Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem behatárolható fogfájás? fórum

Nem behatárolható fogfájás? (beszélgetős fórum)


11. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Norma2)
2017. jún. 8. 23:33

Azt a budos mindenit! Ezt azert olvasni is durva!

Mielobbi gyogyulast neked!

10. norma2
2017. jún. 3. 19:12

Képzeljétek a 1,5ra alvás után , elég szenvedős éjszaka volt reggel vonatra szálltam és gondoltam bemegyek egy közeli város fogorvosához, útközben meg hívtak hogy menni kell dolgozni. Teljesen szét hullatam agyilag, meg is feledkeztem róla (elvégre akkor volt 48 órája hogy ezalatt aludtam max 3.5- 4 órát). Így már nem a fogászatra hanem a melo helyre kellett mentem. Nagyon rossz nap volt. Kimerült fáradt fog fájós. Felhívtam a fogorvost hogy fogadjon aznap, így este 18:00 kor kaptam időpontot. Elmentem.

Sorolta a lehetőséget, rögtön mondtam huzzuk ki. Nem gyökérkezeltetem a hátsó nagyőrlőt (fogorvos sem akarta).

Képzeljétek el, egy jó nagy lyuk volt a fog oldalán ami nem is látszott szemmel, íny alatt volt a kis mocsok. És az valszeg egyenest az ideg kamrába ért. Mintha ott váladékozott volna ki a geny belőle, valami ilyesmi látványa volt.

Jó 2 mm átmérős majd fél fogat beterítő mély lyuk...az oldalán az íny alatt. Nem semmi, meg egyáltalán hogy került az oda...?

Pedig mondtam a fogorvosomnak mikor előtte 2 napra voltam nála, hogy nézzük meg röntgenen, de azt mondta, szemmel is látja hogy egy nagy lyuk van rajta (jah, de csak felül látta) az oldalsó lyukat így nem. Na mind1...kint van.


Ezzel nem ért véget a szotri, annyira boldog voltam hogy tiszta napom volt a húzás után, és már nyugodt éjjelem (olyan jó volt) pici nyilalás volt de mondom lehet a húzás helye, annyiban volt gyanus hogy olyan nyillaló érzés volt amit inkább az idegszál szokott csinálni..na elhesegettem, vettem be ismét fájdalom csillapítót.


Aztán másnap amellett hogy fájni kezdett a húzás helye még, megint nyilalásokat éreztem. Na... mondom nagyon jó...ha nem az a fog volt. Igaz ez a nyilalás épp nem volt annyira mély, fülig csontba hatoló, de nyilalt. Na este lefekvéskor ismét érzékeny volt kocogtatásra kicsit jobban mint szokott, erre reggel hajnal 4 körül arra ébredtem hogy a kisőrlőm amit 1 hónapja tömtek úgy bedurrant hogy a fájdalomtól a könnyem is kijött. Iszonyúan fájt. Örültem.... felhívtam 3 fogorvost hogy segítsenek meg, és a 3.ik fogadott is. Még reggel elmentem 10 kor gyökérkezeltetni (ez ma volt egyébként).


Hát halljátok, annyira megviseli az embert ez a procedura, mikor azt hiszem vége 1 nap után ismét....

1 hét mizéria volt eddig (1 hete tart ez az egész fogas dolog). Annyira szét szúrták ez idő alatt a szám, már az is fáj, kicsit gyulladt.


Bízom benne most egy időre már nyugtom lesz. Szeretnék már nyugodtan pihenni este:)


A lényeg, mind a két fogamról jött egyszerre felvátva a fájdalom ez idő alatt. Ezért nem igazán tudtam belőni most mi is fáj. Ezért volt az egész jobb fejembe kisugárzó nyilaló fájdalmam szerintem.


Most "kimerülten" fekszem az ágyban és már kínomban nevetek miközben ezt a sort írom:DD hogy túl vagyok rajta :)


Köszi mindenkinek!

9. 79331de475 (válaszként erre: 6. - Norma2)
2017. jún. 2. 10:56
Kegyetlen dolog a fogfájás. Úgy vélem, minél elöbb el kellene újra menned a dokihoz, és ha nem volt röntgen, elötte nem ártana egy panoráma röntgent csinálni. Abból az orvos már sok mindent láthatna.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Norma2)
2017. jún. 1. 23:18

Hany fogat csinaltak egyszerre?

Aaaaa.... Huztak is meg tomtek, az sztem amiatt car,hgy nekem pl.a vegleges tomest sosem fogadta el a foga, egybol, par pra es befeszitett, majd'megvadultam...

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. jún. 1. 21:04

Gyökérkezelt fog volt amit betömött? Ha nem, akkor lehet, hogy közel volt az ideghez a lyuk, és gyökérkezelni kellett volna.

Nekem úgy tesztelte, hogy melyik fáj a több közül, hogy valami nagyon hideg valamibe mártott vattát tett mindegyik fogamhoz. Akkor általában kiderül hogy pl. melyiket kell gyökérkezelni.

2017. jún. 1. 11:43

Hat...az este ismet semmit nem aludtam max 1,5 orat ulve.

Mostmar kisugarzo nyilaló fádalom van. Mintha valami ideg lenne. Lesugaroz a nyakamig..alkapocsba..van h fentre sugaroz mintha a felső fájna. Hiába kocogtatom....semmi. nem erzekeny. 3 gyanus fog johet szóba. Alsó nagy őrlő, alsó kisőrlő, es felső nagy őrlő. Mindegyik lehet bibis ezert is nehez megmondani. Azt tudom h mielott elmentem a fogorvoshoz betomni most ezt a hatso alsó nagyőrlőt...előző este is valami kis fajas volt de fajdalom csillapito kivitte. Na miótta betömte mégrosszabb fajdalmaim vannak. Tegnap estétől pedig ez az egész atalakult nyilalló kisugarzó fájdalomba. Nagyon rossz...legyilkoló. Nagyon remélem h az a bünös. Kihuzatom.

De mi van ha a kisőrlő okozza... akkor szép estém lesz. Egyfelől a huzas helye es a fog is....

2017. jún. 1. 07:20
Úgy veszem ki, hogy nem röntgenezték meg. Sok minden lehet...gyökérciszta, meg hasonló, de lehet akár az állkapocs csont is. De lehet, hogy nem fogorvoshoz, hanem szájsebészhez kellene menni.
2017. jún. 1. 06:14
Nekem egyszer volt hasonló, hogy nem tudtam melyik fog az, csak h. valahol ott fáj, csak mindez még megspékelve néhány gyökérkezelt foggal is a környéken, és nem tudtuk melyik az. Mindenesetre a doki valamibe megmártott egy vattát, és elkezdte odanyomkodni a fogakhoz. A legtöbbnél semmit nem éreztem, a rossznál viszont nagyon fájt. Csak azt nem tudom, hogy ezzel több élő fog közül választotta-e ki a rosszat, vagy az élők és nem élők közül az élőt.
2017. jún. 1. 00:27
A fiamnak nemrég azt mondta a doki,hogy öblögesse kamillával,mossa szenzodüne-vel..Röntgenen sem látszott semmi,mégis fájt neki...valamelyik..
2017. máj. 31. 23:58

A nagyorlok eleg kenyesek... Nekem volt egy, ami fel evig kuszkodott,mert az ideiglenes tomest birta, de ahogy beraktak a veglegest, majd'becartam, ugy feszitett, luktetett, stb. Nagy nehezen, sok fertotlenites utan es dokit is valtottam, utana osszejott. Ha megkocogtatod egy kiskanallal, erezni fogod, bar nem ajanlom, mert fajni tud. A hetvege elott mindenkepp nezesd meg, sztem -ha nem mulna

A,ugy meg kisugarozhat, szval akkor varj :)

2017. máj. 31. 23:44

Sziasztok


Sziasztok


A hátsó jobb alsó nagyőrlő fogam tömték tegnap. Orvosom szerint elég nagy lyuk volt rajta, fehér tömést tett bele. (véglegest)

Namost nekem igaz előző este is némi fájdalom féle volt azon az oldalt de egy kis fájdalom csillapítóval teljesen megszünt. (de nem tudtam beazonosítani hogy melyik fogam lehetett).


Tömés után este lefekvéskor pontosabban szinte mikor kiment teljesen a zsibbasztó hatása elkezdett folyamatosan (egyenletesen fájni) nem kibirhatatlan de azért estére be kellett vegyek fájdalom csillapítót, és még így sem igazán szünt. Reggel is arra keltem hogy fáj ugyan olyan szinten. Ma hol fáj hol nem napközben.

Most estére ilyen lassú hullámokban érkező tompán nyillaló fájdalmam is van, de a lényeg nem tudom konkrétan megmondani hogy most melyik.


Nem lüktet nincs bedagadva, nyomásra kocogtatásra nem érzékeny enni is tudok rajta. Hideg melegre nem érzékeny...


Egyszer olyan mintha a felette lévő fájna (amin szintén tömést kéne már cserélni és az oldalán pici fekete lyuk féle (látható),


Egyszer olyan mintha a kisőrlő fogamról jönne...amit 1 hónapja tömtek abban is elég nagy volt a lyuk, és az tömés után kocogtatásra érzékeny volt, orvos szerint ott is közel volt az ideg, de ha regenerálódik akkor rendbe fog jönni és megszünik. Namost azt ha kocogtatom nem érzékeny már, tudok rajta enni is. Nem azt mondom hű de tuti, de még kis időt adok neki hogy mi lesz a sorsa mert orvos szerint 1-2 hónap míg meg gyógyól a "sokktól".


Namost vagyok nagy dilemmával mert folyamatos kisugárzó fájdalmam van, de nem tudom pontosan a 3 fogam közzül melyikről jön a fájdalom, de néha mintha pontosan érezném hogy a tegnap betömött nagyőrlőről jön, néha meg mintha a kisőrlőmről... tiszta káosz.


Ti mit gondoltok?


(bocsi ha kicsit összevissza írtam, kimerült vagyok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook