Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. márc. 21. 10:52
💰💰💰💰💰💰
717. fincsi5 (válaszként erre: 716. - 4213133598)
2017. jún. 29. 18:53
Mindenre van megoldás.:(
716. 4213133598 (válaszként erre: 713. - Channa*)
2017. jún. 29. 16:27

Akkor szerencséd van.

Én 700-800 Ft körüli áron még nem vettem jóízű csirkét. Már nem is kísérletezek, maradok a spáros tanyasinál, abban még nem csalódtam.

Igazi falusi csirkéhez sajnos nagyon ritkán jutok.

Egyébként a bőr színe valóban fontos. Azzal együtt hallottam én már kis csalásokról. Bekenték a csirke bőrét valami színezőanyaggal, amitől tanyasinak tűnt.

715. fincsi5 (válaszként erre: 712. - Channa*)
2017. jún. 29. 16:11

Mondjuk én már a húszas éveimben evettekre nem is emlékszem, akkor még apu kapta.


De 1 biztos; 9 éves koromig házi tejet ittam.

/nagymamáéké/. Legközelebb 24 évesen kóstoltam, rosszul lettem. El lehet szokni. :)

714. fincsi5 (válaszként erre: 711. - Unom)
2017. jún. 29. 16:07
Ilyen, igen, kapirgálnak. Hatalmas terület, férjem munkatársa biztosítás miatt volt kint, persze bejárni nem tudta. Ha veszek, megnézem a papírt. Meg van a Master G...azt is.
713. Channa* (válaszként erre: 709. - 4213133598)
2017. jún. 29. 15:49

Hát...Amit veszünk csirkéket, annak a csontjai csontszínűek. Én a bőr9n szoktam látni különbséget.

Amit sima hetesné veszek annak fehéres a színe, amit termelőktől, annak sárga.

712. Channa* (válaszként erre: 708. - Fincsi5)
2017. jún. 29. 15:47

Én csirke ízt érzek, de azt tudni kell, hogy én szinte mindig ilyxen csirkét ettem/eszek, így...:D


Azaz ettem már vidéki csirkét, de én veszek észre különbséget.


Igen, egész csirke 800, csmell 900, a filé 1100, a comb 600.

711. unom (válaszként erre: 710. - Fincsi5)
2017. jún. 29. 15:46
Szabadtartásos, kapirgálós. Ez a módszer terület és élőmunka igényes, ezért drágább a csirke.
710. fincsi5 (válaszként erre: 707. - Unom)
2017. jún. 29. 15:45

Nem láttál még ilyet?


Milyen módszert említesz?

709. 4213133598 (válaszként erre: 708. - Fincsi5)
2017. jún. 29. 15:24

Az a csirke, aminek 800.- Ft kilója, az egész biztos, hogy nem látott sem kukoricát, sem füvet. Az nem kapirgált. Tehát véletlenül sem tanyasi.

Az is biztos, hogy amire ráírják, hogy tanyasi, az sem minden esetben igaz.

De a spáros, amit említesz, az nekem is bevált.

Viszont nekem is volt már negatív tapasztalatom "megbízható" forrásból, szabadtartásban nevelt csirkével. Úgy volt az tanyasi, mint én.:)

Az ár viszont tükrözi a minőséget. És inkább adok akár kétszeres árat a csirkéért, de az legyen minőségi. Össze sem lehet hasonlítani az igazi tanyasi csirke ízét a tanyasinak mondottéval.

Egyébként van egy tuti dolog, ami önmagáért beszél. Össze kell hasonlítani a csirkék csontját. A tanyasié csont-szí-nű. A másiké lilás-kékes színben játszik.

Szóval, ha a csontjának csontszíne van, akkor az már jó jel.

708. fincsi5 (válaszként erre: 705. - Channa*)
2017. jún. 29. 14:53

Még nem vettem pesti piacon, ennek nincs édeskés, vagy halíze? Egész csirke 800.-?

Ez amit írtam, nagyon finom. Nekünk már az sem volt finom, amit hától rendeltünk, az 1000 volt 1 kg.

Meg át is vertek, néha lemértük,kb. 20 dekával általában kevesebbet mutatott a mi mérlegünk.

707. unom (válaszként erre: 706. - Fincsi5)
2017. jún. 29. 14:52
A tanyasi csirke szerintem csak név. Nem tudom, utána kellene nézni a tartásának. DE ilyen módszerrel nem lehet egy egész országot ellátni, egy üzletláncot sem, ahhoz nagyüzem kell.
706. fincsi5 (válaszként erre: 701. - Unom)
2017. jún. 29. 14:49

Ez olyasmi, amit a Spárban árulnak, Tanyasi csirke néven fut.

Debrecen környékiek csinálják, tényleg szabadon vannak tartva, szerintem fele táp, fele kukoricán. Az is 1200-1300.- kilója. Van egész csirke, comb mellel, vagy farháttal, és külön szárny.

705. Channa* (válaszként erre: 701. - Unom)
2017. jún. 29. 13:12

Ez elég drága....

Én piacon veszek húst, és pl. a csirke 800Ft/kg.

Ez majdnem 2x annyi...

704. 4c1a787e8f (válaszként erre: 699. - Channa*)
2017. jún. 29. 12:22
Legyen úgy :-). A részleteket majd úgyis akkor látod, ha benne vagy. Ahhoz meg el kell kezdeni, csak bátran :-)
703. unom (válaszként erre: 702. - L.luiselotte)
2017. jún. 29. 12:05

Sajnos a reklám hiánya miatt nem jut el az emberekhez ennek a kezdeményezésnek a híre.

Pedig szerintem lenne igény ilyen húsra a nagyüzemi csirkék helyett, és az ára sem horribilis.

702. l.luiselotte (válaszként erre: 701. - Unom)
2017. jún. 29. 12:00

nem is reklám hiánya, hanem a tesconak vissza kellene nyerni a vásárlók bizalmát.

Anmikor a városban tizenpár éve megnyilt egy újabb tesco, vásároltam benne valamilyen szalámit. Hütőbe tettem és pár óra múlva megzöldült. azóta én a tecsóba kajaként csak péksütit veszek, vagy pattogatott kukoricát, de csak azért mert az utóbbival monopolhelyzetben van. Nem vennék náluk semmilyen húsfélét.

701. unom
2017. jún. 29. 11:38

Pénzkérdés:

sokan arra hivatkoznak, hogy drágább és bonyolult jobbat vásárolni pl. húsból, mint a tescós csirke.

Sajnos annyiban igaz, hogy mivel civil kezdeményezés, így nincs pénzük reklámra, kevés ember hall róluk, és nem mindenhonnan elérhető az országban.

De pestieknek, illetve az útvonal mellett élőknek jó lehetőség szabadon tartott csirkét vásárolni:

[link]

Ráadásul kényelmes is, hiszen házhoz hozzák. A minimumrendelést pedig el lehet osztani szomszédok, barátok közt.

700. gribedli*** (válaszként erre: 697. - Globus)
2017. jún. 29. 09:04

Jókat mond a néni, nâlunk is vegyes csoportok vannak, mindegyik gyerekem vegyesbe járt és a beszoktatás is úgy zajlik, ahogy a néni írta, 2-3 hét, szabadon,beülhettünk a gyerekek közé. Aki hamarabb megszokta, annál hamarabb lett vége a beszoktatâsnak. Plusz a fejlesztő játékok, amiket írt, ezek nálunk csoportban zajlanak, nem egyéni, egyszóval nagyon sok dologgal egyetértek.


Azt elnézem,hogy 80+ évesen feleslegesnek tartja a technikát, de kiiktatni a mai gyerekek életéből nem lehet, inkább az a fontos, hogy ne csak azzal játszon. A legkisebbem pl a tablet mellett szívesen szerepjátékozik vécégurigákkal is, ezeket totál ők találják ki a másikkal, hogy rajzolnak nekik szemet szájat és azzal jâtszanak, pónik és barbik mellett vannak samponosdoboz és vécéguriga hősök is:DDD


Egyszóval az adott pillanattól függ. Aztán az oviban nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a tableten nevelkedett gyerekek bénán tartják a ceruzát is, mert nem markolni kell, így kitaláltak nekik olyan egyszerű játékokat, hogy mittudomén, tojástartóban egyik rekeszből a másikba szemöldökcsipesszel gyöngyöket rakosgatnak, ezzel stimolálják, hogy hogy kell szépen tartani a ceruzát, és eredménye, hogy szebben is rajzol utána a gyerek, mert már nem markolja. A csukló mozgásáról ne is beszéljünk. Párhuzamosan kell mindent tanulni, ha csak a technikai dolgokat fejleszti a gyerek, a propriocettiv dolgokban alulmarad, de erre az óvónénik be vannak rendezkedve,legalábbis ahogy a néni is mondta, akiben megvan az elhivatottság,az nemcsak az interaktív táblát, hanem füzetet is fog használni.


Teljesen elnyomni a technológiát ma elképzelhetetlennek tartom, de ha csak azt használják, akkor a többi képesség meg satnyul. Ami a matekban is kárára lesz,mert a matek képességek egy része bizony testmozgással, gyakorlatokkal van kapcsolatban. Amelyik gyerek nem mozog, az megsínyli más területen is.

699. Channa* (válaszként erre: 698. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 29. 09:03

Az apukám asztalos volt. És olyan szép dolgokat csinált. Mindig érdekelt ez a szakma, de az okj-s tanulásnak konkrét oka van. Fa játékokat szeretnék készíteni, majd az unokáimnak. Remélem lesz egy pár:D

Ha meg m€g keresni is tudnék vele, hát legyen:))))


A cukrászat viszont konkrétan meló miatt lenne. Ha már nem kellek a szakmámba, akkor ez jó lenne....

698. 4c1a787e8f (válaszként erre: 696. - Channa*)
2017. jún. 29. 06:56

Akkor kikapsz lapbarna fórumtársunktól a másik fórumban :-)))

Nem gondolom, hogy ez egyébként vita tárgyát képezné, mert tökre mindenki azt csinál, amit szeretne, meg amit megtehet..


Én részemről nagyon örülök, hogy sokan kezdenek "megnormálisodni", és aki nem érti, miért mondom ezt, az nem érti.


De sokan értik.


Őszintén sok sikert akármelyikhez is.


Én mindig meglepődtem, most a hegesztésnél is, hogy sokkal nehezebb, az elmélet is, mint az ember gondolja. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy jaj, hát műszaki, vagy matematikai diplomával ez majd úgy fog menni.. És a legtöbbeknek nem, és rohadt nehéz.. Pont most beszéltem a volt főnökömmel, akinek minden fokozata megvan műszaki területen, amit meg lehet kapni. Kiderült, hogy ő is tanult hegeszteni, ráadásul végzett ötvös.. Ezzel együtt hegeszteni nem tudott megtanulni, feladta..


Ezt nem azért írom, mert Te nem tudnád megtanulni (hiszen mi nők vagyunk, mi mindent tudunk, amit akarunk), sőt, csak arra, hogy jó kis kihívás, és tényleges kimozdulás és sikerélmény lesz..

697. globus
2017. jún. 28. 20:34

Ezt még a régebbihez, hátha valaki érdekesnek találja.


[link]

696. Channa* (válaszként erre: 683. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 25. 14:36

Én is beterveztem 2 OKJ-s képzést a közel jövőre.

Az egyik valószínű, hogy asztalos vagy valami fa megmunkálós lesz, a másik meg talán cukrász.


Kezdem unni a bankot...

2017. jún. 25. 13:03

No Mazsinka drága?


Most akkor mennyi az annyi??


Szerintem az jött le a ebből a fórumból is, hogy annyiféle ember annyiféle igénnyel, lehetőséggel és életérzéssel.. Ezzel együtt az egy főre eső 200.000/hó lenne egy középszinthez egészséges... talán ezt a szám jött le a legtöbbektől..

694. 4c1a787e8f (válaszként erre: 693. - Selena78)
2017. jún. 25. 12:54

Most én is így vagyok, bár én éreztem és szerettem a fix munka előnyeit is.


Ahogy nőnek a gyerekek úgy lesz - remélem - a 3-4-ből egyre több.


Amit a határidőkről írsz, annyira átérzem, én is ilyen vagyok, pláne, amióta a tőlem független dolgoktól is félek mindig, mint a gyerekek lebetegedése. Többek között ezért sem akarok egyedül építész felelősséget vállalni.

693. selena78 (válaszként erre: 690. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 25. 12:47

Én úgy gondolom, hogy saját cégben dolgozni - bármit - egy nőnek, akinek gyerekei vannak, és komoly logisztikát kíván a a célpontra való napi eljuttatásuk, sokkal könnyebb, mert nem köti a fix munkaidő.


Nekem például attól lett sokkal könnyebb az életem, amikor bekapcsolódtam a saját cégünkbe, hogy én oszthattam be az időmet. A kötöttség napi 2-3 óra volt, de hazamehettem ebédet főzni, és visszamehettem utána, sőt, akár haza is vihettem a munkát, és elvégezhettem akár éjszaka is, ha úgy tartotta kedvem. És, lévén, hogy én egy bagoly vagyok, sokszor tartotta úgy.


Ráadásul az a fajta ember vagyok, aki a szoros határidőktől használhatatlanná válik. Ha van egy órám egy órai munka elvégzésére, tutti nem sikerül. Ha van kettő, az esetek többségében elvégzem félóra alatt.

692. selena78 (válaszként erre: 689. - Lapbarna)
2017. jún. 25. 12:31

Az én férjem vegyészmérnök volt, és imádta a szakmáját.


De az (egyik) hobbija az asztalosság volt. Imádott fúrni-faragni, volt neki mindenféle gépe, ajándéknak is azt kért pld. karácsonyra.


Volt neki egy asztalos barátja, tőle leste el a mesterség csínján-bínját, mondta is a haver, ha valaha bebukik a cége, ő majd felveszi asztalosnak.:)


Padot készített a kertbe, könyvespolcot, ágykeretet, nagy asztalt a konyhába, és mert fázott éjjel (ő aludt a fal mellett), faburkolatot a hálószobába külső falára. Aztán a konyha és a terasz plafonjára is.


A baratainknak tetszett, náluk is megcsinálta.

691. 4c1a787e8f (válaszként erre: 687. - L.luiselotte)
2017. jún. 25. 12:00
:-)
690. 4c1a787e8f (válaszként erre: 689. - Lapbarna)
2017. jún. 25. 11:59

Az elejében igazad van, hogy részben vonzanak a férfias dolgok, de ez miért baj?

Igen, van AWI-nk.

Meglepődnél, hogy a filmes szakmákban, aminek a jó része fizikai munka, vagy az is, jóval több nő van már, mint férfi. Írországban pl. a férjemnek mint kellékesnek 4 tanítványa volt, ebből 3 lány. És igen, flexeltek, meg csináltak mindent. Ott ez tökre nem annyira kivételes már, mint itt, de egyébként már itt se annyira, nem én vagyok a tanfolyamon sem az egyetlen lány.


Lehet, kicsit innen is a bátorság számomra is..


Már leírtam többször is, hogy igen, ebben van egy kicsi igazság, hogy a "jódolgában" csinálja, hiszen ha nagyon akarna, ülhetne az irodában is, akár ők, akár én, akár a jogászok.. De ez miért is baj? Én ezt annak nevezem inkább, hogy van választása. Mindazonáltal igencsak oda kell tennem magam ahhoz a cégben, hogy meglegyen a betevőnk, azért olyan nagyon jó dolgunk nincs, bár bizonyos fokú választásom tényleg van.


De ez a dolog nem csak rólam szól, hanem sok hasonló helyzetben lévő emberről.


Építész diplomával nem vagyok egyedül akik nem tudtak a válságban elhelyezkedni, és kimaradt jópár év. Nagyon sokan nem maradnak építészek építészként, mert elég sajátságos dolog ez, aki nincs ebben, az meg ezt nem érti. Meg azzal sem vagyok egyedül, akik már nem is akarnak ennyi pénzért ennyiket dolgozni, mint amennyit itt kell csinálni építészként. Nagyon sokan kimentek persze külföldre..


ÉMI-s voltam, nem titok, ami azért még ma is sok szakágban kizárólagos az országban... Azon belül is a szakértői irodán voltam, majd a szerkezetvizsgálóknál. Amiért én eljöttem pont az, hogy már nem volt kitől tanulni, mert eljött onnan az összes épkézláb ember.. Én amikor eljöttem az osztályunkon a főnököt leszámítva egy 25 éves sráccal voltam.. A főnök nem dolgozik, a kezdő az kezdő, nekem meg nem volt kitől kérdeznem. Ott voltam hagyva általam soha nem látott lónagy vizsgáló gépekkel, amiket egyszer mutattak meg.. Ennyit nekem nem ért. A felelősség persze az enyém lett volna. Az előttem lévő mérnök 3 évig! tanult be az őt megelőző öregtől...


Azóta, amióta eljöttem volt egy audit, ahol azt írták le, hogy a "személyi feltételek nem adottak" az osztály működéséhez. Idén még megadták az engedélyt, jövőre nem fogják.. Ennek nincs feltétlenül szorosan köze a témához, csak mesélem.. Szerintem szomorú. Ennyi.


Persze, hogy van, aki jobban csinálja, nem is egy 20 éve a hegesztő szakmában lévő emberrel akarom felvenni a versenyt, és igen, valóban nem akarok 8órában hegesztő lenni, és nem irigylem, akinek ezt KELL csinálnia. Csak nekünk az a gazdaságos, ha a legtöbb dolgot magunk meg tudjuk oldani, nem is csak a pénz, hanem sokszor az idő miatt, meg amiatt is, mert egy prototípusnál nem feltétlenül tudjuk megmondani, mit hogy akarunk, kell kísérletezni is, néha kicsit "kínlódni" vele. Ettől lesz jó a végén. Ehhez meg valamilyen szinten értenünk kell hozzá. Én meg úgy tudok a férjemnek segíteni, hogy nem mindent neki kell a kezébe vennie, egyes dolgokat én is meg tudjak csinálni. Ezt a varratot nem fogják vizsgálni, nem kell savállónak lennie, meg nem fog rajta gáz áramlani.. De ott van, és amire nekünk kell megvan..


4 gyerek mellett előfordul, hogy az ember kicsit életművész lesz, ez van. Hogy nem vagyok szerény? Nem vagyok. Bár azt gondolom, hogy amit itt elvárnak Mo.-on az emberek, az egyfajta udvarias álszerénység, ahhoz meg nincs kedvem. Más értékes teljesítményének viszont szívből tudok örülni, örültem, amikor láttam, hogy a lakásunkat felújító srác milyen jó kocsival van és nyaralni jár, és hogy a valóban jó munkájából jól él, és vidám is.. Minden ilyen jellegű dolognak örülök. Villanyszerelőt itt lasszóval sem tudtunk fogni.. Akit meg aztán mégis, annyi pénzt kért el, hogy többe került szinte, mint minden más egyben..


Amikor kezdtem az egyetemet, akkor az idős dékán mesélte, hogy amikor ő építészmérnöknek jelentkezett az apja annyit mondott, hogy "fiam, előbb legyen egy rendes szakmád, aztán menjél cirkuszi bohócnak...".. A dékán szerint is igaza volt az apjának, és szerintem is.. Te a végzett 400 építészből azt a 20-at ismered esetleg, akiknek bejött ez.. A többi bizony meg váltott, ki így, ki úgy.


Anyósom ugyanebben a helyzetben 4 gyerek után építészként pl. adóellenőr lett, majd osztályvezető az APEH-nál.. Ő is így a 30-as évei közepén kényszerült váltani.. Van ez így, csodák nincsenek. Én összességében élvezem, nem kellene ezeket a dolgokat olyan tragédiának felfogni.

689. lapbarna (válaszként erre: 683. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 25. 11:22

Határozottan érezhető, ahogy téged vonzanak a köztudat szerinti "férfiszakmák". És elsősorban azért, mert szereted azt hallani, hogy "te jó ég, egy nő ilyesmit csinál?".

Én hegesztettem eleget, azért is csodálkoztam, hogy te fogod majd megvalósítani a férjed számára az egyes kellékeket, és gondolkodtam, hogy ezek szerint nektek van műhely, láng, ív, AFI, AWI, stb, az tök jó. És hogy lefoglald magad, most hegesztőtanfolyamra jársz.

Átlag hegesztő szintén nem filmkellékeket készít, hanem építkezéseken tolja, nagyban.

Nem a Flashdance, meg ilyesmi.

Ez az én véleményem.

Ha te építész diplomával, friss tudással nem tudsz a szakmádon belül elhelyezkedni, azt sajnálom. A szakértői intézetekről is van fogalmam, nem tudom, te milyen ügyszámmal dolgoztál, de valahogy biztos vagyok abban, hogy nem az adta az intézet fő profilját. Én valahogy nem értem meg azt, ha valaki bezzegel, mert ciki helyzetekbe szalad bele, pl. mindig akad, aki tapasztaltabb, képzettebb, és szerényebb.

Részemről pontosan az a fajta jódolgábannemtudmástkitalálni az, ha valaki jogászként szakácskodik, vagy építészként hegeszt.

Önálló, szuverén véleményem ez.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook