Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kerékpár biztosítása fórum

Kerékpár biztosítása (beszélgetős fórum)

10. sanyinak (válaszként erre: 9. - Globus)
2017. máj. 29. 18:49
Tőlem is loptak már el kerékpárt az utcán. Természetesen az sem lett meg. Viszont azóta erősebb lakatot használok és "szem előtt" szoktam leparkolni.
9. globus (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2017. máj. 28. 09:48
Gravíroztattam. Maga a Rendőrség tartotta a gravírozási akciót azzal, hogy így jelölt kerékpárokat bármikor beazonosítják. Hiába kötöttem mindig hozzá valamihez, fényes nappal elvitték az utcáról. Rendőrség felvette a bejelentést, egy hónap múlva levelet írtak, hogy a nyomozást lezárták. Kíváncsi lennék, hogyan nyomoztak... ennek kb. 12 éve, azóta semmi hír, persze vettünk másikat, mert számomra munkaeszköz.
2017. máj. 28. 08:24

Akkor majd azt viszik el, amin vékonyabb a lakat. Van még ugye riasztó, rejtett nyomkövető is megoldásként.

Kerékpárt nem éri meg a biztosítónak biztosítani, mert túl könnyen értékesíthető.

7. jucika33 (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2017. máj. 28. 06:26
Köszönöm :-) Van komoly lakatom, de szerintem nincs az a vastag lánc, amit a tolvaj ne tudna átvágni.
6. sanyinak (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2017. máj. 23. 21:02
Jobb, ha inkább veszel valami komoly lakatot!
5. jucika33 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 20. 17:18
Ez is egy hasznos ötlet. :-) Csak én annyira úgy érzem, hogy olyan rengeteg biciklit ellopnak évente, hogy a rendőrség nem is foglakozik a keresésével. Nincs rá kapacitásuk. Vagyis tuti, hogy nem kerül vissza hozzám. Viszont nekem kell a pénz, ha ellopják, hogy vehessek másikat.
4. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 20. 16:59
Ezt melyik rendôrség csinálja meg?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Jucika33)
2017. máj. 20. 16:11

Biztosítót nem tudok, de én a rendőrséggel ütettem bele egy számot, tettek rá UV fényben olvasható számot is. Regisztrálták, fotózták és eltették valami archívumba. Ez nálunk a kerületbe teljesen ingyenes.

Igaz a lopás ellen nem védi, de könnyebben lefülelhető az illető, akinél a járgány van.

2017. máj. 20. 16:04
Aki már kötött a bringájára biztosítást, elmesélné nekem, melyik biztosítóhoz forduljak? Meglepetten tapasztalom, hogy nem találok az Aegon biztosítón kívül olyat, ami biciklilopásra biztosítást kötne. Ők elég drágák és a csomagjuk sem teljesen felel meg nekem. Van valakinek tippje?
2017. máj. 20. 16:01
Bringabiztosítás? Hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook