Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt bolt nyitás, egyéni vállalkozás, KATA, vásározás, online websop fórum

Használt bolt nyitás, egyéni vállalkozás, KATA, vásározás, online websop (beszélgetős fórum)

5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2017. jún. 9. 06:59

Nincs is miért csodálkozni, hogy itthon, nem akarnak/tudnak vállalkozni.


[link]

Azóta sem…


Külföldön bezzeg

„adót mindig akkor kell fizetni ha van miből: bevétel mínusz kiadás = PROFIT

ha nincs miből fizetni, mert veszteséggel vagy nullással zárunk, akkor NEM KELL adót fizetni, semmilyet

a költségek 100% elszámolhatók, ellentétben a magyarországi gyakorlattal, ahol egy vállalkozásnak csak bevétele lehet, kiadása nem

Ja, és nincs elvárt bevétel sem. Vagy tényleg van bevételünk, vagy nincs. Ha nincs, akkor nincs.”


[link]

egy évvel kiérkezésünk után regisztrálta egyéni vállalkozását, mint kárpitos, mindenféle költség nélkül, áfát csak akkor kell fizetnie, ha elér egy bizonyos bevétel mennyiséget, további adókat pedig csak akkor, ha nyereséges lesz.

És igen, nagy tanulság, hogy külföldön is nagyjából azok a tulajdonságok kellenek az érvényesüléshez, mint odahaza. A különbség az elérhető eredményekben van, nem abban, hogy kint a szádba repül a sült galamb.


Helyesbítek: azért nem teljesen ugyanazok a tulajdonságok. A simlisség, korrupció, mindent “okosba” megoldás például kint sokkal kevésbé fog működni. A becsületes, minőségi munka pedig sokkal jobban.


„ Itt végre csinálhatom azt, amihez értek, és amivel becsületes úton élhetem az életem. Nem rettegve egy adóellenőrzéstől, vagy csak egy két hónapnyi ügyfélhiánytól. Itt nem kell fizetnem járulékokat, csak adót a nyereségem után. Azt viszont 36 %-ot”.

4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Babyka925)
2017. jún. 8. 15:08
Vállalkozást akkor indíts, ha elég pénzed van ahhoz, hogy túléld azt is, ha 6 hónapig nulla forint bevétel mellett kell finanszíroznod a kiadásokat. És ehhez nem kell elzálogosítanod semmit.
3. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Babyka925)
2017. jún. 7. 19:20
Ezt a vásározás dolgot én a helyedben kétszer is meggondolnám. Kemény kezdőtőke kell hozzá. Bármilyen árut akarsz árulni azt be kell szerezni. Kell egy jó autó, ha lehet transzporter, mert személyautóval nem lehet annyi cuccot vinni hogy abból számottevő bevételre tegyél szert. Az autóba üzemanyag is kell. Ha egyéni vállalkozóként a Katát választod két lehetőséged van. Havi 50. eFt, vagy 75 eFt. fizetsz. Ezt akkor is kell fizetned ha abban a hónapban egy deka bevételed sem volt. Ha az 50-est választod számolnod kell azzal hogy nem egy évnek számít az éved hanem csak 10 hónapnak. Ez később a nyugdíjas éveknél fog számítani. Na és nem utolsó sorban a nyugdíj mértékénél. Ha másodállásban csinálod, vagyis van jelenleg munkahelyed akkor csak 25 eFt-t kell befizetned. De az üzemanyag, az autó és az áru mind mind ugyanúgy költség.
2. unom (válaszként erre: 1. - Babyka925)
2017. jún. 7. 17:37

Szerintem beszélj egy könyvelővel, mi a legjobb adózási forma a te vállalkozásodhoz.

Nézz utána, milyen költségei vannak egy webshop beindításának, mert ahhoz, hogy megtalálják, nem elég elkészíteni.

2017. jún. 7. 17:32

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőkhöz.

Szeretnék használt dolgokat vásárban árulni (mozgó árus lenni), sokak szerint ez úgy müködhet/éri meg ha van egy boltom és webshopom is!

Ha menne később bővíteném minimális édességgel, ékszerekkel stb.

Pár helyen azt írták legyek Kata adós.

Láttam hogy a bumerángosok segítenek elindulni tanácsokkal. Valaki beszélt már velük? Érdemes?

A másik van az a sikerkönyv turkáló nyitáshoz valaki megrendelte már? Kicsit ockodok ha olyan sikeres miért nem küldenek egy példányt postán, biztos jobban vennék, nem?

Van benne hasznos?

Az érdekelne még, hogy mi és mennyi a havi kiadás? Befizetendő Járulékok ha én vagyok az egyéni vállalkozó/alkalmazott/másodállásba vállalkozó?

Milyen havi és évi kiadások vannak még?

Mennyit kéne keresnem ezzel havonta hogy minden kifizetés után nullára vagy egy kevés plusszal jöjjek ki?

Mennyi kezdő tőkére lenne szükségem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook