Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Lorelli Terra babakocsiról? fórum

Mik a tapasztalatok a Lorelli Terra babakocsiról? (tudásbázis kérdés)


15. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 14. - Eperke87)
2017. szept. 11. 21:41
Mi nem tapasztaltunk semmilyen problémát a Foxy kerekeivel pedig gyakorlatilag minden nap használtuk másfél évig ( 2 évesen a fiatalember megtagadta a babakocsi-használatot :D ) Szerintem nagyon is jól irányítható kocsi, a bevásárlókosarában pedig 5-6 kiló cuccot is elbírt ( egy alkalommal 20 kg-os palántaföldes zsákot is hazavittünk benne, semmi baja nem lett) szóval hatalmas és strapabíró. Krakkóban is bírta a macskaköves utcákat pedig akkor már nem volt új darab. Szóval mi nagyon szerettük, a buszra-villamosra is gond nélkül felemelhető volt sőt ha jött még egy babakocsis anyuka, az ő kocsija is befért mellénk (sajnos sportkocsiban is van akkora batár ami az egész elsőbbségi helyet elfoglalja)
14. Eperke87 (válaszként erre: 13. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 4. 12:05
Sajnos a kérdésedre nem tudok választ adni.De leírnám,h.végül én is a foxy mellett döntöttem.Kb.1 hónapja használjuk.Eddig semmi hibát nem találtam benne.Nem rúgdosom a féket,szerintem irányítani is nagyon könnyű.Tetszenek a tálcák rajta,a dönthető támla és a nagy kupola.Olvastam olyan véleményt is korábban,h.nyikorgott a kereke.Ezt én is tapasztaltam,de a többszöri használat után "elmúlt" magától.:D De figyelni fogok a kerekek karbantartására is azért.Bízom benne hogy sokáig tudjuk majd használni.Viszont,ami kicsit zavar,h.az első kerekek menet közben kicsit ide-oda ugrálnak vagy inkább rezegnek.Nincs belőle semmi hátrányunk észrevenni csak abból lehet ha nézem.:D Mondjuk lehet a korábbiakban olvasott negatív kritikák miatt zavar,mindig attól félek ki netörjön.(olvastam ilyet is) De azon is gondolkodtam lehet azért van,mert bolygósítható?Bár a másik kocsi is bolygósíthatós volt.Ott nem tapasztaltam,mondjuk az is igaz,h.nem is figyeltem.Te tapasztaltál ilyet a foxynál?Szóval összességében eddig még nem bántam meg,h.megvettük.Babám is szereti!Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat hátha segítségére lesz valakinek.
13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2017. szept. 1. 09:25

Mi is szerettük a Foxy-t. Könnyű volt (ami nagyon fontos ha 30 fokos emelkedő tetején áll a lift nélküli ház amiben laksz) és nekem soha nem voltak problémáim az irányításával. 2013-as modellünk volt, de minden évben kiadnak újat és szerintem fejlődnek. Nem olcsó szar, a kinézetük pedig pláne nem az, a 2017-es Foxy-k kifejezetten jól néznek ki. Jó választás lehet azoknak pl a Foxy akiknek nincs 50 rugója egy sportbabakocsira és nem bírnak el egy 10+ kilós kocsival benne egy 10 kg körüli gyerekkel mert olyan terepen laknak ahol mi (megspékelve napi buszozással) Az egyetlen dolog amit nem csíptem a Lorelli Foxyban, az a vállpárna hiánya volt de a mostani modelljeiken már van az is.


Szóval szerintem jó a márka, ha SPORT kocsiról van szó.


Jelenleg viszont újszülöttkocsi választás előtt állunk ( a fiamank egy 13 kilós Chipolino-t vettünk, mondanom se kell feladtuk a használatát 5 hónap alatt és a kocsi ment eladásra) és igen elkeserítő a helyzet. Van egyrészt a batár típus ami lehet, hogy olcsó(bb) de ronda mint a bűn és ránézésre 15 kiló amit az adatlapja meg is erősít... Aztán van a könnyű súlyú (nak kinéző) szép, filigrán kocsi de az meg 150ezer-től kezdődik. Valaki kiad ennyit egy babakocsiért? Örülök neki és annak is, hogy pl Gönczi Gábor ajánlja de szerintem erre a többségnek nincs pénze. Nekünk sincs. Most egy könnyű azaz 10 kg alatti 3 in 1 kocsiról ábrándozunk :) Nem ártana egy hordozó sem hozzá. Apropó hordozó: a Lorelli a múltkor sajnos kicsapta nálam a biztosítékot (azért még szeretem a márkát) : olyan travel system kocsit gyártanak ahol a bébihordozót (amiben ugye akár újszülött is utazhat)nemes egyszerűséggel ráteszed a SPORT ülés tetejére, semmi adapter, a baba kb 45 fokos szögben, véletlenül se vízszintesen, piszkosul instabil az egész... Írtam is a forgalmazó bababoltoknak, hogy WTF mert ez nem gyerekbiztonság egyáltalán. Be kellene tiltani ... egyébként nem csak a Lorelli követte el ezt a hibát, hogy travel systemként árul olyan modellt ami lényegében egy sportkocsi tetejére dobott bébihordozó. Szóval újszülött-kategóriában ezzel most bakot lőttek.


Ennek ellenére jelenleg a Lorelli S-500ban ( ami egy valódi travel system) gondolkodom, az ára nem egy álom de még talán reális, egész csinos kis kocsi, kényelmesnek tűnik az egész picinek is és "mindössze" 9 kg. Valahogy túl szép, hogy igaz legyen :D :D Valaki esetleg kipróbálta már "élőben" ?

2017. jún. 11. 14:14
Na,erre nem is gondoltam,h.így hasonlítsam össze a 2-őt!:)
2017. jún. 11. 14:02

kinyitva: 83x50x78 cm

összecsukva:50x85x40cm

2017. jún. 11. 13:45
Nem tudom valahol véleményben olvastam,rá is csodálkoztam akkor.De akkor így "megnyugodtam".Bár lehet inkább mèg átgondolom bármennyire is tetszik.:D És ennek a babakocsinak szűkebb az ülőkéje,mint a nagy babakocsik sport része?Mert én azt kb. 2 hete próbáltam ki,de olyan hatalmasnak tűnt,ahogy benne volt a kisfiam.:D Most lesz 8 hónapos és pedig nem olyan picurka.
2017. jún. 11. 13:00
Nem műanyag a kereke hanem kemény gumi. Egyébként én is azért váltottam le a nagy batár babakocsinkat erre mert azzal nem fértem fel a buszra.
2017. jún. 11. 12:20
Lehet ha olyan helyen járunk szétnézek üzletekben is.Vidéken lakunk nem tudom a környező városokban találnék-e ilyet kipróbálni.A kerekek ugye műanyagok?Lehet hülye kérdés,de nem hangos menet közben?:D Elég nehéz irányítani a "nagy" babakocsinkat is,pedig gumikerekei vannak meg magában a kocsi is elég nehéz.Ezért is szeretnék kisebbet,könnyebbet,mert pl.: bevásárlásnál azért csak könnyebben boldogulnék.
7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Eperke87)
2017. jún. 11. 12:00

Nekem is pont ezért tetszett meg mert alul nagy a csomagtartó, van hozzá lábzsák, felül nekem van kis fiók, pohár tartó, alul szintén pohár tartó. Az már mellékes,hogy mikor megvettük az akkori cumisüvegünk se az itató poharunk nem fért bele. Ha teheted menj be egy baba üzletbe és ott próbáld ki, nézd meg személyesen.

Ezt a típust tényleg csak sík egyenes terepre ajánlom. Én rengetegszer elakadok vele mert nyilván nem mindenhol olyan az út viszony. Nekünk mondjuk ami hamar kibukott, hogy az össze csukásnál a gomb hamar elkopott, nehéz össze csukni, alig 4-6 hónap után, pedig nem lett akkor még olyan sokszor össze csukva.

2017. jún. 11. 11:37
Kicsit bizonytalan vagyok még.Annyira megtetszett ez a típus,de ráfaragni sem szeretnék!Hetek óta nézegetem,agyalok rajta.Néztem drágább,más márkájú kocsikat is,de csak ennél kötök ki mindig.:D Egy sem tetszik ennyire.De tudom azt is,h.nem csak a kinézete a fontos.Meg au is tetszik benne,h.elég nagy a csomagtartója,legalább is képről annak tűnik.Olvastam olyan vélemènyt is,h.hamar elkopnak a kerekei és szinte irányíthatatlan lesz.Szerintetek tényleg ilyen gyorsan kopik?
5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2017. jún. 11. 07:55
Az össze csúszást úgy képzeld hogy vagy kifelé vagy pedig befelé fordul félig mind 2 első kerék. Ezáltal meg kell emelnem hogy újra egy irányba nézzenek. Fixálva nehezebb irányítani.
2017. jún. 11. 06:29
Nekem Foxy van és rá kell cáfoljak az előző véleményekre én maximálisan meg vagyok vele elégedve! Pont azt szeretem benne nagyon, hogy hihetetlenül könnyen irányítható, fordulékony, gördülékeny, nekem soha nem csúsztak össze a kerekek (nem is értem pontosan ezt hogy kell elképzelni, ezt az összecsúszást). Nagyon könnyű, könnyen össze lehet csukni, 3 fokozatban dönthető, a napellenzőt le lehet teljesen hajtani (volt úgy, hogy pont olyan szögben sütött be a nap a babakocsiba, hogy egy darabig jól jött, hogy teljesen be tudtam fedni a napellenzővel a kicsit). Ja igen és egész kicsi korától tudtam használni egészen addig, ameddig elindult és ki nem nőtte, szóval én nagyon ajánlom.
2017. jún. 10. 21:55
A Foxyról szinte csak rosszat olvastam én is,de erről a Terráról sehol nem találtam véleményt.Bár nagy eltérések biztos nem lehetnek.Sajnálom,mert nagyon megtetszett és ugye árban is elég jónak tűnt,de még átgondolom.Igazából először én is a Foxy-t néztem,de a sok negatív kritika miatt lemondtam róla.Köszönöm a választ!:)
2017. jún. 10. 21:43
Nekem Lorelli Foxy sportom van. Őszinte leszek. Nem ajánlom! Olcsó szar. Mindenben elakad, nehezen irányítható, pláne egy kézzel. A boltban járólapon össze csúsznak a kerekei kész harc vele közlekedni.Könnyű vázas de amúgy olcsó húsnak híg a leve típus. Ha teheted válassz egy drágább típust, vagy használtan egy jobbat.
2017. jún. 10. 16:23
Van valakinek Lorelli Terra babakocsija?Vélemenyek érdekelnének!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook