Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változókori hőhullámok - inzulinrezisztencia fórum

Változókori hőhullámok - inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)


13. Csillag99 (válaszként erre: 12. - Komika)
2018. dec. 13. 10:59
Szerintem sehogy, ahhoz túl kevés a hormon benne. Én fogamzásgátlót szedtem, egy kevés természetes ösztogén volt benne, de a hőhullámok gyötörtek. Hormonpótlásra van szükség. Esetleg kipróbálhatod a barátcserje kapszulát , az szépen elviheti a hőhulllamot.
12. komika
2018. dec. 12. 11:05
Sziasztok! Egy darabig tűrtem, de a félóránkénti izzástól besokaltam. Arról már nem is beszélek, hogy több hajat hullattam, mint a két macskám együtt vedléskor. Szóval, elmentem orvoshoz, hogy csináljon valamit, mert nem bírom. Elsőre kaptam egy kis hormon tablettát, amitől hamarosan jobban lettem. Közben ajánlotta a doki (2 is) a Mirena spirált. De a dokim elment, a következő meg azt mondja, hogy a hőhullám nem fog tőle megszűnni, mert olyan kevés hormont juttat a szervezetbe. Na most meg vagyok kavarodva. Én nem menstruálni akarok, hanem hőhullámok nélkül élni. Van valakinek tapasztalata, hogy a Minera hormonos spirál, hogy hat a hőhullámokra?
11. Andarea64 (válaszként erre: 10. - Reményhal)
2017. aug. 24. 17:06

Szia! Bocs, hogy nem válaszoltam, de jó ideig nem jártam erre. Próbálom magamat helyrehozni, úgy tűnik, hogy eredményesen, de időbe telik.

Ketogén étrend (LCHF, azaz Low Carb High Fat), valamint időszakos böjtölés az, ami az inzulinrezisztenciát képes helyrehozni, de az elején nekem rontott az állapotomon. Most viszont egész jól vagyok, a hőhullámok jelentősen csökkentek.

10. Reményhal (válaszként erre: 9. - Andarea64)
2017. máj. 29. 23:14

Szia!

Nagyon jókat írsz. Köszönöm, hogy megosztottad!Nekem is hasonló lehet a "bajom".

2017. máj. 23. 18:17

További kutatásaim eredménye: az inzulinrezisztencia sok esetben az elektrolitok egyensúlyának felborulása miatt jöhet létre. Érdemes kiegészíteni az étrendünket az alábbi oldalakon leírtakkal. Ezen kívül természetesen egy alacsonyabb szénhidráttartalmú étrend is javasolt.

Saját tapasztalat: elkezdtem lényegesen több sót fogyasztani (konkrétan sós víz formájában), és a hőhullámok nagy mértékben mérséklődtek, és ritkábbak.


[link]


[link]


[link]

8. Andarea64 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2017. máj. 23. 18:12

Én sem tudtam róla, hogy inzulinrezisztenciám van. Normál vizsgálat nem mutatja ki. A cukorszintem mindig is normális volt. Csak éppen fiatalkorom óta orvosok által nem beazonosított okból rendszeresen rosszulléteim voltak. Pár napja jöttem rá az étrendváltás által, hogy ezek a rosszullétek egyértelműen hipoglikémia miatt vannak. Fiatal koromban nem voltak hőhullámaim, az utóbbi néhány évben viszont a régi rosszulléteim mérséklődtek, viszont jöttek a hőhullámok.


Hozzáteszem, hogy nyilván nem mindenkinél ez okozza a hőhullámokat, de érdemes utánajárni.

2017. máj. 23. 17:51
Hát nem tudom...nincs inzulinrezisztenciám de vannak hőhullámaim.
6. Andarea64 (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2017. máj. 23. 17:21
Elkezdtem egy alacsony szénhidráttartalmú diétát, és a már évek óta meglévő tüneteim olyan erősek lettek, hogy muszáj volt utánanéznem, mi lehet ez. Nem vizsgáltattam, mert nem lenne sok értelme. Bár van olyan vizsgálat, amivel az inzulinrezisztencia kimutatható, de az időnként leeső vércukrot már bonyolultabb lenne, sőt sok esetben a vizsgálat normál szintet mutat, miközben az érintett személy nagyon rosszul érzi magát. A tünetek alapján viszont egyértelműen beazonosítható, hogy mi a probléma.
5. júliusi (válaszként erre: 1. - Andarea64)
2017. máj. 23. 03:55
Erre hogy jottel ra,milyen vizsgalattal?
2017. máj. 21. 16:26
Röviden - az alacsony vércukorszintet a szervezet pánikszerűen igyekszik helyreállítani. Ezért adrenalin és acetilkolin szabadul fel a szervezetben, ezek okoznak különböző tüneteket, mint pl. erős szívdobogás, szédülésszédülés, kábultság, izzadás, fejfájás, idegesség, ingerlékenység, remegés, zsibbadtság vagy hidegségérzés a végtagokban, édességkívánás, intenzív éhség, pánikroham.
2017. máj. 21. 16:17

Az angol idézet forrása:

[link]

2017. máj. 21. 16:17

Pontos és érthető leírását annak, hogy mi zajlik a testünkben, amikor hőhullámunk van, sajnos csak angolul találtam. Bemásolom azért, aki nem tud angolul, a google fordítóba másolja be.

"Your body perceives that your blood glucose is too low, and starts evasive tactics to get that sugar from somewhere. It pumps out adrenalin (epinephrine) to tell the liver to break down stored glycogen or amino acids into glucose FAST and dump it in the blood stream, while the nervous systems pumps out acetylcholine, a neurotransmitter which acts on the sweat glands, causing profuse sweating.



The adrenalin and acetylcholine cause symptoms that are associated with reactive hypoglycemia:


heart palpitations or fibrillation

dizziness

light-headedness

sweating

headaches

nervousness

irritability

shaking and tremors

flushing

craving for sweets

intense hunger

nausea, vomiting

panic attack

numbness/coldness in the extremities

fatigue and shakiness for hours afterwards"

2017. máj. 21. 16:10

Üdv Mindenkinek! Sokáig úgy tudtam, hogy a változókori hőhullámokat a felborult hormonegyensúly okozza. Azonban nemrég meglepő felismerésre jutottam. A tüneteim oka az időnkénti alacsony vércukorszint (hipoglikémia), amit inzulinrezisztencia okoz.

Nekem nagy öröm ez a felismerés, mert ezek szerint megfelelő étrenddel végre megszabadulhatok az évek óta kínzó hőhullámoktól. Úgy döntöttem, indítok erről fórumot, hátha másnak is ismeretlen még ez az információ. Linkelek néhány oldalt. Ezek szerint akinek a szénhidrát anyagcseréje nem jól működik, időnként hipoglikémiája lehet, ami hőhullámot és izzadást okoz.


[link]


[link] - itt kihagyták a tünetek közül a hőhullámot és izzadást, de az is éppúgy a reaktív hipoglikémia tünetei közé tartozik.


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook