Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rákszűrés eredménye nem értékelhető fórum

A rákszűrés eredménye nem értékelhető (beszélgetős fórum)


1 2
39. levarosbukta (válaszként erre: 38. - Simple)
2017. jún. 8. 13:28
Bocsikaa! Tegnap tényleg elgurult a gyógyszerem. Köszönöm megértésed!
38. simple (válaszként erre: 37. - Levarosbukta)
2017. jún. 8. 07:47
Teljesen fogalmatlan vagy, maradjunk ennyiben. Ja, és vedd be a gyógyszereid, mert elfelejtetted! :)
37. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Simple)
2017. jún. 7. 21:19
Mi lenne ha nem ugatnál bele? Én csak azt írtam amit tudok, hogy a nőgyógyász simán beviszi a leletet a központi laborba hogy tb-re csinálják meg a vizsgálatot. Azt hogy én meg mit hiszek el és kinek ahhoz neked semmi közöd.
36. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Táno)
2017. jún. 7. 20:12
Bocs, de ez hogy jön a rákszűréshez? Vagy csak én nem értem?
35. globus (válaszként erre: 34. - Simple)
2017. jún. 7. 18:47
Talán beleegyező nyilatkozatot kellett volna aláírnia, ezért kérdezték.
34. simple (válaszként erre: 32. - Táno)
2017. jún. 7. 16:34
Én ezt nem értem. Ha vastagbél tükrözésre mentél eleve, akkor mi az, hogy vállalod-e? Vagy most az a gond, hogy ettél előtte, nem mondták hogy ne egyél?
33. e8da813d29 (válaszként erre: 32. - Táno)
2017. jún. 7. 16:12

Utólag mindig okosabb az ember.

Legközelebb vállald el.

32. táno
2017. jún. 7. 16:10
ez vajon gyávaság????? vastagbél tükrözésre volt idöpontom, 1 hete Budapesten kellett megjelennem mivel telefonon kaptam idöpontott rendre meg is jelentem, szolit a növér kérdés mikor evett utoljára??? mondom 2 rája megrázta a fejét bementünk a rendelöbe,föorvos VÁLALJA ????MONDOM MIT???? a vastagbéltükrözést,magát azért küldték ide,de doktor ur van kockázat?? megcsináljuk kimossuk, turkálunk, tükrözünk egy 140cm bél szakaszt, válalja????gondolkodási idöt kértem tudom utolag el kellett volna válalni
31. simple (válaszként erre: 30. - Gizus58)
2017. jún. 6. 21:24
Ő ezzel nincs tisztában, és köti az ebet a karóhoz, úgysem hiszi el neked sem. :D
30. gizus58 (válaszként erre: 27. - Levarosbukta)
2017. jún. 6. 20:41
Bocsi, minden magán orvos szerződést köt cytológiai laborral, akik leletezik a bevitt mintáit, ez szabály. Magán prakszisos receptje is van minden privát rendelésen dolgozó orvosnak. Onkológia a szakterületem, igaz már nem dolgozom benne, rokkant nyugdíjas vagyok. Nem működhet háttér nélkül egy magán nőgyógyász sem, nem kapna engedélyt az ÁNTSZ tól.
29. júliusi (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jún. 6. 18:49

Tenyleg ne aggodj.Kezdo koromban dolgoztam nogyogyasz mellett.Visszahivtuk akkor is ha veletlen baja lett a targylemeznek,amire a kenetet vette.Vagy nem lett lefixalva rendesen,akarmi problema eseten.

Van olyan,h pici ver kerult bele,vagy keves lett az anyag...

Itt csak az a gond,hogy ujbol megkell csinalni...

28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Levarosbukta)
2017. jún. 6. 18:21
Nem olvastad el, amit mások is írtak erre. Szerződésben áll valamelyik laborral. Egy maszek nem adhat le hivatalosan kenetet tb-re. Az más kérdés, hogy ezt ki hogy intézi...
27. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2017. jún. 4. 21:02
Dehogy nem! Szerinted minden maszek nőgyógyász akinek a rendelőjébe az utcáról kell belépni az mind rendelkezik saját laborral? Ne viccelj már! Ennyi erőből receptet sem írhatna fel magánrendelésen. Nyugodj bele hogy simán beregisztrálja a kórházi rendelésen a maszek betegeit is és leadja a mintákat leletezni.
26. simple (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2017. jún. 4. 21:01
Persze, hogy nem, azt egy olyan laborba küldi akivel szerződésben áll. Különösen, hogy nem is kérnek taj számot meg semmit, csak a pénzt. Ez az árban benne van, a laborral meg ők elszámolnak.
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2017. jún. 4. 18:09
Tőlem eddig soha nem ötezer forintot kértek, és elvben a labort is megfizettem ott is, ahol nem volt saját labor, hanem elküldték valahova. Szerintem hivatalosan egy maszek rendelőből nem küldheti tb alapon a laborba.
24. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2017. jún. 4. 14:34
Ha megírja a topicinditó hogy mennyit fizetett a dokinak, rögtön megtudjuk hogy a labor tb alapon ment-e vagy maszekban. Addig felesleges ezen agyalogni. Mindenesetre egy sima nőgyógyásznak aki maszekban rendel nem áll rendelkezésére saját labor. Leveszi a kenetet ötezerért, a többi megy tb-re. Dupla haszon. Olyan helyen meg ahol van saját labor ott egy ilyen vizsgálatért elkérnek alsó hangon is vagy húszezer jó kemény magyar forintocskát.
23. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2017. jún. 4. 12:35
Ez nem egészen így van. A magánrendelőben megszabnak egy árat, és nem tb alapon intézik a labort sem, hanem azt is kifizeted. Mindenesetre magánrendelőben nem fizetném ki még egyszer a díjat, ha nem jól vette le a doki a kenetet.
22. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2017. jún. 4. 12:33
Nem egy hónapban, hanem egy évben támogat a tb egy rákszűrést.
21. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Lapbarna)
2017. jún. 4. 12:32
Nem kóros, hanem két körös akart lenni szerintem. :D
20. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jún. 4. 12:31
Béna volt az orvos és nem jól vette le a mintát. Ennyi! Ne gondolj bele többet. Egyszerűen nem tudják kiértékelni a laborban. Elmész még egyszer, és megcsinálják újra. (Én másik dokihoz mennék.)
19. viva70
2017. jún. 4. 11:23
Én jártam már pár éve így. Hogy miért nem sikerült a mintavétel azt nem tudom... Megismételték, a következő már jó volt. De, nem kellett egy hónapot várni. Mentem, amint tudtam. Igaz, én akkor nem magánrendelőben voltam így költségvonzata sem volt.
18. 11dono (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2017. jún. 3. 20:16
Ertem.koszi.
17. levarosbukta (válaszként erre: 12. - 11dono)
2017. jún. 3. 19:49
Magánrendelőből is beviszik a mintát a laborba. Az már tb. alapon megy. A beteg a dokinál csak a vizsgálatért fizet, a labor munkájáért nem.
16. lapbarna (válaszként erre: 8. - 11dono)
2017. jún. 3. 19:12

Ja, az előbb összezavart, hogy nem volt ékezeted.

Körös helyett kórost értelmeztem.

Mea culpa maxima.

15. simple (válaszként erre: 13. - Lajbi)
2017. jún. 3. 17:54
Aggódni teljesen felesleges, nem lett elég minta, ez nem jelent semmit sem. Talán azért kell várni, hogy ne kapargasson szét teljesen? Valami ilyesmi lehet.
14. simple (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2017. jún. 3. 17:53
Azt írja magánban volt.
13. Lajbi
2017. jún. 3. 17:52

Azt mondta az orvos, hogy "ilyenkor" szoktak egy hónapot várni. Gőzöm sincs, hogy miért.


Ingyenes lesz a mintavétel, ezt is mondta.


Túl akartam már lenni rajta, egyébként se nagyon szeretek oda járni. Meg ez az állandó aggodalom, hogy most ez mit jelent...

12. 11dono (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2017. jún. 3. 17:50

Őt magánrendelőben volt,nem? Legalabbis en erre kovetkeztettem.

Azt viszont nem ertem,h miert hagytak ketsegek kozott. Pár megnyugtato szo es magyarazat nem artott volna. Akar magan akar sztk.

2017. jún. 3. 17:45

Ha véletlenül leejtik a mintát, akkor is ezt mondják.

Semmi gond nincs, menj el újra.

10. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Simple)
2017. jún. 3. 17:43
Valószínű azért mert a tb. egy hónapban csak egyet támogat ha nincs baj, ha van az más tészta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook