Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

2017. jún. 15. 08:41

van 3-ik út is. A fiam a netről megtanult egy ritka távolkeleti küzdősportot, ami megtetszett neki - nem volt ilyen oktatás a városunkban. Nemrég megtámadta 5 roma, - sértetlenül jött ki belőle, a támadók viszont nem.


Igy utólag önkritikusan bevallom ( 25 éves ) :

a tánciskolának nem volt értelme, 2 évig járt

a zongorát 10 évig tanulta, a zenesuliban utálta, most kezd rátalálni a zenére,

6 nyelven beszél, ezeket von Haus aus, autodidakta módon ill. a TV-ből tanulta, bár bölcsészdiplomája is van- ezeket a mindennapi életben hasznositja - ehhez iskolának szakkörben semmi köze nincs

a kreativ kézműves szakkört alsótagozatban unta

- amit maximálisan megértettem - ilyen jellegű kézügyessége nincs is, de a szakmájában elismert ügyes műszaki beállitottságú fiatalember.

177. gribedli*** (válaszként erre: 167. - Csikil4ny)
2017. jún. 15. 07:56

Jól látod. A fiam egy kisebb létszámú csapatban játszik, így mindenkit hagynak játszani, mert kivan a létszám, mindenkit visznek meccsekre, transzfertekre, élvezik, hogy játszhatnak, egyszer veszìtenek egyszer nyernek. Nem lehet mindig nyerni mert a korosztályok is úgy vannak összeállìtva, hogy 2 éves sávokkal tehát megtörténhet, hogy egy csapat csak kisebbekkből áll,az ellenfél meg véletlenül csak nagyobbakból. És azon a szinten, ahol ő játszik, már mindenki tud jól játszani és akkor már az is döntő, ha akár csak egy évvel nagyobb a másik csapat, ez 20cm magasságbeli különbséget is nyer.


Mindezt úgy megélni, hogy csak az a jó, aki nyer, még az edzőjük sem ezt neveli beléjük. Persze,hogy teperni kell persze, hogy hajtás van, de ez még nem jelenti azt, hogy minden ellenére mindig nyernek. Viszont egy életre megtanulják a csapatmunkát, meg szórakoztatók ezek a transzfertek is:)

176. gribedli*** (válaszként erre: 174. - 4213133598)
2017. jún. 15. 07:48
Azért az ellenkezője sem jó, amikor adott egy gyerek aki egyedül képtelen feltalálni magát, unalmában nem tud mit csinálni, nem akar egyedül játszani(jogos!). Az ilyen gyereknek is nagyon jót tesz a sport mert kellően kifárad és levezeti a stresszt, éjjel pihentetőbb az alvása is:)
175. gribedli*** (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2017. jún. 15. 07:43
Én ezeket olyankor bonyolítom, amikor ők különórán vannak, 1 óra alatt sokmindent el lehet intézni, elugrik az ember bevásárolni vagy kozmetikushoz,stb. Postára nem nagyon kell, mert ami befizetnivaló, azt online csináljuk, nem kell sorbaállni:)
174. 4213133598 (válaszként erre: 162. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 22:20

Én is így látom.

A szülő jót akar a gyereknek, de sokan átesnek a ló túlsó oldalára. Aztán pont azzal tesznek rosszat, hogy a kis ovis már minden, csak nem igazi gyerek. Juliska már jár angolra, pedig még a magyar sem megy neki, nehogy már ne járjon Jancsika is! Foci is van? Jaj, de jó! Menjen csak arra is! A kreatív szakkör is csudijó, hadd fejlődjön! De micsoda lehetőség, hogy aerobik is van! Ezt sem hagyhatjuk ki! Te, figyelj, itt még hittan is van! Szuper! Ott aztán rossz nem ragad rá, menjen oda is!

Szegény gyerek meg ha akar, ha nem, mennie kell.

Az nem számít, hogy a többiek éppen az udvaron homokoznak, bicajoznak, rajzolnak. Nem számít, hogy Jancsi olyan szívesen bicajozna, Juliska meg inkább homokozna még. Itt az idő, menni kell az éppen aktuális különórára. Ha van kedve, ha nincs. Mert anya és apa így akarja. Mert anya és apa csak jót akar.

173. Channa* (válaszként erre: 123. - Epervirág)
2017. jún. 14. 22:04

Nem kell többre járnia:)

Én a fiamat 5 évesen írattam be cselgáncsozni, mert szerintem jó sport, én is ezt sportoltam, a gyereknek jó az alkata hozzá, stb.

2 évig járt is lelkesen, aztán volt egy rossz élménye és innentől sírva mentünk edzésre. Én erőltettem volna egy kicsit még, de az apja azt mondta, hogy nem fogja kínozni a gyereket.

Aztán legközelebb 8 évesen vitte el a tesóm focizni, mert a tesóm meggyőződése az, hogy egy kis srác inkább focizzon, mint majd lógjon a béna haverokkal, drogozzon, igyon, stb.

Na ez sem jött be...

Aztán gondoltuk, hogy legyen vízipólós, de ahhoz már öreg volt....

Innentől eltelt 2 év, amikor ő magától döntött úgy, hogy focizni akar. Lement egy egyesülethez egyedül és beiratkozott. Azóta focizik. Persze nem lett nagy focista, mert mint kiderült nem focista alkat, azaz kapus alkat, de ő csatár szeret lenni, ahhoz viszont túl magas és lomha.

Nem lett nagy focista, de még most is heti több alkalommal (a szabadidő függvényében) megy focizni.

Ha nem mutatunk neki egy irányt, nem adunk ötleteket, akkor lehet, hogy meg sem mozdult volna sosem...

172. plavalaguna (válaszként erre: 170. - Unom)
2017. jún. 14. 21:59
Az tok jo :) (judo nalunk elso masodikban volt a suliban heti egy. Orarendben delelott. Mindketto gyerekem imadta. Az edzo itt is szuper)
171. plavalaguna (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 21:57

Ez szerintem is egy masik topik temaja ;) de ebben en pl a masik tabor vagyok. Velunk mindenhova jottek a gyerekek. Mondjuk suli elotti evig csak minden masnap voltak oviban. Szoval igen egyutt eltunk, jottunk mentunk. De mindennek van elonye hatranya is. Amugy meg ma mar valaszthatnak jonnem e vagy nem. Jonnek sokszor maguktol. Illetve a kisboltba el lehet kuldeni a 8 evest is ha kimarad valami mert egyedul is ugyes :)

Ettol meg volt leulos csak egyutt ido is. Csak amugy nem voltak sose kizarva a mindennapi teendokbol se.

170. unom (válaszként erre: 169. - Plavalaguna)
2017. jún. 14. 21:54

Nem minden fizetős. Nálunk judo"edzések" vannak az ovikban, ingyen.

Igaz ehhez kell egy elszánt ember, itt Csernoviczky Éva édasapja szervezi, csinálja.

169. plavalaguna (válaszként erre: 162. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 21:51

Csak szolok hogy ha oviidon belul van ora azert fizetni kell ;) semmi sincs ingyen... (a legtobb allami ovibol ezt meselik. Ilyen olyan foglalkozas oviidon belul de plusz penz... ) szerintem nem nagyon ovi utan hordja senki a gyereket.

En pl direkt olyan ovit kerestem ami mozgos volt. Es a delelottbe beleferz nekik sportok megismerese meg tancfajtak fozocske mindenfele. Delutan viszont full szabad jatek biztosan. Semmi ertelme stresszelni a gyerekeket viszont nem baj ha nem himestojaskent gondolunk rajuk hogy jajj csak maguk feje utan...

168. Channa* (válaszként erre: 80. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 21:43

Nem vagy hajlandó vagy nem jut rá?


Szerintem nem csak akkor kell valamit a gyereknek csinálni, ha tehetséges hozzá, hanem akkor is, ha kedve van hozzá, és ha megtehetem, akkor igen is kifizetem neki a hobbi sportot, a hobbi művészetet és egyebet, mert ki tudja, hogy a hobbiból nem lesz egy tehetséges művész vagy sportoló.

A sportra nem csak azért van szükség, hogy versenyző legyen és jó eredményeket érjen el, hanem azért is, hogy ne a gép vagy a TV előtt üljön, hanem mozogjon is, és persze a zenére és egyebekre sem azért, hogy villoghasson a szülő hanem azért, mert ezzel fejlődik a gyerek, akkor is ha semmi maradandót, vagy kiemelkedőt nem produkál.

167. csikil4ny (válaszként erre: 166. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 20:50

Értettem én, s azt is értem, hogy az élsportban helye nincs annak, aki bénább, de a többieknek is kell a sport. Ha akkor a tornatanár lebénáz, soha nem moccantam volna meg. Nem erőltette senki, hogy felvegyen, szerintem még örültem volna is, ha nem teszi, aztán mégis jó buli lett.



Viszont már láttam sírni gyermeket nem is egyszer, mert "csak második" helyezett lett. Ezt már károsnak tartom.


S abban maximálisan egyetértek veled, hogy az óvodás gyermek koszolja össze magát a levegőn, minden más másodlagos.

166. 10cc61fb5a (válaszként erre: 165. - Csikil4ny)
2017. jún. 14. 20:40
A szánalmat nem rád értettem. Elnézést ha félreérthető volt. Csak nem értettelek. Mert anno mi is jártuk az országot kosárcsapattal (iskolai szinten is volt néhány meccs) de nálunk a győzelem volt a cél. Ezért is nem volt helye annak, aki nem volt elég erős/gyors/ügyes/szívós.
165. csikil4ny (válaszként erre: 159. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 20:31
Őszintén nem tudom. Valószínű abban az időben egy falusi iskolában a sport megszerettetése volt a fontos és nem versenyistáló volt. Arra akkor is megvoltak a spéci csapatok. Szánalom? Nem hinném.
164. 10cc61fb5a (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 20:05

Há-há..ez már egy másik topik témája, de a véleményedet osztom. Soha nem rángatom a gyerekemet ovi után, hogy gyerek még vásárolni, gyere még a postára, gyere be a patikába és a többi..Azt elintézem ovi előtt. Inkább megyek érte negyed 5-re, de úgy hogy az övé legyek teljesen, mintsem szaladjak érte már fél 4-re és hurcibáljam az elintéznivalóim tengerébe :DD

(megjegyzem, gyerekem nem is jön velem szivesen vásárolni)

163. fincsi5 (válaszként erre: 162. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 19:59

Bizony, bizony.:)))

És még egy rémálmom van; amikor a gyerekkel mennek óvoda után a multikhoz vásárolni! Ami fény-hang inger éri ott őket, az borzalom.

Itt is hangsúlyozom; aki teheti, hagyja otthon, vagy a szomszédnál. De sok olyat láttam, hogy ott van apa, anya, és 1-2 gyerek.:((

162. 10cc61fb5a (válaszként erre: 160. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 19:53

Igen, szerintem itt a lényeg. Míg 20-30 éve 8-10 évesen kezdték a gyerekek a különórázást, addig mára eljutottunk oda, hogy a 3 évest balettre meg focira íratják.

Felesleges. Gyerekek. Legyenek gyerekek. Maradjunk kinn a téren/játszón/kertben/parkban ovi-suli után 1-2 órát és élvezzük, hogy együtt vagyunk.

Ha van lehetőség egy óvodában például időn belüli különórára, az oké, de ne arról szóljon a délután, hogy 4 után még jön a szakkörös oktató és átviszi a kölköket a másik csoportba különórázni. Mert akkor egymásra nem jut idő a szülőkkel. És csodálkoznak, hogy Döncike még este 10-kor pörög és nem akar aludni. Persze, mert anya-apa hiányzik neki és a napi rutin közepette még arra se jutott idő, hogy kicsit leüljenek és összekucizzanak. :))

161. 10cc61fb5a (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 19:47

Szerintem azért az élet hozza az alapokat. Illetve óvoda, iskola valamilyen szinten ad képet bizonyos sportokról.

Biciklizni, görkorizni, rollerezni, korcsolyázni bárki megtanulhat.

Akik járnak síelni, ott az újabb lehetőség.

Én dunai gyerek vagyok, nálunk alap a víz.

Labdaérzék is elég korán kiderül, mert sztem már babakorban gurítgatjuk a labdát a kicsiknek.

Az oviban szinté vannak lehetőségek, néptánc, éneklés..stb. Ahogy az iskolában is a tornaórán elég sok dolgot ki lehet próbálni a szertornától a röplabdán át a távolugrásig.

160. fincsi5 (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 19:41

Értelek, és tudom, hogy ált. minden sportot jobb minél előbb kezdeni, sőt a zeneit is.

Én első osztálytól jártam zongorázni, persze előbb szolfézs, és 8. végén volt egy vizsgaelőadás, ami előtt mondták szüleim, hogy utána kapok egy zongorát. Na ettől olyan frászt kaptam, hogy eltekeregtem a vizsga elől.

Az, hogy nézzen meg egy dzsúdó oktatást, még oké, de nem íratom be, csak ha látom, hogy komolyan akarja.

Nálam nem tudom, hogy nem tűnt fel, hogy nem szeretem a zongorát. Talán mert nem volt otthon, és így természetes volt, hogy nem játszom.:))

De mondom, én 8 évesen sem vártam el, hogy legyen kedve valamihez a játékon túl is.:)

159. 10cc61fb5a (válaszként erre: 156. - Csikil4ny)
2017. jún. 14. 19:38
Nem kell mindenképp verseny, persze. De azt írtad, kéziztél és mégsem találtad el a kaput. Akkor mégis milyen csapattal kéziztél? Hogy állított be az edző a játékba, ha nem voltál elég ügyes? Nekem csak ez felfoghatatlan, mert én is csapatsportot űztem, de a kétbalkezeseknek nem jutott hely a csapatban. Én személy szerint nem szeretném ha a gyerekem olyan kis ügyetlen lenne, hogy játszik ugyan, de csak szánalomból.
158. ina87
2017. jún. 14. 19:34
sok,nagyon sok pénz.
157. gribedli*** (válaszként erre: 144. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 18:42
Azért van különbség aközött, hogy elvárod, hogy legyen kedvenc sportja 5 évesen, vagy beiratod valahova 5 évesen. Nem ugyanaz. Rendszerint szeptemberben sok helyen van bemutató óra, elviheti az ember 2-3 foglalkozásra, mielőtt beiratja. Bizonyos sportokban meg előny, ha hamarabb kezdik. Mert lehet, hogy mire feleszmél egy gyerek, hogy neki mi tetszik, addigra már végbementek olyan változások a testén ami miatt abban a sportban nem fogja tudni jól érezni magát, vagy meg se tudja csinálni, vagy nem vesznek fel olyan korút.
156. csikil4ny (válaszként erre: 142. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 18:19
Nem vagyunk egyformák. Én pl. olyanra is adnék pénzt, aminek a kicsim örül függetlenül attól, hogy versenyszerűen űzi-e, vagy egyszerűen mert szereti.
155. fincsi5 (válaszként erre: 153. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 17:55

Szólok, amint megtudok valamit!:)

Jó év volt a '85 DD

154. 31bc25d879 (válaszként erre: 149. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 14. 17:53

De hát a fórumindító vetette fel, hogy mennyi az a pénz amiből biztonságosan és elég és a bocicsokit is. Erre válaszoltunk és írtunk véleményt ki, ki a maga meglátásában. Kicsit eltérünk valóban:)


Mondjuk azóta nem reagált, pedig kíváncsiak lennénk többen, hogy az a vita hogy is indult. Mi volt a két ellentétes álláspont.

153. 31bc25d879 (válaszként erre: 148. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 17:51

Az enyém is jó kislány volt, ma is az.


Az unoka jönni fog, meglásd:)

De azért majd írd meg ha úton van, hadd drukkoljunk:)

152. csikil4ny (válaszként erre: 144. - Fincsi5)
2017. jún. 14. 17:45

Érdekes ez is. Mert pl. engem nem engettek a patakba gyermekkoromban, mert nem, így más lehetőség nem lévén úszni nem tanultam meg. Felnőtt koromban próbáltam, de nem ment, egyszerűen nem bízok a vízben. Szinte örültem, amikor az orvos megtiltotta az úszást, mert így lagalizáltan nem úszok. Ettől függetlenül nehéz kicsalogatni a vízből.


Vannak dolgok az ember életében, amiknek megvan a maguk ideje. Persze ott baj van, ahol a gyerek azért kell egy sportot űzzön, mert anya/apa nem tehette annak idején.

151. plavalaguna (válaszként erre: 149. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 14. 17:31

A kisgyerek ha boldog szülőket lát meg környezetet akkor azt szeretné. Itt az a kérdés a saját gátjainkon belül tartjuk vagy engedjük neki megismerni amiben mi nem vagyunk jók azt is. De választani csak megismert dolgokbol tud.

Hogy fogja tudni hogy tetszik e neki valamilyen sport ha ki se probalja?? A tvben nezve nem olyan mint tenylegesen csinalva semmi. Ezt ne keverjuk mar avval mikor a szulo mondjuk zongorista akart lenni es viszi a bombolo gyereket orara... nem ugyanaz

2017. jún. 14. 17:27
mind a kettő fontos. Az is, hogy a szülő gondoskodjon arról, hogy a gyerek megismerje a lehetőségeket és válasszon, és persze az is, ami a gyereknek megtetszik.
2017. jún. 14. 17:25

Itt olyan osszegek ropkodnek, amiknek koze sincs a valosaghoz, vagy csak nagyon keveseknek adatik meg Mo-n.

Vajon a kisgyerek mit szeretne, miben lenne tehetseges, mi okozna neki oromet?

Szuloi vagyak, almok, kepzelgesek, nagy elvarasok.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook