Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
658. 4c1a787e8f (válaszként erre: 656. - L.luiselotte)
2017. jún. 24. 08:16
Ez teljesen érthető. Nagyon sokat kell még olvasni, tanulni a munka után, nem egyszerű ez még egyedül sem, nemhogy gyerekkel, családdal. Egy idő után már a belső motiváció nem olyan, legalábbis nekem nem volt. Jól tetted, hogy nem akartál sztárügyvéd lenni, így többet tettél talán.
657. 4c1a787e8f (válaszként erre: 651. - L.luiselotte)
2017. jún. 24. 08:14

Valóban van egy ilyen tendencia. Bár azt gondolom, hogy egy picit ez inkább helyreállás, mert eddig meg a ténylegesen elvégzett munka volt leértékelve.


Vannak olyan diplomás munkák, amik az egekbe vannak, amik szerintem irreálisan túl vannak fizetve, de a maradék kis átlag diplomások valóban nincsenek úgy megbecsülve, mint 15-20 éve.


Önmagában nem baj, hogy kicsit felértékelődik a kétkezi munka, csak ezt se egymás kárára kéne.

656. l.luiselotte (válaszként erre: 654. - Unom)
2017. jún. 23. 17:06

Rendszerváltáskor szünt meg a munkahelyem, ahol jogtanácsos voltam. Először én is nagyon élveztem,de több mint 20 év alatt bele lehet fáradni, nem is munkába, hanem az emberekkel való bánásmódba. Az utóbbi időben, pénztelenségben nagyon rossz irányba változtak az ügyfelek, állandóan résen lenni, kit akarnak átverni, a fizetési morál is problémás, arról nem beszélve, hogy havonta horribilis összegeket kellene fizetnünk, és ahogy a hsz-ben irtam, a keresetünk sem olyan már, mint 2012-13-ig volt.

Ügyvédkorom eleje szuper volt, de több mint 20 év alatt ( sajnos )minden változik .


Azért az hozzátartozik, hogy egy ffiügyvédnek valószinűleg látványosabb érdekesebb a munkája,

mint egy özvegy családi állapotú nőnek. A fiamat egyedül neveltem 2001-től,2015-ben végzett, és nem tudtam ( és nem is akartam )minden energiámat a

munkára forditani.

655. unom (válaszként erre: 653. - Channa*)
2017. jún. 23. 16:57

Ahhoz, hogy ne működjön a rendszer, elég, ha az informatika része bekrepál. A bankok kezdenék győzködni az ügyfeleket, milyen jó is a sárga csekk :D

Valamelyik nap meglepődtem, az egyik bank Facebook oldalát és hirdetési fiókját törték fel. Pedig már hetek óta köztudott, hogy vannak ilyen esetek, és hogyan lehetne megelőzni.

remélem, máshol nem ilyen slendriánok.

654. unom (válaszként erre: 651. - L.luiselotte)
2017. jún. 23. 16:54

Most megleptél, az ügyvédi munkát én kreatívnak gondoltam. Tudom, be kell seggelni a millió törvényt, jogszabályt, ráadásul folyamatosan változnak, ezzel lépést kell tartani.

De az ügyfél érdekében az épp megfelelőt alkalmazni nem kreatív?

Csak elképzelésem van róla, úgyhogy lehet, teljesen rosszul látom.

653. Channa* (válaszként erre: 651. - L.luiselotte)
2017. jún. 23. 16:42

Igen, én is ezt vettem észre. A banki munka meg lassan cikis lesz. Mindenki utál minket, hülyének tartanak, zsarnoknak, stb.:DDDD

Bár nem tudom mit szólnának hozzá, ha egyszer csak ismét a sárga csekkel kellene mindenkinek sorba állni a postán vagy nem működne a bankkártyájuk....


Na de mit tegyek ha ehhez értek?

Nem mehethek el szakácsnak, hiszen örülök, ha magunknak tudok főzni:DDD

652. Channa* (válaszként erre: 650. - Unom)
2017. jún. 23. 16:38

Dehogynem!

Pont ezt írtam, hogy nálunk igen.

Csak majd évvége felé sokat kell dolgozn, akkor majd biztos nyafogni fogok, hogy ilyen kevés fizetésért nem éri meg:D

Szerintem a válság óta a legtöbb bank keveset fizet, mert mint írtam már nem divatos munka...

651. l.luiselotte (válaszként erre: 645. - Channa*)
2017. jún. 23. 16:32

az egész irodai munka, szféra leértékelődött. Hadd ne mondjam,hogy mit gondolok, amikor néhány max.betanitott munkás sajnálkozik rajtam, hogy úgy megy el az életem, hogy egy irodában ülök egész nap és osztom az észt, stb, szerintük is " jobb sorsra lennék érdemes ". Persze vidéken az ügyvédi keresetek sem olyanok már, mint 2011-12-ig voltak. Sőt egy nagyon jószándékú ügyfél - mivel jól beszélek németül, keresett nekem egy öreget Münchenben, akit gondoztattam volna, esküdözött, hogy sokkal különb érdekesebb életem lenne ott, mint itt.


Veszem észre, hogy a diplomás irodai munka teljesen leértékelődött, pl érettségizettek nem fogadnak el önkormányzatnál ( közhaszn ) munkát. ( erre azért azt szoktam mondani, mint Guruljkának a buta telefonra, hogy igaz hogy ülök és idegeskedek egész nap, de azért az elmúlt 25 évben erről az 1 székről egészen jól sikerült eltartani a családomat )

Persze ha újra kezdhetném, én is kreativabb munkát keresnék.

650. unom (válaszként erre: 649. - Channa*)
2017. jún. 23. 16:22

Informatikusként, más területen ez kezdő bér. Elhiszem, hogy a tulaj sokallja, ez általános, minden alkalmazó keveset akar fizetni. Épp ezért nem kap normális, új munkaerőt. Miért menne oda az, aki jó, ha máshol jóval többet kereshet? Banknak dolgozni nem igazán szokott senki jófejségből.

Komoly, hogy a túlórát nem fizetik ki rendesen, túlóraként? Ennyi bérrel ez elég pofátlanság.

649. Channa* (válaszként erre: 647. - Unom)
2017. jún. 23. 16:14

Szerintem nagy hiány van belőlünk, ugyan is a legtöbb informatikus nem ért a bankhoz, azaz nehezebben érti meg, hogy mit szeretne az ügyintéző látni, miután kész lesz az új funkció a programban, illetve sokkal tovább tart belejönni a melóba egy olyannak, akinek gőze sincs a melóról.


Messze kevesebbet, vagy messze többet?

Ugye ez bankfüggő. A mi tulajdonosunk azt szeretné, ha fele ennyit kellene fizetnie, és szerinte roppant egyszerű találni erre a munkára embert, ami persze a gyakorlatban nem igaz.


Mi régiek elvagyunk itt (mint írtam minden OK, még az is, hogy a lehetőségekhez képest meg is vagyunk becsülve), de újat felvenni szinte lehetetlen, mert ugye a médiában most az megy, hogy mekkora a hiány ebben a szakmában és innentől jó borsos bért akarnak...

Szerintem a bruttó minimálbér háromszorosa nettóban nem túl rossz a körülményekhez képest.

Persze majd amikor jön a túlórázás, akkor keveselni fogom:DDD

648. Channa* (válaszként erre: 646. - Lapbarna)
2017. jún. 23. 16:07

Végül is nekem elég ez a pénz.

Többet ér a nyugalmam és a biztonság, mint néhányszáz ezer Ft.

Itt jó a társaság, mindig időben megkapjuk a pénzünket, van kafetéria, jutalom, napi 8 órát kell dolgozni. Csak nagyon ritkán van az, hogy maradnom kell, ha túlórázok, akkor kifizetik. Ja és be van mindenki jelentve a rendes pénzével.


10 évvel ezelőtt váltottam, de meg is bántam, mert a társaság nem volt jó. Több kollégám kilépett és volt, akit próbaidő alatt kicsináltak, stb. És persze volt, aki sokkal jobban járt.

Lutri. Nekem nagyon fontos a nyugalmam, a biztonság és az, hogy a családomra is marad időm:D

647. unom (válaszként erre: 644. - Channa*)
2017. jún. 23. 13:06

Értem, speciális terület, gondolom nincs belőlük hiány.

Azért lepődtem meg, mert ismerős informatikus-programozóként dolgozik bankban, és messze nem ennyit keres

646. lapbarna (válaszként erre: 641. - Channa*)
2017. jún. 23. 13:01
Akkor miért maradsz? Lehet, hogy máshol dupla/tripla ennyit keresnél, és a társaság is jó lenne (gondolom, most is jó).
645. Channa*
2017. jún. 23. 11:43
Régen jól fizettek a bankok, de már nem "divatos meló" leértékelődött a tudásunk:S
644. Channa* (válaszként erre: 643. - Unom)
2017. jún. 23. 11:40
Közgazdász informatikus vagyok, és szinte mindig bankban dolgoztam, innen van a specializációm....
643. unom (válaszként erre: 641. - Channa*)
2017. jún. 23. 11:20
A banki informatika elég speciális ága az informatikának. Megkérdezhetem, mi a végzettséged? Informatikus-programozó, és abból specializálódtál, vagy rögtön ezt tanultad?
642. ab61752c45 (válaszként erre: 640. - Unom)
2017. jún. 23. 11:18
a takarékszövetkezetből a tsz-be jelentkeztek.hát ott sem fizették túl őket.itt meg azért csurrant,cseppent.főleg régebben,amikor már azt hittem,itt a vég,valami kis pénzt csak kaptunk.
641. Channa* (válaszként erre: 640. - Unom)
2017. jún. 23. 11:12
Ez így igaz. Én banki informatikus vagyok és fele annyit keresek mint amit kereshetnék más szférába.
640. unom
2017. jún. 23. 10:44
Ami engem meglepett, az az, hogy a bankok milyen rosszul fizetnek. Nem csak a takarékszövetkezetek az ügyfélszolgálatosoknak, de még egy banki informatikus is kevesebbet keres, mint gondoltam.
639. 4c1a787e8f (válaszként erre: 636. - Zsanci79)
2017. jún. 23. 10:12

Az sajnos igaz, hogy szinte mindegy, hogy 94e, vagy 110.. Sajnos ez pont ahhoz is kevés, hogy az ember kicsit takarékoskodjon, tovább nézzen, váltani merjen.. Ez sajna igaz..


A baj az, hogy amikor még lehetne, diákként, vagy ha éppen valaki örököl kicsit, vagy kicsit szerencséje van, akkor is sokan inkább plazma TV-re költik, mint tanfolyamra, vagy albérletre egy másik városban..

638. ab61752c45 (válaszként erre: 634. - Channa*)
2017. jún. 22. 10:57
én elhiszem,hiszen az én temetésre félretett pénzem is a takarékban van.a két ügyintéző,talán az érettségijük meg van, de a számítógéphez nem igen értenek.bár azzal én sem dicsekednék,mert mikor a gépre tettek mindent már elmúltam 50 éves.a lányom jött föl,aztán megmutatott egy-két dolgot,de biztos nem lehet nagy pénzük,ha az egyik az én helyemre jelentkezett.
637. Channa* (válaszként erre: 636. - Zsanci79)
2017. jún. 22. 10:51

Takarékszövetkezet pesti fiókja.

Nem tartottam okoskodásnak. Azt gondoltam, hogy a vidék bankja egyértelmű, illetve a visszautalásom.

Elnézést!

636. zsanci79 (válaszként erre: 634. - Channa*)
2017. jún. 22. 10:05

"Ha az általam említett bankba felvesznek egy pénztárost, akkor ő kb. 140 eFt bruttót kap, ami kb. 94 eFt nettó, azaz 100 ezer alatt van.

Ja, és ez itt Pesten is ennyi."


Pestet írtál, ezért bátorkodtam "okoskodni".

635. 4c1a787e8f (válaszként erre: 625. - Jozsi.38)
2017. jún. 22. 09:41

Az egyik gyerekem pont ennyit utazik naponta, mert nincs a kerületben megfelelő intézmény, és itt városon belül vannak ilyen távolságok, amik dugóban nem vidám helyzetek..


Az említett másik intézmény, ahol a magatartászavaros csoport van meg pont egy országos hatáskörű, bentlakásos lehetőséggel is rendelkező intézmény, ovis kolesz is van, vannak is gyerekek, a szülők egész hétre szabadok.


Egyszer egyéb okból az enyém is volt koleszos, nem volt olyan rossz időszak.


Egyébként meg tudom, hogy vidéken ilyen szempontból sokkal nehezebb. Ezzel együtt nem egy család jött fel pont ezért.

Nyugi, azt is tudom, hogy nem jöhet el mindenki.. Éppen ezért írom, hogy valamilyen nagyobb léptékű kardinális változás kellene ebben a helyzetben.

634. Channa* (válaszként erre: 626. - Zsanci79)
2017. jún. 22. 09:40

Ahogy írtam: vidék bankja=takarékszövetkezet, azaz az ő bérükről beszélek.

És bár biztos hihetlen, de sok ott dolgozó vezetőnek sincs magasabb végzettsége az érettséginél, vagy még az sem.

Ezeken a helyeken az ügyintéző 100 ezret sem keres. Ez van, ha hiszi valaki, ha nem.


Egy nagybankban alap, hogy valuta vizsgája legyen a pénztárosnak, itt nem, elég ha valamelyim dolgozó valakije....

633. Channa* (válaszként erre: 630. - Zsanci79)
2017. jún. 22. 09:33

Igen, az atomerőmű nem fizet rosszul, de pl. A Bátaszéki tksz. Meg igen. Vagy a Faddi és a többi is. Gondolom a nagyobb bankok többet fizetnek, de a takarékszövetkezetek nem.

A rendőr is megkapja a kora, végzettsége stb.közalkalmazotti bérét, ahogy az önkormányzati dolgozó is, de a legtöbb helyen max. a minimálbér.

Nekem ezt mondják, én elhiszem és itt leírom.

Ha ez nem így van, akkor elnézést a vidékiektől!

Én csak örülök annak, ha nem csak Pesten lehet megélni a fizetésből!

632. fincsi5 (válaszként erre: 624. - Bowie)
2017. jún. 22. 09:32
De jó, így legyen!:)))
631. b598e4912b (válaszként erre: 624. - Bowie)
2017. jún. 22. 08:50
Így lesz! :)
2017. jún. 22. 08:45

Na, még mielőtt én lennék az értetlen pesti liba, leírom a TAPASZTALATAIMAT, mivel itt úgy látom már mindenki saját példáját hozza.

Én tolnai vagyok, egész konkrétan bátaszéki, ami Szekszárd mellett van. 4 éve lakom a fővárosban. Igen jó munkahelyem van, nagy szerencsém volt, van ezzel, de mindemellet teljesen képben vagyok vidékkel, a kettőt össze sem lehet hasonlítani.


Hál' Istennek Channa pont Tolnával példálózik. Tolna valóban egy nagyon szegény vidék, a statisztikai átlagkereseteket is csak az atomerőmű nyomja meg.

Édesanyám világ életében fizikai munkát végzett. Dolgozott gyárban (samsonite, bhg, stb) és sosem minimálbérre voltak bejelentve. Nem sokkal többre, de többre. Pótlékok, túlórák, cafeteria ugyanúgy hivatalosan jöttek rá. Ez a nyugdíj miatt igen fontos. Tolna tele van kis, zsákfalukkal. Több cégnél van munkásjárat, busz viszi-hozza őket, ingyen. Ezt még nem is nevezném annyira nehéz fizikai munkának, inkább monotonnak. Sokaknak derogál gyárban dolgozni, akkor is, ha nincs más.

Majd baromfi feldolgozóba dolgozott napi 12-16 órákat, heti 4 napot, állandó hidegbe, állva, tizeniksz évig. Na az, kemény fizikai munka. Csodálattal néztem rá, hogy bírja. De muszáj volt, hisz nyugdíj előtt is állt és mindig dolgos asszony volt (az a korosztály még igencsak az!). Nyilván lehet menni napszámba is, bejelentés nélkül, hidegbe, kánikulába napi 4500 ft-ért. Sokan azt választják, mert ha úgy tartja kedvük nem mennek dolgozni egy-egy nap.

Visszatérve a kemény fizikai munkára. Döntő többségük nő volt, igencsak az idősebb korosztály.

A fizetés itt sem minimálbér volt, pótlékok, stb sem. Éppen ezért édesanyám szerencsére egy normálisnak nevezhető nyugdíjat kap, amiért bizony keményen megdolgozott, mindemellett ha nem mehetett volna 40 év után nyugdíjba, ebbe beledöglött volna. Hosszútávon ez az állás nem tartható, tisztába vagyok vele.

Viszont rengeteget fejlesztenek, gépesítenek, állandó munkaerőhiánnyal küszködnek így is. A fiatalabbak ott vannak max. egy hétig, majd lelépnek, mert nem tetszik, itt dolgozni kell. Igen, rohadt nehéz, de itt pont erről megy a diskurzus, hogy nem akarnak dolgozni sokan, inkább a segély. Ingen, nagyon sok esetben sajnos ez van. Ha valaki tényleg rá van szorulva akkor talál, de saját példámból kiindulva igen, nagyon sokan inkább elvannak a gyesből, segélyből, stb, néha beugranak napszámba. Aztán nincs pénz a fára, gyereknek kajára, ruhára stb.

Egy tisztességes ember fog találni munkát ha akar, nyilván nem álom fizetésért, álom munkát.

Mozdulni nem nagyon tudnak, hisz senki nem vesz ott házat. Tehát vagy segély, vagy gyár, napszám. Még mindig a gyárral járna a legjobban.


Itt befejeztem a témát.

629. gribedli*** (válaszként erre: 624. - Bowie)
2017. jún. 22. 08:36
Drukkolok én is:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook