Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszve Svédországban fórum

Elveszve Svédországban (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. 31bc25d879 (válaszként erre: 67. - Ari20)
2017. jún. 20. 15:30
A szüleid élnek még?
68. 31bc25d879 (válaszként erre: 67. - Ari20)
2017. jún. 20. 15:28
Szomorú ilyet olvasni:(
67. Ari20 (válaszként erre: 59. - 61a61656b0)
2017. jún. 20. 09:24
Teljesen egyetértek Veled! Nincs alantas munka, csak munka. Amivel pénzt keresünk, és ami az életünkhöz kell. Viszont nem mindegy,hogy milyen az az élet. Nekem is lett volna lehetőségem külföldre menni (ez már vagy harminc éve volt), de nem mentem. A szüleim miatt - nem akartam Őket itt hagyni. És most nagyon sajnálom, hogy akkor így döntöttem. Azóta felneveltem három gyermekemet - és hiába van jó végzettségem - majdhogynem alantas munkát végeztem/végzek. Mert három gyermekkel elhelyezkedni normál munkahelyre lehetetlen. Ezért volt mindig olyan munkahelyem, ahová nem kérték a végzettséget, örültek hogy elvégzi valaki. Ezt megtehettem volna Németországban is, csak sokkal több pénzért. És akkor megadhattam volna a gyermekeimnek a jó iskolát, a különórákat, a sportot, az egészséges ételeket. Gyermekeim már nagyok, mind a hárman itthon vannak, itthon dolgoznak (minimálbérért, a legnagyobb kicsit többért), ha épp van munka. Évek óta tervezem, hogy menjünk - mert én már tudom, hogy lépni kell. Viszont a barátaik miatt nem akarnak. De sajnos a barátságból nem lehet családot alapítani, nem lehet a gyermekeknek megadni a lehetőséget egy jobb életre.
66. Muraja (válaszként erre: 65. - 61a61656b0)
2017. jún. 13. 17:46

Hat ez a lenyeg , gyökereket ereszteni !

ha igy indultok akkor bisztos szerencsesebbek lesztek es a gyerkekek is - sok szerencset !

Ket szeken ulni nem lehet ! vagy - vagy igy a gyerekek is tudjak azt hogy hova tartoznak .

65. 61a61656b0 (válaszként erre: 63. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 12:58

Nem is neked szántam.

Írtad, hogy tudjátok segíteni szerencsére a gyerekeiteket. Hála a jó istennek.

Sajnos nekünk nem adatott ez még,néhány százezer Ft nehezen összekuporgatott pénzzel és kettő bőronddel vágtunk neki.

Most meg az anyagi része rendben van az életünknek,ám nulla segítségért cserébe.Két gyerekkel nem könnyű, de valamit valamiért.

Aki nem tud dolgozni, annak pofára esés a külföldi élet,itt se repül a sült galamb az ember szájába.

Egyébként ha nem pénzt gyűjteni jön az ember, hanem gyökeret ereszteni,úgy azért könnyebb érzelmileg.Szerintem.

Itt a tapasztalatom, hogy nagyra becsülik a jó mukaerőt,minket is sok helyre hívnak és még sosem ért minket semmiféle negatív kritika a munkánkkal kapcsolatban.Annal több elismerés,hogy milyen nagyon léptünk előre viszonylag rövid idő alatt.

64. szafaripók (válaszként erre: 62. - 4188289e5d)
2017. jún. 12. 21:32

Teljes mértékben értelek...a gondolkodásodat és a logikádat...

Ilyen szempontból teljesen mindegy,mennyit beszélgetnénk,mert ugyanazokból a tényekből teljesen más következtetéseket vonunk le...

63. 31bc25d879 (válaszként erre: 59. - 61a61656b0)
2017. jún. 12. 21:04

Nyilván azért érint ez téged érzékenyen mert benne vagy. Nálam, az én olvasatomban nem volt negatív kicsengése.

Elég szomorú, hogy diplomás, tanult embereknek idegenben kell takarítaniuk (nem alantas mert nagy szükség van rá, nélkülük megenné a világot a kosz, pláne, ahogy írod egy orvosi rendelőben létszükséglet. Nélkülük újra járványok, betegségek ütnék fel a fejüket. Mindig azt mondom, hogy a takarítónő munkája ugyan olyan fontos mint az orvosé vagy az enyém.


Ez ennek és a mindenkori kormánynak a megbocsáthatatlan bűne. Nem fizeti meg a szakembereit. Sz.rért-h.gyért dolgoznak eü. dolgozók, tanárok, diplomás és szakképzett szakemberek.


Nem kell a honfitársaid miatt szégyenkeznek, sőt...tudod mit? Senki miatt nem kell szégyenkezned. Illetve de... de azért meg szégyelljék magukat ők. Tovább megyek...gratula, hogy te ezt megteszed. De te is tudod, hogy ennek rohadtul nem így kellene lennie. Egyszerűen ez így nincs rendjén.

62. 4188289e5d (válaszként erre: 49. - Szafaripók)
2017. jún. 12. 21:02
Talán nem volt jó ötlet ez a fórum nyitás tőllem.Le kellene ülnünk beszélgetni ahhoz,hogy jobban megérts,de nem fogunk :)
2017. jún. 12. 20:49

Jó ég :D Mi van Itt?Egy pár sor alapján is meg lehet ítélni embereket?Igen.Màr majdnem elfeledtem.Nincs sok kedvem magyarázkodni.Azt hogy mennyire éri meg itt élnünk azért szerintem az mutatja,hogy még mindig itt vagyunk és itt is maradunk még egy jó darabig.Nem cselédként dolgozunk és megjártuk a létra fokait.Nem részletezem.Senkire sem tartozik.

Magyarba? :D Nekem sem tetszik.


Próbálni megérteni egy másik embert csak olyan,mint elemlàmpával járni éjjel az erdőt.Az első pár kutyaszar után nem kellene meg(el)ítélni a rengeteget.

Úgyhogy most én sem ezt teszem ;) Sok boldogságot mindenkinek,hol itt hol ott tartózkodik a világban.

Sok sikert,békét és szeretetet kívánok mindenkinek akkor is ha magányos és akkor is ha sok barátja van és nagy boldog szerető család veszi körül.

60. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 59. - 61a61656b0)
2017. jún. 12. 20:41

Nem ez az elso eset a vilagtortenelemben.

Ugy tunik, ismetli onmagat.

Amikor dr. x.y. raktaros, segedmunkas, rakodo vagy szerencses esetben ejjeliorkent is dolgozhatott.

59. 61a61656b0 (válaszként erre: 33. - Papája)
2017. jún. 12. 20:21

Sok diplomás kétkezi munkát végez.... Pfff hová lesz a világ Jajj, te jó ég, hogy szegény magasan képzett embereknek néha meg fogni a felmosó nyelét.

Aki ilyen véleménnyel van az "alantas" munkát végző embertarsairol, annak kívánom, hogy egyszer majd fogadja éktelen mocsok egy orvosi rendelőben, vagy a parkban, ahol a felsőbbrendű diplomás esti setajat ejti meg épp.Mindjart elgondolkodna, hogy mit is beszél. Pontosabban ugyanolyan szükség van egy takarító munkájára is, mint másera, egyik nem működik a másik nélkül rendesen.

Egyébként úgy hozta az élet, hogy én is külföldön keresem a kenyerem.

Nehéz, igen,de nincs stressz a hónap végén,félre teszünk elég szépen és egy szép autót is fent tudunk tartani. Igaz,mi is csak "alantas" munkát végzünk, ám én büszke vagyok rá, hogy a nulláról pár év alatt hová jutottunk és nem szégyellem a munkám.Sok Magyarországon élő diplomás ismerős nem keresi meg még a felét sem annak, amit én összetakaritok és felszolgalok.Nincs miért szégyenkeznem, hacsak nem a honfitársaim hasonló megnyilvánulasai miatt.

58. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 57. - Papája)
2017. jún. 12. 20:17

Lorincze Lajos idejeben is szo volt mar rola.

Aztan a hetvenes evek turizmusa vegkepp honositotta;

Sajnos a rossz ragados, mint a kosz.

2017. jún. 12. 20:06
Régen, - talán most is - a kamionosok beszéltek így. Olaszba, Magyarba stb. Már akkor is rettenetesen csúnyának találtam ezt a kifejezést. Szerintem aki nem mondja ki azt, hogy ...ország arról azt feltételezem, hogy hiányzik belőle az alázat a tisztelet, a szeretet a hazája, illetve a mások hazája iránt. Nem véletlen talán, hogy épp azok mondják ezt, akik könnyen elhagyják a hazájukat, nekik talán nem jelent ez annyit, mint pl. Petőfinek, Radnótinak és a többségünknek. Jó földrajz tanárom volt megtanított a földrajz mellett az utazások és a Haza szeretetére is. Igen nehéz itthon boldogulni, de máshol könnyebb ???
56. fehérke111 (válaszként erre: 50. - Katus73)
2017. jún. 12. 18:26
Engem is! Néhányszor már szóvá is tettem.
55. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 53. - Ina87)
2017. jún. 12. 17:21
Pedig sokat lehet tanulni toluk - meg talan helyesen irni-fogalmazni is.
54. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 50. - Katus73)
2017. jún. 12. 17:20
engem is nagyon
53. ina87
2017. jún. 12. 16:57
egyenlőre le mondásokkal jár külföld,többség csak dolgozni megy nem le telepedni és nem 50 éves barátságokat kötni.Nem mondom h nem akadhat de ritka esett,de ha bele gondolok h adott egy hely,és úgy húsz ember éli a minden napjait,úgy h esetleg a köszönésen kívül mást nem tudnak egymásnak mondani, mert a húsz ember másfelől jött mindenki más országból.Hát köszönöm de nem kérnék belőle.
52. Katus73 (válaszként erre: 51. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 16:43
Azt hittem egyedül vagyok ezzel. 😃 Sok helyen olvastam már és az összes szőr feláll a hátamon tőle. Miért nem lehet rendesen leírni, kimondani?
51. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - Katus73)
2017. jún. 12. 16:40
Engem is:)
2017. jún. 12. 16:37
Csak engem irritál a magyarban, magyarba kifejezés? Én haza szoktam utazni, esetleg Magyarországra.
2017. jún. 12. 15:50

Szerintem nem túl okos dolog másokra "mutogatni",amiért nem választották azt,amit te.

Azt se hinném,hogy "Magyarban" annyira nehéz,hogy mindenhol máshol jobb.

Kinek mi a fontossági sorrend. Ki mit hisz,hoy jobb neki... és ki képes bevallani,ha esetleg tévedett....

48. papája (válaszként erre: 47. - 31bc25d879)
2017. jún. 12. 10:57
Nem, a menyem szeretne dolgozni, de a gyerekek felügyelete nem lenne megoldva, csak nagyon drágán. A nyelvet sem beszéli még túl jól, illetve a fiam sem erőlteti a munkába állását.
47. 31bc25d879 (válaszként erre: 46. - Papája)
2017. jún. 12. 09:30

Akkor lehet, hogy a menyed erőlteti mert nem kell kint dolgoznia?

Ennek is van / lesz előnye, de hátránya is.

2017. jún. 12. 09:28
még annyit, - egy fizetésből élnek.
45. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 12. 09:24
De azt itthon is.
44. 31bc25d879 (válaszként erre: 41. - Papája)
2017. jún. 12. 09:24
Hát ez nem hangzik jól.
2017. jún. 12. 09:23
Tetszik vagy sem, a rangletrat vegig kell jarni.
42. 31bc25d879 (válaszként erre: 39. - Katus73)
2017. jún. 12. 09:19
Akkor az így tényleg nagyon szerencsés. Így akkor majd reméljük tényleg elmondhatod, hogy minden tekintetben megérte:)
41. papája (válaszként erre: 34. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 12. 09:17
Igazad van. Mennek a fejük, vagy más ötlete után, mint a birkák. A fiamnak mindene megvolt, lakás, autó, gépészmérnöki diploma, jómenő vállalkozás,feleség 2 és 4 éves kislány. A barátja telebeszélte a fejét, így mindent felszámoltak és Írországba mentek. Egy fizetésből albérletben élnek/megélnek. Nem haladnak előre. Nagyképű, de érződik minden megnyilvánulásából, vagyis inkább a menyeméből, hogy nagyon magányosak. Kényszer "barátságaik" más bevándorlókkal történik. Dicsekvésük tárgya mindössze az, hogy 2 év alatt a gyerekek jól beszélik a nyelvet. A kerítés ott sincs kolbászból. Kevés a szabadság. Van túlóra, amit nem fizetnek ki, nem kap szabadnapot sem helyette. Fizetésemelést csak úgy tud elérni, ha új munkahelyen többet alkuszik ki. A bérelt lakás árát drasztikusan emelik időnként, sajátot venni, ... Hallani sem akar arról, hogy vissza jőjjönek. Igen, türelmetlenek, maguk sem tudják mit akarnak. Gyökértelenek lesznek. Az unokáim biztosan. Az itt maradt kollégái, barátai szépen haladnak előre a karrierben és anyagiakban is. Erről persze nem hajlandó tudomást venni.
40. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - Katus73)
2017. jún. 12. 09:16
Örülök:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook