Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
238. 31bc25d879 (válaszként erre: 224. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:13

Nem engem szólítottál meg de még az én jóérzésemet is bántotta.

Azért ez "a négy gyerek és te is örültél volna ha máshol vannak" nem volt elegáns hozzászólás.

Azért egy anyától, nagymamától ez csúnya.

237. gribedli*** (válaszként erre: 218. - Mazsinka)
2017. jún. 16. 16:05

Amikor otthon vagyunk, az én gyerekeim is játszanak a kertben, szerintem ez így jó.


Viszont szeretik a különóráikat is,az ovisom is és a másik kettő is szerette ovisként is, mert koruknak megfelelő feladatok voltak

236. 31bc25d879 (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2017. jún. 16. 16:05
Kb. én is:)
235. epervirág (válaszként erre: 231. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 16:03
Nála sajnos extrèm a dolog bár ne igy lenne.
234. Mazsinka (válaszként erre: 222. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 16:03

Arra céloztam, hogy voltak kötelező délutáni programok, mint amilyen a hittan volt.


Azután volt általam választott, fizetős foglalkozás is, mint amilyen az angol volt. Imádtam, azért jártam.


Emellett volt ingyenes külön programom is, mint amilyen a kézilabda, így a sport vonal is kipipálva, majd pedig a felderítő, ami által új barátságokat kötöttem, sok hasznos, s lehet, hogy mások számára haszontalan dolgot tanultam. Szerintem egy gyereknek sem lett ott baja attól, hogy megismerkedett az iránytűvel, sátorállítással, kenuzással, elsősegélynyújtással. Ezek mind érdekes dolgok, amik szélesítették a látókörömet. Ingyen volt, s mellette még szerettem is.


A lényeg, hogy arra menjen, amit szeret (egy időben forszíroztak nálam egy másik idegennyelvet is, aminek semmi értelme nem volt, utáltam is, abba is hagytam). Meg nem minden kerül pénzbe vagy éppen olyan sok pénzbe. Illetve azt is kiemelném, hogy ez mind bőven elég volt, több mindenre nem is akartam járni, mert akkor lemaradok az iskolában. Meg nem lett volna szabadidőm, amit a barátaimmal tölthetek ugyebár.


Szóval nem túl sok külön foglalkozás, csak amit szeret a gyerek, és keresni esetleg olcsóbb vagy ingyenes vonalat, aminek lehet más pozitív hozadéka is: ingyen tábor, verseny, utazás. Én így látom.

233. gribedli*** (válaszként erre: 205. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:02

Nem ismerek senkit, aki reggel 5-kor úszni viszi a gyerekét és nem ismerek ordítozó tanárokat.


Senki sem ordítozik a gyerekekkel a különórákon és nem ismerek olyan hülye szülőket sem, akik ezt megengednék. Ahogy a többiek,akik itt hozzászóltak,hogy viszik a gyerekeiket, ők sem.


Neked nem tetszik, ne vidd. Ettől még nem szörnyeteg, aki viszi a gyerekét, akik szeretnek is járni.

232. selena78 (válaszként erre: 213. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 16:01

Dehogy nem sportoltam. Csak nem óvodás koromban.


Hanem amikor én szerettem volna. És válaszrottam, nem a szüleim. Teniszeztem, tollaslabdáztam és vívtam. Korcsolyáztam, és hegyet másztam.


A gyerekem az apjával hegyet mászott. 8 évesen megmászta a Peleagát, ami komoly hegymászóknak is egy eredmény.

231. plavalaguna (válaszként erre: 230. - Epervirág)
2017. jún. 16. 16:00

Attol meg lehet neki mert dis es :) hhacsak nem extrem eset akkor ez siman lekuzdheto akadaly. Sokaig nem voltak nevesitve a dis ex es rengeteg ember megis haladt elore.

Diploma persze csak akkor kell ha olyan teruleten akar ervenyesulni ahol muszaj. Pl jogasznak kell. Vagy orvosnak vagy x fajta mernoknek. De egy csomo szakmahoz meg nem.

230. epervirág (válaszként erre: 227. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:52
Èn nem bánnam ha a lányomnsk egyszer lenne diplomája,de nem lesz mert dixlesziás.Az apja viszont jogász,de mit èr vele lakást sem vesz mert cssk az anyja lètezik neki 48 èvesen.
229. plavalaguna (válaszként erre: 227. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:52
Na most vki bele ne magyarazza hogy bajom van a diplomaval. Csak azt mondom hogy a tudas szamit. Nekem egy jo acs is pont olyan sokat er emberileg mint egy kozgadasz .marha mindketto igyekszik jo lenni a szakmajaban es tudasa legjavat adja
228. plavalaguna (válaszként erre: 224. - Selena78)
2017. jún. 16. 15:48
Figy enyem gyerek jart uszni pmusz lovagolni. Plusz ezek mellett bicajozni gorkorizni csak ugy ki a terre :) ugyanaznap... tenyleg csak vegletekben lejet gondolkodni??? Nem zarja ki az egyik dolog a masikat.
227. plavalaguna (válaszként erre: 223. - Epervirág)
2017. jún. 16. 15:46
En tudom... de olvastad az igeidoket ;) nem az en velemrnyem. Velem is szembejon csak ez a diplomanacisag. Engem nem erint. Mi csak nevetunk rajta.
226. plavalaguna (válaszként erre: 221. - Epervirág)
2017. jún. 16. 15:44

Fenet hiperaktiv :) tok jol koncentrt mindig jotanulo volt. Eletben is konnyen boldogult. Tudom nehez elfogadni de a nagy mozgasigeny nem hiperaktivitas az meg plane nem ha nem vagy faradt egeszsegesen napi par ora sporttol.


Szoval nem. Mi nem vagyunk furak. Tesom plane nem volt hiper. (Siman ult nyugiban orakat barhol ha kellett) hanem egyszeruen spkat mozgott. Ahogy az en gyerekeim is napi szinten x orat mozognak. Hja es mar most mondja pl a fiam hogy ugye mehet uszasra jovore is. Meg elkezdhet e mellette masik sportot vegre :)) nekem ez nem fura. Ha elaludna nappal azon csidalkoznek (illetve nem. Mert ha beteg picit akkor igy gyogyul. De ez nagyon ritka hogy beteg lenne. Nem kell dokihoz jarnunk)

225. 31bc25d879 (válaszként erre: 215. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:40

Pontosan!


A másik: én megfordítanám az egészet. A gyerek akkor tud választani ha van miből. Ha meg van hozzá a tapasztalata, a tudása, a kedve, a tehetsége, a képessége. Ha a szülők, a család megadta neki a lehetőséget. Nem baj az ha több lábon állunk. Sőt!

224. selena78 (válaszként erre: 207. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 16. 15:40

"Attól, hogy valaki mondjuk heti kétszer sportol, belekóstol valamibe akár 4-5 éves korban, attól még nem kell összehasonlítani a tornászválogatottal, vagy azok terhelésével."


Sajnálom, nem hiszem, hogy 4-5 éves korban bele kell kóstolni a a szervezett sportba. Már ha nem akar valaki egy Federert nevelni. 4-5 évesen játszani kell. Kötetlenül. Federert sem kérdezték meg a szülei.


"A másik, hogy az a kor, amikor te voltál gyerek, az egy gyökeresen más világ volt"


Tisztában vagyok vele. Én csak azt írtam. hogy örülök, hogy nem ma vagyok gyerek.


"Nem szeretném a gyerekimet agyonterhelni, de éppen a múlt év alapján döntöttem el, hogy a fiaimnak jövő tanévben sokkal több különórája lesz"


Lelked rajta. Én azt szerettem, ha az enyém itthon van. A férjem is azt szerette, és a gyerek is itthon szeretettt lenni leginkább.


Igazán nem akarlak megsérteni, de ha négy gyerekem lett volna, alighanem én is azért gyúrtam volna, hogy valahol máshol töltsék a napot. Ezért is szültem csak egyet. De azt az egyet, azt, szerettem magam mellett tudni.


Ennek ellenére sem volt egyedül. Átjöttek a szomszéd gyerekek, jött az unokatesó, a barátnőm gyereke, ott játszottak a kertben, ping-pongoztak, tollasoztak....nem kellett különórára menniük, hogy mozogjanak. És hogy jól érezzék magukat.

223. epervirág (válaszként erre: 220. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:36
Tudod sok gyereknek nem adatik meg,hogy diplomája legyen ès nem azèrt mert a szülő nem tudná kifizetni az egyetemet.Èn örülni fogok,hogy a nagylányomnak szakmája lesz
2017. jún. 16. 15:35

Akkor te heti 5 napot mentél "különórára"?!

És, hogy bírtad ki?

Milyen felnőtt lett belőled?

Hányatott és sanyarú gyereked korod lehetett:)

És a morzét, meg az iránytűt és a kenut iskolaidőben, órán oktatták? Mert az én suliban nem, de sajnálom:(


Szóval...kicsit, de csak nagyon kicsit ironizáltam, (nem neked szólt) mert a téma megengedte a habitusom meg megkívánta.

Bocs:)

221. epervirág (válaszként erre: 219. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:34
Hát èn nem tudom,de ha egy gyereknek ennyi mozgás igènye van mint a báttyádnak volt azt nevezik hiperaktivnak.Amugy a lányom suli után kijö velünk a játszotèrre ès ha van kisebb gyerek avval is játszik legtöbbször fogocskát.Amelett tèlen szoktuk vinni korcsolyázni.Nyáron strandra.ugyhogy nem egèsznap ül.
220. plavalaguna (válaszként erre: 218. - Mazsinka)
2017. jún. 16. 15:33
Mert meg suliba is inkabb 8 evesen kuldik sokszor a sajat gyerekeik hogy legalabb alsoban biztositva legyen a kituno meg az elony... ez egy masik topik temaja lehetne amirol irsz. Meg hogy ha azt mondod a tanarnak hogy az a lenyeg tudjon fejlodni felelos legyen amit csinal abban kepezze magat es mindegy neked hogy pek lesz a vagy orvos... egybol felelotlen szulo leszel :) ;) a tanarok es a tanitos tpbbsege foleg konkretan nem becsuli a munkat. Max a sajatjat joesetben. A kirakatot es a tarsadalmi statuszt tartjak csak vmire sokan sajnos.
219. plavalaguna (válaszként erre: 217. - Epervirág)
2017. jún. 16. 15:27

Ne haragudj, de ezen mindig rohogok a sajtkukac a gyerekem de faradt a sporttol... bocs de a tenyleg mozgosak nem faradnak igy el. Ezt nem bantaskent csak tenykent.

Pl batyam anno heti 5 nap edzes mellett 13 evesen ment meg bicajozni meg famaszni ki... es hetvegente kirandulni jartunk faterral sokat... en nem sportoltam igy versenyszinten csak hobbibol sportszakkorokre de en se faradtam el hetvegere megse. Pedig volt mellette zenesuli plusz mindenfele szakkor enekkar es mondom hetvegente kirandulas plusz.

Szoval hidd el. A sajtkukacok azok nem faradnak el a napi tesi plusz sporttol hetvegere ;)


Nagyon masok az igenyek. Egyiknek orom ami a masiknak kinlodas. Ez nem csam a sportra igaz. Adott gyerekhez eletritmushoz igazodva nem lesz gond.


De ilyen nincs hogy igy vagy ugy kell egy gyereknek. Mert sokfelek a gyerekel ahogy a csaladok is. Persze en us birnam ha lefaradnanak a gyerekeim jobban.mert en mar nem vagyok gyerek. De ez van. Azert sejtettem hogy joesellyel ilyenek lesznek. Elvegre az en gyerekeim is :)

218. Mazsinka (válaszként erre: 210. - Selena78)
2017. jún. 16. 15:19

Én falun nőttem fel, nagyszerű élményeim vannak. Fogócska, bújócska, fára mászás, homokozás. Szerettünk ugrókötelezni, stafétázni, kiütőcskézni, télen óriáshóembereket építettünk, szánkóztunk a töltésen (Tisza mellett laktunk), a tóra jártunk a szüleink korcsolyájával az utcabeli gyerekekkel.


Divatos manapság Vekerdyt idézgetni, hogy a mai gyereknek mire van szüksége, arra, hogy a sárban, porban játsszon, jól érezze magát, bogarat gyűjtsön a kis cimboráival, fetrengjen a fűben. Sok pedagógus ismerősöm osztogatja meg nagy bölcsen e tanokat, de ugyanakkor azt is látom, hogy ők sem fogadják meg, elolvassák, bólogatnak,kiposztolják, majd az ovis gyereket a fővárosba citálják kis géniusz versenyre.


Én elmentem a suliba, majd hétfőn délután visszamentem hittanra (kötelező volt), kedden felderítőre (ingyen volt, szerettem), szerdán kézilabdára (ingyen volt, szerettem), csütörtökön angolra (mert szerettem), s pénteken megint kézilabdára. Tanultam nyelvet, mert imádtam, a felderítőn tanultam térkép olvasást, Morze jeleket, iránytű-használatot, útleírást, sátorállítást, elsősegélyt, útjelek olvasását több más társammal együtt, akikkel eljutottunk versenyekre, táborokra az ország különböző pontjaira, kenuztunk, teadélutánokra jártunk ingyen. Szerettük. Kézilabdán pedig szépen kisportoltam magam és slussz. Minden napra egy mese, untig elég is volt, hogy mellette még a suliban kitűnő tanuló legyek.


Nem kellett különóra ahhoz, hogy ötöst kapjak, néha elmentem matekra, ha valamit nem értettem, ennyi.


De azt is gondolom, hogy akit ennyiféle különórával kell összerakni, ami amiatt van, hogy a gyerek nem tud, nem ért semmit, vagy nem elég jó tanuló, akkor azt hagyni is kellene. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, nem kell mindenkiből kipasszírozni a diplomát. Majd lesz belőle egy frankó asztalos. És akkor mi van?

217. epervirág (válaszként erre: 215. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 15:15
Nekem mind a kèt lányom sajtkukac.Föleg a nagy volt kiskorába örökmozgo.Az ovodába járt zenekuckoba ahol táncoltak ès ènekeltek.Mikor kezdte az elsöt sport osztályba akartam iratni mert nagy volt a mozgásigènye,de nem vettèk fel.igy maradt a sima osztály.Most 6.-os hetti hèt torna órával ès panaszkodik hogy sok a torna.13 èves ès van olyan hètvège,hogy olyan fáradt,hogy napközbe elalszik.
216. 31bc25d879 (válaszként erre: 214. - Epervirág)
2017. jún. 16. 15:07
Azt én is. Hogy mindennap menjen plusz valahová az szerintem sem jó.
215. plavalaguna (válaszként erre: 214. - Epervirág)
2017. jún. 16. 15:06

Hat mert nem lattal igazi sajtkukac gyereket ;) nekik alap hogy le legyenek kotve. Ha nem mennek igy sportra akkor is biztositani kell nekik a mozgast ahol nem kerulnek bajba.

Csak tenyleg azt kene tudni elfogadni mindenk8nek hogy sokdele ut van. Ami kinlodas az egyiknek az orom a masiknak es forditva.

2017. jún. 16. 14:56
Az èn 3 ès fèl èvesem tud játszani,igaz nem itthon,de a játszottère szeret menni.A nagylányom járt uszni az ovodai csoportjával kb: fèl èvig.Ez idő allat állandoan beteg volt,igy abba kellett hagynia amit nem is bántam.Amugy igy is megtanult uszni ès nem oktatotól.Nekem nincs bajom a sportal ha egy gyereknek tetszik valamelyik járjon.De mièrt kell egyszerre többre járnia?A mai sulisok már alapbol jobban le vannak terhelve.Mègegyszer irom nem a sporttal van bajom.De tulzásnak tartom,hogy egy gyereknek a sulin kivül hètfötöl pèntekig mindenfèle sport órája legyen.
213. 31bc25d879 (válaszként erre: 209. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 14:52

Azért gondolja mert ő nem sportolt. És azt gondolja, hogy a lánya és az unokája sem. Ő így érzi jól magát. Szerinte ez a helyes. Nem baj az. Mindenki maga tudja, maga érzi.

Ennyire egyszerű:)

212. 31bc25d879 (válaszként erre: 210. - Selena78)
2017. jún. 16. 14:49

Nahhh akkor örüljünk mindketten, te annak , én ennek!


Így szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák!

211. 31bc25d879 (válaszként erre: 207. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 16. 14:47

Dehogynem tudnak játszani! Hogyne tudnának?

Más volt 20-30-50-60 évvel ezelőtt a játék.

Az anyukám elmondta, hogy 1 db babája volt. Az apu 2 fillérért ment a szomszédba tv-t nézni mert a faluban egy tv volt. Most 73 évesek.

Azt a világot butaság összehasonlítani bármiben is. a mostanival.

Ugyan.

Gyökeresen megváltozott minden. Hatalmas és gyors fejlődésen ment át a világ.

Mást ettek, mást ittak, máshogy öltöztek, más volt a világnézet, más értékek voltak.


Tudnak játszani a mai gyerekek is. Hajajj, tudnék mesélni:)

210. selena78 (válaszként erre: 206. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 14:47

Ja, és örülök neki.


"nekem van a mai "ilyen világban" unokám"


Nekem is van. És örülök, hogy a lányomat nem fertőzte meg ez a "gyereket 56 különórára kell járatni már 3 évesen, mert lemarad valamilyen borzasztó fontos küzdelemben" vírus.

209. plavalaguna (válaszként erre: 205. - Selena78)
2017. jún. 16. 14:42

Nem ertem hogy miert gondolod te is azt, hogy a sportra jaras az kizarolag a versenysportot jelenti illetve kizarja a faramaszast vagy a szabadidot???

En gyerekeim pl nem alvosak. Eleve lett plusz ket ora idejuk egy normal gyerekhez kepest napkozben. Ez sulis korukra csak fokozodott mennyi energiajuk van. De nem versenyezni mentek csak sportolni heti 3 szor. Emellett miert ne fert volna bele a faramaszas?? Vagy a jatszoter bicaj lego barmi??? Sok meg zenwsuli is belefert. Viszonylag kozel minden utazasi ido m8nimalis az is gyalog tobbnyire....


Szoval miert kell full vegletekben gondolkodni??? Mert van szervezett sportfoglalkozasuk hetente 3 szor 1 ora attol elfelejtenek szabadok lenni???


Komolyan ez a gyerek hadd legyen gyerek meg regen bezzeg... a fenet regen egy csomo kotelessege volt a gyereknek a szabadidejeben ugralhatott akkor is. Ez most is ilyen. Nalunk tenyleg hamar nem aludtak. Du ovi utan nem mentunk sehova foglalkotasra. Ovoban delelott meg volt oldva. Suliban lett felszabadult folos energiajuk ekkor jott a plusz sport, zene. De pl nincs utazasi ido, a kozeli suliba jarnak vegul. Zenesuli sportlehetosegek is itt. Es azert irom ezt peldanak mert sokan vagyunk igy.


Persze bezzegelhetunk hogy regen... de varoson mar 100 eve se volt famaszas csak kulonora falunk meg mar a 8 ebesem is mentek a mezore idenyben... ne misztifikaljuk mar tul a multat

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook