Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
418. gribedli*** (válaszként erre: 417. - Globus)
2017. jún. 18. 19:02

Ja, és azért ahol van ilyen alapjövedelem, ott van is miből.


Minden eu országnak el kell számolni a mérlegével. Amikor ellenőrzés előtt ki kell csinosítani a mérleget, olyankor jön valami új adó, máskülönben nem tudnának elszámolni a rosszul elköltött pénzekkel. De van, hogy még így sem tud, és akkor maga az eu avatkozik bele a mérlegbe és nem enged bizonyos kiadásokat.


Magyarország szochàlója amúgy az eu egyik legnagyobb szochálója, sehol máshol nincs ennyi pótlék meg juttatás meg segély meg minden. Akkor még ennek tetejébe legyen alap jövedelem is? Azt azért szélesebb körben ki kellene érdemelni.


Az alapjövedelem sajátossága pedig, hogy alanyi jogon jár, vagyis mindenki kapja, az is, aki amúgy megérdemelné meg az is, aki nem, mert úgyis csak elherdálja és baxik elmenni dolgozni. Szerintem csak érett felfogású országokban megvalósítható, vagy olyan országokban, ahol hirtelen nem tudják hova rakni a pénzt (mittudomén, olajlelőhely felfedezése máról holnapra:D)

417. globus (válaszként erre: 416. - Gribedli***)
2017. jún. 18. 18:52
Nyilván e célra létrehoznának egy újabb adónemet, hogy kiszorítsák a még dolgozó rétegből, bár mindenki megkapná, nominálisan náluk mutatkozna legkevésbé.
416. gribedli*** (válaszként erre: 414. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 18:49
Igen, pont erre gondoltam! De nemcsak a magyarok tennènek így. Van az a mentalitás, amikor egyszerűen nem stimolálna senkit, meg ugye könnyen jön, akkor könnyen megy, árak emelkednek (mert lenne erre spekuláció) és a dolgozó réteg azt gondolná, hogy tessék, màr megint én fizetem mások lazsálását. Nem termelődne több munkahely az alapjövedelemtől, csak simán még többen anyáznának a vállalkozókra is, hogy a burzsuj miért nem perkál még több adót, hogy mindenkinek jó legyen.
415. fincsi5 (válaszként erre: 410. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 18:37

Ha hiszed, ha nem, még ágyneműt sem volt érdemes hozni, mert itt egy ZSIBOGÓ nevű vásáron olcsóbban adták.:))

Mi zenész barátainkhoz mentünk ki, 3x. Bőgve jöttem haza, mert mi ugyan odaadtuk a benzinjegyet, meg pl. a vajast is, de ők arra pár napra négyőnkre szinte az egész havi húsadagot kiváltották. Nem engedtek étterembe, pedig volt olyan, hogy reggel mondtuk; kóborolunk kicsit, majd jövünk. 14: körül akartunk bemenni étterembe, Marci "éppen arra járt", szóval esélyünk nem volt. És mikor jöttünk haza, a nagymama mindenkinek 1 egész grillcsirkét adott, mondván, az útra.

Hát ki nem bőgne ilyenkor? 2 ikerlányuk volt, és egy beteg fiuk, együtt éltek a nagyszülőkkel.

414. 4c1a787e8f (válaszként erre: 412. - Gribedli***)
2017. jún. 18. 18:25

Ezzel az alapjövedelemmel a problémát a mögöttes megtermelt értékben látom.

Itt Mo.-on 3-4-5 millió ember kapásból nem csinálna semmit, nem termelne a gazdaság még annyit sem, mint eddig.


Ez meg bizony olyan áremelkedéshez vezetne, hogy az alapjövedelem pont annyit érne, mint ma a 30ezres segély, tehát az életszínvonalban semmi sem változna...


Te is ezt írtad le, csak a másik oldalról megfogva a kérdést..

413. 4c1a787e8f (válaszként erre: 405. - Johannia)
2017. jún. 18. 18:21

Igen, jól leírtad.

A gyerekvállalásról részemről annyit, hogy azt érzem, hogy akkor sem lenne összességében többünk, ha nem vállaltuk volna a gyerekeket. Egyszerűen mellettük is csináltuk a dolgunkat.


Az nyilván igaz, hogy a megkeresett pénzt így többségében rájuk költjük, és nem magunkra, tehát ezzel nyilván "rosszabb".


Az is igaz, hogy több gyerek után már nehezebb a megfelelő egyensúlyt megtalálni.


Ezzel együtt nekem már nem kell izgulnom, hogy lesz-e, hogy lesz-e apjuk, stb.. De ez alakulhatott volna másként is nyilván.


Amit a második részben írtál ahhoz meg annyit, hogy nagyon igaz. Csak az a fontos, hogy ha néha picsogunk is, azért valójában reálisan lássuk magunkat, és aszerint vegyük komolyan saját picsogásunkat :-)

412. gribedli*** (válaszként erre: 407. - Johannia)
2017. jún. 18. 18:18

Az alapjövedelem csak olyan országokban "hatàsos", ahol senki sincs rászorulva mert mindenki dolgozik és keres is annyit, hogy ne érezze úgy, hogy az ő jövedelméből húzzák le mások alapjövedelmét.


Bàr szó sincs arról, hogy Magyarország (és mèg sok eu ország) gazdasági helyzete megengedné. El tudom képzelni, hogy az alapjövedelem bevezetésèvel megemelkednének az árak is.


Tehát valahol ott látnám a megoldást, hogy mindenkinek legyen elég pénze, hogy lejjebb kellene vinni az árakat (ez viszont sok komponenstől függ, némelyek a magyaroktól, némelyek az eu-tól), vagy lejjebb vinni az adókat (ez szintén az eutól is függ).


Vannak olyan észak-európai országok, ahol olyan erős az emberekben a kötelességtudás, munkaszeretet, stb., hogy alkalmassá teszi őket az alapjövedelemre. Mert mindenki megbízik mindenkiben, mert mindenki rászolgált a másik bizalmára.

411. 4c1a787e8f (válaszként erre: 408. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 18:16

Csak ilyen szemlélettel lehet.

A mi generációnknak már szerencséje, hogy tanulhat az első vállalkozó generáció hibáiból, mentalitásából.

Egyre több a normális szemléletű vállalkozó, akik a jövőbe is fektetni akarnak.

410. 4c1a787e8f (válaszként erre: 406. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 18:14

Egyrészt ésszel kellett a dolgokat csinálni, nem a téren, ennek ellenére néha szórakoztak, volt ilyen is. Mi amikor családdal mentünk, inkább látogatni mentünk, nem seftelni. Arra apám meg keresztapám külön utakat csináltak.


Olyan volt, hogy nem engedték a hazafelé hozott dolgokat át a vámosok, akkor otthagytuk valakinél a határmenti városban, legközelebb áthoztuk. Bár ilyen ritkán volt, mert a pénz, pia nyilván oda volt készítve a vámosnak, és ők sem voltak hülyék, csak néha egy-két nagyon vonalas.


Egy pár dolog volt ott nagyon olcsó, amit érdemes volt hozni, még talán ma is lapul a szekrény alján origi zokni, meg abrosz, meg lepedő.. Mindig, ha újat vettünk elő, akkor az áruházi cetlit le kellett ugye tépni.. Így lett nálunk a "Másfélmillió lépés Mo-on" után szabadon "másfélmillió tépés"...


Másrészt viszont még 1981-82-ben is ültek itt Mo.-on papok a hitük miatt börtönben, és nem a TV-s cellákban..

Sőt, még 1989-ben is bejött az iskolánk igazgatója, és felállította azokat, és jól megjegyezte, akik hittanra jártak. Hozzám abban az évben mentőt kellett hívni, mint kiderült pszichés eredetű fulladás miatt. Bele lehetett itthon is csúnya dolgokba futni, bár az átlag ember már nem látott semmit...


Ilyen ez az élet.

409. 4c1a787e8f (válaszként erre: 407. - Johannia)
2017. jún. 18. 18:07
Én is így gondolom.
408. fincsi5 (válaszként erre: 405. - Johannia)
2017. jún. 18. 16:26

Majdnem ugyanezeket jártuk, mint te; hol milliós fizetés, hol "csak" 3-400 ezer.

De komolyan mondom, mikor nekünk nagyon jól ment, én akkor sem engedtem meg többet magamnak. Én nagyon félek attól, ha valamit megszeretek, később vagy nem lehet kapni, vagy nem vehetem meg. Érthető, ugye?

A fórumindító nem tudom, hogy gondolkozik, ők egy baráti társaságban nem tudták eldönteni, hogy mennyi az elég, azért dobta be itt.

Az meg, hogy nem vállalnak gyereket, amíg nincs jó fizetés, személyes "élmény", a fiam és menyem is olyan helyen van, ahol tudják, hoyg 2018-ban mennyi lesz a fizu. Eddig bejött, és ha tovább is így jön be, akkor vállalnak. De már biztos vagyok benne, hogy örüljek, ha 1 unokánk lesz.

407. Johannia (válaszként erre: 404. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 16:12

Igen. Lattam lezuhanni magasrol embereket es ismerek olyat aki milliomos volt aztán paff elúszott minden es kb ha nem segítenek a rokonok akkor hajléktalan lett volna.


Szerencsere én jó nevelést kaptam. Éltem mar 1 millios fizubol is majd aztán 85.000bol is. :D szuleimnek is volt vállalkozása.jol ment a szekér de szerényen éltünk mindig.ha nem ugy lett volna akkor mikor befuccsolt a vállalkozás mehettünk volna hid alá. Szoval nekem vannak hatásos példák elottem. Ezert csak az addig nyujtozkodj amig a takaró er elvet követve élek. Sokan viszont elcseszik és meno kocsi menő haz meno ruha kell. Aztán beüt a krach és lehet hid alá az ember...

Es lattam.embereket belerokkanni eletszinvonal latszatanak fenntartásaba. Hat szomoru volt. A penz nem minden de sajnos kell!


En amugy maximálisan támogatom az alapjovedelem bevezetését például. Kevesebb depressziós meg stresszes ember lenne.

406. fincsi5 (válaszként erre: 400. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 16:11

Hát életveszély nem, de engem konkrétan '84-ben vittek el rendőrök Kolozsváron, a nagy térről. Mert azt látták, hogy rágót adtam pár gyereknek, és keresték, hol a pénz.:(

Eközben a tér másik részén a fiúk farmert adtak el,

amit viszont nem akartak észrevenni.:((

A gyerek már 9 körül lehetett, mikor itt volt a családból 2 lány, és apukájuk. Annyit meséltünk, beszélgetés közben, hogy fiunk kedvet kapott, szeretett volna elmenni, de nem engedtük, nem vittük, inkább mi sem mentünk többet.


Az jogos, hogy most sehol nem lehetünk biztonságban, de hát ez volt a céljuk.:(

405. Johannia (válaszként erre: 393. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 15:47

Kicsit összetettebb azert hogy miert nem szulnek nagyon sokan huszanevesen. En peldaul arrol álmodoztam tizenevesen hogy mire 25-28 eves leszek, addigra lesz három gyerekem. Jelenleg 32 vagyok es egy sincsen :'( mert nem ugy alakultak a dolgok a pasikkal. Plusz egyetem miatt eleve kitolodott a munkakereses. Es mire megvolt a munkaev meg biztos meló addigra a pasikkal csak a zur volt es ugy nem mertem vállalni. Persze nyilvan sokan varjak a tokeletes pillanatot de olyan sosincs :D

De tény hogy sokan anyagiak miatt nem vallalnak.


A foruminditonak a picsogashoz: Átlagtól jobban keresek es élek,Sosem nézem a szamlamat hogy mennyi van rajta. Persze egy informatikus kirohogne a fizetesem de nekem ez mar boven jo.De megis picsogok sokszor mert az emberi természet ilyen. Mindig fejlődni akar, valamiben tobb lenni.nem feltétlen birtoklasban, de az normalis szerintem hogy minel jobb es komfortosabb körülményt akarunk magunknak. Es mindenkinek a sajat szintjén vannak a problemai. Sajnos van akinek a csekkbefizetes is gond vagy hogy krumplit vegyen e mert most dragabb. Nekem az hogy nem tudok mondjuk évente 3x-4x nyaralni menni . Vagy lecserlni a kocsit fiatalabbra mert dragallom a fiatalabb kocsikat es mondjuk nincs 4 millam egy suv-ra amirol almodozok vagy az ahitott elektronos autora. tetszik erteni? :D mas szint mas problémák.



Ugyanakkor van olyan rokonom\ismerosom akik előtt illik kicsit picsogni mert kulonben rosszul érzik magukat hogy nekem milyen irdatlan jol megy...es akkor megnyugszanak hogy nekem is vannak gondjaim. :D noha bagatel dolgok de azert vannak :D egyszer ketszer probaltam nem panaszkodni, meg is kaptam hogy de marha jo nekem. :D persze azt mindenki elfelejti hogy kulfoldon rohadtam ejjel nappal melóban es azert tartok ott ahol. De eskü ez ilyen magyar dolog. Sajat anyagi szintemen levokkel erdekes mod nem szoktunk picsogni hanem örülünk egymas sikereinek es biztatjuk a másikat. Tippeket adunk szabadidő eltoltesre. Mindenki kidimult es nyugodt. De ez mar az a szint nekem legalabbis ahol nincs stressz a penz, megélhetés miatt. Sajnos nem ez az átlag pedig ennek kene lennie!!!

404. 4c1a787e8f (válaszként erre: 392. - Johannia)
2017. jún. 18. 15:45

Meg még valami eszembe jutott.. :-)))


Azért is kell vigyázni, hogy az ember milyen magasra teszi a lécet, mert nagyon könnyű a jóhoz hozzászokni, és akár pár hét után sem tudod már elképzelni, hogy lehetne egyszerűbben is létezni..

Ennek meg nincs felső határa..


Így aztán észrevétlenül rabszolgájává válsz egy éltszínvonal fenntartásának, és már akkor is dolgozol, mint egy droid, hogy meglegyen az eddig meglévő összeg, ha már rég nem a szíved szerint való a helyzet. Pedig lehet fele annyiból is meg lehetne lenni, és jobban is éreznéd magad, másba is kezdhetnél, csak éppen újra kellene tanulni megvarrni a gatyát..

403. 4c1a787e8f (válaszként erre: 402. - 31bc25d879)
2017. jún. 18. 15:41

Anyámék is meglepődtek, pedig nálunk szó szerint ugyanoda születtek az unokák, mint mi, volt olyan, aki ugyanahhoz az óvónőhöz járt, mint mi.. És mégis minden mennyire más ma.

De ehhez kell alkalmazkodni.


Úgyhogy ezt tényleg akkor tudja meg valaki, amikor csinálja élesben.

402. 31bc25d879 (válaszként erre: 390. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 15:37
Jó, térjünk majd vissza rá:)
401. 4c1a787e8f (válaszként erre: 400. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 15:34
No, merénylet az..
400. 4c1a787e8f (válaszként erre: 397. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 15:32

Nem tudom.


De azt a bizonyos első díjat a parlamentben is a nagyapám életét feldolgozó írásért kaptam, ami ezekről az élményeimről - is - szól..

Egyrészt engem mindig érdekelt a történelem, sokat meséltek nekem ezekről, másrészt imádtam a nagyapámat, harmadrészt meg csak... Ha egy gyerek az ő élethelyzetétől eltérő dolgot lát, az szerintem normális, hogy hatással van rá.


A szüleim meg azért vittek, mert ez egy nyaralás és külföldi út is volt. Nem imádták a magyarokat, volt olyan élmény, hogy nem szolgáltak ki csak románul szállodában, de azért ezen kívül olyan nagy közvetlen éltveszély nem volt már a 80-as években. Jártak oda azért turisták, nem mi voltunk az egyetlenek. Azóta se jutottam el Szovátára, Marosvásárhelyre, Udvarhelyre, stb... Az úton szállodában laktunk, Udvarhelyen meg az ismerősöknél a lakáson. Ott azért az utcán, boltban, magyarul beszéltek, és beszélnek ma is.


Az volt necces, amikor a forradalom előtti héten apám volt kint, és őt már akkor tényleg úgy nézett ki, nem engedik haza.. Az tényleg meleg volt, de azt meg ki a fene tudhatta előre, és akkor már mi nem is voltunk..


Lehet, jövő héten elutazol Franciaországba nyaralni, és belekerülsz egy merényleg közepébe.. Mégis mennek nyugat felé családok gyerekkel is nyaralni, sőt élni is..

399. 4c1a787e8f (válaszként erre: 392. - Johannia)
2017. jún. 18. 15:24

Meg még az jutott erről eszembe, hogy lehet akarni, meg ideálisnak tartani sokmindent.


Ezzel együtt ezt a pénzt meg is kell termelni, és erre nagyon kevesek képesek egyáltalán.


Akinek saját cége van, és abból is él, az érzi, hogy ez mit jelent. Ahhoz, hogy ezt az összeget kivedd fizetésként, ahhoz nagyon hasszámként, de kb 2 millió bevételednek kell lenni havonta, és akkor még nem sokat tartalékoltál, nem forgattál vissza, nem finanszíroztad a következő munkát, nem vettél gépet, hogy bővülhessél, nem fizettél alkalmazottat, stb.. Ha kicsit nagyobban viszed, akkor havi 3-4 millát kell tehát ehhez megtermelned.. Nincs a világnak olyan gazdasága, ahol erre a többség képes..


Tehát álmodni lehet, de nincs annyi szajré, gyerekek...


Éppen most küldtük el az árajánlatunkat egy műtőágyra egy filmhez, 5,5 millió, meg még ezen kívül is jön más kisebb munkákból be pénz.. . Ez kb. egy hónapra van nálunk a cégben.. Ezzel együtt marad a 220-ezres fizetésünk, fejenként, és élünk havi 5-600-ból hatan, mert ha elköltenénk NIKE ruhára, meg minden nap játszóházba járnánk, meg nyaralni, akkor lehet, hogy pár évig jól élnénk, de mi lenne a nyugdíjkorban, és legfőképpen mi maradna a gyerekekre? Nekik talán már nem 5 csavarhúzóval kell majd kezdni. Ehhez meg keményen vissza kell forgatni és tartalékolni kell..


Aki olyan nagy ász, hogy kitermel havi 3-4 milliót, és marad neki tisztán, leadózva 1-2, hát attól nem sajnálom. Legyen neki. De aki csak felfújt lufiként kap ennyit, az előbb-utóbb meg fogja fizetni az árát, akár egyéni, akár nemzetgazdasági szinten.


Meg lehet szidni az adóztatást, meg az adórendszert, én is szoktam, de a legtöbben mégis úgy akarnának élni, hogy nekik járjon minden, az egészségügytől az óvodán át az utakig a tömegközlekedésig minden, de ezért adni nem akar.. Hát ez se működik..

398. csikil4ny (válaszként erre: 397. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 15:22
Hol? Székelyudvarhelyen?
397. fincsi5 (válaszként erre: 394. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 15:17

"Igen, számomra, mint 6-7 éves gyerek számára döbbenet volt, hogy a húsbotban a hentes volt, meg a kampók, a kenyérre délutánig várni kellett, és az aluljáróban meg futni a szekuritáte elől..


Ebben a politikai miliőben nem csoda, hogyha még lehetett is sportolni, az is valami erőlködésről, avagy erőfitogtatásról szólt. "


Erre írtam, és ha csak ritkán mentél, miért érintett ennyire? A másik: Én is jártam a nyolcvanas években ott, de csak titokban, éjjel mentünk fel a lakásra, és csak suttogva beszéltünk még ott is magyarul. Én nem is vittelek volna, a szüleid helyében. Lám, ez nem különóra, mégis lehetne "vitaalap". DD

Na, azt hittem, hogy ott nőttél fel, és nem jött össze Gazdagréttel, pedig tényleg úgy tudtam, hogy ott laktál, sőt első gyerek oda születettt:)))

396. 4c1a787e8f (válaszként erre: 386. - Csikil4ny)
2017. jún. 18. 15:13

Pedig elég nagy válságban vagyok pont azért, hogy merre tovább.. És ez nagy részben pénzkérdés...


Hogy hogyan tudnék ennyi családi feladat mellett olyan munkát, elfoglaltságot, megélhetést találni, amit adott esetben a férjem nélkül is tudok folytatni - mert erre minden nőnek gondolni kell - és ugyanakkor nem érzem kidobottnak a 10 év egyetemem. De ugyanakkor az is világos, hogy a diplomámból önmagában én már nem fogok tudni megélni, és ami nekem nagyon fontos, hogy ki merjem mondani, hogy nem is akarok..


Így, hogy ezt kimondtam, rögtön meg is kerestek, hogy menjek már építészirodába dolgozni építészként, és ezek közöl az egyik itt van a szomszéd utcában... :-))) Hiába, ha az ember egyszer elenged valamit..


És ha már tudom is, hogy mit csináljak, hogy tudom azt megvalósítani, hogy kellően sok energiám és időm legyen vele foglalkozni..


Alakul, alakul, de kicsit most tényleg le vagyok ülve, fáradva..

395. 4c1a787e8f (válaszként erre: 392. - Johannia)
2017. jún. 18. 15:07

Igen.


Ugyanakkor azért érezzük, hogy globális szinten a világban ennyi nem jut egy embernek, még akkor se, ha fele ennyi ember lenne a Földön..

Ez csak úgy lehetséges, ha felfaljuk a jövőnket.


Én nem érzem jól magam ezen harácsolás gondolatával sem annyira.

394. 4c1a787e8f (válaszként erre: 391. - Fincsi5)
2017. jún. 18. 15:05

? Hát most vesszek meg, ha értem, hogy ezt mire írod..


Én Gazdagréten nőttem fel, ami egy jó budai lakótelep, még ma is, és ott valóban nem járt.


Ettől még jártam többször gyermekként a 80-as években nagyapám régi barátainál Székelyudvarhelyen. Ott viszont járt.


Tudod attól, hogy fölszállok a villamosra még beverhetik a fejem :-)))

393. fincsi5 (válaszként erre: 392. - Johannia)
2017. jún. 18. 15:02
Tökéletes.:))) És látod, ezért várnak akár 1 gyerekkel is, mert mire elérik, hogy 350 ezret keressenek, az nem huszonéves korban van, hanem inkább 35 körül. De ez is csak egy rétegnek van meg.:(
2017. jún. 18. 14:45

Hello.nem olvastam teljesen vegig az osszes hozzászólást, de szerintem 250.000 ft\fő az amire azt mondanám hogy saccra meg lehet élni belőle kényelmesen. Vagyis akik itt 1 milliót irtak a 4 fős családra szerintem az lenne az elfogadhato es a minimum. Persze fugg attol hogy az orszag melyik vegen vagyunk. Pesten egy bkv bérlet 10.000ft, videken most Hallottam hogy egy helyen kb 2000 ft :-o. Családra lebontva azért eleg látványos a kulonbseg.


Az lenne a normalis ha minden csalad évente egyszer de ketszer elmehetne nyaralni es abbol egy mondjuk kulfoldi út lenne. Akkor ne jelentsen vilagveget ha elromlik a mosógép es venni kell helyette másikat 100.000ert, akkor ha fogaszatra kell menni akkor egy gyökérkezelés ne vigye padlóra a családot. Mondjuk havi 50-80.000-t félretenni ne jelentsen gondot... Eljarhassanak havi 1x-3x étterembe, strandolni stb. Vagyis kb havi 100.000 csak szorkozasra lehetne költeni. De ez a tobbsegnek álom..plane az hogy ne kelljen nézegetni hogy mennyi lóvé van hó végén...

391. fincsi5 (válaszként erre: 381. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 18. 13:48

A budai zárt lakótelepen nem járt a szekuritate.


Mert akkor mondhatnánk, hogy az olasz, francia és magyar falvak ugyanolyanok, pedig nem.:(( Épp tegnap küldött képet a gyerek Gradoból, hát dobnék egy hátast, és megesz az irigység.

390. fincsi5 (válaszként erre: 373. - 31bc25d879)
2017. jún. 18. 13:40

Pedig olyan aranyos nagyi-tigris vagy! :))))


Mondjuk, ti /Grib és te/ a mostani kicsikről beszéltek, én meg a '85-ösről. D

Nekem az 'onokát oda kell majd vinnem, ahova a szülők mondják, akkor visszatérhetünk rá. D

389. 31bc25d879 (válaszként erre: 387. - Sarah_25)
2017. jún. 18. 13:13
Hát ez az...nem álomnak kellene lennie.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook