Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülinap rendezésekor meg szokták kérdezni, hogy van-e ételallergia a vendégeknél? fórum

Szülinap rendezésekor meg szokták kérdezni, hogy van-e ételallergia a vendégeknél? (tudásbázis kérdés)


13. Sapienta (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. jún. 22. 08:28
Nem kérdeztem, de egy gyerekbulinál az egyik kislányról tudtam, hogy ételallergiás. Az egész csapatnak olyan tortát rendltem, amibôl mindenki ehetett - ízlett is nekik
12. rinike
2017. jún. 21. 15:10
Mi mostanában sok szülinapon voltunk. Úgy vettem észre, hogy nem kérdezik az ételallergiát, azonban akinek a gyermeke az, az kérdés nélkül is mondta. Az ételallergiás gyerek(ek) anyukája maga hozott olyat a bulira, amit a saját gyermeke megehetett, de a szülinaposnak az anyukája is készült az ételallergiás gyermek számára valamivel, így többféléből is választhatott. Valóban tipikus azonban, hogy az összes gyereknek az kellett, amiből kevés volt, és célzottan valamelyik ételallergiás számára vásárolták kisebb mennyiségben. A legtöbb gyermek ezt a tényt megtudva megértő volt, és választott mást, egy-két esetben láttam csak, hogy mindenképpen a másnak szánt dologért hisztizett valamelyik gyermek.
11. ina87
2017. jún. 18. 18:12
gyerekeknél igen,felnőttek el mondják
10. b4b1d52444 (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2017. máj. 24. 20:03

Hát ez már csak így szokott lenni!


Példa: kolléganőm kislányának a barátnője lisztérzékeny. Szülinapi partit csinált a lányának és ugye a meghívott barátnők között ott volt ez a kislány is. Kérdezte kolléganőm, hogy tudok-e véletlenül olyan receptet, amibe nem kell liszt.

Persze tudtam. Így sütött egy hatalmas 16 szeletes tortát a lányának és a barátnőinek és sütött egy icike-picike kis tortát (liszt nélküli máktorta volt) a lisztérzékeny barátnőnek. Hát minden kislánynak az kellett!!! :) Tipikus :)

2017. máj. 24. 19:24

Igen.

Nincs annál elkeserítőbb egy ételallergiás számára, hogy körülötte mindenki két pofára zabál (akik egyébként az év minden napján felhőtlenül megtehetik), ő pedig nyálát csorgatva, evés helyett ihat egy pohár vizet.

2017. máj. 24. 18:25
És majd azt a 4 szeletet akarja mindegyik;)
7. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2017. máj. 24. 18:22
Veszel egy rendes tortát plusz 4 szeletet olyat, amit a többi gyerkőc ehet. Ez csak ennyi.
2017. máj. 24. 17:24
igen
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2017. máj. 24. 14:13

Igen, meg kell kérdezni, sőt: illik is.

Fordított esetben Te sem örülnél, ha a gyereked hivatalos lenne szülinapra, de nem ehetne semmiből.


Vegyél egy sima tortát a nem allergiásoknak és 1-1 szelet mentes tortát az érzékenyeknek.


Ezek a gyerekek ugyanis megszokták már, hogy ezt-azt nem ehetnek meg, nem ez lesz az első eset, hogy nekik valami más kerül a tányérjukra.


Vedd könnyedén!

Jó bulit, zökkenőmentes lebonyolítást kívánok!

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2017. máj. 24. 12:07

A négy gyereknek vegyél 1-1 szelet tortát, a 20-nak meg a normált, így nem lesz senkivel kiszúrva.

Igen én megkérdezném, bár illik a szülőnek is jelezni, hogy ezt, vagy azt ne adjanak a gyerekének.


Vidám születésnapot!

3. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2017. máj. 24. 12:06
4 allergiással szúrsz ki a legjobban! Nem gondolod?
2017. máj. 24. 12:04
Mostanában nagyon sok ételallergiás gyerek van. Mi nem tartozunk közéjük, de a kis vendégeink, akik jönnek a szülinapi zsúrunkra, allergiásak. Van, aki tejre, van, aki tojásra, van, aki gluténra. Van, aki a mesterséges anyagokra. Most akkor olyan tortát rendeljek, ami „mindenmentes”? De az nem finom… Kivel szúrjak ki? 20 gyerekkel, vagy 4 allergiással?
2017. máj. 24. 12:04
Szülinap rendezésekor meg szokták kérdezni, hogy van-e ételallergia a vendégeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook