Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismertek olyan szállodát Győrben, vagy Budapesten, ahol a távozás napján kell fizetni? fórum

Ismertek olyan szállodát Győrben, vagy Budapesten, ahol a távozás napján kell fizetni? (tudásbázis kérdés)


2017. jún. 20. 12:21
6 év alatt még sehol nem kérték előre a pénzt pedig nem csak nagy és főleg nem puccos helyekre utaztunk. Bár én rohadtul nem vagyok önellátó, ha utazom akkor legalább 3-4 napig ne kelljen főzni-takarítani-mosogatni,legalább reggeli legyen, ez alap :D Szerintem egyik "szálloda" kategóriájú szállás sem kéri előre a pénzt (kivéve ha kuponnal mész mert akkor a kupont veszed meg előre) , de azt mindig megkérdezik bejelentkezéskor, hogy meddig maradsz. Én mindenképp olyan szállás után néznék, amiben van 1 ágyas szoba (még a hostelek között is van ilyen) de azért ellátás nélküli szállást is kínál.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Szöszifiú)
2017. jún. 12. 21:17
Arra szöszi fiú nem , mert nem lehet találni Budapesten, csak lehetett.
2017. jún. 10. 20:59

Viszont valamikor annak idején esetleg önállóan választotta, felnőtt emberként vállalva az esetleges rossz döntés következményeit. :D


Bárki bármit tanácsol egyébként, attól még messze nem biztos, hogy az másnak is megfelel, sőt pont úgy felel meg. :D

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Szöszifiú)
2017. jún. 10. 20:54

Azt hiszed, az itteni tanácsok mindegyike saját tapasztalatra épül?

Nem lakta végig senki sem az összes lehetőséget.

23. Szöszifiú (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 10. 20:52

Vagy csak próbál tapasztalatokra építeni, mert a google nem mindenkinek barátja, aki valós infót keres. Nem fogok egyesével végignézni, kérdezni 386 lehetséges szállást.


De ennyi erővel minden kérdés felesleges, mert az ember pl arra is talál választ a neten, hol lehet Budapesten Saolin papucsot találni...

2017. jún. 7. 20:56

Ez a kérdés tényleg szöszis.

A google barátunktól mendenre kapunk választ. Be kell ítni a települést és a szálloda, vagy szállás szót. Kidobja az összes létezőt.

2017. jún. 7. 09:08
Köszönöm. :)
20. anihorgol (válaszként erre: 15. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 21:31
Vagy a Corner, Tulipán hotel ,azt hiszem a gyógyfürfőnek is van hotele.
19. anihorgol (válaszként erre: 15. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 21:29
Komárom Jumo hotel
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 20:45

Nem tudom, milyen koliban és mely alkalommal voltál, én a vendégszobára gondoltam, ahol egyedül vagy, csak több üres ágy közül választhatsz. :D

Sok koli kiadja a jobb szobákat vendégszobaként nyáron, amikor a diákok hazautaznak.

Ha nem pont egy tömegrendezvény idejére mégy, akkor biztosan nem lesz szobatársad.

17. Szöszifiú (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. jún. 6. 19:18

Igen, meg volt is benne részem, szóval annyira nem tetszett. :)

Ne érts félre, a problémám az elhelyezésből fakadt. Tehát mikor egész nap intézed az ügyeid, dolgozol, aztán ledőlnél az ágyba, pihennél, de nem tudsz, mert még 5-en vannak a szobában, az annyira nem szimpi. :)

2017. jún. 6. 19:17

Kollégiumokra gondoltál már?

Előre kell fizetni, de jelezheted az elején, hogy elképzelhető, hogy hosszabb ideig maradsz. Ha úgy alakul, akkor megint előre fizeted azt a pár napot.

15. Szöszifiú (válaszként erre: 14. - Gabbbicica)
2017. jún. 6. 18:58

Értem, köszönöm. :)


Tudom, nehéz vagyok, de esetleg tipp Komáromban, vagy környékén?

14. gabbbicica (válaszként erre: 13. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 18:55
Hát akkor Győrben tudom ajánlani a Hotel Ibist, Budapesten pedig a Danubius Hotel Flamencot. Próbáld meg, mindkettő jó nagy, biztosan van sok szabad szoba, és akkor tudnak rugalmasak lenni a távozást illetően.
13. Szöszifiú (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2017. jún. 6. 18:53
De, nagyobbra gondolok, sajnos volt részem a magánszállókban, meg a megosztott szobákban, ahol esetenként 8-an voltunk...
12. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2017. jún. 6. 18:52

Főleg, ahol pl. nincs recepció, csak kapsz egy kulcsot. Ez nem ellened szól, de pl. régebben nekem is volt egy kis lakásom szálláshelyként üzemeltetve, és egészen addig nem kértem előre a pénzt, amíg egyszer valaki elvitte a kulcsot, 3 nap múlva meg kb. összehányva hagyta ott nyitva a lakást, fizetés nélkül....


Tudtam, h emiatt a többiek szívják meg, de legközelebb már mindenkinek előre kellett fizetni.

11. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 18:50

A pontos távozás időpontját nehezen fogod megúszni, mert a szállodának nem mindegy, hogy kiadja-e azt a szobát aznap éjszakára Neked, vagy egyáltalán nem tudja kiadni :(


Akkor gondolom nem a nagy és drágább hotelekre gondolsz. (Pl Hotel Ibis, Győr)


A kisebb panziókban, magánszálláshelyeken pedig épp a visszaélések miatt elkérik előre.

10. Szöszifiú (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2017. jún. 6. 18:45

Csak, és kizárólag szállás érdekel, önellátó vagyok. :)

Tudom, ez így puritán, de nekem csak egy ágy kell valami normális helyen, ahol este le tudok feküdni, hogy másnap folytassam a dolgom.


Én is néztem szallas.hu-t, meg hasonló oldalakat, de akármit találtam, kérték a pontos távozás időpontját, és mindig előre kérték a szállás díját.

9. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 18:42

És mik az igények? Ár, étkezés, csillagok száma?


Én a szállás.hu-n nézek szét mindig, ott korrekten fent vannak a lemondási és fizetési feltételek is.

2017. jún. 6. 18:31
Mert idáig bármelyiket kérdeztem meg, mindegyik csak úgy állt velem szóba, ha elmondtam, meddig maradok, és előre kifizetem.
2017. jún. 6. 18:29

Értem, köszönöm mindenkinek!


Van esetleg javaslat, hogy hol szálljak meg?


Kicsit bővítve, Komárom, Tata, Tatabánya is szóba jöhet. :)

6. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 17:12

Általában a szállás-foglaláskor közölni kell meddig szándékozol maradni. Ugyanis elég szoros beosztása van a szállodáknak. Lehet, hogy aznapra már amikor te távozol, már érkezik az újabb vendég. De azt megteheted, hogy előre több napra foglalod le a szobát és ha előbb kell menned, hát előbb mész. Ebből nem lehet gond.

Pl nem tudod, hogy 3 vagy 5 napig maradsz, akkor foglald le 5 napra és ha mégis távozol 3 nap után, akkor 3 napot fizetsz ki. Ennyi.

5. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2017. jún. 6. 17:07
Én idáig mindig olyan szállodába vagy üdülőben voltam, ahol a távozáskor kellett a számlát kiegyenlíteni. De nem ebben a két városban.
2017. jún. 6. 17:00

Én úgy tudom, átlag szállodában a távozás előtti fizetés a normális. A filmekben is ezt látod.


Sok mindent hozzá is írathatsz a számládhoz, míg ott vagy, pl. ha a szálloda saját éttermébe csattogsz le enni és pont nincs nálad a pénztárcád. Vagy kiüldögélsz a teraszra és meginnál valamit. Ezt a számládhoz írják, ha kéred. (Ilyenkor a szobakulcs nálad van, azzal igazolod, hogy tényleg náluk laksz.)

2017. jún. 6. 16:50

A nagyobb szállodákban a távozás napján kell fizetni, de általában azért meg kell mondani, meddig maradsz.


Nyilván szeretnék kiadni a szobákat, és ha reggel mondod meg, h nem akarsz már maradni, akkor már erre kevés az esély. De amíg van szabad szoba, addig rugalmasak.


Általában a kisebb panziókban, magán szálláshelyeken kérik el előre a pénzt.

2017. jún. 6. 16:20

Ismer tehát valaki olyan szállodát Budapesten, és Győrben, ahol a távozás napján kell fizetni?

Félreértések elkerülése miatt: korábban már szálltam meg így, és nem, nem az a célom, hogy lelépjek fizetés nélkül, csak nem tudom, pontosan hány napos utam lesz. Nem szeretnék több napra fizetni, mint ténylegesen szükséges, és azt se szeretném, ha naponta hosszabbítanom kellene az ott tartózkodást.

2017. jún. 6. 16:20
Ismertek olyan szállodát Győrben, vagy Budapesten, ahol a távozás napján kell fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook