Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem minden "fogyatékosság" látható! fórum

Nem minden "fogyatékosság" látható! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem minden "fogyatékosság" látható!

1 2 3
67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 63. - Dolcsy1989)
2017. júl. 14. 21:30
A hajmosó karikát nem próbáltátok?
2017. júl. 14. 21:27
Sajnos nem kapok emelt cspt rá, mert 5 órát kibír társaságba... Se erre , se a veleszületett astmára. :(
65. brandy85 (válaszként erre: 63. - Dolcsy1989)
2017. júl. 14. 21:25
Szia. A hajmosást próbáld meg úgy, hogy a kis szemeit letakarja egy kis kéztörlővel amit csak erre használtok, mikor öblíted a haját. Nekünk ez vált be, azóta nincs sírás meg remegés hajmosáskor.
64. brandy85 (válaszként erre: 62. - Nefaria)
2017. jún. 30. 17:29
Nem vagyok fennt fb-n. Köszi azért.
63. dolcsy1989 (válaszként erre: 54. - Nefaria)
2017. jún. 30. 10:50
Hat ezt az en fiam nem birja elsajatitani. 3 eves es nem engedi h hatrahajtsam a fejet hiaba probalom. Ugyh minden hajmosas visitas a hajvagasrol nem is beszelve. Hiaba latja h az apja hajat is levagom vele, aztan o is kezbefogja es "lenyirja az apjaet"...latja h nem faj, megis mikor o hozza kozelitunk azonnal kapalozik es sir.
2017. jún. 29. 20:35
Van a fb-n egy SNI-s gyerekek es szuleik csoport, ott rengeteg autis szulo van, sokszor téma ez is. Esetleg ott.hatha pontosabb infot.kapsz!
61. brandy85 (válaszként erre: 60. - Nefaria)
2017. jún. 28. 22:50
Azért köszönöm a választ.
60. nefaria (válaszként erre: 59. - Brandy85)
2017. jún. 28. 22:17
Tudtommal igen de mi nem vagyunk erintettek.
2017. jún. 28. 12:04
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy jól tudom e,azt, hogy az ADHD-gyermekre jár az emelt családi?
58. nefaria (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 25. 22:19
Marmint nalunk? Nalunk olyan gond van ami nem merülhet fel :)
2017. jún. 7. 13:41

Nálatok apukánál, vagy a családban másnál felmerült hasonló érintettség?

Én a férjemmel nagyon szenvedek, és felnőttet még mindig kevesen vállalnak, vagy értenek hozzá egyáltalán. Egy sima pszichológus, párterapeuta csak több kárt csinál, mint hasznot.

De én már nagyon nehezen tudom kezelni.

2017. jún. 4. 09:35

[link]


Sokáig nem mertem megosztani az egyik kedvencemet, mert eddig zárt videóként volt fent, mivel sérült emberek vannak rajta, és kérték, hogy így legyen. De most nyilvános lett. Ennek ellenére kérem, hogy Ti is visszafogottan kezeljétek.


Ez a Laborc suli 10 éves gáláján a hatodikosok előadása. A videó, amin ők vannak, amit ők csináltak, a zene megválasztása, és a helyszíni részvétel csodálatos összhangja, a maga nemében zseniális.


Autista, autisztikus, ADHD-s, és hasonló problémával élő gyermekek, köztük már most is érzékelhetően egy-két kiemelkedő tehetséggel, pont pl. az irodalom területén...


Meg eleve az, ahogy megtervezték, hogy mindenki addig és úgy legyen a színpadon, ahogy több száz ember előtt az még számára elviselhető..


Kitartás szülőtársak, van remény.

55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Nefaria)
2017. jún. 4. 08:02
Érdekes, nálam a diszfáziás, egyébként többé-kevésbé normális gyerekem fél ennyire irracionáisan a kutyáktól. Simán kiszalad az útra, ha nem fogom a kezét, inkább az úthenger, mint a kutyaugatás.
54. nefaria (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 3. 09:03

Igen amugy tudom hogy nem optimalis a helyzet :( probalkozom mindig, tegnapelott mar.vegigjott a.jardan anelkul.hogy a kutyas hazaknal (mert tudja az osszeset a szokott utvonalainkon ❤) kivezetett volna az utra.

Ez kicsit olyan mint a hajmosas.mumus sztem. Most 5,5 eves, es kb 1 honapja nem kap sirogörcsöt ha vizes lesz a szeme. Emellett kb 1 eve elvezi a hajmosast, miota megtanulta ugy hatrahajtani a fejét hogy le tudom obliteni.

Szoval bizom benne elobb utobb elmulik a kutyapara is. Csak nagyon hangosan ugatnak es mindig megijed tole.

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - Nefaria)
2017. jún. 1. 14:28

A legkevésbé sem kétlem, hogy az elviselhető optimumra törekszel, és nem viccből mászkálsz ott.


Nem tudom, vezetsz-e, de azóta azért a szemét autósok világát is kicsit másként látom, amióta én igen. Azóta még jobban félek, és féltek gyalogosként.. 30-cal is rá lehet valakire húzni az autót. Egy kezdő jó eséllyel azért fogja, mert amit szugerál, amit nagyon néz, arra fogja ráhúzni.. Vagy éppen pont a lassan menőt kerüli ki a rohanó...


Én csak annyit mondtam, HA CSAK LEHET, ne.

52. nefaria (válaszként erre: 50. - Globus)
2017. jún. 1. 08:57

Irtam volna hogy kerekparos uton tolom?

(En is bicozok.)

51. dolcsy1989 (válaszként erre: 49. - Nefaria)
2017. máj. 31. 22:35

Nyilvan ez helyzetfuggo, de biztos vagyok benne, hogy kello korultekintessel teszed mindezt. Semmi gond nincs ezzel. A gond az az autosok velemenye a 30as tablakrol.

Azert legy resen.

50. globus
2017. máj. 31. 21:41
Biciklizni akartam, de folyton le kellett szállnom. Ok: gyalogos áll a kerékpárúton, várja a gyalogátkelőhely zöld jelzését. Kerékpárút zseniálisan ide van felrajzolva. Nyicsevó, kerülném járdán. Hát ott egy biciklis sms-t ír, buzerálja a telefonját. Leszállok, kikerülöm, felülök. Abban a pillanatban kilép valaki a házból, mint a szarvas, futólépésben úttest felé. Kis híján megrepedt az aortám... Hazafelé kerékpárúton komótosan ballag egymás mellett két terjedelmes gyalogos. Már nem próbálkozom, első lehetőségnél visszatérek az úttestre. Erre ők azonnal szintén úttestre mennek, mert mise van a túloldali templomban... nyomás vissza. Éjjel-nappali bolt idill: ahogy kijönnek, semerre nem nézve szabnak előre. Kocsijukhoz, ami kerékpárúton parkol keresztben.
2017. máj. 31. 21:07
Es hogy oldjam meg ha a jarda még a babakocsinak.se.eleg széles nemhogy a dupla menetnek?
48. nefaria (válaszként erre: 47. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 31. 21:06

Oke :)

Es.akkor mit.csinaljak a duuuuuurva meltdown produkáló gyerekkel ha a jardara cibalom? ( probaltam).

De ahogy irtam, ezek mellekutcak, 30-as ovezetben, nincs rajta forgalom. A kerekparosok meg csak ki tudnak kerulni.

47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - Nefaria)
2017. máj. 31. 09:30
Sajnos erre friss autóvezetőként azt tudom mondani, hogy hacsak lehet, ne tedd, mert bizony veszélyes, és nem is kell hozzá nagy emberi mulasztás vagy rossz szándék.
2017. máj. 30. 18:19

Nekem pl sokadjara szolnak be, miert setalok az uttesten az egészséges babakocsissal es a kicsit más 5,5 evessel. Na nem a fouton, vagy forgalmas uton, keruleti fekvorendoros mellekutcaban (itt az a divat.hogy a 30-as zonaban minden keresztezodesbe fekvorendort epit az Önkori...).


"Mar most a rosszra neveled" (by kerékpáros kozepkoru férfi )

" minek kell az ut kozepen flangalni" (30-as kerekparos anyuka gyerkoccel)

" minek kell.itt tolni azt a szart" (30-as autovezeto.férfi )


Elarulom:

1. Nem.tud egyedul közlekedni, a jarda meg nem eleg szeles sokszor a.babakocsi+ gyerek mellette.kombónak.

2. Annyira fél a kutyaktol hogy ha ugatni kezd egy akkor fejvesztve futni kezd (igen, akár egy auto ele is kifutna)

3. Tudja mar hol vannak a kutyak, ezert ott mindig ki KELL menni az utra.


De.most ezt kezdjem.mindig magyarazni?!

45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Brandy85)
2017. máj. 24. 17:16

Nyilván sok múlik a szülőn, de közel sem annyi, mint gondolják.


Meg sokszor nem is gyerekkorban látszik a jó nevelés, hanem majd fiatal felnőttként 20 felett.


Azt el sem lehet képzelni, hogy nem valamilyen nevelés miatt, nem valaki miatt, "rossz" a gyerek, hanem CSAK.


Nekem 4 van, tudom a különbségeket.

2017. máj. 24. 14:23
Én úgy gondolom, a mi gyerekeink sem hülyék vagy rosszabbak,csak mások,mint az egészségesek. Múltkor megjegyeztèk,hogy milyen aranyos a lányom(7 egészséges :)),de a fiam (10 adhd-s) egy borzalom,biztos ami a fiam neveléséből kimaradt azt a leánynál pótoltuk... Mondanom se kell,egy jómódú nagymama mondta,mire felvilágosítottam, hogy nem úgy van ahogy gondolja és ha szidja a fiam akkor a lányom sem kell vigyorogva dicsérni...Erre az volt a válasza gúnyosan,hogy elvagyok szállva magamtól. Azóta nem is köszön. :)
43. brandy85 (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 24. 14:14
Sajnos ez így igaz!
42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 24. 08:33
kimaradt felül: ..minket meg a "teteje" is..
41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 24. 08:32

Ennek a topicnak meg pont az a lényege, hogy - jó esetben - a látható fogyatékossággal élőt "csak az alja" szólja meg, a "teteje" is...


A tökéletes gyerekek tökéletes szülei.. Akik jó eséllyel a nagy tökéletességben 10 év múlva szintén a pszichiátriai rendelő küszöbét fogják koptatni.


Az is figyelemfelkeltő, hogy akár még 25-30 éve is egy kicsit hiper, vagy aspergeres gyerek még simán elvolt a többi között az iskolában.. A férjem is felnőtt ott, ő is az volt.. De csak mostanában gondolok bele, hogy elsőben (1987) a drága idős tanítónénim miért is a Balázzsal hozatta le, vitette fel egy órán háromszor a naplót, a krétát, stb... Ők még kód nélkül is tudták, hogy a gyerek ritkán "rossz".. Az isten áldja meg haló poraiban is.. Abból a kis társaságból ma mindenki diplomás, orvosok, mérnökök, tanárok, élsportolók...

40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Brandy85)
2017. máj. 24. 08:27
Aki egy tolókocsis szemmel láthatóan beteg gyereknek/szülőjének beszól, az már nagyon az alja..
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - 4213133598)
2017. máj. 24. 08:26

Egy teljesen egészséges gyereknél is normális ez, a tanulás, a felnőtté válás része.


És a teljesen egészséges gyereket sem kell, és nem is lehet mindig "elhalgattatni". A gyereknevelés ezzel jár.


Az ilyen orvosilag magatartásproblémás gyerekeink csak jobban felhívják erre, meg úgy am block a gyerekkel kapcsolatos szörnyű társadalmi felfogásra a figyelmünket.


Erővel, idegbetegen, türelmetlenül, parancsolva, droidokat gyártva akar a társadalom felszabadult, kreatív, vállalkozó fiatalságot. Nem fog menni...


Tehát mindenkinek k.ss.. Azért, mert ha valaki olyan szörnyű szülő, azt nem fogja senki beszólással megváltoztatni, a többi esetben meg éppen zajlik a nevelés.


Amikor mondjuk nevelési célzattal nem veszem meg a negyvenedik csokit, és üvölt (neki az a dolga, hogy a határait feszegesse), akkor éppen nevelem. Nem, a csönd érdekében nem fogom megvenni. Elhallgatni meg úgysem fog. Ez van.

38. brandy85 (válaszként erre: 36. - 4213133598)
2017. máj. 23. 21:33
Van abba valami amit írsz,de sajnos tapasztalat,hogy beszólogatnak a szemmel láthatóan beteg gyerekkel levőknek is. Nővéremnél sajnos tolókocsis a 10éves fia,és mentálisan is beteg,mert koraszülött és több oxigént kapott,mint kellett volna ès bizony fennhangon oltogatják őket.(most halt meg márciusba a férje,4 kiskorú maradt félárván),
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook