Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen betegségeket, tüneteket vonhat maga után, állandó 4-5-ös TSH-szint? fórum

Milyen betegségeket, tüneteket vonhat maga után, állandó 4-5-ös TSH-szint? (tudásbázis kérdés)


20. jeti (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. júl. 7. 17:16
Vagy az alacsony vérnyomásra, már nem emlékszem.
19. Channa* (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2017. júl. 7. 14:50
És merrefelé van a határértéken kívül? Az alsó vagy felső alatt/felett van?
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Jeti)
2017. júl. 7. 14:49

Én úgy tudom, hogy a megnagyobbodott szívre mondják azr, hogy sportszív.

Az alacsony pulzus meg könnyen lehet az alacsony T3, T4 értékektől.

17. Channa* (válaszként erre: 12. - Jeti)
2017. júl. 7. 14:47

Szerintem erre már kellene gyógyszer, a dokik szerint meg nem....


Én azt kívánom az összes dokinak, akik szerint erre erre az eredményre nem kell gyógyszer, hogy nekik is ilyen legyen a laborjuk, hogy meg tudják mit nem kezelnek.

És ezt minden rosszindulat nélkül.

16. jeti (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2017. júl. 6. 08:40
Igen, az jó én sportszívnek hallottam.A 2 az még jó.
15. eandi78 (válaszként erre: 12. - Jeti)
2017. júl. 6. 07:51
Nekem 2 körül van TSH, T4 hatáértéken kívül, de minimális eltéréssel. Azt mondták ez jó. Ezek tavalyi értékek, hamarosan megyek újból. Nekem a pulzusom nagyon alacsony 46-47 körül is van, ilyenkor csak aludni tudnék. Dokik szerint atlétaszívem van és a futás miatt ilyen alacsony.
14. jeti
2017. júl. 5. 21:03
Nem is tudom , lehet jó lenne rá a gyógyszer, de lehet, pont az kavarná mégjobban össze.
13. globus
2017. júl. 5. 20:54
Nálunk sem kezelik ezt az értéket még. Szelén szedését javasolják. Azért fél évente nem árt kontrollálni.
12. jeti
2017. júl. 5. 13:11

Megkérdeztem egy endorinológust aki azt mondta h nem kell rágyógyszer.

TSH 4 0,4-4

T3 4,39 3,8-6,0

T4 9 7-15,96


de mindig fáradt vagyok ,és folyton feküdnék le, persze ez nemcsak ettől lehet

2017. máj. 25. 13:45

Nekem semmilyen tünetem nem volt. Mégis 5,4-es szinteket mértek. Aztán sport, egészségesebb étrend, stressz mentesebb életmód, és fogta magát lement 1,1 magasságába önmagától, gyógyszer nélkül.

De... van akinek gyógyszer nélkül nem múlik el, mert többféle okból kifolyólag bolondulhat meg a pajzsmirigy. Nekem terhesség után volt ez a zavar, ami szerencsére rendeződött.

Van akinek más a helyzet, tényleg menj vizsgáltasd ki, majd a szakorvos eldönti mi az amit tenni kell.

10. syria (válaszként erre: 4. - Jeti)
2017. máj. 25. 08:54

A pajzsmirigy a szervezet karmestere. Ha a működése nincs rendben, bármilyen betegséget, tünetet okozhat.

A háziorvosnak az lenne a legfontosabb feladata, hogy beutalót ad az endokrinológiára. S még ott is hosszú menetelés jöhet, mire mindent pontosítanak.

Mit takar: „túlzás hogy jól érzem magam”?

9. -Vicky- (válaszként erre: 8. - -Vicky-)
2017. máj. 25. 08:17
... Kimaradt: tünetei nincsenek. Nem hízik, nem fázik, nem aluszékony stb.
2017. máj. 25. 08:14
A családban van akinek hasonló az értéke. Aggódtam, több orvost, endokrinológust megkérdeztem. Azt mondták, hogy ez az érték még nem igényel kezelést. Figyelik, s ha változna, rosszabbodna azonnal kezelik, ha szükséges.
2017. máj. 24. 23:59
ww.hazipatika.com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/pajzsmirigyzavar_es_d-vitamin_van_kapcsolat/20151016113427
2017. máj. 24. 22:18

Ez valóban elég magas.

Ha minden igaz, akkor a felső referencia 4,2, ugye? Azaz, ha 5 a TSH-d, akkor már a referencián kívül van.


A TSH értékénél nem számít a kor, a súly és semmi. Ha magas, akkor magas 80 évesen és 20 évesen is.


Ha magas a TSH, akkor pajzsmirigy alulműködést jelent.

Tünetek: hízás, hajhullás, száraz bőr, ödémásodás, memória problémák, depresszív hangulat, magas koleszterin, stb.


Betegségek, amit okozhat: az összes hormonális betegség pl. Petefészek problémák, mellékvese, hasnyálmirigy, azaz cukorbetegség, szív és érrendszeri problémák és még sorolhatnánk. Egy kókler orvos jól el tudja szúrni az embert.


Ha ilyen magas a TSH, akkor tovább kell vizsgálni. Ha a háziorvos nem ötletel, akkor tedd meg te. Kérj beutalót endokrinológushoz!

2017. máj. 24. 21:39

Mindenképpen kérjél beutalót endokrinológushoz.

Ez talán segít:

[link]

4. jeti (válaszként erre: 3. - Hannababa13)
2017. máj. 24. 19:39
már régóta ennyi...háziorvosom csak a referenciaértket nézi, de manapság úgy tudom ez már magasnak számít, az túlzás hogy jól érzem magam,de ennek más oka is lehet, csak annyira tanácstalan vagyok, mert az orvosok nincsenek egy véleményen, ezért szerettem volna tapasztalatokat olvasni...
2017. máj. 24. 19:31

szerintem a szakorvosodat,háziorvosodat kellene megkérdezned.


sok minden függ a kortól sujtól,és régen mennyi volt,és akkor, hogy érezted magad.


most jól érzed igy magad?

2. jeti
2017. máj. 24. 19:11
Gyerekvállaláson már túl vagyok?
1. jeti
2017. máj. 24. 19:11
Milyen betegségeket, tüneteket vonhat maga után, állandó 4-5-ös TSH-szint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook