Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kézi gőztisztítógép tapasztalatok fórum

Kézi gőztisztítógép tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
54. Aplusz
2023. júl. 3. 21:34

Én Romániából vásároltam egy elég profi gépet, nagyon sokféle felhasználásra jó, elsősorban a tisztítási területen.


Itt vásároltam:

[link]


Olasz gépek, csúcsminőség, tökéletesen megvagyok elégedve velük. Ha valakinek kell segítség akkor szívesen tudok segíteni, beszélem a nyelvet.

53. Auróra2010 (válaszként erre: 52. - Channa*)
2021. márc. 30. 09:51
örülj neki !
52. Channa* (válaszként erre: 51. - Auróra2010)
2021. márc. 30. 09:50
Azt nem tudom, hogy milyen.
2021. márc. 30. 09:47
mi a gőzporszivótól nem voltunk elragadtatva, 1-2x használtuk, de nagyon körülméynes volt, 30 e ft-ba került
2021. márc. 30. 09:43

Végül is visszavittem, mert azután, hogy a kupakot le tudtam venni, sajnos nem jött belőle a gőz rendesen, így megváltam tőle, de nagyon akartam egy gépet, ami könnyíti a munkámat, így vettem egy ilyet:


[link]


Na, ez szuper!

Ezerrel jön a gőz! És bár nálam nincs lerakódott szennyeződés, de szuper könnyen haladok pl. a konyhatakarítással. Most fogom tesztelni sütő tisztításra.


Pillanatok alatt felmosok vele...


És nagy előnye, hogy nem kell cipelnem, csak húzom magam után, mint egy porszívót.


Na, ezzel nagyon elégedett vagyok:D

49. Channa* (válaszként erre: 48. - Globus)
2021. márc. 4. 20:19

Óóóó, ez a túlnyomás eszembe se jutott...


Köszi!


Holnap kipróbálom:DDDD

48. globus (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. márc. 4. 20:18
Szerintem vagy meg kell várni, míg lehűl a víz bizonyos hőfokig, vagy ki kell engedni a túlnyomást a kezelőgombbal, üresre.
2021. márc. 4. 20:14

Megvettem a lidl-st. Elbírom egy kézben, mert aránylag kicsi (mint egy teáskanna), még csak kipróbáltam, de jónak tűnik.

A tusolókabin egyik ajtaját letisztította vele. Szép lett.


Bár meglepett, hogy a fehér huzat, amit rátettem, pont olyan fehér maradt. Ennyire tiszta ezek szerint a kabinom...


Ja, és ablakot is lehet mosni vele, van lehúzó is. Majd azt is kipróbálom...


Remélem beválik, ugyan is a kipróbálás után gondoltam töltök még bele vizet, de nem tudtam leszedni a kupakot, forgott körbe. Visszavittem a lidlbe, hogy kicseréljem, erre ott simán letekertem.


Az érdekes lesz, ha ilyen sokat kell várni arra, hogy kinyithassam...

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Ramcsika)
2021. febr. 28. 16:53

Fuga tisztításra biztos nem fogom használni, nekem a tusolókabin üvege a lényeg meg a csempe.;)


A padló gőzölő pedig nekem macerás volt nagyon...

45. Ramcsika (válaszként erre: 44. - Channa*)
2021. febr. 28. 16:49

Nekem meg a padló gőzölő vált be jobban. Én ezt a kézit nem nagyon szoktam használni. Max. gázsütő tisztításra. Próbáltam fugát is tisztítani vele, szerintem nagyon lassan meg. Vettem egy másik szerkentyűt, ami gyorsan forog, azzal tisztítom a fugát, de az sem megy tisztítószer nélkül.

Én a padlótisztítót nagyon sokat használom. Kb. 15 éve vettem a Top-shop-ban, nem volt olcsó, de nekem nagyon jó. Szőnyegeken is végig szoktam futni, felfrissíti őket.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. febr. 28. 16:09

Köszi!


Azt hiszem megveszem, max. visszaviszem.


egyszer vettem már olyat, ami a padlót gőzöli, az is ott van a képen, de azt visszavittem, mert nehéz volt a használata és sokáig tartott.

43. globus (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. febr. 28. 15:57

Ilyenre gondoltam. Acélból van a test, eléggé súlyos. Ráadásul valahogy úgy van a súlypontja, hogy nehéz függőlegesen tartani a tartályt, bár ennél talán jobban figyeltek rá. Friss illata van használat után.

Utoljára sűrű bordázatú radiátor tisztításához vetettem be nagy reményekkel, mögé dugtam műanyag lemezt, hogy ne piszkoljam össze a falat. Nem lett sokkal tisztább... egy próbát megér. Mutatják ablaktisztításhoz is, de szerintem hideg üveget forró gőzzel tisztítani eléggé veszélyes. Kárpitok esetében csak olyant, ami eleve bírja a forró hőmérsékletet.

42. Channa* (válaszként erre: 41. - Globus)
2021. febr. 28. 15:17
Ez: [link]
41. globus (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. febr. 28. 14:19

Nem tudom, hogy melyik ez.

Amit gőzkacsának hívnak, nem nagy szám... bár a konyhai fugákat szépen kitisztítja, én másra nem használom. Vízkövet forró víz nem távolít el. Szerintem.

2021. febr. 28. 14:03

Jó régi ez a fórum, de hátha...


Gondoltam veszek jövő héten lesz a lidl-ben, nem drága.


Az elmúlt 3 után a tapasztalatok változtak?


Én amire használnám:

Tusolókabin tisztításra, ami nem túl vizköves, hiszen hetente lesikálom, illetve a csempére és a szaniterekre, azaz fürdő takarításra.


Ablakpucolás, tükör tisztítás, ajtók és konyhaszekrény.


Engem az érdekelne, hogy nehezebb e, mint ronggyal törölgetni, tovább tart e?


Én hetente letörölgetem a konyhaszekrényt is, azaz nem koszos, csak ugye a gőz és por 1 hetes lerakódást kell leszednem vele.


Ronggyal sem küzdök sokat, mert lefújom flóraszepttel és letörlöm.


Illetve, kárpitozott bútorok felfrissítésére használnám. 1 db kanapém van ilyen, amit hetente porszívózok és nyaranta szoktam takarítógéppel tisztítani, ami nagyon nehéz és sokáig szárad.


Begyek és max. visszaviszem, ha még sem válik be?


Ja, eszembe jutott még a sütő ajtaja...

39. Bichter1 (válaszként erre: 36. - Erikaholland)
2017. máj. 10. 20:45
..jah, így már érthetőbb a gépezet :)
38. Bichter1 (válaszként erre: 37. - Cucicsillag)
2017. máj. 10. 20:44

uh... ez nagyon rendes volt tőlük.

Lehet, hogy a csapvíz miatt nem szuperált normálisan? A legtöbbe desztillált víz kell..


Figyelni fogom és feliratkozom hozzájuk :)

37. Cucicsillag (válaszként erre: 35. - Bichter1)
2017. máj. 9. 23:09

Na, minden ilyenre szuper. Nekem pl.a konyhabutor alatti atlatszo fuga a ko esa butor kozott.

Anyum kezebe azert nem adnam, mert igenyel nemi rutint.

Ez a tchibos szuper. Megvan 2 es fel eve, kb.egy honapja vettem eszre,hgy nem muxik rendesen. Jeleztem, visszakuldtem es csereltek, minden komment nelkul 1 heten belul ujat kaptam.

Rugalmasak es sztem ritka pozitiv hozzaallas.

36. erikaholland (válaszként erre: 28. - Bichter1)
2017. máj. 9. 22:30
Van hozzá alkatrész hogy kézi göztisztitóként is lehessen használni, és nem mindegy hogy tartani kell-e kézben az egészet, vagy csak a tisztitófejet.
2017. máj. 9. 20:43

..szerintetek a mosógép m.a. keskeny karimáinál is használható? Ahova a mosószert és az öblítőt öntjük. ....én már a használt fogkefékkel próbálom ezeket a keskeny réseket kitakarítani..


Most talonba hagyom, hogy veszek-e vagy sem mert látom, hogy a vatera is tele van eladó cuccal. ..és igazából a márka név ami megkülönbözteti egyiket a másiktól.

Ugyanazt tudja, ugyanakkora a kapacitása,a bar nyomása stb.


Anyukám 70. szülinapjára gondoltam meglepni, de előtte még magamnak is szerettem volna (ha beválik akkor pláne)

34. Bichter1 (válaszként erre: 30. - Cucicsillag)
2017. máj. 9. 20:35
Köszönöm :)
33. Babi11
2017. máj. 9. 15:00
nekem egy régebbi kiadás van, hát csodát nem tesz az biztos! A szőnyegeket,ágytakarót szoktam átgőzölni vele,amire még "jó". A zsírt nem szedi le.
2017. máj. 9. 10:55
Nekem sima lidl-ös van, jó régi, van vagy 8 éves is. Rendszeresen előveszem, mert a konyhaszekrényem teli van ilyen díszítő bigyulákkal, amiken megül a por és ezzel tök jól le tudom tisztítani pillanatok alatt. Szoktam vele fugát is pucolni, arra is jó. Persze ha nagy a dzsuva, akkor nem biztos, hogy elég, de ha csak minimális a kosz, akkor praktikus. Főleg, ha réseket kell tisztítani. Például a mosogató szélét szoktam végignyomni vele és bár naponta tisztogatom, mindig tud új koszt kihozni alóla.
2017. máj. 9. 10:48

Nekem kétféle is van (volt,kidobtam) egy fillért sem ér egyik sem. Hihetetlen nagy kamú a tv-ben bemutatott kisfilm arról, hogy mennyi mindent lehet vele tisztítani,főleg az ,hogy nem kell hozzá tisztitószer,mert majd a gőz ereje ..............

Nagyon kevés dologra jó,természetesen kell tisztitó szer is hozzá, azzal kombinálva valóban lehet valami eredményt elérni....nekem ráadásul egyik napról a másikra elromlott nem fújta a gőzt,nem érte meg megvenni.Gyönyörű szép állapotban hever a pincémbe......nem tudott megkopni.

30. Cucicsillag (válaszként erre: 29. - Bichter1)
2017. máj. 8. 22:41

Na, ilyen vot' csak sargam van.


A tchibonal sztem erdemes feliratkozni a horlevelre, mert ertesitenek,ha X termeket keresel pl.es ez bevalt -nalunk ;)

29. Bichter1 (válaszként erre: 25. - Cucicsillag)
2017. máj. 8. 15:41

[link]


köszi..már elfogyott :(

28. Bichter1 (válaszként erre: 26. - Erikaholland)
2017. máj. 8. 15:31
Köszönöm, de nem a padlótisztító kell, hanem a kézi gőztisztítógép érdekel :(
27. Bichter1 (válaszként erre: 25. - Cucicsillag)
2017. máj. 8. 15:25
...milyen márkát rendeltél tőle?
2017. máj. 8. 01:34

[link]

Nekem ez van, kényelmes mert nem kell kézben tartani az egészet. Vizkövet nem szedi le az biztos.

Nem kell perceket várni amig bemelegszik. Elötte ennek a márkának a kisebbje borzalmas volt mert állandóan várni kellett hogy bemelegedjen.

2017. máj. 7. 23:57
En a tchibo-tol rendeltem es maximalisan elegedett vok vel a mai napig is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook