Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Pénzkérdés

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

682. l.luiselotte2017-06-24 19:55
A média is hibás. Nézzétek meg, hogy a mai magyar filmekben, sorozatokban milyen munkakört töltenek b a fiatalok.
Egyetlenegy szakmunkás nincs köztük ( mint ahogy a barátok közten sincs, talán csak a Kristóf a tűzoltó )

681. lapbarna2017-06-24 19:51
Hát akkor csak így tovább!
(válasz plavalaguna 680. hozzászólására)

680. plavalaguna2017-06-24 19:49
Eleve nem érted. Én nem "adom"semminek a gyerekem. Igyekszem megmutatni neki a világot, bíztatni fogom próbáljon ki amíg tud ezer féle dolgot aztán választ ;)
Nekem pl egy irodai meló halál lenne (tudom, próbáltam) végül az eszemből élek, de inkább talpalnék egy hétből 6 napot cukrászdában mint egy irodában a számlázáson ücsörögve. Villanyszerwlőt meg kőművest stb meg usmerek. Egyik se cserélné el urodai melóra ;) hidd el mindenkinek mást jelent a nehéz élet .
(válasz lapbarna 679. hozzászólására)

679. lapbarna2017-06-24 19:28
Az autószerelő reggeltől-estig dolgozik, ha jó szerelő, akkor sok a munkája.
A gépek mellett nagyon is kell az emberi munka, nézz körül egy útfelújítás mellett! Nem egy leányálom.
A kőművesek látástól-mikulásig dolgoznak, forróság, szakadó eső sem akadály.
Azért mielőtt a gyerekedet a villanyszerelő szakma felé orientálnád, nézz szét pl. egy építkezésen, találsz ott több szakma képviselőjét, nyugodtan nézegesd pár órán át őket, ha engedik. Nem unatkoznak. Sőt, kérdezd meg őket, hogy ha újra kezdhetnék, és olyan kondíciókkal rendelkeznének, mit választanának: a fizikai munkát, vagy a teljesen más jellegű (agyban fárasztóbb) "irodai" munkát?
(válasz plavalaguna 677. hozzászólására)

678. tumbo2017-06-24 19:20
nem olcsók.nekem egy új ajtó kéne,de csak halogatom.
(válasz selena78 674. hozzászólására)

677. plavalaguna2017-06-24 19:18
Én nem látom nehezebb sorsnak az autoszerelőét pl mint az irodistáét aki pl jogot végzett. Ez egyéniség kérdése.
Vagy mit értesz fizikai munka alatt? Az árokásást? A nehéz fizikai munkát már a gépek végzik. A közepes meg a könnyű van. Az meg nem olyan nehéz sors ;)
(válasz lapbarna 676. hozzászólására)

676. lapbarna2017-06-24 18:55
Nézd, diplomával is önmegvalósíthat valaki, ha rájön, hogy mégsem a filozófia, vagy az egyszakos tanárpálya az ő útja, és képezheti magát villanyszerelőnek (akár).
Fordított esetben is meg van a szakmunkás előtt a lehetőség, hogy képezze magát (ismerek ilyet többet is), de ha valakinek nincs rá agyi kapacitása, akkor hiába erőlködik. Ezzel nem akarok semmilyen szakmunkát/szakmunkást degradálni.
Én takarítottam főiskola alatt, jártam napszámba, mostam benzinkúton szélvédőket, de voltam pénztáros, és legvégén főiskolai pályám csúcsán laboraszissztensként 4 hónapot az egészségügybe is belekóstoltam.
Én pontosan azért tanultam annyit, hogy minél több választási lehetőségem legyen.
Nem becsülöm le egyetlen munka értékét sem, de mivel dolgoztam fizikai- és szakmunkát is, ezért könnyebb sorsot szánok a gyerekeimnek, mindemellett pedig remélem, hogy legalább feleannyira élvezni fogják a saját majdani munkájukat, mint én az enyémet (amiben egyébként folyamatosan képzem magam, önszorgalomból, és mert köteleznek is rá).
(válasz plavalaguna 675. hozzászólására)

675. plavalaguna2017-06-24 18:24
Szerintem sokan meg az alap diplomás melókat idealizálják. Minden diplomáról úgy beszélnek mintha egy fejlesztőmérnök vagy kutatóorvos lenne. A valóság nagyon nem ez közben mint tudjuk.

Én pl azt gondolom nem a diploma nem diploma a lényeg. Hanem az, hogy amit csinál valaki abban folyamatosan képezze magát és legyen jó, lelkiismeretes, ne adjon ki trágya melót a kezéből. És mindegy hogy vízszerelő, kukás, vagy ügyvéd, vagy irodai asszisztens, vahy orvos vagy mérnök vagy pék vagy... sorolhatjuk az összes foglalkozást. A hozzáállás a nem mindegy.

Ha az ember a munkát megbecsüli akkor minden munkát megbecsül. A másikét is.

Én pl azt se bánnám ha villanyszerelő lenne a gyerek meg azt se ha fejlesztőmérnök. De felőlem sültkrumplit is süthet egész életében. A lényeg legyen önálló, boldoguljon, legyen jókedvű az életben és szabad. Egyet kell tudni: dolgozni kell. Ez az önállóság ára ugye. A munkát meg akármi nem szabad lenézni. A kukás melója ugyanúgy fontos pl mint az orvosé. Hiszen ki akar megfulladni a szemétben? Az orvos meg nyilván az egészségünket segít megvédeni.

Persze sokan pénzt akarnak keresni csak arra való nekik a munka. A saját munkájuk se becsülik, csak komoly kényszerpályán vannak ettől aztán másét pláme nem nézik semmire.. na ez tévút szerintem.
(válasz lapbarna 671. hozzászólására)

674. selena782017-06-24 15:44
Nálunk van olyan, hogy "sztárasztalos". Csak ajánlással tudtunk hozzá menni. Könyvespolc kellett vagy 3000 könyvnek. A régi összerogyott.

Számítógépen terveztük meg, együtt. Kicsit fuldokoltam az ártól.
(válasz tumbo 663. hozzászólására)

673. tumbo2017-06-24 13:52
nálunk a szomszéd faluban van traktoros,meg ilyesmi szakképző.aki bukdácsol,az oda megy.

672. tumbo2017-06-24 13:50
aki nálunk van az is ilyen.nagyon szép bútorokat csinál,de egyre kevesebb a kereslet.mondjuk,mikor nálam a fürdőszoba ablakát csinálta,én már bevertem volna.és talán nem is fizettem érte semmit,mert az anyjával dolgoztam.

671. lapbarna2017-06-24 12:59
Idealizálod ezt a fizikai munkát.
A valóság az, hogy a szakiskolákba bárkit felvesznek. 100-ból 1 jó szakember lesz. Legtöbbször ezek a képzések is azért "kelendőek", mert nappali tagozaton jár csp, egyéb juttatások.
Egy útkarbantartó, kukás, vagy központi fűtésszerelő sem arról álmodozott az általános iskolai padokban, hogy ilyen (nehéz) fizikai munkát fog végezni.
Persze, a bútorasutalos határozottan egy kreatív szakma. Ha a maga ura, és nem egy vállakozónál hajt, akkor még jól is kereshet, főleg ha jól is tud tárgyalni (pl. aki a konyhabútort csinálta nekünk röhögve mondta, hogy nekünk 480, de az 5 házzal arrébb lakónak egy ennél kisebb 800,mert rajta látja, hogy le tud róla annyit akasztani).
Nem ismerek egyetlen olyan értelmiségi családot sem, és főleg nem magasabb társadalmi státuszút, aki bármelyik gyerekét is fizikai munkára szánná. Ismerősi körünk elég sokrétű.
Talán benned is azért vannak ilyen szentimentális gondolatok, mert nem dolgoztál - éltél olyan közegben, ahol a fizikai munka a megszokott.
(válasz szurikáta111 665. hozzászólására)

670. tumbo2017-06-24 12:47
csak hát,aki ilyen,hogy állandóan tenni-venni akar.bár ha már gyereke van,akkor arra is gondol.
(válasz szurikáta111 667. hozzászólására)

669. tumbo2017-06-24 12:44
csak sajnos kevesebb,mint a segélyes,mondjuk 10 gyerekes.
(válasz tumbo 664. hozzászólására)

668. Channa*2017-06-24 11:41
Igen, én ezt is a szakma leértékelésének gondolom. Azt gondolják, hogy ehhez a melóhoz nem kell semmit tudni, aztán csodálkoznak a sok ügyfélreklamáción...
(válasz andi6020 666. hozzászólására)

667. szurikáta1112017-06-24 10:28
A szombat vasárnap dolgozásnak is vannak határai. Család, saját pihenés, regenerálódás, stb.. Egy darabig megy, de utána baj van..

Az lenne a jó, ha 5 nap alatt lehetne ezt a szintet hozni. Jó, kezdésnél fiatalon még más..

Remélem, hogy az illetőnek hosszú távon is jó lesz. Tényleg örülök, ha vidéken is ilyen embereket látok, akik példát mutatnak, csinálják a dolgukat, és gyarapodnak is.
(válasz tumbo 664. hozzászólására)

666. andi60202017-06-24 10:27
Csodálkozol? Te magad mondtad múltkor, hogy a bankok pultjainál legtöbb esetben hülyék ülnek. Lehet, hogy nem pont ezt a szót használtad, de a lényege az volt, hogy nem értik amit csinálnak.
(válasz Channa* 653. hozzászólására)

665. szurikáta1112017-06-24 10:22
Igen, így van.

Ma már van egy olyan tendencia, hogy nem.. Nyilván nem mindenkinél, de örömteli jelenség, hogy sokszor pont magasabb társadalmi státusú családok is kezdik belátni a fizikai munka, ezen keresztül az alkotás előnyeit. Akár anyagi előnyeit, de ami a legfőbb, a lelki egyensúlyban mutatott előnyeit.
(válasz unom 662. hozzászólására)

664. tumbo2017-06-24 09:32
mondjuk olyan háza van,ami egy falusi viszonylatban pazar.igaz dolgozik,szombat,vasárnap is.
(válasz tumbo 663. hozzászólására)

663. tumbo2017-06-24 09:31
nem tudom,én egy asztalost ismerek.okos gyerek,szépen dolgozik,el sem tudná képzelni,hogy egy irodában ücsörögne.
(válasz unom 662. hozzászólására)

662. unom2017-06-24 09:08
A fizikai munka értéke még mindig alacsony.
Csak meg kell nézni, a pályaválasztásnál a szülők mire hajtanak. (Egyébként én is) Gimnázium, diploma, ha mód van rá.
A gimnázium arra jó, hogy még 4 év gondolkodási időt ad annak is, aki nem megy egyetemre, nem kell 14 évesen döntenie.
De ha egy gyerek asztalos akar lenni, a legtöbb szülő mindent megtesz ellene.
(válasz szurikáta111 661. hozzászólására)

661. szurikáta1112017-06-24 08:21
Persze, nyilván így van alapvetően egy piacgazdaságban.

Ezzel együtt szerintem van egy társadalmi háttere is ennek, ami csak részben követi a fentit. Csak nagyon vázlatosan: Az előző rendszer "munkás" rendszer volt, akkor még a jobbak, sőt nagyon jók is mentek szakmunkásnak. Aztán 90-től minden kifordult magából, és pár év alatt szinte csak a csöves szint ment oda, mert mindenki Dagobert bácsi akart lenni, és irodában ülni. Ez volt a másik véglet. Erre mondom, hogy most talán kicsit kezd ismét a közepe felé billenni a mérleg nyelve. Úgy gondolatilag, nem pont a napi igényeket figyelembe véve. (De persze, nyilván ez a gondolkozás okozta a fizikai hiányt, a kettő összefügg.)
(válasz unom 659. hozzászólására)

660. szurikáta1112017-06-24 08:17
Köszönjük, hogy csinálod. Tényleg kár, hogy ennyire keveset fizetnek, én örülnék, ha legalább ezzel lehetne keresni, én biztos nem tudnám csinálni.

659. unom2017-06-24 08:16
Mindig az értékelődik fel, amiből hiány van.
Ma sok a diplomás bizonyos szakmákban, és kevés a mérnök, informatikus, szakmunkás, akik tényleg jók a szakmájukban.
De hülyeség lenézni a másik munkáját szerintem is.
(válasz szurikáta111 657. hozzászólására)

658. szurikáta1112017-06-24 08:16
Ez teljesen érthető. Nagyon sokat kell még olvasni, tanulni a munka után, nem egyszerű ez még egyedül sem, nemhogy gyerekkel, családdal. Egy idő után már a belső motiváció nem olyan, legalábbis nekem nem volt. Jól tetted, hogy nem akartál sztárügyvéd lenni, így többet tettél talán.
(válasz l.luiselotte 656. hozzászólására)

657. szurikáta1112017-06-24 08:14
Valóban van egy ilyen tendencia. Bár azt gondolom, hogy egy picit ez inkább helyreállás, mert eddig meg a ténylegesen elvégzett munka volt leértékelve.

Vannak olyan diplomás munkák, amik az egekbe vannak, amik szerintem irreálisan túl vannak fizetve, de a maradék kis átlag diplomások valóban nincsenek úgy megbecsülve, mint 15-20 éve.

Önmagában nem baj, hogy kicsit felértékelődik a kétkezi munka, csak ezt se egymás kárára kéne.
(válasz l.luiselotte 651. hozzászólására)

656. l.luiselotte2017-06-23 17:06
Rendszerváltáskor szünt meg a munkahelyem, ahol jogtanácsos voltam. Először én is nagyon élveztem,de több mint 20 év alatt bele lehet fáradni, nem is munkába, hanem az emberekkel való bánásmódba. Az utóbbi időben, pénztelenségben nagyon rossz irányba változtak az ügyfelek, állandóan résen lenni, kit akarnak átverni, a fizetési morál is problémás, arról nem beszélve, hogy havonta horribilis összegeket kellene fizetnünk, és ahogy a hsz-ben irtam, a keresetünk sem olyan már, mint 2012-13-ig volt.
Ügyvédkorom eleje szuper volt, de több mint 20 év alatt ( sajnos )minden változik .

Azért az hozzátartozik, hogy egy ffiügyvédnek valószinűleg látványosabb érdekesebb a munkája,
mint egy özvegy családi állapotú nőnek. A fiamat egyedül neveltem 2001-től,2015-ben végzett, és nem tudtam ( és nem is akartam )minden energiámat a
munkára forditani.
(válasz unom 654. hozzászólására)

655. unom2017-06-23 16:57
Ahhoz, hogy ne működjön a rendszer, elég, ha az informatika része bekrepál. A bankok kezdenék győzködni az ügyfeleket, milyen jó is a sárga csekk :D
Valamelyik nap meglepődtem, az egyik bank Facebook oldalát és hirdetési fiókját törték fel. Pedig már hetek óta köztudott, hogy vannak ilyen esetek, és hogyan lehetne megelőzni.
remélem, máshol nem ilyen slendriánok.

654. unom2017-06-23 16:54
Most megleptél, az ügyvédi munkát én kreatívnak gondoltam. Tudom, be kell seggelni a millió törvényt, jogszabályt, ráadásul folyamatosan változnak, ezzel lépést kell tartani.
De az ügyfél érdekében az épp megfelelőt alkalmazni nem kreatív?
Csak elképzelésem van róla, úgyhogy lehet, teljesen rosszul látom.

653. Channa*2017-06-23 16:42
Igen, én is ezt vettem észre. A banki munka meg lassan cikis lesz. Mindenki utál minket, hülyének tartanak, zsarnoknak, stb.:DDDD
Bár nem tudom mit szólnának hozzá, ha egyszer csak ismét a sárga csekkel kellene mindenkinek sorba állni a postán vagy nem működne a bankkártyájuk....

Na de mit tegyek ha ehhez értek?
Nem mehethek el szakácsnak, hiszen örülök, ha magunknak tudok főzni:DDD

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23