Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van 3 barack fám, mivel permetezzem le? fórum

Van 3 barack fám, mivel permetezzem le? (tudásbázis kérdés)


2017. máj. 10. 20:08
Én is úgy tudom, hogy a sárgabarack elég ellenálló.
2017. máj. 10. 15:47
mi nem permetezzük, de a sárgabarackfánk már régi, jól bírja a strapát.
7. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. máj. 10. 09:18

Miért permeteznéd most le?

A lemosáshoz késô.

Ha nem sodródik a levele, ne vegyszerezd.

2017. máj. 10. 01:47

A Thiovit zöldségfélékre jó.

A fának nem mindegy ám, mit szórsz rá, inkább semmivel ne permetezd. Ha mégis, akkor meg pontosan kell tudnod, mit, mennyit, mikor permetezhetsz.


A lemosó permetezést tudtommal rügyfakadás előtt szokás elvégezni, arról még lekéstél.

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. máj. 10. 01:43

Mire vetted ezeket a szereket, illetve honnan vannak?

Nem árt, ha megnézed a szavatosságot.


Próbaképpen beírtam a gugliba a Score 250EC-t, azt inkább almára használják. És esetleg őszibarackra.


Itt az oldal: [link]


Jobb, ha egy gazdaboltot felhívsz telefonon, ott megmondják, mi mire jó, és hogyan kell használni.

2017. máj. 9. 22:16
Mi múlt héten voltunk a kertészetben barackfa ügyben, ott azt mondták, hogy a lemosó permetezéshez már késő (mondjuk az meg is történt március elején), és ha nincs rajta kártevő, akkor nincs szükség permetezésre. Ha van, akkor a Mospilan jó szinte minden gyümölcsfára.
2017. máj. 9. 22:05
Ferjem azt tanacsolja, hgy ird be a gugliba a szilva vagy oszibarack/sargabarack novenyvedelme. Komplett tervet fog kiadni, ami tuti.
2017. máj. 9. 22:03
Ha nincs rajta kártevő felesleges permezetni.Barackfán apró zöld levéltetű lehet még de ha nincs rajta felesleges lefújni.Mindegyik permetszerre rá van írva hogy mennyi vízbe mekkora adag kell.Ne adagold túl mert leégeti a fákat.
2017. máj. 9. 21:06

Sziasztok



Van nekem sárgabarack, és van ez a nagyobb csupasz barack fám.

Még sajna nem volt permetelve.

Ilyenem permetszereim vannak itthon:

-Score 250EC

-(Bayer Garden) Calypso 480SC

-Thiovit Jet (1 tasakkal)

-Champ DP (1 tasak gombaölő szer)


meg van még 2 nagyobb szilva fám.

Arra gondoltam 10L keverek be, bár az szerintem sok lesz ennyi fának. Lehet elég lenne 5 L is.


5L hez miből mennyit adjak, melyik anyaggal szórjam le?


Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook