Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet petefészek nélkül, hormon tapasszal fórum

Élet petefészek nélkül, hormon tapasszal (beszélgetős fórum)


9. Andi.Bobi (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2017. máj. 24. 17:22
Örülök,hogy jobban vagy. Mi is Ausztriában lakunk,Bécsben. Ég és föld az otthoni kórházak hoz képest.Sajnos volt részem benne,hasnyálmirigy gyulladás ,epeműtét miatt. Na meg a szülés😊
8. Evawitch (válaszként erre: 7. - Andi.Bobi)
2017. máj. 24. 17:04
Jobban,Köszönöm. Holnap elvileg mehetek haza. Tegnap korán reggel hánytam, ma hasmenésem volt a sok antibiotikum miatt. Elég volt már mindenből. Lábam elefánt méretre volt dagadva, az már jobb , de a kezemen a vénák helyén Szép lila folt van, kék erek helyett... Tegnap bedagadt a drén vagy kanül mellett a karom (nem tudom pontosan a nevét már). Az nyugtat, hogy itt Ausztriában egy nagy , speciális kórházban vagyok, jó helyen. Várom a reggelt, hogy menjek végre haza. Ha nem lesz semmi éjjel , se láz , se bármi extrém dolog, akkor viszlát kórház. 😊 Ja, és tegnap kicsöveztek, ma a tasakok is levettèk. Szépen , lassan haladok. 😊
7. Andi.Bobi (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2017. máj. 24. 16:39

Szia!

Hogy vagy? Remélem jobban🌹

6. Evawitch (válaszként erre: 5. - Andi.Bobi)
2017. máj. 23. 12:30

Estradot tapasz. Jobb állítólag, mint a gyógyszer, mert ez nem kerül be a gyomor -bél rendszerbe.

Mellé tegnap kaptam valsmi ízét, bogyót , az is valami hormon. Nem tudok semmiről véleményt mondani még, mert tömik belém az antibiotikumot és reggel már hánytam is.

Annyit tudok mondani, hogy erős depresszióm van, azt se tudom mitől, talán minden egyszerre. Otthon leszek végre, megtapasztalom a hétköznapi életben , milyen így élni... Eddig sz@r...

5. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. máj. 23. 10:22

Jobbulást kívánok neked!

Azt gondolom én is olyan lesz mint a menopausa. Sajnos most abban van részem 43 évesen. Még nem 100% ,de már 3 hónapja nincs meg. 1 éve szültem,talán attól lehet. Most vár az orvos mi lesz. A hormon tapasz az milyen? Lehet jó lenne nekem is,mert elég sok tünete van a menopausanak ..hőhullámok,hízás..fáradtság,minden.

2017. máj. 22. 18:05

Nézd meg itt a hoxán ezt a fórumot: [link]


Élő fórum, hasonló problémával vannak ott emberek, beszélgetnek, tanácsokat adnak egymásnak, bátorítják, támogatják egymást. A címtől ne lepődj meg, nagyon sokuknak járulékosan eltávolították a petefészkét is, ezért ismerik annak a testi és lelki oldalát is.


Nekem annak idején sokat adott ez a fórum, olyanokkal a legjobb beszélni erről, akik a saját bőrükön tapasztalták a dolgot. Talpra kell állni, lelkileg is - de persze el kell gyászolni a veszteséget, mert ez bizony komoly veszteség, pláne ilyen fiatalon. De azt már most mondom, hogy tudatosítsd magadban: nem vagy kevésbé nő, mint eddig.


Minden jót! Mielőbbi gyógyulást kívánok minden téren!

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. máj. 22. 16:23
Mielőbbi teljes gyógyulást!
2017. máj. 22. 16:18

Jobbulást!

Azt gondolom, hogy hasonló lesz a menopauzához...

2017. máj. 22. 15:15

Van itt olyan, aki így éli az életét?

Én történetem annyi, hogy műtöttek endometriózis miatt Magyarországon. Jól is voltam, de 2 hétre rá jött fejfájás, enyhe láz. Megjött a menstruációm. Ezt gondoltam okának az egésznek, közben fájt a hasam kicsit minden nap. Elhuzodo vérzés volt. Orvos is azt mondta, hogy hormonális változások miatt van ez, mert már egy petefeszkem van és az is meg lett zavarva. Visszamentem dolgozni, közben nem voltam egész jól, de elviselhető volt. Közelben Ausztriában nincs nőgyógyász, autóm nincs. Múlt hét csütörtökön fájt jobban a hasam és fel is puffadt. Gondoltam, megint valsmi hormon dolog, a puffadás pedig a paradicsom szósz miatt van. Annyira rosszul lettem, hogy háziorvoshoz vitt munkatarsam meló alatt. Hívtak mentőt, amivel másfél óra múlva beértem a kórházba. Ott ultrahang, rendes nőgyógyászati vizsgálat, CT megvolt. Szóltak, hogy aznap műtét. Ez vokt este fél 8kor 8.45 -kor altattak, 5 és fél órás műtétem volt. Pár napig nem sokat tudtam, hogy mi történt. Aztán egy orvos elmagyarazta, képekkel, mert fotót is csinált! ,hogy volt a petefészkemben egy gyulladás, ami szétjött és ellepte az egész hasamat. 5 órán keresztül takaritottak a ronda váladékot. A 2. petefészkemet is eltávolították. Kapom minden nap az infuziot, antibiotikumot, hogy eltunjon belőlem a fertőzés. Vérvétel minden nap volt (ma még nem és furcsállom, pedig rákerdeztem ). Még a hasamban van a mosó folyadék és két zacskó. Elvileg pár nap és hazamehetek.

Hogy fogok vajon ezután élni? Csonkitott testtel,női hormon tapasszal 30 évesen? Vajon milyen következményekkel jár majd ez az egész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook