Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolába nem nyert felvételt a gyermekem fórum

Középiskolába nem nyert felvételt a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 15. 14:17

Hová valósiak vagytok?

Ilyet még nem hallottam, pláne, amikor arról hallani, hogy nem sok gyerek születik.

Ha olyan jó tanuló, akkor a rangsorban felvették volna, mivel itt rangsor alapján választanak. De ez már tavasszal kiderül, nem értem miért most jutott a tudatodig. Érdekes.Sok helyen inkább hiány van...

2017. jún. 1. 09:15

Szia!

Sikerült elintézned?

2017. máj. 28. 21:49

Köszönöm a segítséget. Néztem a KIFIR oldalát. Holnap telefonálók és indulok.

Szép estét Mindenkinek 😊

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2017. máj. 28. 18:49

Felvételiztem, gyerekem is felvételizett, tudom mitől döglik a légy.

Sajnálom, hogy nem érthető amit írtam. Hála az égnek a téma nem érint jelenleg, így nem is kell tovább magyarázni. Tisztában vagyok vele hogyan zajlik. Köszönöm, ha nem az én fejembe akarod beleverni!

35. virgilius (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 28. 18:06

Nyilván azért van felvételi, mert adott intézménybe többen jelentkeznek, mint ahány hely van, ha nem így lenne, akkor mindenkit felvehetnének. De nem effektíve a helyhiány miatt nem vesznek fel valakit, hanem azért, mert a felvételi rangsorban elfoglalt helye a meghúzott határvonal alatt van. Vagyis nem elég a pontja.

Az, hogy a központin "átlagos" eredményt ért el, nem jelent sokat, ugyanis a jobb gimnáziumokba jóval átlag feletti központi kell már ahhoz is, hogy egyáltalán a szóbelire behívják a gyereket.

Egy óvodában, ahová mondjuk 25 helyre jelentkezik 100 gyerek, nyilván semmi más kritérium nem lehet, mint a helyhiány. De egy gimnáziumban, ahol felvételi van - mivel "helyhiány" van - ott aki megfelelt, azt fel kell venni, nem lehet azt mondani, hogy nálunk 130 pont a határ, neked 140 van, de helyhiány miatt nem veszünk fel mégsem. Viszont azt lehet mondani, hogy 128 pontod van, ezért helyhiány miatt nem veszünk fel, bár igazság szerint ez hülyeség.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2017. máj. 28. 17:58
Értem, van gyerekem. Lehet nem voltam érthető a helyhiánnyal kapcsolatban.
33. virgilius (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 28. 17:48

Van a ponthatár és van a rangsor. Az azonos pontszámúak közül előbbre sorolják általában a kerületi lakosokat, a hátrányos helyzetűeket, azokat, akiknek testvére/szülője stb oda jár stb. Nincs olyan, hogy a rangsor szerint megfelelne, de helyhiány miatt kimarad. Pl ha a rangsorban a 151. az utolsó, aki bekerül, akkor a 152. már nem kerül be, és sajnos mehet a következőbe. Ha ott sem felel meg, akkor így tovább, az eléggé lehetetlen, hogy még a jelentkezési lapjukon utolsónak megjelölt iskolába se vegyék fel a gyereket, ha ilyen jó tanuló. Vagy irreális iskolákat jelöltek meg.

Ha az ofő nem tud semmit, akkor a továbbtanulásért felelős ighelyt van az igazgatót kell megkérdezni, hogy mit lehet tenni.

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2017. máj. 28. 17:43

Ez természetes, hogy felvételi van. De mi van akkor, ha 2 osztályt tudnak csak indítani? Mondjuk összesen 70 fővel, de 200 gyerek jelentkezik?


Oké felvételiznek, de lehet több ugyanolyan pontszámú gyerek. Ha pontszámok, képesség alapján nem tudnak dönteni, így muszáj kimondani, nincs több férőhely.

31. virgilius (válaszként erre: 29. - Minden név foglalt)
2017. máj. 28. 17:43
Én leírtam, hogy mit tudsz tenni. Nem kell a nyakadba venni a várost, elég megnézni a listát, és felhívni azokat az iskolákat, amelyek tetszenének. Mivel már egy hónapja kint van ez a lista, könnyen lehet, hogy a legtöbb helyet betöltötték időközben.
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Minden név foglalt)
2017. máj. 28. 16:15
Megnézted a KIFIR listát?
2017. máj. 28. 16:07
Az osztályfőnökre sajnos nem számíthatok. Semmit nem tud. 😢 Mindig csak tétel. Csak azt mondja hogy Utánanéz mit kellene tenni...az idő meg csak halad 😢 Teljesen tanácstalan vagyok. De holna p a nyakamba veszem a várost és intézem valamit. Köszönöm a válaszokat. 😊
28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2017. máj. 28. 15:48
Így van.
2017. máj. 28. 15:46

A "helyhiány" maximum óvodában, általános iskolában lehet indok. A gimnáziumokba felvételi van, aki eléri a kellő pontszámot, azt fel kell venniük. Ennek ellenére az indoklásban írhatják azt, hogy helyhiány miatt nem vették fel, de ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem érte el a meghúzott ponthatárt. Nyilván ha több hely lenne, akkor lejjebb húznák meg a határt.

Az osztályfőnököknek el kellene mondani érthetően, hogy ne csak erős iskolákat jelöljenek meg, hanem biztonsági tartalékot is, mert különben a jegyző a körzet szerinti gyűjtőbe fogja irányítani a gyereket, ami általában egy szakgimnázium, szakközépiskola.

26. andi6020 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 28. 15:37
Tehát a túljelentkezésről beszélsz. Felfogtam.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2017. máj. 28. 15:29

Úgy értem, hogy egy iskolába jóval több gyerek jelentkezik, mint ahány személyt feltudnak venni. A túljelentkezés miatt, aztán helyhiány alakul ki.

De óvoda, vagy bölcsőde is dettó. A jó helyeken helyhiány van, néha még körzeten belül is.

24. andi6020 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 28. 15:17
A túljelentkezésre érted, hogy helyhiány? Vagy én nem értem még mindig. Bocsi.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2017. máj. 28. 15:15

Nem tudtam, hogy egybe sem vették fel, amikor a választ írtam.

Speciális esetben lehet helyhiány. Pl. ilyenre gondoltam, mint repülőgép szerelő, erdész, vadgazdálkodó stb.

22. 2d052648f4 (válaszként erre: 6. - Minden név foglalt)
2017. máj. 28. 11:38
Amíg tanköteles, egy iskolának kötelező felvennie.
21. andi6020 (válaszként erre: 14. - Minden név foglalt)
2017. máj. 28. 09:11

Hány sulit jelöltetek?


Amúgy nem tudsz mást csinálni, mint a Virgilius által belinkelt oldalon keresgélni.

Akkor néztem, amikor a gyerekem felvételizett, tényleg jobb iskolákban is maradtak üres helyek.

20. andi6020 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 28. 09:10

Az összes suliban helyhiány van, amit megjelölt?


Amúgy a gimik általában minden évben ugyanannyi osztállyal, létszámmal indulnak. Egy átlagos osztály induló létszáma 32-34 fő. Lehet azt mondani, hogy a helyhiány miatt nem vettem fel, de gyakorlatilag a pont kevés. Általában minden osztályra több száz gyerek jelentkezik, pont amiatt, mert a megjelöltető iskolák száma nagyon sok.

2017. máj. 28. 08:35
Keresni kell másik sulit.Nálam is így volt anno,erős sulikba nem vettek fel sehova,bementünk egy átlagosba anyukám beszélt az igazgatóval és felvettek.de már gyorsan kellene intézkedni.
2017. máj. 27. 23:12

[link]


Itt van az üresen maradt férőhelyek listája, de lassan már erről a jelentkezésről is lecsúsztok, gyorsan keressetek a listában egy megfelelő gimit, ha oda szeretne menni, és jelentkezzetek. Jó iskolákban is szokott maradni 1-2 üres hely.

ha pedig végképp nem veszik fel sehová, akkor a jegyző fogja elirányítani a gyűjtőbe. Ezt megelőzendő, be kell könyörögni tényleg valamelyik igazgatónál. Ha az első helyen jelöltben ez nem megy, akkor másik suliban.

2017. máj. 27. 23:00

Az osztályfőnök sajnos semmit nem tud... :(

A fiamék az első osztálya, aki ballag és pályaválasztás előtt állnak. Csak azt hajtja hogy menjek be az iskolába amit kinéztünk, és beszéljek az igazgatóval.

16. Anyagi (válaszként erre: 11. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 22:58

Létezik olyan, hogy pótfelvételi, de ott már csak egy iskolát lehet megjelölni!


De jobb lenne, ha a gyerek volt osztályfőnökétől kérnél segítséget!

15. globus (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 27. 22:55

Én sem hallottam ilyesmiről még.

Ha létezik is, illetékesek nem tudják meg, automatikusan átirányításra kerülnek a másodikként-harmadikként jelölt iskolába. Kolléganőmék ekkor döbbentek rá, hogy "nem ilyen lovat akartak" :), úgy emlékszem, jegyzőn keresztül jutott be a gyerek mégis valahová.

2017. máj. 27. 22:51

A környéken a gimik mind felkapottak. Mindenhol túljelentkezés van, többszörösen :(

Nem vagyok elfogult, de nem hülye a fiam. Képes egy gimit végigcsinálni, kérdés hogy ezek után hogyan jusson be egyikbe??

13. bc681dac13 (válaszként erre: 11. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 22:50
A megjelölt iskolába nem vették fel, ezért jelentkeznénk ide. Nincs mit bonyolítani ezen.
12. bc681dac13 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 27. 22:49
Ha csupa szuper felkapott suliba jelentkezett, akkor megeshet.
2017. máj. 27. 22:48

A másik iskola számomra egyértelmű.

A kérdésem az lenne hogy elmegyek az igazgatóhoz, és mit mondok? Igaz hogy az Önök iskoláját nem jelöltük meg, de mégis ide szeretne jönni a fiam? Hogy lehet ezt szépen tálalni? Vagy úgyis mindegy, ha van hely felveszik, ha nincs úgysem??

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2017. máj. 27. 22:43

Létezik a helyhiány, amennyiben sokan jelentkeznek.


A jelenesetben az lenne a kérdés, mindenkinek jobb pontjai voltak-e, akiket felvettek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook