Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyerek és az új partner fórum

A gyerek és az új partner (beszélgetős fórum)


2017. máj. 27. 21:09
Èn a nagylányom apjával 7 èvig voltam együtt.6 èves volt a lányunk mikor szètmentünk.Rá másfèl èvre lett párom a lányomnak semmi ellenvetèse nem volt akkor ellene.aztán ahogy nöt megváltozott benne ez az èrzès föleg mikor megszületett a húga,de ugy voltam vele,hogy felnöt vagyok az èn èletem.az apjához heti 2-szer ment,megy.most van a legrosszabb korszakban 13 èves.
10. barbus0501 (válaszként erre: 9. - Csengu)
2017. máj. 27. 21:07
Mind meg a gyereknek, hogy mar nem okyan jo mint regen. Oszinten beszelgessel el vele, de fogalmazd meg azert ugy, hogy az o kis gyereklelke be tudja fogadni. De a gyereknek ne szidd az apjat. Hogy azert mert apad ilyen meg olyan. Majd ha idosebb lesz ugy is megerti.
9. csengu (válaszként erre: 8. - Massalhangzo)
2017. máj. 27. 19:30

Nem arról van szó, hogy más férfit akarok!

Megvan rá az okom, hogy ne akarjak már vele lenni, tett eleget érte a 10 év alatt.

8. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Csengu)
2017. máj. 27. 18:28

hat talan ne igy mond a gyerekednek, hogy nem akarsz az apjaval lenni, mert mas pasit akarsz :D


kozvetlen mielott szetvaltok mondd meg neki, hogy kulon fogtok elni, es veled meg az apjaval is lesz, ennyi a valtozas, de mindketten imadjatok. beszelgess vele, az is jo, ha o kerdezi meg, amire kivancsi, hogy miert, mikor hol stb.

7. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Csengu)
2017. máj. 27. 17:09

9 éves volt a kisfiam, amikor elváltam a férjemtől. Nem avattam bele az okok miatti történésekbe, csak közöltem vele,hogy hamarosan apa elköltözik és csak ketten leszünk, de apa bármikor jön és ő is bármikor kimehet az apjához.

...aztán volt olyan időszak, amikor nem volt hajlandó kimenni hozzá. Elég hamar átlátta a helyzetet (a gyerekek nem hülyék, sőt..)


Az én gyerekemet nem a válás viselte meg, hanem az az időszak amíg együtt éltünk mint "család" :(

6. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Csengu)
2017. máj. 26. 09:16

Ha még el se váltatok, akkor ne keverd bele azt, hogy te új párt szeretnél, nem az apukáját. Elég lesz neki ezt is megemészteni ilyen szoros kötelék mellett!

Nekem még elég kicsi volt a fiam, mikor külön mentünk az apjával. De soha, de soha nem vittem egy férfit se haza utána, csak a mostani páromat, mert vele tudtam, hogy életre szóló lesz!

Úgyhogy szerintem kezeld külön a kettőt!

5. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Csengu)
2017. máj. 26. 07:57
Nem kell magyarázkodni nagyon, csak felvázolod a helyzetet, hamar el fogja fogadni.
4. csengu (válaszként erre: 3. - Csikil4ny)
2017. máj. 26. 07:51

Ragaszkodik az apjához, és fordítva is. Nincs gond ilyen téren.

Ezért nem is tudom, hogy lehet megértetni vele, hogy nem lesz mindig vele, meg én se, mert ugye ott is kell lenni az apjánál.

3. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Csengu)
2017. máj. 25. 18:19

Szia!


Ne erőltesd a megértetést. Beszélgess sokat vele arról, hogy őt az új kapcsolatodtól függetlenül szereted és az apja is. Idővel elfogadja az új helyzetet, főleg ha látja, hogy nem az apja ellen irányul, de készülj fel sokszor fogja megkérdezni, hogy ti az apjával nem lesztek már együtt.


S az új párod ne akarja átvenni az apja helyét.


Milyen az apa-gyermek kapcsolat?

2017. máj. 25. 18:15
Leginkább sehogy. A gyerek ösztönszerűen ragaszkodik mindkét szülőjéhez. Egyszerűen én a saját érzéseimről beszélnék vele, őszintén. Viszont, ha valaki másért hagyod el a férjedet, akkor nem hiszem, hogy a felnőttkora előtt valaha is megérti, illetve megbocsátja.
2017. máj. 25. 17:00

Sziasztok!


Hogyan lehet egy kisiskolással megértetni, hogy már nem akarok együtt lenni az apukájával?

Hogy szeretnék egy új kapcsolatot kialakítani?


Azoktól kérdezném akik már voltak ilyen helyzetben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook