Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35év felett - meddőségi vizsgálatok - stressz - van remény? fórum

35év felett - meddőségi vizsgálatok - stressz - van remény? (beszélgetős fórum)


1 2
40. zsanci79 (válaszként erre: 39. - Petra35)
2017. jún. 14. 19:36

Egyaltalan nem csekely, ne aggodj emiatt.

Nalunk 45%, igaz ebbol 40% gyors mozgo. A mennyiseg ehhez pedig egesz jo. Sikeres volt ezzel is a megtermekenyites. A tobbi pedig nem ezen mult.

2017. jún. 14. 18:43

Nagyon dukkolok Zsanci!

Egy tüszőm lett, de bízom abban, hogy elég lesz :)

53% az életképes (mozgó) sperma, ami azért elég csekély...doki szerint legalább is.

2017. jún. 14. 18:01

Egyebkent voltam az NK vizsgalaton, beigazolodott, emelkedett az nk funkcio sejtarany, noha lebetne rosszabb is.

Most uj dokinal vagyok, kiirt még egy raklap vizsgatot, leginkabb immun. Szamitasaim szerint augusztusban mar inszemezhetek smoflipid kezelessel. Ebben van az utolso remenyem.

2017. jún. 14. 17:53

A spermium szam is eroteljesen ingadozhat. Eleg egy betegseg, gyogyszer, stressz, vagy kialvatlansag. A spermiumok eresi folyamata is egyebkent 72 nap, tehat ha volt vmi bibi, akkor az még elobbrol is lehet. Nem gondolnam, hogy a masik doki nezte be, de ezt te is konnyen megallapithatod, ha megnezed a leletet.

Az 53%ban mire gondolsz? 53% el egyaltalan az osszesbol? Mennyi volt a szam, illetve a mozgas, morfologia? Ez sok osszetevos kerdes, nem csak az, hogy hany% el.

Sok sikert kivanok, remelem sikerul! Hany tuszod lett?

2017. jún. 14. 17:42

Sziasztok, újra itt - kicsit le is higgadtam :)

Köszönöm a sok bíztatást, megfogadtam a tanácsokat és 1 bő hónapra abba is hagytam mindent és csak magammal foglalkoztam. felért egy utazással testileg/lelkileg.

Felkerestem egy pszichológust is - jó sok mindent pakolt helyre bennem. Sok elfojtott gyerekkori emlék (pl. anyámmal kapcsolatos dolgok, amikre mindezidáig másképp gondoltam, most pedig kiderült, hogy igenis köze van a szorongásomhoz...de ez másik topic lehetne :))


Most ismét "Új Hónap-Új remény" időszak van és múlt héten túl is estem az első inszemináción.

Nagyon érdekes: kiderült ugyanis, hogy a párom spermagramja nem is olyan fényes, mint azt hónapokkal ezelőtt egy másik doki állította. A korábbi eredményei szerint maga volt a "csoda" - most meg döbbenten vettem tudomást arról, hogy mindössze 53%-os arányban életképesek a spermái.

Jó, mi?

Pont az inszem előtt mondta az orvos, amitől nem lettem éppen hyper laza. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt idpszak, mikor szarrá voltam stimulálva lényegében alig múlott rajtam.

Jelentheti azt is, hogy gyakorlatilag csak mesterséges (lombik) módon lehet gyerekünk.

Hogy az istenben fordulhat ez elő? Hogy mutathat ki ennyire más spermagramot egy eredményt? Minek a függvénye lehet?

Nem tudja valaki? Lehet, hogy most rossz passzban van? Vagy az a valószínűbb, hogy az előző doli nézett be nála valamit - én meg temettem magam, hogy én nem vagyok termékeny annak ellenére, hogy az összes leletem jónak bizonyult?

35. 5236d12e25 (válaszként erre: 33. - Petra35)
2017. máj. 26. 21:57

Pontosan tudom milyen érzés. 24 évesen derült ki a pco, az akkori dokim egy segg volt. Konkrétan semmi nem magyarázott el csak megkérdezte akarok e jelenleg gyereket, akkor még távol áll tőlünk férjemmel, közölte ha nem itt a fog.gátló nesze szedd, aztán mikor akarsz gyereket újra kivizsgálás. Lehet gyerekünk, csak nehezebben mint másnak, viszlát...

Ott álltam 24 évesen és semmit nem értettem, csak azt hogy defektes vagyok és nem éreztem magam nőnek.

4 év után derült csak ki az ir másik orvosnak köszönhetően.

2017. máj. 24. 13:54

Nem akarok beleokoskodni, csak egy észrevétel.


Barátnőmék kb. öt éve próbálkoznak, most harminc körül lehet. Öt évnek kellett eltelnie, hogy az egyik orvostól a másikig járkálásnak legyen valami kézzelfogható eredménye, vagyis most mondták nekik, hogy lehet, hogy meg kéne nézni pajzsmirigyet, inzulinrezisztenciát stb. Mi van??? Beírom a neten, hogy meddőség, rögtön azokat dobja ki, hogy az ember étkezzen tisztán, semmi glutén, tej, cukor, igyon sok vizet, sportoljon, ne dohányozzon, ne alkoholizáljon. Meg azt, hogy első dolog megnézni, hogy állnak a hormonok, ciszták vannak-e, pm alulműködés, IR. Ez öt perc alatt elérhető információ, az orvos öt évet várt arra, hogy az inzulinrezisztenciát kivizsgálja. Miért is??? Ha egy nő nem kutakodik, nem kérdez, nem elég felvilágosult, csak vakon hisz az orvosban, akkor mindent beetetnek vele. Tudom, hogy te ezen már túl vagy, csak azt akartam szemléltetni, hogy nekik, mármint az orvosoknak, a te időd semmit nem jelent. Neki nem drága az időd, neked viszont igen. Elég sok mindenre legyintenek, amire nem kellene. De kanyarodjunk vissza a barátnőmhöz... most diétázik, sportol, érzi, hogy jó hatással van a ciklusára mindez. De miért kellett öt évnek eltelnie, miért kellett három babának elmenni ehhez?


Amit leszűrtem az egészből: 1. sose add fel! 2. meg kell kérdezni több dokit is, mindent ki kell belőlük szedni, ha kell, ezer kérdést feltenni, és addig nyúzni őket, hogy véletlenül se tudjanak lerázni! Akkor is nézz utána a neten, ha ezt utálják a dokik, és kérdezz! Én is ezt csinálom, s nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam. Azért fizetek egy privát nőgyógyásznak pl., hogy ha van tíz kérdésem, akkor megválaszolja azokat. 3. amit te meg tudsz tenni otthon, azt tedd meg 100 százalékig, ne egyél feldolgozott élelmiszereket, kerüld a szóját, ne egyél cukrot, glutént, tejet, egyél sok zöldséget, ellenőrzött forrásból származó húst, igyál sok vizet, s hetente párszor járj el sétálni, kocogni vagy ami jól esik.


Mellette persze kövesd az orvos utasításait, de olyat válassz, aki lelkiismeretes és segítőkész.

33. Petra35 (válaszként erre: 32. - 5236d12e25)
2017. máj. 24. 12:28

Igen, iszom az inofolicot.

A méregtelenítést tény, hogy nem próbáltam - bár ahhoz lehet, hogy valami egzotikus helyre kellene költözni. Már attól mérgezést kaphat az ember, ha kinyitja a lakásának az ablakait :))


Tudom, hogy türelmesnek kell lenni - de biztosan értitek, hogy ilyenkor az a legnehezebb, hisz egy cipőben járunk/jártunk. Az ember képes arra, hogy önmagát hibáztassa, s ez elég mélyre visz.

2017. máj. 23. 22:51

Inofolic.

2 év sikertelenség, pco + ir mellett spontán sikerült.

31. redd
2017. máj. 23. 17:32
Ezt erdemes elolvasni mindenkinek akit a koraval ijesztgetnek: [link]
30. redd
2017. máj. 23. 17:29
Szia Petra! Szerintem is valts orvost. Az hogy 36 ev utan az eselyeid rohamosan csokkennek egy marhasag, XVII-XIX. szazadi francia statisztikakra van alapozva. En 45 evesen lettem terhes, orvosi beavatkozas, hormonterapia stb nelkul, ket ev probalkozas utan amit nagyon lazan vettunk a ferjemmel (mert mar van egy nagy fiunk). Az egeszseges eletmod szerintem alap, etkezes, testmozgas. Ezen kivul csak folsavat szedtem meg a maca nevu perui zoldsegbol keszult port, ez allitolag kiegyensulyozza a hormonokat. A stressz ellen probalkozz talan meditacioval, de a torna is segithet.
29. elemző (válaszként erre: 1. - Petra35)
2017. máj. 23. 12:44

Szia Petra!

A stresszes szitukat lehetőleg kerüld el, meg van még pár dolog, ami csökkenti a siker lehetőségét. A gyógynövényeket próbáltad már?Jó pár reménytelen helyzetben segítettek már, amikor a dokik is tehetetlenek voltak.Érdemes kitisztítani a szervezetet és feltőlteni vitaminokkal ásványi anyagokkal.Írok privátban.

Sok sikert!

28. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Petra35)
2017. máj. 23. 11:19

hagyd abba ennek a sok hormonszerneka szedését


tartsatok két hét szex-szünetet is


aztán egy utazás, kikapcsolódás


belesüppedtél ebbe a gyógyszert-injekció-körforgásba és nem létsz ki belőle.


Dobd le ezeket magadról, kezd el tisztábban élni, a saját irányításod szerint.

2017. máj. 23. 10:42

Köszönöm Lányok!

Van min gondolkodni :/


Az orvos-váltás nekem elég kétesélyes. A closti kúrát és a vizsgálatoknak egy nagy részét egy másik dokinál kezdtem. Váltáskor jött a fostimon és egy újabb adag vizsgálat (sok esetben egyezőek, csak ugye a "biztonság kedvéért". Nem szeretném, ha egy újabb doki a saját ütemében újrakezdené az egészet, mondván 'mindenki hülye, majd felírok egy harmadik típusú hormon-kezelést'. Nehéz ügy ez.

Nagyon sokat segítettetek így is! Köszönöm szépen!

Zsanci, Neked is kitartást és sok sikert!

26. zsanci79 (válaszként erre: 23. - 1e454498dd)
2017. máj. 22. 23:17
Maximalisan egyetertek.
25. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Petra35)
2017. máj. 22. 23:16

Jesszus, ezt még olvasni is sok volt....14 honapig folyamatosan nyomatni a hormonokat? Nem sok ez egy kicsit?


En azert gyanakodok ilyen problemara, mert ilyen vizsgalatom még nincs.

Es nekem mar van egy gyerkocom az elozo kapcsolatombol. Osszeferhetetlensegre gondolok.

Az en dokim is azt nyomatta, hogy en ra vagyok gorcsolve, azert nem sikerul. Ja persze. Inszemmel lett pozi tesztem, erdekes.


Aggodnod termeszetesen nem kell, de azt latom, hogy nagyon orlodsz. Es nem csak a baba kerdesen, hanem azon is, hogy jo-e neked ez a protokoll?

Ha inszemet szeretnel, akkor azt meg kell mondani, elvegre te fizetsz.

Vagy te mire gondoltal, mi lenne inkabb a kovetkezo lepes a 6 honap idozitett helyett?

24. 1e454498dd (válaszként erre: 17. - Petra35)
2017. máj. 22. 22:16
Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog nektek is! Szívből kívánom!:)
23. 1e454498dd (válaszként erre: 19. - Petra35)
2017. máj. 22. 22:14
Amit érzek rajtad, hogy elfáradtál, de az orvosod nyomására folytatni akarod. Mások véleménye miatt ragaszkodsz egy orvoshoz, mert szerintük jó. Kapaszkodsz bele, mert hinni akarsz nekik, de az alapján, amit írtál, te már nem bízol benne, de mégsem váltasz. Ez így egy helyben toporgás lesz, de amíg ezt nem látod be, nem tudsz tovább haladni. Számodra a megoldás csak az lehet, hogy elmész egy meddőségi központba. Én kiegészítésként biztos, hogy kérnék pszichológusi segítséget is. Addig is, amíg átgondolod, hogyan tovább, hagyd a hormonokat, az orvost, és az egész irányított együttlétet. Pihenj egy-két hónapot, azalatt talán rájössz, mit szeretnél.
22. Petra35 (válaszként erre: 21. - Zsanci79)
2017. máj. 22. 21:59

Igen, eddig volt 4 closti és 4 fostimon HP, melynek az adagjai fokozatosan lettek növelve. Mind a 8 hónapban megkaptam a pregnylt is. Előtte minden hónapra jutott egy vizsgálat. Az átjárhatóságit kétszer is megcsinálták.

Volt PCT tesztem - normál tartományban van.

Mindig meghallgatom, hogy minden vizsgálatom rendben van, és "engedjem el, ne gondoljak rá ennyire". Hát köszi :))

Murber szerint még fél évig csináljuk a fostimon + pregnyl kúrát, aztán beszéljünk a folytatásról. Mindent betartok. Sportolok, egészséges kajákat eszem, iszom az "anya teát", iszom az inofolicot, szedem a Magne B6-ot stbstb. Persze sok történetet olvasva, lehet hogy még nincs min aggódnom...nem tudom. Összesen 18 hónapja próbálkozunk tudatosan. Annyi rém-és sikertörténetet olvastam el, hogy szégyellem is magam, hogy "még nem tettem meg mindent". Hisz ott az inszem...


Closti amúgy nekem is sok volt, de a fostimon sem jobb. 7kg-t híztam tőle, s nem a súlyom zavar, mert az most sokadlagos - inkább az, hogy lelkileg tör össze, mert 2 lábon járó hormon-bomba lettem.


Neked mit javasolnak most? És miért Te gyanakodsz bármilyen problémára? Vannak jelei? Nonszensz, ha a dokid nem segít ebben :(

2017. máj. 22. 21:25

Murber dokirol a facebookon az inszem-lombik csoportban nagyon megoszlanak a velemenyek.

A lanyok jelentos resze nincs megelegedve vele, a negativ tapasztalatok szerint huzza az idot es penzehes. Persze kinek mekyik doki valik be, azt ajanlja. En nem ismerem ot. En is az altalam valasztott dokirol szerettem volna velemenyeket, ezert leptem be oda. Csak negativ velemenyt kaptam, s azt kell mondjam igazuk volt.

En a pozitiv tesztig eljutok, 48-as hcg volt pl a 14. dpo-n. Ez keves. Igy is lett, megallt.

Csak clostit kaptam, de nekem az is sok. Mist pl lett egy 21.5 mm cisztam. Teljesen normalis peteeresem van alapban is, de azert ra dolgozta a 2x1 clostyt.

En most immunologiai problemara gondolok, termeszetesen a doki szerint hulye vagyok.

Most el fogok menni pl. NK vizsgalatra.

PCT teszted volt?

Petra, olvasd vissza a hozzaszolasaid, mint kivulallo. Tul vagy 4 hobap closti stimun es 4 honap masik fajra stimun. Erre az orvos akar még hatot???

Vagy ketto lesz még? Ez most nem tiszta.

De ez akkor is nagyon sok. A plusz ketto (vagy hat) utan jonne az inszem?

20. Petra35 (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2017. máj. 22. 20:44

Zsanci, Te miket kaptál eddig? És meddig maradt meg a terhesség?

A doki azt mondja, hogy ok nélkül mentek el a babák? Ez sokkoló :((

2017. máj. 22. 20:42

Köszönöm Lányok!

Murber Ákoshoz járok, nekem őt javasolták, s itt is olvastam róla (még a regisztráció előtt). Rengetegen nyilatkoztak jól róla különböző fórumokon, ezért szeretnék bízni abban, hogy jó kezekben vagyok. Nem tudom, miért nem küld inszemre, gyakorlatilag lebeszél róla. Azonban a sok hormon után kezdem elveszíteni önmagamat. Ne értsetek félre, ez nem az idő sürgetése.

Csupán hónapról hónapra azt érzem, fogytán van az erőm - s bár mindig jön egy új lendület, egy újabb remény nekem is úgy tűnik, hogy egy helyben állok.

Ezt így még nem gondoltam végig - kicsit olyan vagyok már, mint egy tudatmódosult idióta, aki csak tanácsokra vár, hogy vezessék. Átdeformált ez a sikertelen 1,5 év rendesen.

NAGYON KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!

18. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Zsanci79)
2017. máj. 22. 20:35

Ja es annyit még hozza tennek, hogy en is most dokit valtok, mert oka van a ket korai terhesseg elvesztesemnek. A doki szerint nincs. Megyek akkor mashoz, aki nem csak legyint egyet a problemamra, es nem a megoldast keresi, hanem ugyanazt nyomatja tovabb. Ha szimpatikus emberileg, ha nem. Nekem mar nincs idom vacakolni. 38 vagyok, 35 korul kezdtem en is....

Kivanom barhogy is mesz tovabb, sikeres legyen!

17. Petra35 (válaszként erre: 11. - 1e454498dd)
2017. máj. 22. 20:31

Ági, megkönnyeztem az írásodat.

Számos helyen magamra ismertem - hihetetlen erőt adott! Nincsenek szavaim, mennyire hálás vagyok, hogy ezt megosztottad!

Nagyon örülök a kislányodnak!


Tudom, hiszem, hogy egyszer nekünk is sikerül!!

16. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Petra35)
2017. máj. 22. 20:24

En nem akartalak megbantani, csak felnyitni a szemed, hogy nem biztos hogy erloltetni kellene ezeket az idozitett egyuttleteket. Plane ha a sima closti nem is eleg, hanem szurni kell a tuszoerlelot! (Ha jol ertem)

Lasd 2.5 evig nem tortent nalam se semmi. Mert "minden oke". Aztan megis. Szintet kell lepni! Es igen, minnel jobban gorcsolsz azon hogy ne gorcsolj, azzal csak artasz, nem segitesz.

Rengeteg not fel tudnek sorolni neked akinek az inszem, akar az elso sikerult.

Es ez lehet, hogy statisztikailag nem tud szazalekban tobbet, en a gyakorlatban nem ezt latom.

En ezt tudom tanacsolni neked! Mert amit leirtal, az sztem egy helyben toporgas. Ez az en velemenyem.

15. lapbarna (válaszként erre: 9. - Petra35)
2017. máj. 22. 20:17

Egyetértek Ágival! Nézhetnél másik orvost is, aki képben van az endokrin részével is, esetleg immunológiával is. Az itteni fórumokkal, az önzetlen információ - megosztás segítségével, sok nő jutott többre, mint mikor évekig járt egy (dilettáns) orvoshoz.

Ha gondolod, olvass bele pár fórumba, sokan vannak a te helyzetezben!

Sok sikert és kitartást kívánok!

2017. máj. 22. 20:01

Nálunk is úgy tűnt, minden rendben, hormonok, spermakép, átjárhatóság.

Most a hba érték derült ki, hogy gyenge a páromnál.

Egy évnél járunk amúgy, de sokkal többnek tűnik. Ha a vitaminok nem használnak, inszem és az orvosom szerint mehet stimució nélkül.

Én a helyedben belevágnék mielőbb, főleg hogy ennyi mindenen túl vagy.

13. Petra35 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2017. máj. 22. 18:44

Zsanci, nehéz nem a számokkal foglalkozni ennyi idő után, főleg, mikor az időd nagy részét sajnos számok teszik ki. Pl. ultrahangok száma, átjárhatósági vizsgálatok száma, inzulin szint, hormonvizsgálatok száma, Fostimon injekciók - és azok száma stbstbstb.

Kérlek, ne bánts a stílussal, mert tényleg nem vagyok jó, ezért is fordultam ide tanácsért.

A 20% többszöri leírásával csak azt érzékeltetem, mennyire kicsi az esély, s hidd el, végső elkeseredésemben fordulok Hozzátok.

Jól tudom, mi a pregnyl - tény, hogy nem írtam le, hogy a fostimon HP és closti adag is nőtt hónapról hónapra (egyszerűsítve használtam a pregnyl-t, mint a "folyamat vége", ami után 2 hét várakozás, remény következett, majd újra és újra a csalódás.) A hormonoktól volt olyan napom, mikor a zebránál még mosolyogtam, majd átérve sírtam...egyszerűen félelmet érzek, miközben tudom, hogy ezzel csak ártok, hiszen jobban görcsölök rajta.

2017. máj. 22. 17:56
Egyet értek az előttem szólókkal, és tenni is kell érte, ha az ember 35 évesen gyermeket szeretne, de pánikra még tényleg nincs ok, és nem kell feladni. A meddőséghez meg tényleg csak a meddőségi központok értenek, nem szabad máshol az időt húzni.
11. 1e454498dd (válaszként erre: 9. - Petra35)
2017. máj. 22. 16:06

Egy meddőségi központba kellene elmenned. Ha emellett döntesz, hamar jelentkezz, mert tb-támogatott eljárásokra nagyon hosszú a várólista, akár 1 év is. Ha fizetsz, hamarabb mehetsz...


Így éltem meg:


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook