Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje fórum

Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje

1 2 3 4 5 6 7
41. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 16:32

Vagy csak éppen nem veszed észre, hogy a túlsúlyos barátnőid mennyi beszólást kapnak,hiszen azt ők kapják, nem te.


Ezért valószínűleg fel sem tűnik neked, csak amit rád tesznek.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - 8a65af67ce)
2017. máj. 9. 16:31
Nem, nem tartozom közéjük. Nem szoktam másokra megjegyzéseket tenni a kinézetük miatt (sem).
39. massalhangzo (válaszként erre: 38. - Sirga)
2017. máj. 9. 16:03
pedig ez pontosan igy van. tulsulyos baratnoim tizedannyi megjegyzest nem kapnak, mint en, aki karcsu vagyok. de lehet, a tizedannyi meg tulzas is. napi szinten. nalam ez nem genetika, neha megfordul az en fejemben is, hogy visszaszoljak, jah kerem, nem zabalok ossze annyi szart es mozgok rendszeresen, nem igy szulettem
38. Sirga
2017. máj. 9. 15:13

Sosem voltam sovány, és nagyon sok megjegyzést kaptam miatta. Hitetlenkedve olvastam a "kedves" vendéglátó megjegyzését - ekkora tahóságot!

A cikket kicsit elfogultnak találom: biztos vagyok benne, hogy mindenki a saját testalkatára nézve sértő megjegyzéseket hallja többnek. Kétlem, hogy a sovány lányoknak több jutna, mint a túlsúlyosaknak ...

Ettől függetlenül tetszett.

37. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2017. máj. 9. 14:44
Èn is hitetlenül néztem a cikk végén a netbarátnő aláìrást, ugyanezen okból:D
36. michelle.r (válaszként erre: 27. - Globus)
2017. máj. 9. 14:25
Szívesen megnézném én azokat az """""újságírókat"""" aki szerint Cindy Crawford pl. rettenetesen megöregedett, vagy aki ezeken az embereket fikázza. Egyrészt amikor újra vászonra kell állni annyi pénzért, amennyit ezek a lúzerek életükben még képen sem láttak - majd újra lefogynak, másrészt sose értettem, miért téma az, hogy ki hogy néz ki, amikor éppen nem forog a kamera.
35. michelle.r (válaszként erre: 23. - Jozsi.38)
2017. máj. 9. 14:22
Én pl. azért kapom mindig az ívet, mert biztos, semmi dolgom nincs, hogy ennyit foglalkozom magammal - van időm mindennap edzeni. Aztán kiderül, amikor elkezd azon gondolkodni, hogy fel kéne már kelni, és már vissza is jöttem az edzésből ;o))
34. michelle.r (válaszként erre: 21. - Unom)
2017. máj. 9. 14:20

Nem biztos. De az elég valószínű, hogy emiatt olyan most, amilyen.


Ami pedig a cikket illeti, szóljanak a fanfárokkkk, az első cikk a netbarátnőtől, aminek tartalma is, stílusa is van ;o))

33. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Globus)
2017. máj. 9. 14:19
Így:)
32. gribedli*** (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 14:17

Persze, hogy a sovány nem fogja sértőnek találni, ha nincs benne sértő. De a cikk kitért az olyan megjegyzésekre, hogy beszúrják, hogy beteges, stb. És akkor mindjárt sértő színezetet kap. Tehât szó+sértés=sértő


Míg ha azt mondod valakinek, hogy kövér, akkor ha nem szúrsz mellé semmilyen sértő szót, ma a kövér szó is az illetőnél sértődést okoz.


Még ott vannak akik ilyen Cyrano-i húzással magukat lépten nyomon ledagadtozzák, sőt,kedélyesen elviccelődnek rajta, de ha más mondja, azon megsértődnek. Kábé ahogy a négerek magukat négernek nevezik, de te nem mondhatod rájuk.


Végülis diplomatikus dolog lenne mindkét részről csak annyit mondani, hogy szia, de jó, hogy látlak, és erre tuti senki nem sértődik meg:)

31. gribedli*** (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2017. máj. 9. 14:09
XDDD
30. 8a65af67ce (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2017. máj. 9. 13:54
Aham. :D
29. 8a65af67ce (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2017. máj. 9. 13:52
Akkor is piszkáltak volna, ha te lettél volna az egyetlen sovány a ducik közt, vagy más az anyanyelved, esetleg a bőröd színe. :D Mert ilyenek a gyerekek. Kikezdik azt, aki picit különbözik tőlük. Ezt látják otthon a nagyoktól, vagy egymástól tanulják, és nincs ki megfékezze őket. Nincsenek tisztában a tetteik súlyával. Biztos rosszul esett, de tedd túl magad rajta. Ennyi eszük volt. Némelyik felnőttnek is ugyanennyi van. :D Közéjük tartozol?
28. Zsú1965 (válaszként erre: 22. - Globus)
2017. máj. 9. 13:36
De ha azt mondják, hogy milyen jól nézel ki, klassz a frizurád, csini a ruhád, jól áll neked az akármi, akkor azt meg lehet?
27. globus
2017. máj. 9. 13:23

[link]


Kaján kárörömmel plakátolják ki, hogy aki meghízott, "már biztos elmennénk mellette az utcán", bezzeg cicivillantós vékonyan rajtuk csüngött a világ szeme :) "Bombázó volt, most viszont rá sem lehet ismerni".

Angelina Jolie fogyása ezzel ellentétben súlyos betegség, aztán több nem jut eszembe hirtelen.

26. Bekacomb (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. máj. 9. 13:15
Hát igen, ilyen is van. Hiába mondják hogy nem számítanak a gének, nem egy frászt. Persze nem lehet csak a génekre fogni mindent, a legfontosabb az egészséges életmód. Nem hittem volna amíg nem mozogtam rendszeresen hogy ez is mennyit számít. Ég és föld a közérzetem azóta.
2017. máj. 9. 13:04
És ha nem sovány, és nem is kövér, akkor meg nincs rajta sapka...
24. globus (válaszként erre: 15. - Bekacomb)
2017. máj. 9. 12:52
Kolléganőmnek két lánya van. Egyikük anyja típus, alacsony, törékeny, madárcsontú, különösebb munkálkodás nélkül. Másikuk apja génjeit örökölte, magas, erős felépítésű, évek óta fogyózik, pedig még csak huszonéves. Ugyanazon étrenden élnek, közös háztartásban.
2017. máj. 9. 12:49

kedvenceim: miért nem eszel, egyél már, úristen de

vékony vagy. Kövértől sovány irányába így: hát én is annyit eszem, amennyit ő, és ő mégis sovány. Csak a teljesség igénye nélkül. A soványak is kapják jócskán az ívet, nem csak a kövéreknek szólogatnak be, csak duciból sokkal több van, mint soványból, ezért hallja más átlag termetű kevésnek azt a beszólás mennyiséget, amit egy sovány kap, illetve észre sem veszik, ha egy soványnak szólnak be

22. globus
2017. máj. 9. 12:49
Azt nem értem soha, hogy ha nem kérdeznek valakit, miért az első szava, hogy úristen, de sovány vagy, eszel rendesen? Vagy jól kigömbölyödtél, csak nem terhes vagy? Miért foglalkoznak az emberek örökké társaik külsejével kéretlenül? Másba nem tudnak belekötni?
21. unom (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2017. máj. 9. 12:45
Ha már akkor is ilyen buta tahó voltál, nem csoda, hogy piszkáltak.
20. Bekacomb (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2017. máj. 9. 12:37
Ez aztán a hozzáállás. Dögöljön meg a szomszéd tehene is. Te sem lettél különb azoktól akik téged bántottak.
19. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2017. máj. 9. 12:24

Erre csak annyit jegyeznék meg, hogy nekem a teljes gyerekkorom a sovány, de aljas görény kölykök gúnyolódása, zaklatása, lealázása közepette telt!


Csak ezért, mert én meg kövér voltam (aminek a hátterében súlyos, vashiányos vérszegénység miatt kapott gyógyszerek álltak, de mindegy).


Tönkretettek egy életre. Bocs, nem tudom sajnálni, hogy néha egy cingárnak is beszólnak, mert a kövérek a mai napig ezerszer több és durvább beszólásokat kapnak!

18. 9c485f67e8 (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2017. máj. 9. 11:50

"Szarj a világra és bocsásd meg nekik..."

(válasz netbarátnő 1. hozzászólására)

Ez tetszik!

17. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2017. máj. 9. 11:46

Azt hiszem, alapvetően igazad van. Mégis azt tanácsolom, változtasd meg a hozzáállállásodaz ehhez a témához.

Igen, a köztudatban, ha valaki sovány, az beteg. Igen, a kövérek tudat alatt is, az ilyen beszólásokkal vigasztalódnak és kompenzálják az irigységüket.

Igen, nem szép dolog bárkit a külseje alapján el- vagy megítélni.


Azonban ha te tudsz változtatni, magadban, és kellő humorral vagy megbocsátással kezelni az ilyen és hasonló véleményeket, akkor te leszel sokkal boldogabb.


Mert most minden sorodból süt a keserűség egy olyan dolog miatt, amit megváltoztatni esélyed sincs. Vannak helyzetek, amire érvényes a "megszoksz vagy megszöksz". Szerintem ez ilyen. Nem lehet szembe menni a világgal. Persze, azért lehet szóvátenni...de


Szóval változtass. A hozzáállásodon. És legyél boldog, így ahogy vagy, ha te jól érzed magad magadban. És miért ne éreznéd jól. Szarj a világra és bocsásd meg nekik...

16. 9c485f67e8 (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 11:44
Elôzôleg meg sajnálták, mert a sovanyság/vékonyság egyenlô volt a szegénységgel, az éhezessel.
2017. máj. 9. 11:43

Szuper cikk, minden szavával egyetértek! Egyszer sikerült megbántanom a húgomat egy megjegyzésemmel, pedig nem is sértésnek szántam. Mindenki a családban hízásra hajlamos, többünknek pajzsmirigy alulműködése is van. Ez még nagyon rég történt. Azóta is bánom és utólag megértettem hogy azért mert én nem sértőnek szánom a megjegyzésem, attól még annak akinek mondom, lehet az.


Részemről tabu téma lett a mások külsejének ilyen-olyan minősítése. Egyedül azt jegyzem meg ha valaki mondjuk csinos vagy sokat fogyott, elismerésül. Tudom saját példámon hogy ez milyen jólesik az embernek. De ez sem állandó téma, mert az is kínos tud lenni.


Egy vékony lányt is legalább annyi sérelem ér, maximum nehezebben hisszük el mi kövérek, mert kövér ember több van, arányaiban több beszólás jut a kövérekre és nem is tudunk azonosulni sokszor egy vékony személlyel.


Szerencsére nekem helyén van az önbizalmam, semmi bajom sem a vékonyakkal, sem a kövérekkel. Elfogadom az embereket olyannak amilyenek. Volt anno egy gyönyörű szőke kolléganőm, mesélte hogy folyton üresfejű cicababaként bánnak vele. Teljesen értelmes, intelligens lány volt. Elkezdtem csendben megfigyelni az őt ért szitukat és tényleg igazat mondott. Egyrészt volt előnye is a külsejének, hiszen a pasik odavoltak érte, másrészt tényleg buta libaként kezelték. A nők pedig gyakran féltékenyek voltak a külsejére. Mondjuk az sem feltétlen előny ha nem tudja valaki levakarni a pasikat, mert válogatás nélkül jönnek a tolakodó bunkók is. Szóval senkinek nem egyszerű.


Szerintem meg kell tanulni kezelni az ilyen helyzeteket és kiállni mindenkinek magáért, nem a szívére venni. Mindig a beszólogatót minősíti amit mond, függetlenül attól hogy mekkora sértés hagyja el a száját.

14. unom (válaszként erre: 9. - Dave81)
2017. máj. 9. 11:12
Az ember nagyrészt társadalmi lény, alkalmazkodott a körülményekhez.
2017. máj. 9. 11:08
Egyszerűbben írva a soványakat csak irigységből bántják szerintem a ducibbak. Ezen csak mosolyogni érdemes.
2017. máj. 9. 11:05

Objektíven azt gondolom, hogy a kövérek több bántást kapnak.

Pontosabban azt gondolom, hogy azt gondolják sokan, pláne a kövérebbek, hogy pl. a cikkben leírt beszólást egy sovány nem sértőnek fogja találni, hanem éppen ellentétesen, ő büszke arra, hogy ő ott a sok dagi között sovány. Énszerintem sokszor ez a helyzet.


A tényleges - nem irigységből fakadó - bántás szerintem azért ritka, bár bizonyára létező.


A mai világ kicsit olyan, hogy tényleg örüljön, aki viszonylag kis, vagy semennyi erőfeszítéssel sovány tud maradni.


Ezzel együtt a világ legnagyobb baromságának tartom bárkinek a súlyával foglalkozni, ez alapján bármilyen következtetést levonni. Ez azoknak az egészségtelen magamutogatása többnyire, akik maguk elértek egy szerintük álom alakot, és azt gondolják, hogy bárki, aki ezt nem érte el - akár pluszban akár mínuszban - az az ember eleve kevesebbet ér náluk. Mert bezzeg én..


Csak azt nem veszik észre, hogy egyébként üres bábuk...

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook