Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az, ha rendszeresen szellemekkel álmodok? fórum

Mit jelent az, ha rendszeresen szellemekkel álmodok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. ápr. 3. 15:22

szellem helyett kísértet jött fel, ezt írták:


Ha ijesztő: rossz lelkiismeret, ha barátságos; nem ébreszt félelmet: elfogadod magad és másokat olyannak, amilyenek; kiegyensúlyozottság, tolerancia. Kísértet fehér lepelben: érzelmi, értelmi gazdagodás. Áttetsző kísértet: jó emberismerőnek hiszed magad, úgy hiszed, belelátsz másokba; vigyázz, könnyen tévedsz! Kísértet, ha üzenetet hoz, tanácsot ad: tisztában vagy a saját esendőségeddel.

2016. ápr. 3. 15:13

álmoskönyv van fent a neten, nézd meg, hátha van "szellem" meghatározás.

esetleg nemrégiben meghalt valamelyik szeretted?

bocsi, de nem olvastam végig az összes hozzászólást.

2016. ápr. 3. 10:48

én volt hogy álmodtam anno sokszor szellemekkel, vagy olyan rokonommal, aki pár nap múlva meghalt, de álmomban már tudtam, hogy halott.

nálam ez a fajta álom "sűrűség" előzménye volt egy folyamatnak.... amiből még azóta is ocsúdok...

Nem akarnám így itt bő lére ereszteni, szóval látok, érzékelek olyan dolgokat, amiket azelőtt nem.

38. Lona26
2016. ápr. 1. 12:15
Én tapasztaltam milyen odaát! Altatás alatt megállt a szivem és újra élesztettek. Hogyan tudnám leírni? Nyugodtság béke csend szép vízesés, fák! Paradicsom talán. Annyit tudok mondani, hogy örülök hogy élek viszont a halál nem fáj és nem morbid.
37. ca43169457 (válaszként erre: 1. - 1eb84e4bad)
2014. júl. 29. 11:47
Talán túl sok szellemekkel kapcsolatos filmet néztél, vagy ilyen regényeket olvastál. Vagy egyszerűen kifáradt az idegrendszered. Nem tudom. Én is szoktam badarságokat álmodni, nem keveset.
36. Lona26
2014. júl. 29. 01:51

Hát mivel friss az álom, leírom. Mindig ugyanaz. De most emlékszem rá! Üres nagy ház, három gyerek meg én. Nem tudom kiké a gyerekek. Bezártunk mindent de jöttek a szellemek és bántották a gyerekeket. Engem nem. Nem tudtam őket megvédeni. :-( a sztori ennyi. Viszont!


Gyerek koromban alva jártam. 14 éves koromban, két éven keresztül majdnem minden éjjel sírtam. Remegve aludtam el mert tudtam hogy itt van valami, valaki és ártani fog megint. Először csak lefogott, játszadozott. Szó szerint az ágyba nyomott, hagyta hogy tudatomnál legyek és nézzem. Éreztem, láttam éveken át. Nagyon féltem. Egyszer erőt vettem magamon és egy este leültem a szobám közepén. Vártam őt. És jött is! Nem láttam de éreztem hogy mögötten van. Megkértem menjen el, nem tudok az iskolában teljesíteni és félek tőle. Normális tini életre vágyom. És egy jó ideig nem történt semmi.


Anya lettem. Viszont most vendég van megint. Tartok tőle ő az. Ezért a rossz álom és ezért az éjféli ébredés.


Lehet kell egy pszichológus? Skizofrén lennék?


Na neee! 13 éven át biztosan nem.


Jól esne pár jó mondat valakitől. Aki hasonló helyzetben van. Ennél többet nem tudok tenni.

27 vagyok. Szeretnék élni, nyugodtan aludni.


Köszönöm előre is!

35. levendula6 (válaszként erre: 7. - 1eb84e4bad)
2010. dec. 8. 23:45

Szia!

Jó régen indítottad a topicot, de mivel most újra előkerült, beleolvastam. Méghozzá kikerekedett szemekkel! Rendszeresen álmodom szellemekkel és tudatában vagyok álmomban, hogy álmodok! És fel akarok ébredni, mert félek! Igazából nem tudom, mitől, mert imádnék "velük" találkozni, de mégis ezt érzem akkor. Próbálok kiabálni a páromnak, aki mellettem fekszik, hogy ébresszen fel, hozzon ki az álomból, de alig jön ki hang a torkomon és moccanni sem tudok. Ekkor erőt veszek magamon, míg végül fel is ébredek a saját kiabálásomra. Legutóbb tegnapelőtt volt rémálmom, de most már fel is ültem az ágyban és azt kiabáltam, hogy itt van valaki, tehát konkrétan kommunikáltam is a párommal, miközben aludtam. Viszont ebből semmire sem emlékszem, és fogalmam sincs, hogy ültem fel.

Ijesztő..

Nekem kb 2éve kezdődött ez, amikor meghalt Anyukám.

2010. dec. 8. 23:20
velem is történt már többször ilyen nagyon féltem , de nem hiszem h álom volt az ágyamban feküdtem(egy kertes házban lakunk, a tetőtér be lett építve és ott van a szobám)az ablakom nyitva volt és hallottam h az utcán sétálnak valakik és úgy gondoltam h én már nem fogom megnézni h kik ezek mert nagyon fáradt voltam felkelni és megnézni. kb hajnali 1 volt hétköznap egy kis faluban(olyankor ki sétálna az utcán?)és akkor a következő pillanatban hallom h jönnek be hozzánk az udvaron akkor már nagyon kíváncsi lettem h ki lehet az de nagyon fáradt voltam megnézni.aztán azt hallottam h jönnek fel a lépcsőn a tetőtérben (tehát már a házban voltak)ez pár másodperc alatt történt meg aztán becsuktam a szemem mert nagyon féltem a következő h bejöttek a szobámba és akkor teljesen ledermedtem, mikor beértek az egyik megállt az ajtóban nem láttam de éreztem és hallottam h az egyik nem jött beljebb viszont a másik odajött az ágyamhoz és belesuttogta a fülembe h "akarsz velünk beszélgetni" még a hideg leheletét is éreztem a nyakamon,annyira féltem megpróbáltam kinyitni a szemem és beszélni de nem tudtam.teljesen lebénultam aztán hirtelen felpattintottam a szemem és egy sötét árnyat láttam pislogtam egyet és eltűnt. és nem egyszer történt ilyen velem.angyal63 ha kíváncsi vagy tudok még mesélni pár hátborzongató sztorit ami megtörtént velem.(egyébként már kiskorom óta vannak ilyenek de ez volt az egyik legbrutálisabb.
2010. jún. 9. 17:12

Én meg valahol olyasmit olvastam, hogy miközben alszunk, van olyan hogy közben a lelkünk átvándorol a szellemvilágba. És ezért van az, hogy sokszor a halottakkal álmodunk...

Ezen már én is gondolkoztam, de ki tudja, hogy igaz-e egyáltalán? Mondjuk én azért nem nagyon hiszek benne. De ha valaki olyannak álmodunk, aki meg nem is halt még meg, akkor lehet, hogy ő is alszik...

Ez most ugrott be.. kicsit hülyeség, de van benne valami!

32. c4f059c04b (válaszként erre: 30. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 2. 07:29
Sejtem az okot. Véletlenül rátenyereltem egy levágott végű fali vezetékre és "átzúgott" rajtam az áram, csak szerencsére széken álltam, mert kerestem valamit egy térelválasztó polc tetején. Kb. azután kezdődött.
31. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 29. - C4f059c04b)
2009. aug. 2. 00:18
És a testelhagyásos élmények is.
30. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 23. - C4f059c04b)
2009. aug. 1. 23:42
Ez az alvásparalízis. A tudatos megélése félelmetes élmény, ha nem ismerjük az okát.
29. c4f059c04b (válaszként erre: 28. - Mandulaszem)
2009. aug. 1. 17:14
Van az alvásnak egy olyan szakasza, amikor az álmainkat úgy élhetjük meg mintha ébren lennénk. Láttam erről egy filmet valamelyik ism.terjesztő műsorban. Az ufo-s élmények nagy része is ebből adódik, a tudomány szerint.
2009. aug. 1. 16:52
Akkor lehet ez is olyan általános álom, mint amikor azt érezzük, hogy zuhanunk.
27. c4f059c04b (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. aug. 1. 16:34
Egyszer ébredés előtt éreztem olyan jó kis lebegős érzést, nagyon kellemes volt. Viszont konkrét testen kívüli élményem nem volt, hogy a szobát vagy magamat láttam volna felülről.
26. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. aug. 1. 16:30
detto ugyanez nekem is.
25. c4f059c04b (válaszként erre: 24. - Mandulaszem)
2009. aug. 1. 16:17
Olyan erősen már évek óta nincs, akkor teljesen tehetetlennek éreztem magam. Mostanában nagyon ritkán elkezdődik maga az érzés, de abbamarad aránylag hamar és nincs olyan sokáig a fájdalom érzés vagy nincs is.
24. mandulaszem (válaszként erre: 23. - C4f059c04b)
2009. aug. 1. 16:11
Ijesztő....és elmúlt már?
23. c4f059c04b (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. aug. 1. 16:08
Régebben (évekig),bizonyos időközönként éjjel kb. 2 órakor épp nem álmodtam semmit, csak azt éreztem, valami olyan erővel préselt az ágyhoz, hogy meg sem tudok mozdulni, nagyon fájt is.Ilyenkor hiába akartam ordítani, nem volt hangom, csak valami zúgásfélét hallottam. Utána felébredtem és nem láttam semmit.
22. mandulaszem (válaszként erre: 7. - 1eb84e4bad)
2009. aug. 1. 15:39

Hm...ez érdekes....

Én néhány hónapja tapasztaltam ilyet. Feküdtem az ágyon, párom mellettem és pont abban a szakaszban voltam, amikor elalszom. Azt éreztem (és láttam becsukott szemmel a környezetemet a saját szemszögemből), hogy elkezdek ugrálni, remegni, rángatózni az ágyon. Próbáltam megmozdulni, de teljesen lemerevedtem. Próbáltam kiabálni a páromnak, hogy mi történik itt????, de egy hang sem jött ki a torkomból. Közben persze ment ez a rángatózás érzés, majd erőt vettem magamon és felültem az ágyon, és felébredtem. Tudom, hogy fizikailag nem rángatóztam, csak éreztem. Minden esetre nagyon félelmetes volt. Elmeséltem a Nagymamámnak és mondta, hogy ilyen vele is meg szokott esni és biztosan tőle örököltem, de ez nem nyugtatott meg. Valaki próbáljon segíteni, mi lehetett ez....

2009. aug. 1. 11:13
Azt hogy foglalkoztat a téma, vagy félsz tőlük.
2009. júl. 31. 21:59

Rajzolj a szobád bejárati ajtajára egy ötágú csillagot.

Ez megvéd téged.

19. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - Angyal63)
2008. máj. 26. 22:06
megteszem! :-)
18. angyal63 (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 26. 20:33
Akkor lehet, hogy nem álom. Csak alvás közben éled meg. Legközelebb kérdezd meg miért jönnek hozzád, persze ha képes vagy rá. (Azt mondod alszol közben). Lehet, hogy tőled várnak segítséget. Talán tudsz nekik segíteni és utána már nem lesznek olyan félelmetesek. Próbáld meg és írj, hogy mi történt:)))
17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Angyal63)
2008. máj. 26. 20:04
Így van, álmodom csak velük. De anniyra élethűnek tűnik, hogy szinte valós. Nem rémálomnak hívnám, mert alapvetően nem rémisztenek el annyira.
16. angyal63 (válaszként erre: 15. - Angyal63)
2008. máj. 26. 18:27
Ha valakinek van valós élménye odaátról, szivesen olvasnék róla:)
15. angyal63 (válaszként erre: 14. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 26. 17:17
Amennyire én megértettem, te igazából nem látsz szellemeket, csak álmodsz róluk/velük. Ha nem valósak, nincs mitől félned. Vacsorára keveset egyél és lehetőleg este 6 előtt. Lehet, hogy nyugodtabb lesz az alvás - altató nélkül is.
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Angyal63)
2008. máj. 26. 17:08
De álmomban félek tőlük, nem nappal. Álmomban érzem, hogy rettegek, de valami eszméletlen módon. altatót nem akarok:-)
13. angyal63 (válaszként erre: 11. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 26. 16:36
Akkor meg nem kell félni tőlük. Az egész csak álom. vegyél be egy könnyű altatót és nem fogsz emlékezni az álmokra.:)))
12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Inci-finci)
2008. máj. 26. 16:31
Nem szerencsére.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook