Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

148. fincsi5 (válaszként erre: 145. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 17:24

Jaj, dehogy!:)) Csak példa volt, mert az oviban is láttam, hogy 5 évesen beíratták tornára, a gyerek sírva ment, aztán nem is ment.

Ahogy mondod: a lehetőséget kell megadni, és nyugodtan kivárni.


Látod, ha nekem is lány lenne a '85-ösöm, már lenne unokám. DDD

Én bizisten nem túlzok, ezt a gyereket szinte nem kellett nevelni.....biztosan érted, hogy gondolom.

Nem volt para, hogy suli van, később, hogy vizsga van,stb.

147. plavalaguna (válaszként erre: 145. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 17:23

Erről beszélek amiről te írsz ;) a lehetőségről.


Én pl sose éreztem kényszert sielni.. de ettől még örömmel vettem hogy az ovi anno szervezett oktatást. Vagy hogy volt nyáron görkoris hét. Stb... a lehetőség a nem mindegy.

146. plavalaguna (válaszként erre: 144. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 17:20

Nem haragszom ;) ugy tudja meg akinek nem a szulei mutatjak meg, hogy azoktol latja akiknek megadjak a szuleik a lehetoseget. Mert igen azert el nem tarjak oket a vilagtol.

Ez olyan mint az oltasellenesseg... de azert a nyajimmunitas joljon nekik is ;)

145. 31bc25d879 (válaszként erre: 144. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 17:11

Remélem nem az én 5 évesemről beszélsz, mert nála nincs ilyen elvárás csak megteremtjük a lehetőségét, hogy lásson, halljon, tapasztaljon, aztán majd választ, ezeket a dolgokat úgysem lehet erőltetni és nem is szabad:)


Az én lányom is '85-ös:)

144. fincsi5 (válaszként erre: 143. - Plavalaguna)
2017. jún. 14. 17:07

Hát már ne haragudj, de ha egy gyerek nincs elzárva a világtól, nem ingerszegény környezetben nevelkedik, igenis el tudja dönteni, mit szeretne.

Csak lehet, türelmetlen néhány szülő, és már 5 évestől elvárná, hogy legyen kedvenc sportja. Az én '85-ösömet hagytam, magától akart 12 évesen táncolni, és 5 évig járt is. Egyedül úszni taníttattuk meg, e.ü. okokból, amíg muszáj volt, elvittük, utána egy ideig hanyagolta, évek múlva kedvet kapott.

Amúgy ideje nagy részét barátokkal töltötte, bicikliztek, labdáztak, tollasoztak,stb. Családdal sokat, sokfelé kirándultunk, üdültünk. Hogyne látott volna minden lehetőséget! Harmadik osztályban kellett dönteni, hogy milyen nyelvet akarnak tanulni, erre is fel volt készülve, magától, vagyis a barátokkal biztos megbeszélték. És 4 éves korától meg tudta válogatni, hogy mit néz a tévében, nem volt tiltva soha, ő magának szabta a határokat.

Oly sikeresre, intelligensre sikeredett, hogy irigyelném, ha nem az enyém lenne. D

143. plavalaguna (válaszként erre: 124. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 16:44

Akik ezt mondjatok hogy magatol tettszen vmi a gyereknek... azert a gyerek csak abbol tud valasztani amivel talalkozik. Ha mem ismerkedik meg sokfele dologgal nem lesz mi fele fordulnia.

Legalabbis es de sok ilyet latok... hadd legyen gyerek... aztan nem ertem miert nem csinal semmit.... hat ezert.

Valasztani csak a megismert dolgokbol tudnak. A tehetseg is csak ugy derul ki ha kiprobalhatjak maguk egy csomo dologban. Persze a csodavaras is jo dolog... csak szerintem pl felesleges

142. 10cc61fb5a (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2017. jún. 14. 15:44

Én ebből a szempontból eredményorientált vagyok. Ha valamihez nem értek, azt nem csinálom. Illetve, csinálom, teljesen hobbi szinten. Csak ugye a "pénzkérdés" volt a topik fő témája, és erre reagálva, olyanra nem adnék pénzt, ami nem kecsegtet eredménnyel.

Ha majd a gyerekem lejár a parkba a barátaival focizni, az tökjó, menjen, mozogjon, örülnék neki. De külön a lötyögésért nem fizetnék.

Én például majdnem minden sportban jó voltam gyerekként (torna, labdajátékok, atlétika, magasugrás, síelés, úszás..) ennek ellenére nem kapkodtam bele mindenbe. Ha a tornaórán volt rá mód, az klassz volt.

141. epervirág (válaszként erre: 139. - Csikil4ny)
2017. jún. 14. 14:53
Járok vele szihologushoz,de mèg csak most kezdtük mèg oda sem akart elmenni.mikor ott voltunk második alkalommal ami ma volt elbujt a hátam mögè mikor a diktornő kijött.Alig akart bemenni vele.Csak ugy,hogy mondta neki a doktornő,hogy rajzolnia kell igy ment be.
140. gribedli*** (válaszként erre: 129. - Csikil4ny)
2017. jún. 14. 14:51

Ebben egyetértek, de a kicsiknél a sportfoglalkozás nem is úgy zajlik, hogy azt ők terhesnek tartsák, hanem figyelembe veszik, hogy ilyenkor még kicsik, hamarabb fáradnak, lanyhul a koncentráció, ezért játékos blokkokban folyik az edzés. Felkészítő jellegű minden, gyakorolják az arra a sportra vonatkozó mozdulatokat, hogy abban erősödjenek de mindezt játékos formában.


Pl a balettnél a kartartásokhoz egy szivárványszínű lepedőt emelgettek, a propriocettiv részekhez plüssmacit, babzsákot használtak, csupa csupa olyan dolog, hogy észre sem veszik, hogy valójában már edzenek, nekik csak játéknak tűnik.


Mire odaérnek, hogy csak úgy a korlátnál a tükör előtt pozíciókat ismételnek ès mindenkinek kuss van, akkor már elég nagyok is ahhoz, hogy tudjanak komolyan koncentrálni akkor is, ha nem érdekfeszítő dolog, esetleg még izomláz is van, ezeket az akadályokat már addigra simán veszik. És még ekkor is van nagyon sok levezetés, játékos elem.


Szerintem egy gyereknek a sport arra is jó, hogy bármilyen sérelem, stressz éri, azt önfeledten kiadhassa, kitombolja magából, letegye, és ne pedig magába fordulva nyalogassa a sebeit, vagy ne a környezetével legyen undok. Nemcsak arról van itt szó, hogy anyunak, apunak örömet szerezzek vele, te is írtad, hogy nagyon szép élmény volt a kézizés évekig, a kicsik ugyanezt élik meg.

139. csikil4ny (válaszként erre: 134. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:49
Mennyire komoly? Ha nem találod természetesnek konzultálj az iskola pszichológussal. Az üldözési mánia nem a kamaszkor velejárója, hacsak nem "anya, hagyj egy kis teret nekem"-ben merül ki.
138. 31bc25d879 (válaszként erre: 137. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:47
Akkor idő és idő és idő...meg lesz az eredménye meglátod, lesz ő neked még nagyon hálás, hidd el.
137. epervirág (válaszként erre: 136. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 14:45
Ezt meg is kapja tölem,de mintha megsem hallaná mikor dics3rem,biztatom.
136. 31bc25d879 (válaszként erre: 134. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:43

Jó, az meg a megváltozott énkép, testkép miatt van.

Sok sok türelem, megértés, szeretet, dicséret, biztatás!!

135. gribedli*** (válaszként erre: 128. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 14:39
:DDD
134. epervirág (válaszként erre: 130. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 14:39
Igen lehet,de egy kamasznál az üldözèsi mánia is szerepel?mert neki ez is van
133. gribedli*** (válaszként erre: 123. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:38

Általában az idegrendszerünk akkor reaktívabb egy sporthoz, ha minél kisebb korban kezdjük. Bizonyos sportoknál elég nagy előny, ha pont abban a szakaszban kezdi a gyerek, amikor az idegrendszere már készen áll rá, mert egyes testalkati sajátosságokat is képes korrigálni, hiszen növésben van mindene.


Nehéz lenne pl egy kislányt 10 éves korban balettre beiratni, a picúrom az első óráján 2,5 évesen vett részt de a tanárok azt mondták, hogy testileg már érett rá, viszont nem akart figyelni a tanárra, ezért 3 évesen kezdte végül el. Nem én kértem a 2,5 éves korában sem, hanem nekik tűnt fel, hogy amíg vártuk a másik lányomat, a picúr produkálta magát és utánozta a többieket, spárgázott. Erre mondták, hogy igen, valójában a legjobb kor a 2,5-3 éves kor a kezdéshez, onnantól mindig egy kicsit kevésbé hajlékonyak.


De pl karatéhoz 5 év a korhatár, síeléshez 3 év, minden sportnál más számít. De az közös, hogy minél korábban kezdi, az idegrendszere annál inkább ráhangolódik arra a sportra.

132. epervirág (válaszként erre: 127. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 14:37
Nem ami az oviban van nem sok járjon ha szereti nekem is járt a lányom.Ha fizikailag birja nem gond.Csak azèrt mèg pici.nekem a kicsi 3 ès fèl èves.náluk a napi 1 tesi van.Szeptemberbe megy közèpsöbe mehetek volna uszni,de a szülök többsège leszavazta.
131. 31bc25d879 (válaszként erre: 124. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 14:37
Jól látod:)
130. 31bc25d879 (válaszként erre: 125. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:35
Kamasz? Életkori sajátosság.
129. csikil4ny (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 14:33

Ez attól is függ, hogy a szülők sportolnak-e, mert ahol igen ott természetes a gyermeknek is, máshol meg ahol a szülő alig várja, hogy a tévé elé vesse magát a gyermeknek is kényszer.


Az viszont tényleg fárasztó a gyereknek, ha reggeltől estig le van programozva a napja s abba játék és pihenés nem fér bele. Valahol csak gyermek is kell lennie.

128. 31bc25d879 (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 14:32

Hát azt én is mondtam, hogy "kislányom, angyalkám!!! nem lopom én a pénzt amit befizettem azt végigcsinálod mert kapsz egy anyait":)


Végig csinálta, oszt majd ment a következőre. Nekünk ebből az ég világon semmi, de semmi bajunk nem lett.

127. 31bc25d879 (válaszként erre: 123. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:29

Mert ebből az oviban van kettő, de már leírtam. Miért hagyná ki? Oviban uzsonna előtt vagy után. 4-ig kész vannak. Ezért nem marad ott külön és nem elhordják. és nem rángatják, mert azt nem hagynám, hanem kedvvel megy. Az rsg- re tavaly elhordták, az idén meg 5 hétig belépett az úszás. Ez sok így? Még így is?:)


Ja azt nem is mondtam, hogy télen voltak a Mátrába 3-4 x síelt is (de ezt már félve írom);) és inkább csendben maradok.:)

126. gribedli*** (válaszként erre: 121. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 14:28

Én ebben a dologban nagyon izé vagyok, gyerekkorom óta sportolok, nincs olyan, hogy valamelyik azt mondja, hogy ő semmit sem akar. Mindig kikötöttem nekik, hogy választaniuk kell egy sportot, mindegy mit, de választani kellett. Azonban, ha 3 hónap múlva unták, akkor se hagyhattak ott csapot papot, hanem azt az idényt, ciklust végig kellett csinálni. De ilyenkor megígértem, hogy jövőre választhatnak mást.


Egyedül a fociban a középső lányomra nem hallgattam mert lány focicsapat nem volt, így ő röpit, balettot, úszást egyszerre kezdte, 3 évesen (akkor még nem röpinek hívják, hanem felkészítő), és következő évben maradt csak a balett, de a fiam is többfélét próbált, mindig végigjárta azt az évet, 10 évesen már kikristályosodott benne, hogy neki a röpi a szerelme.

125. epervirág (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 14:22
Igy is van ahogy irod.csak mivel az apjánál heti 2-szer van ès az apja nem követeli meg azt agyerektöl amit èn ugy elèg nehèz.igen sajnos nagyon el van szállva,de nem csak velem van.tehát nem csak èn nevelem.
124. fincsi5
2017. jún. 14. 14:19

Az eredeti kérdés közelében sem járunk már.

De az csak nem baj, ha egy fiatal pár, kb. 2 éves gyerekkel még nem azon stresszel, hogy fogja kifizetni a különórát, nem a házasításán gondolkozik, s nem gyűjtöget?!

Legalább 10 éves korig hadd legyen már gyerek, s magától forduljon valamilyen irányba.:))

2017. jún. 14. 14:18
Èn nem vagyok oda a sportokèrt,de egyèrt igen már gyerek koromban is az pedig a siugrás.De egyèrtelmű,hogy siugró nem lehettem volna.Mièrt kell egy gyereknek megmutatni a külömböző sportokat 5 èves korban?Persze ha tetszik neki valamelyik sport tetszik neki menjen,de mièrt kell egyszerre több sportra is járnia?
122. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Epervirág)
2017. jún. 14. 14:15

De figyelj, én cseppet sem akarok ebbe beleszólni, te mondtad, hogy szerinted el van szállva. Nem én, mert nem is ismerem a gyerekedet. Csak nekem az a tapasztalatom, hogy azok a gyerekek szoktak így gondolkodni, akik az anyagi jólétben a látszat dolgokat kapják mert a szüleik is ezt tartják fontosnak és cserébe nem kérnek semmit a gyerektől.


Én olyan szellemben nőttem fel, hogy igen, a szülő gondoskodik a gyerekről de a gyerek meg hallgat a szülőre, mert a szülő esetleg tapasztaltabb, hogy mire van szüksége a gyereknek, valamit valamiért.

121. 31bc25d879 (válaszként erre: 110. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 14:07

Engem nem zavar ha csak egy évig csinál valamit, de csináljon, aztán majd kialakul, hogy mihez van érzéke, tehetsége, affinitása, kedve. Mondjuk ő még pici. Lehet és kell is terelgetni. De ha nem mutatjuk meg neki a különböző sportokat, honnan a bánatból tudná, hogy melyiket szereti / szeresse.

Ki mutasson irányt ha nem a szülő, nem a család?


De értem amit mondasz. Anyaként mikor a lányomat hordtam torna, dzsesszbalett, úszás, tenisz és azt mondta, hogy most inkább oda nem, hanem ide....hááátööö az én ajkaimat is elhagyta pár keresetlen kedves szó. De hát így van ez. Ez már csak egy ilyen játék, nevettünk rajta mindketten. Nem sérült egyikünk sem:)

120. epervirág (válaszként erre: 115. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 14:05
Teszek is ellene ami tölem telhető sajnos a volt fèrjem ebbe nem partner.Ès igen nem ismered a lányomat,de hidd el nagyon nehèz vele.Szinte mindenkivel baja van.Emelett mèg üldözèsi mániája is lett,kit èrdekel,hogy nem jár szakkörökre a lènyeg az,hogy lelkileg helyre jöjjön.
2017. jún. 14. 14:03

Én kíváncsi lennék arra a vitára, amit Mazsinka említett.


Mindenesetre összegezve az eddig olvasottakat, a többség egy milla felé közelített, ezért azt gondolom, hogy ha valaki már külföldön dolgozik és haza készül, akkor a járható út az lehet, hogy nem egy, hanem 2 lakásra spórol össze, amit a gyerekének tartogat, de addig is kiadja.


Ezen felül, ha pl ketten otthon csak 500ezret vagy kevesebbet keresnének a szakmájukban, vagy ennél többet de nem éri el azt az összeget, amit a többség írt, akkor annyit kell a 2 lakás mellé spórolni, amivel ki tudják pótolni a kívánt összegig havonta, ezt kiszámolni addig, amíg a gyerek nagykorú vagy kereső ember lesz (legyen ez 18-20 évre elegendő megtakarítás, amivel kiegészítik a fizut). Mindez a legjobb esetre, ha nem jön közbe betegség vagy egyéb és mindkettőjüknek végig lesz munkája.


Ez lehetne egy cél, illetve vannak, akik többször is ki szoktak menni újból külföldre, akkor nyilván kevesebb félretett pénz is elég lesz.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook