Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
268. 31bc25d879 (válaszként erre: 262. - Csikil4ny)
2017. jún. 16. 18:08

Teljesen megértelek. Én is sajnálom őket.

Megkezdődik az élet.

Ott már teljesíteni kell. És ha nem, lemarad.

267. plavalaguna (válaszként erre: 262. - Csikil4ny)
2017. jún. 16. 18:06
Nem kell addig benntlenni a legtobb suliban kotezoen. Ahol meg bennt kell ott tobbnyire van lehetoseg 4 ig a lecket is megirni ;)
266. plavalaguna (válaszként erre: 263. - Epervirág)
2017. jún. 16. 18:05
Ez off... de 1 km gyaloglas az nagyon nagyon keves. Az kifejezetten mozgasszeheny eletmod.
265. fincsi5 (válaszként erre: 264. - Csikil4ny)
2017. jún. 16. 18:04
9-10, de gondolom, már készen vagy az ellenvéleménnyel.
2017. jún. 16. 17:55
Ha már offolunk: szerintetek egy idegennyelvvel való ismerkedést hány éves kortól érdemes kezdeni?
263. epervirág (válaszként erre: 260. - Channa*)
2017. jún. 16. 17:54
Èn naponta 1 km is gyaloglok nem azèrt,hogy sportoljak.èn gyerek koromba nem sportoltam.1 èvig balettre jártam.Apám viszont leúszta a Balaton átuszást többször,lefutotta többször a fèl maratont.Ez règebben volt mert már közel van a hetvenhez.Ő ilyen.Èn is engednèm a nagylányomat sportolni ha szeretnè,de azèrt ne járjon futásra,hogy a nagyanyja ezèrtblegyen rá büszke,mert amugy nem èrdekli a futás.Persze jó a sport,de ne ez hatàrozza már meg az èletèt ha csak nem sportoló.
262. csikil4ny (válaszként erre: 261. - Selena78)
2017. jún. 16. 17:53
Én eleve frászt kapok attól, hogy a lányom első osztályban 8-16-ig iskolában lesz és ezután még egy óra házi feladatra számíthatunk. Ez elégé le fogja fárasztani...
261. selena78 (válaszként erre: 259. - Channa*)
2017. jún. 16. 17:46

Nézd, az emberek sokfélék.


Én is jártam szakkörre, újságíróira. Imádtam. De akkor már 14 éves voltam. Anyám már nem annyira, mert későn jártam haza.


Az én bajom az óvodások különóráival vannak. Amikor nem ők döntik el, mit szeretnének.


Az én unokám például, a 8 órás óvoda után leginkább haza szeretne menni. Anyu-apuval lenni 1-2 órát.

260. Channa* (válaszként erre: 214. - Epervirág)
2017. jún. 16. 17:38

Hát nem tudom...

Valaki így érzi jól magát:)

Mint írtam én már a múlt században voltam gyerek, de ennek ellenére saját önszántamból hetente 3x jártam cselgáncs edzésre a saját csapatomba, 1x vendég edzésre, illetve 1x suli után kézilabdáztunk vagy kosaraztunk és ráadásként szombaton délelőttönként elmentem a lányokkal tornázni is (ezt ma aerobicnak hívják), azaz heti 6 alkalommal sportoltam és ez megmaradt így közel az 50-hez is, mert a mai napig heti minimum 3 alkalommal elmegyek tornázni és 3 alkalommal itthon tornázok, és 2x bicajozok.


A fiam, aki már felnőtt gyerekként heti 3 alkalommal járt edzésre, most felnőttként 1x vagy 2x.



Nekünk ez így jó és tudom, hogy aki egész életén át nem sportolt az rácsodálkozik erre. Van sok ilyen ismerősöm és nem csak az idősebb, hanem a fiatal korosztályban is. Már attól elfáradnak, ha 50 métert sétálniuk kell....

259. Channa* (válaszként erre: 203. - Selena78)
2017. jún. 16. 17:20

Valamennyivel fiatalabb vagyok nálad, közel 20 évvel, ha jól saccolom,de én is a 20. században voltam gyerek, és már gyerekként 7-8 éves koromban el kezdtem cselgáncsozni, illetve úgy 9 évesen művészeti és régész szakkörre járni, valamint énekkaros is voltam, illetve emellett gyerek is:D, mert az edzés és szakkör előtt és után is volt időnk gyerekeskedni, igaz ebben az időben hétfőn még nem volt TV műsor, valamint amúgy sem volt sok dolog, ami a gyerekek által nézhetőek lettek volna. Azaz amellett, hogy edzésre és múzeumba jártam, valamint festettem és énekeltem, bőven volt időm gyerekeskedni, azaz én is másztam fára, bicajoztam, görkorcsolyáztam, fogócskáztam, bújócskáztam, játszottam a téren a haverokkal, elmentem moziba, bulikba, stb., ahogy a testvéreim és barátaim is tették. Semmi bajunk nem lett a külön foglalkozásoktól hanem, ahogy már mondták mások is, csak hozzátett a gyerekkorunkhoz egy jó nagy adag élményt, tudást, stb.


Tudod milyen jó érzés, amikor egy verseny után a nyakadba akasztják az érmet?

Vagy amikor a festményedet elküldik pl. Indiába kiállításra?

Vagy az, hogy minden héten egy másik múzeumba nézed és hallgatod végig a kiállított tárgyak történetét?

És persze az is klassz, amikor a haverokkal lent a téren vagy kint az utcán játszunk.

Ez mind-mind belefért/fér a gyerek életébe, ha a szülő jól csinálja. Nem kell erőszakosnak lenni a gyerekkel, ha nincs kedve, akkor úgy sem csinálja, akármit teszünk, mi szülők.


A gyerekem is volt gyerek annak ellenére, hogy ő is sportolt, illetve zene órákra is járt, mert szintén a foglalkozások előtt és után szakítottunk időt a játékra is.


Nyugodtan elhiheted, hogy legtöbben nem azt tesszük a gyerekünkkel, amit pl. a Polgár lányokkal tett az apjuk, hanem ésszerű keretek között próbáljuk irányítani, élménygazdaggá tenni a gyerekkorukat is, hogy felnőtt korában ne egy tohonya bunkó legyen, aki rácsodálkozik egy keresztrejtvényre is.

2017. jún. 16. 17:04
Mondtam nekiha csak ezèrt szeretne futni járni n mert maga a sport èrdekli felesleges mennie.ha a nagyanyja nem látja benne a pozitiv dolgokat akkor le van tojva.
257. epervirág (válaszként erre: 254. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 17:01

Èn anno jártam balettre.A lányom kb fèl ève kitalálta,hogy futni szertene járni

Mondtam neki jó menjem,de megkèrdeztem mièrt pont futni.mondta mert az unokatesoja is jár ès sikereket èr el benne.kiderült,hogy csak azèrt szerette volna mert a nagyanyuk az apai állandoan dicsèri az unokatesot süt el van szállva az unokatesotol.a lányomnak meg semmi pozitivat nem mond mintha ott sem lenne.

256. selena78 (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2017. jún. 16. 16:58

Háromnyelvű iskolába járt ötödiktől.


Az egyetemen keleti nyelveket tanult. Aztán elnyert egy ösztöndíjat, két évig Tajpejben tanulta a kínait.


De már születésétől kétnyelvű volt. Van akinek megy ez.

255. 31bc25d879 (válaszként erre: 253. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:53

Részemről tényleg tisztelet érte.

Őszintén gratulálok, ez valóban nem mindennapi.

254. plavalaguna (válaszként erre: 251. - Epervirág)
2017. jún. 16. 16:51

Nem buszke ra az ember. Csak arra reagaltunk tobven hogy akkora nagy karos meg gyerekkorelvevo kinzas lenne kulonora. Nem buszkeseg ahogy nem szegyellnivalo se. Hanem csak kinek milyen az elete.


En pl csomo fele mentem anno. Most kepzeld el hogy gyerekeim kerdezik miket csinaltam gyerekkent amit bulinak eltem meg. Meselek nekik rola de en nem engedem oda oket... hat vicces lenne. En mehettem ezer dologra. Van amit tarsasaggal probtunk ki. Pl voltam bioszszakkoros. Hat se biologus se orvos nem lettem. De haverok onnan kaptak pl kedvet. En meg a sajat szakmamhoz masik volnalrol. Ilyen ez. De valasztani ufy tud az ember ha sokfele dologba belelat. Viszont elmeselve nem olyan vagy tvbe mint gyakorlatban. A gyerekkor erre is valo szerintem .

253. selena78 (válaszként erre: 246. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 16:51

Értem. Elnézést is kértem miatta. Tényleg sajnálom.


És ha már kérdezed, igen a gyerekem a 6 nyelvet részben az iskolában (háromnyelvű iskolába járt), részben autodidakta módón tanulta. Aztán elnyert egy ösztöndíjat a világ másik végén, a kínai nyelvtudását ott tökéletesítette.


Nem, sosem járt különórára.

252. 31bc25d879 (válaszként erre: 251. - Epervirág)
2017. jún. 16. 16:49

Ezt most kinek írtad?


Mond te nem ezt a tv-t nézed?


Komolyan mondom...eddig mit olvastál vagy nem olvastál??


Végig a különórák mellett és ellen ment a polémia.

Oda-vissza.

Ki ír itt büszkeségről?!

2017. jún. 16. 16:45
Èn is telorol írok.szerintem minden gyerek más.De arra mièrt kell büszkènek lenni ennyire hogy vslakinel a gyereke több különorára jár?
250. gribedli*** (válaszként erre: 249. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:43
De heti hány ôrában tanulta? Mert már ne haragudj, én is több nyelven beszélek és igen, kellett hozzá seggelni a könyv felett. Ráadásul senki sem kényszerített ám. De jó sok idő elment a nyelvtanulással (és megérte)
249. selena78 (válaszként erre: 240. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 16:38

Dehogy, basszus, ne kövezzetek meg. Ő tényleg abból él - jól - hogy van affinitása a nyelvekhez. A sportokhoz sosem volt.


Habár ő is próbálkozott, csak nem ment. Nem mindenkinek megy.

2017. jún. 16. 16:38
Sőt, nem is csak a helyesírás, hanem látszik, hogy így is beszél
247. gribedli*** (válaszként erre: 245. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 16:37
Nyugi, észrevenni, hogy kinél van a teló miatt, és ki az, aki tényleg nem tud helyesen írni. Legalábbis nekem kezd égnek állni a hajam itt-ott;)
246. 31bc25d879 (válaszként erre: 242. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:36

Figyi!!


Én nem haragszom, nem engem bántottál meg...de érted?!

Na..a fene sem tudja...legalább mi anyák, nagyanyák...pláne ha a gyerekeinkről van szó ordító, vad anyatigréssé tudunk válni. Biztos, hogy te is.


És neki 4 van....lehet, hogy majd az ő négye fogja a nyugdíjunkat megtermelni (persze átvitt értelembe). Értsd jól. Vagy az ő négyéből egy fog minket majd meggyógyítani, vagy a buszon amin utazunk ő lesz a sofőr.


Egyébként egy nagyon halk és zárójeles kérdés: a te lányod a hat nyelvet csupán a kötelező iskolai órákon sajátította el? Különóra egy szál sem? Egy sem?


Ha igen, gratula érte.


További szép napot neked.

2017. jún. 16. 16:34
Bocs mindenkitol amugy. Telorol potyogok nem egyszer utkozben..
244. plavalaguna (válaszként erre: 242. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:29
Mert valszeg magadbol indulsz ki ahelyett hogy a masik helyzetebe belegondolnal. Nekem szurikatat olvasva pl meg sose jutott ilyen eszembe hogy tulvallalta volna magat a gyerelekkel
243. plavalaguna (válaszként erre: 240. - Plavalaguna)
2017. jún. 16. 16:26
Hja es ne nem tanultam nyelvet. Egyszeruen nem Hasznalom csak egy kis reszet és konkretan eltunt a sok ev alatt. Viszont mas tudasban meg toppon maradtam sot... szoval tenyleg ez a bezzegeles minek??? Vagy van vmi valroszam hofy 6 nyelv er 3 sportot 2 hangszert vagy mi ? :))) ezek nem atvalthatoak.
242. selena78 (válaszként erre: 238. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 16:26

Persze, igazad van. Elnézést kérek. Elsősorban Szurikátától.


Csakhát én tényleg úgy gondolom, hogy ő túlvállalta magát.


De persze ezt sem mentség, hogy bunkó voltam. Elnézést, tényleg....

241. gribedli*** (válaszként erre: 238. - 31bc25d879)
2017. jún. 16. 16:25
Ezzel nagyon egyetértek.
240. plavalaguna (válaszként erre: 239. - Selena78)
2017. jún. 16. 16:17
Na en meg sportoltam pedig hulla tehetsegtelen vagyok jartam egy csomo kulonorara nem beszelek csak kb konyhanyelven angolul aztan a sok kulonoras dologbol eleg jol megelek ;) most bezzegelunk ? :))
239. selena78 (válaszként erre: 218. - Mazsinka)
2017. jún. 16. 16:15

Nézd az én gyerekem bizony nem egy sportos alkat. Úszni sem tud. Különórákra sem járt.


De beszél hat nyelvet, és elég jól megél belőle.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook