Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek ha már az agyamra megy a diéta? fórum

Mit tegyek ha már az agyamra megy a diéta? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2017. máj. 13. 21:33
Mekkora heti csökkentéssel? Mert ott van a figyelmeztetés, hogy heti fél kg-nál nagyobb mértékű fogyás orvosilag nem ajánlott.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2017. máj. 13. 21:29
Nekem ez súlycsökkenéshez 890.00 Kcal-t ír.
2017. máj. 13. 21:15

Van a BMR, ami az egyéni adatok alapján és a napi

átlagos mozgással kiszámítja az egyéni alapszükségletet.


Itt megnézheted, ez orvosi:

[link]


Ad javaslatot is a fogyási tápanyagszükségletre, érdemes betartani. Sokan nem hiszik el, hogy a fogyáshoz is kell enni. Pedig így van.

A heti fél kg- s fogyás tartós eredményt ad, és még egészséges. Ha mellette sportolsz, a látvány hamarabb sikerélményt hoz, mint esetleg a mérleg!

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ppllm)
2017. máj. 13. 21:03

Jajjj nekem, megint az 1200 Kcal-os agyrém.


Ennél jóval több az alapszükségleted. Én 150 cm vagyok, és ha 50 kg, akkor is közel 1400 Kcal a napi kalóriaszükségletem!


Mondom, éhezel. Nézz fel a kalóriabázis oldalra, ott a tápanyagok megoszlásával kapcsolatban is kapsz segítséget, jelenleg picit sok zsírt viszel be, lassú felszívódású szénhidrátot meg alig. (A 3 tojás zsírtartalma már magában elég sok.) Azzal a kevés búzapehellyel még behoztál valamicskét.

Akár vehetsz magadnak külön zsírszegény túrót is. Joghurtból meg az olcsó magyar legalább annyira jó, mint a danon. És egy pohár 2 napra is elég. Lehet zabpelyhet épp csak felforralni kicsi vízben, valamennyi joghurt bele és gyümölcs, tuti laktat. (Ha felfőzöd, jobb a hatása.)

2017. máj. 13. 20:53

Ma pl. ezt ettem

Reggeli: 3 tükörtojás, egy szelet félbarna kenyér ami 1 cm vastagságú + 1 natúr Danone joghurt hozzá 30 g búzapehely.

Ez volt 11 órakor.


3 órakor sertéspörkölt csőtésztával de ez egy kisebb adag volt

fél 8-kor meg 2 szamócás joghurtot 30 g búzapehellyel.


Nekem az a legrosszabb időszak délután 2 óra van és úgy 7-ig. Nem tudok minden nap csirkét enni zöldséggel mert anya nem főz így csak hetente. Meg keret sincs rá

Akkor csak figyeljek a napi 1200 kalóriára és úgy jó lesz?

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Ppllm)
2017. máj. 13. 20:44

Ülj le és zabálj be amúgy rendesiből.


Kell néha egy-egy kilengős nap. Az csak lendít a fogyáson.


Ennyire azért nem kell rákattanni! :D


És mennyi kalóriát viszel be naponta? Szerintem élettanilag koplalsz.

5. ppllm (válaszként erre: 1. - Ppllm)
2017. máj. 13. 20:35

Úgy értem, hogy folyton ezen jár az eszem. Hetek óta csak erről olvasok a neten vagy újságokat. Kezdek besokkalni. Tanulásra se gondolok, barátaimmal se chatelek csak olvasok diéta és mozgás témában. Sokszor nem vagyok éhes és mégis arra gondolok hogy feladom. Ahj annyira nehéz. Mit tegyek hogy mással is foglalkozzak?

17/ L

4. bulikázós (válaszként erre: 1. - Ppllm)
2017. máj. 13. 20:35
Mi a diétád lényege? Én is diétázom, (van mit leadnom), de élvezem az ízeket.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ppllm)
2017. máj. 13. 20:35
Hagyd abba.
2017. máj. 13. 20:32
Egyél finomakat, kedvedre valókat - persze mértékkel.
2017. máj. 13. 20:30
Mit tegyek ha már az agyamra megy a diéta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook