Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje fórum

Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje

1 2 3 4 5 6 7
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 20:45

Nézd, 20 éves koromig a TF-re készültem, versenysportoltam. Bár nem olyan iszonyat keményen, mert csak másodosztályban, de arra jó volt, hogy tönkretegye az izületeimet, térdemet, derekemat. És még dagi is voltam akkoriban..


Most sokkal kiegyensúlyozottabban érzem magam a heti két aerobikommal, meg jövés-menéssel. Én eszem sok zöldséget, meg húsmentes kajákat, de ha van friss kolbász, akkor azt is. Ha már valamire figyelek a lehetőségeimen belül az a minőség, a jó alapanyag. Nem csipszezünk, meg kólázunk, meg nasizunk a játszótéren, de ha egy hónapban egyszer eszembe jut, hogy jólesik, akkor simán megeszem. És ezen nem is szándékszom jelentősen változtatni. Az édességet meg szeretem, bár vannak szakaszok, amikor kevésbé kívánom, van, hogy jobban.


Én is remélem olyan leszek mint a nagyanyám, akinek ugyan volt túlsúlya, de szeretettel, energikusan élte le azt a 90 évet, és mindig azt evett, ami jólesett neki, és még a halála előtt az orvos azért udvarolt neki egy kicsit, mint addig mindig minden férfi, aki kapcsolatba került vele...

70. massalhangzo (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 19:49

de ez nem is a megfelelesrol szol :D persze mi nok elsosorban azert dietazunk es sportolunk, hogy jol nezzunk ki, de igazabol az egeszseg szempontjabol ez sokkal tobbet jelent, mint a kulsoert


en remelem, hogy olyan leszek, mint anyukam, nagymamam, es nem mint az atlag, hogy mar 40-50 evesen izuleti nyavalyakert meg mindenfele bajokert nyognek es kapkodjak a gyogyszereket, ha megemlited, hogy sport vagy mozgas, mint egy ufora, ugy neznek, hogy mit kepzelsz :D

69. Channa* (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 19:49

Az alultáplált és a vékony gyerek között nagy a különbség, ahogy felnőttnél is.


Egy alultáplált gyerek környezetében igen is körül kell nézni, hiszen ki tudja, nem fénnyel etetik e.

68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 19:44

Hát, én teszek rá, nem akarok senkinek megfelelni. Evvan.

Attól még téged kedvellek :-)

67. massalhangzo (válaszként erre: 65. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 19:37

de hogy allhat igy valaki hozza, hogy el fog hizni? :D ez egyaltalan nem torvenyszeru. ha valaki odafigyel az etkezesere, es ez nem azt jelenti, hogy keveset kell ennie vagy sanyargatni magat, es rendszeresen mozog, az nem hizik el


nem beszelve arrol, hogy fiatalon is annak, aki odafigyel a taplalkozasara, es sportol, sokkal szebb bore, teste van, mint annak, aki barmit ehet, nem mozog, es megsem hizik. az keves, ha valaki nem hizekony, attol meg egeszen maskent nez ki, mint az, aki lehet, hogy akar hizekony is, de odafigyel a testere, egeszsegere

66. Guruljka (válaszként erre: 60. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 19:33

Tényleg szürreális.


Szoktam mondani, a jövő emberisége intelligens zselé lesz, nem fog kelleni csontozat se nagyon, csak az a félő, hogy a folyamat gyorsabb, mint a kiválasztódás.

65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 19:30

Mi 36-ok vagyunk.


Én jó eséllyel el fogok hízni, mert lusta vagyok, imádok enni, apám anyám 100kg (bár apám sportos nagydarab), és én, bár most csinos vagyok, és 60kg, most sem vagyok girhes, sőt... Viszont a barátnőm nem hiszem, neki az anyukája is ilyen. Apukája is most jóval 60 felett kerekedett kicsit ki, bár közel sem nevezném elhízásnak. Van két fiútestvére, az egyik 2m magas, sovány, a másik alig 170, és a tipikus vállas, sportos, de sűrű magyar gyerek.. (egyébként sváb)Bár róluk nem tudom, mennyit esznek :-))))


A férjem, meg az anyja viszont tipikus girhesek. Sőt, girhes-bagósok. Anyósom már 68, és nem készül elhízni.

A férjem hiába 50kg, mégis meg fog halni ennyi stressztől meg bagótól 5-10 éven belül.

Önmagában a soványság még nem garancia az egészségre.


Girhes anyós testvére viszont egész életében súlyproblémákkal küzdött, ő biza kövér. Már gyerekkorban is aranyosak voltak egymás mellett a képeken, most is jópofák. Csak a nagy p.fájuk alapján lehet rá következtetni, hogy rokonok, az alapján viszont erősen :-)))

64. massalhangzo (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 19:21

nem tudom, mennyi idosek vagytok, de nekem is van baratnom, aki az annyit eszik, amennyit akar tipus. de o is 30-on felul el kezdett hizni kegyetlenul, a novere mar 40 eves, szinten gebe volt mindig, az utobbi 2-3 evben hizott el


vannak, akik szerencsesen nem hizekony alkatok, de legtobbszor ez sem tart orokke sajna :D

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 60. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 19:16

Ebben én oknak nem a táplálkozás drasztikus változását látom oknak (bár nyilván van ilyen összetevő is), hanem azt, hogy a kütyük elé vannak szögezve.


Nem mozognak, illetve olyan stressz éri őket a játékok meg egymás cseszegetése alatt, ami kikészíti az ő idegeiket is.


Ezzel párhuzamosan a megtartó barátságok, közösségek épülnek le.


Egy 2-3-4 órás focimeccs közben még a hamburger is "egészségesebb", mint a gép előtt.

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 19:13

Lejárok egy héten kétszer aerobikozni, de ez semennyit sem változtatott se a súlyomon, se a közérzetemen, bár szeretek kimozdulni, az igaz, abban jó. A sport hiányát anno csak akkor éreztem meg, amikor abbahagytam a napi szintű edzést, eldőlt, hogy nem megyek a TF-re, és akkor is csak azon, hogy a tanulás meg a koncentráció sokkal lassabban ment.


Én amíg sportoltam, addig voltam duci, jó 10kg-mal több, mint most.


Eleddig egyébként ülőmunkát végeztem a munkahelyemen, nem rég vagyok megint otthon...


A kocsi, ami most a fenekem alá került fog számítani a hízásban, az valószínű, ebben igazad van. Evvan.


A barátnőm kétszer annyit eszik (6 éves korunk óta a barátnőm, anno volt, hogy a családunk vacsoráját felfalta lábosból 12 évesen), lassan, de biztosan. Ő 3 gyerek után is girhes, és meg se tud hízni.


Akkor az miért van, hogy vannak soványak, akik hízni akarnak, és nem megy nekik?


Nem vitatom én azt, hogy a zabálásnak, meg a mozgáshiánynak van köze a kövérséghez :-)))


Csak nem egyenlők ebben az esélyek. Mindenkinek van esélye normál alakra, csak nem mindegy, hogy valaki soha egy sütit se ehet meg, és napi 10km-tert kell futnia, vagy ezt nem kell megtennie hozzá.


A cikkírónak akkor mégiscsak annyi teendője lenne, hogy egyen már "rendesen", oszt ne rinyáljon? :-)

61. Channa* (válaszként erre: 22. - Globus)
2017. máj. 9. 19:09

Én nem érzem piszkálásnak az ilyeneket.

Általában normál a súlyom, de van, hogy nagyon lefogyok, ilyenkor legtöbben aggódnak, aki ritkán lát az nem ismer meg, aztán magyarázkodik, ha meghízok a normál fölé, akkor mindenki azt mondja, hogy de jól nézel ki:DD Van, aki már 1-3 kg-nál azt mondja, hogy jól meghíztál!

Nem rég egy számomra ismeretlen idős néni, aki a nénikém ismerőse és beszélgettek, úgy búcsuzott el tőlünk, hogy: ja, egyébként gratulálok, látom jön a baba. Egy dzseki volt rajtam és mindkét első zsebe ki volt tömve, és tényyleg úgy tűnt, hogy babát várok:DDDD

60. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2017. máj. 9. 18:55
A sürgősségin dolgozók biztos tudnák ezt cáfolni,hogy 20-30 év alatt is mennyit változott az életkor, amikor már infarktust kapnak. És 20-30 évvel ezelőtt volt kaja,ahogy ma is, nem 100 évvel ezelőttel akartam párhuzamot vonni (de lehetne), hanem ami most van, szerintük nem véletlen, hogy egyre több 20 év alatti vagy kamasz kap infarktust, holott 20-30 évvel ezelőtt is ez még az öregek betegsége volt. De figyi, agyvérzès?? Mert azért nagyon durva, hogy agyvérzést is kapnak, ez valami szürreális, pedig igaz.
59. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Bözsi néni)
2017. máj. 9. 18:49
Pedig van bőven, hidd el.
58. Guruljka (válaszként erre: 56. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 18:30

Igen, sőt... még 17 évesen is vén egy harmincas.

De régen sem a kifejezetten öregeket ütötte meg a guta, hanem a népesség nagy része időnek előtte öreg lett a nehéz (kevéssé gépesített)munka és a hiányos orvosi ellátás miatt. És a végén még infarktus is érte. Nem annyira evidencia az, hogy "régen csak az öregek kaptak infarktust".


Aki meg kólát itat a pár éves gyerekével, az ne fogja a genetikára.


Természetesen sok esetben nem falánkság okozza a hízást, avagy a falánkság mögött is orvosi probléma áll. Ahogy a sovány alkatúaknál sem feltétlenül testképzavar van a háttérben. De azért ijesztő, hogy már 10 éves gyerekek is másnak látják a saját fotójukat.


Normálisan felnőtt unokám, lány, társasságában az a normális alkat, aki a farmert fel tudja húzni úgy, hogy nem gombolja ki a derekát. Ez mindenki másnak marhaság, de nekik szentírás.

57. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 18:30

"Azonban az alultáplált gyerekek szülei börtönbe is kerülhetnek, nem kapnak először türelmes felvilágosítást, hanem egyből bíróság. "


Ez meglehetősen erős túlzás.

56. massalhangzo (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2017. máj. 9. 18:22
hat mert nyilvan egy etrenden vannak. aki odafigyel arra, hogy egeszsegesebben taplalkozzon, az a gyerekenek se ad mindenfelet. de ennek nem sok koze van ahhoz, hogy regen a 40-50 eves korosztalyt oregnek tartottak. manapsag is egy 20 evesnek ez az eletkor mar a venseg :D
55. Guruljka (válaszként erre: 54. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 18:18
Láttam egyszer fiatal anyát, a kisfiával. Nemcsak a nő volt fiatal kora ellenére csúnyán hurkás a túl szűk ruhájában, a kisfia is bizony túlsúlyos volt már. De a beszélgetésük alapján a gyerek szomjúság ellen kólát kap, fel sem merült más, netán víz.
54. massalhangzo (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2017. máj. 9. 18:14
de ennek mi koze ahhoz, hogy egy szulo rosszul taplalja a gyereket, es mar tizenevesen kover, vagy meg korabban? mert a gyerek nem genetikailag lesz kover, felnottkent meg szeretik erre fogni :D
53. Guruljka (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 18:12
Igazad van, csak azt nem veszed figyelembe, hogy régen (nem is annyira régen, még az 50-es, 60-as években is, de előtte még inkább) már a 40-50 éves is öregnek számított.
52. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 18:04
Én sem veszem magamra. De igenis együttérzek azokkal, akiknek folyton bizonygatniuk kell, hogy igen, esznek eleget, nem, nem betegek, stb.
51. gribedli*** (válaszként erre: 47. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 9. 18:00

Tippelek, hogy pont annyit zabálsz,amire 4 gyerek utáni szaladgálás miatt szükséged van. Tehát nyilván,aki nem éget el annyit mint te,ne is egyen annyit mint te, de nyugi, úgy fogják elkönyvelni, hogy genetika, és amúgy semmit se teszel èrte. Szerintem meg ha észre sem veszed,azért van ott bőven mozgás és tennivaló, ami kiváltja az edzést.


Ez nem jelenti azt, hogy pótolja is, de úgymond az input és az output nagyon is egálban van, ez pedig a súlytartáshoz nálad elég is:)

50. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Unom)
2017. máj. 9. 17:54

Ez így igaz, sőt, a tesztoszteron sem segít,ugyanis a férfiak testében egy bizonyos mennyiségű tesztoszteron felett a feleslegből is tudnak női hormont csinálni, vagyis ennek köszönhető, hogy a szteroidokat szedőknél a 2 leggyakoribb mellékhatás a cici és a merevedési zavar. A nemi hormonok mind szteroid formájú hormonok, ezt a természet azért csinálta így, hogy adandó alkalommal csinálhassunk mást és mást. Elhízott gyereknél is az ösztrogén felé fog billenni a mérleg. Evvan. Nem azt akarom, hogy aki nem diplomás táplálkozási szakértő (én sem vagyok), annak ne lehessen gyereke, hanem azt, hogy azért ha ismereteket a védőnő nem tud átadni a szülőknek (pedig egyszerű lenne,szórólapok, stb segítségével akár konyhanyelven, hogy mindenki megértse a dolog súlyosságát), hanem hogy ne legyen külön kezelve.


Teszem azt, a duci gyerek szülei kapnak diétát, asszisztálást, aztán ha a doki lecseszi mert nem tartják be,a doki a bunkó. De nincs az egésznek törvényi vonatkozása.


Azonban az alultáplált gyerekek szülei börtönbe is kerülhetnek, nem kapnak először türelmes felvilágosítást, hanem egyből bíróság.


Pedig mindkét szituáció életveszélyes lehet.

49. massalhangzo (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2017. máj. 9. 17:39

nem, ez nincs igy. regen nekem is volt tulsulyos idoszakom, messze nem lehet a kettot osszehasonlitani, mennyi megjegyzest kap az ember


egy kover embernek nem fog boldog-boldogtalan beszolni, igazabol sokkal kevesebb megjegyzest kapnak, mint amennyit "erdemelnenek", mert meg ne bantsak oket. az "erdemelnenek" alatt azt ertem, hogy azert jo, ha figyelmeztet rokon, barat, hogy hat he, oda kene figyelni, mert kicsit elhiztal mar

48. massalhangzo (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 17:37

inkabb a cikkre reflektalva azt emelnem ki, hogy a tulsulyosaknak nagy siramja, hogy biralgatjak oket, pedig aki vekony, igazabol sokkal tobb megjegyzest kap :D


en legfeljebb csaladtagnak vagy nagyon jo baratnak jegyeznem meg, ha elszaladt vele a lo es sokat felszedett magara, ellenben en mindenkitol folyamatosan kapom a megjegyzeseket. nem veszem magamra, sot inkabb boknak veszem, meg ha legtobben negativ felhanggal teszik is a megjegyzeseket :D nyilvan ez kompenzalas sajat maga fele, de ertelme nincs sok. attol o nem fog jobban kinezni vagy fogyni

47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 17:22

Nézd, én zabálok, imádom az édességet, 4 gyereket szültem, és mégse vagyok több 60kg-nál, vékony a derekam, vannak melleim, tapadnak rám a pasik.

Mások meg megszakadnak, és fele ilyenek sem tudnak lenni. Ez tény. Rohadtul szerencse van benne. Én be szoktam vallani, semmi közöm a kinézetemhez...

46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 17:18

Bizonyára.

Ezzel együtt ma a menő testkép jobban közelít a soványhoz, mint a kövérhez.

Az is számít, hogy hol van az ember. Budapesten egy átlag fiatal közösségben tök normális, hogy valaki inkább sovány. x megyében a falunapon a Mári nénik között más a helyzet. Ott más a modell, meg a mérce. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, csak azt is számításba kell venni a "sértődésnél", hogy hol, kikkel vagy, és aszerint elvárni az elvárhatót.. Mert az se mindegy, ki mondja ugyanazt a mondatot...

45. unom (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 17:18
Nem beszélve arról, hogy fiúknál a kamaszkori elhízás csökkenti a pénisz méretét, mivel a nagy tömegű zsír női nemi hormont termel, de erről te szerintem többet tudsz.
2017. máj. 9. 17:16
Egyébként a gyerekekről az jut eszembe, hogy elkélne az is, hogy a duci gyerekek szüleit is jól lecsesszék időnként, ha már a túl sovány gyerekeket elveszik a szülőktől, lévén nem alkalmasak a szerepre. Még nem láttam olyat, hogy a duci gyerek szüleit feljelentsék, hogy életveszélybe sodorja a csemetéjét. Pedig valamikor az agyvérzés és az infarktus csak az öregek betegsége volt, szerintem ugyanúgy alkalmatlan a nevelésre az a szülő is, aki a gyerekét akkorára hízlalja, hogy 15 évesen infarktust kapjon. Azonkívül, hogy az iskolában is másnak fogja magát èrezni a normális társaihoz képest.
43. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Massalhangzo)
2017. máj. 9. 17:07

Ez is egy velejárója, hogy kisebbíteni kell a másik érdemeit. Kényelmesebb mindenre azt mondani, hogy csak szerencséd volt meg genetika, mert így kisebbítik az erőfeszítéseidet, hogy neked számít,hogy törődj magaddal, illetve megnyugtatásul szolgál nekik is, hogy úgyis genetika, vagyis hiába is akarnának tenni ellene, nem fog sikerülni.


Mindenre lehet kifogást találni.

2017. máj. 9. 16:53

Akiknek igazából nincs semmi lényeges mondanivalójuk, azok mások külsejével, maganéletével foglalkozik.

Az ilyen csepûrágókat útépítésre fognám min.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook