jogos, hogy az apja állni fogja, csak azt mondom, hogy amit te írsz, az nem lenne elég)
89. 31bc25d879 (válaszként erre: 88. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 12:37

Sőt....kellene nekem egy jó varrónő. Tud valaki?:)

Kihalófélben vannak sajnos.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook