Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség kihordása méhsövény mellett? fórum

Terhesség kihordása méhsövény mellett? (beszélgetős fórum)


6. kinkib (válaszként erre: 5. - *Anda26*)
2017. máj. 26. 19:05

Örülök h túl vagy rajta! Drukkolok h a 8 közé tartozz! Nálunk sem okozott problémát, sohasem derült volna ki, ha a nem okoz a császármetszés ennyi galibát.

Jó babavárást!

5. *Anda26* (válaszként erre: 4. - Kinkib)
2017. máj. 25. 10:29

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod!

Túl vagyok a polipműtéten, minden rendben. Csak a műtét után tudtam az orvossal beszélni, kérdés nélkül említette a méhsövényt, azt mondta, hogy a mérete, helye miatt nem látja akadályát a terhességnek, mivel 10 nőből 8 gond nélkül kihordja a babáját rendes időre, sövény mellett is. A maradék 2 nőnél fordul elő spontán vetélés, ott már foglalkozni kell a sövénnyel. Megmondom az igazat, hogy megnyugtatott ezzel, mert így van hitem abban, hogy igenis tartozhatok majd én is a 8 szerencsés nő közé. :)

Ennek megerősítésére várom továbbra is a pozitív hozzászólásokat! ;)

4. kinkib (válaszként erre: 1. - *Anda26*)
2017. máj. 23. 06:57

Szia Anda 26

Nekem sikerült sövény mellett teherbe esnem és végig kihordanom ehy gyermeket, bár utána volt 2 vetélésem, de az valószínű a császármetszés komplikációi miatt történtek. Most én is műtét elött állok és egy úttal a sövényt is leszedik, h csökkentsék a további vetélés kockázatát.

A helyedben én beszélnék a dokival még műtét elött, és majd az ő segítségével döntenék a továbbiakról.

Sok sikert!

3. *Anda26* (válaszként erre: 2. - 5fd0bd70c7)
2017. máj. 20. 15:26
Ezt jó hallani! :) Igen, régen nem hogy nem műtötték, talán észre sem vették...
2. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 1. - *Anda26*)
2017. máj. 20. 12:34
Szia! Volt munkatársamnak ugyanez volt a problémája. Most 20 éves a lánya, nem műtötték abban az időben, spontán terhes lett és simán kihordta. Akkoriban még nem tartott itt az orvostudomány. Szorítok!!!!
2017. máj. 20. 11:37

Sziasztok!

Olyan hölgytársak tapasztalataira lennék kíváncsi, akiknek méhsövény jelenléte mellett sikerült teherbe esni és egészséges babát kihordani is.

Sajnos a másik fórumon csak olyan hozzászólók vannak, akik már túl vannak a sövényműtéten.

Engem 3 nap múlva műtenek méhpolippal, de ugyanez az orvos 2014. nyarán hüvelyi UH-gal megállapította, hogy "A fundushoz közel 11 mm széles septum található." és "Az uterus subseptus orvosi beavatkozást nem igényel." Erre a 2. mondatra rákérdeztem, azt mondta, hogy amíg nem következik be egymás után 2 vetélésem, addig a sövénnyel nem kell foglalkozni. Nem mondom, hogy megnyugtatott... De mivel babát akkoriban még nem terveztünk, így nem foglalkoztatott a részleges méhsövényem.

Viszont néhány hónapja már rajta vagyunk a babaprojekten, de eddig nem sikerült. A polipom április végén derült ki, alhasi fájdalmaim vittek orvoshoz. Nem félek a műtéttől, csak szeretnék már túl lenni rajta. A méhsövény viszont egyre inkább foglalkoztat.

A polip műtét előtt vagy után tervezem megkérdezni az orvosomat a sövényről konkrétabban. Ugyanis, ha nem muszáj, én nem távolíttatnám el, mert olvastam, hogy nem feltétlen jó a műtét kimenetele, akár az ottmaradó hegek is gondot okozhatnak. Ezért várnék olyanoktól tapasztalatokat, akiknek sikerült a méhsövény mellett is egészséges babát szülniük.

Köszönöm szépen előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook