Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagók kontra virágárusok fórum

Ballagók kontra virágárusok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
110. bc681dac13 (válaszként erre: 107. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 11:12
Mea culpa.
2017. máj. 8. 11:10

Igazatok van. Én is csökönyösen álltam ehhez, mintha tetoválás lenne :)

Aki addig nem tudta, a 15+ év as FreeCardról megtudta a Sprite révén, hogy a (szabadon idézve) a gondolkodás/elme úgy hasznos, mint az ejtőernyő. Nyitva.


Átutalom, ha kéri, vagy a kezébe nyomom, és épp felnőtt, döntsön róla.

108. michelle.r (válaszként erre: 102. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 11:03

Nem hinném, hogy a társadalom kényszerítette ezt ki. A kölykök kitalálták, valamelyik újság megírta, és ez lett belőle. Én azt hiszem, aki ebben saját elhatározással, jószívvel benne van, attól egyébként sem áll távol, hogy segítsen másokon.


Egyébkétn most hallom egy kollégámtól, hogy a Móricz is beszállt ;)

107. PöttyösPanka (válaszként erre: 105. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 10:53
Lehet, hogy bunkók vagyunk, de bele volt írva a kísérőlevélbe.
106. bc681dac13 (válaszként erre: 104. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 10:52

Én a saját kertből is meg a mezőzől, utcáról hordom be a virágot. "Vágott" (tépett) virág nálam szinte mindig van bent.

Az élőkkel feladtam a halott elképzelést.

105. bc681dac13 (válaszként erre: 103. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 10:51

Ugye, hogy ugye?


Javíts ki, ha nem így volt: nem bele volt írva, nem kísétőszöveg volt, hanem megkérdezték, és úgy lett pénz.

104. PöttyösPanka (válaszként erre: 97. - Michelle.r)
2017. máj. 8. 10:50
Én is így vagyok a vágott virággal :) Azért nem tudok együtt érezni szegény virágkötőkkel, mert felőlem már rég lehúzhatták volna a rolót. Ajándékba is csak akkor viszek vágott virágot, ha nagyon muszáj. Ha már virág, akkor cserepes. Vagy inkább csoki :)
103. PöttyösPanka (válaszként erre: 96. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 10:48
Pl az esküvőnkre pénz kértünk mindenkitől. Volt olyan, aki csak pár ezret tett a borítékba, és volt olyan, aki semmit. Ettől még nem zavartuk haza. Bár volt konkrét kérés, hogy mi legyen az ajándék, de senkitől nem vártuk el, hogy adjon. Említésre sem méltattuk, ha valakitől semmit sem kaptunk. Akkor sem, ha azért, mert nem tellett neki rá, akkor sem, ha tellett volna, csak nem érezte úgy. Sokkal fontosabb, hogy eljött osztozni az örömünkben. Ennyi.
2017. máj. 8. 10:48

Újragondoltam. Mégsem szép, mert utópia ami miatt szép lenne. Maradok a véleménynél miszerint vagy a gyerek kapja, vagy csak koccintsunk egyet virág mellett.


Menjen igazi cserkészből sütött sütit árulni, vagy a szülő zavarja el dolgozni, gondolja meg mit tesz a sejhaja alá vagy bánom is én, de a ballagás egy napján akarja kiélni magát, vagy tegye azt magában, ne akarjon társadalmi nyomást belőle!

Egyszer érettségizünk, és a tojáshéj a seggünkök, a szüleink meg főleg tudják, hogy a továbbtanulás után jön a keményebb dió, de az én ünnepem. Vagy eztán minden születésnapomon utaljak a Gyomok Eltapossák a Liliomokat egyesületemnek?

101. bc681dac13 (válaszként erre: 99. - Michelle.r)
2017. máj. 8. 10:38

A gyerek napja, nem a világé.


Ez is csak modorosság, de inkább "kevés hely van a virágnak". Kapjon pénzt, bulizza el, utazzon, vegyen könyvet, hogy ne törjön le a keze a ballagáson :P

Nekem segítettek vinni, pl. szimplán a puszit adták át, a virág otthon került vázába. Laza 65 fő volt a szűkebb rokonság 3 fő baráttal.


Ha elmerengek, én leszek a csökönyös, mert hagyomány teremtőnek jó. Pl. 20-30év múlva szép, ha a ballagás előtt elutaljuk azt a kicsit, ami nagyra megy.

De akkor neki nem adok? És mit fogok adni? Valami apróságot, mint eddig.

100. bc681dac13 (válaszként erre: 97. - Michelle.r)
2017. máj. 8. 10:25

Nekem élőt ad az, aki nem ismer, a vágott jöhet minden mennyiségben :D


Én nem minősíteném a ballagáson, csak csendben átadnám a két szál virágom. Ha felnő, még beszélünk erről. Ha meg nem, hát nem.

99. michelle.r (válaszként erre: 96. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 10:16

Őszintén szólva, én sem értelek. Unokahúgom két éve ballagott az általános iskolából. Szerencsétlen kiscsaj ki sem látszott a virágok közül. Mindenki, aki eljött, a kezébe nyomta a csokrát, a végén tíz csokorral balanszírozott -

a többit szerencsére csak otthon kapta meg - utána elmondta, hogy a keze leszakadt, majd elpusztult mire a műsor véget ért. Utána a szomszédoktól is vázát kellett kérni, mert nem tudták mibe rakni a csokrokat.


Ha nem volt ott minimum 100.000 forint felhalmozva virágban, akkor egy buznyák sem. És max. egy hét múlva ment minden a kukába.

98. bc681dac13 (válaszként erre: 94. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 10:12

Én csak egy békés polgár vagyok, aki szeret beszélgetni, most feljött ez a téma. Ezért erről és ezért beszélek. Semmi nagyobb ambícióm nincs.


Megismétlem: az itteni első hozzászólásomban a hozzáállásom, bővítve, ha elkötelezett...

97. michelle.r (válaszként erre: 92. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 10:11

Egyáltalán nem. Én mindent szeretek, ami praktikus. Pl. az ajándéklistát esküvők előtt ;) Vágott virágot pedig csak az ad nekem, aki nem ismer ;)


Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki nem ért egyet. Csak ne vegyék el a gyerekek kedvét, és ne minősítsék őket.


Apám abba a gimnáziumba járt, ahonnan ez indult. Lehet, hogy hülye vagyok és szentimentális, de engem ez nagyon jó érzéssel tölt el ;)

96. bc681dac13 (válaszként erre: 92. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 10:10

Két dologról beszélsz:

1. Felajánlom, hogy azt kapsz, amit szeretnél.

2. Meghívlak kb. ezért cserébe.


Baromira nem ugyanaz a kettő. Esküvőre távolabbi simerősnek, közelebbinek nagyobb összegben szántan én is inkább megkérdezem mit szeretne, hogy ne hülyeség legyen, vagy pénzt kap, bármilyen személytelen valami apró kísérettel.

Viszont ha valakit meghívok magamhoz vagy az alkalomra, nem elvárom az ajándékot, hanem megköszönöm. Elvileg ugye jószívből hívtam. Ha másra nem volt pénze vagy ideje, hoz egy 500 forintos bort a sarki közértből, vagy letép egy kis marék gazt a ház elől, de ha nem sem dől össze a világ.

Viszont meghívó záradéka, azt meg azt kérek... Ha épp nincs pénzem kint vagyok a buliból, menjek el és szabadkozzak, ha nem értek egyet a támogatottal felhozzam? Már kínos a helyzet és a vendég még csak el sem indult. És pont a ballagásnál, mikor egy csomó nem közeli rokont hív az ember.

Oké, nem fizetem be X vagy Y miatt, és szembe vigyorgom? Vagy áruljátok el, ti ezt hogy képzelitek el? Mert én szoktam donálni, és ritkán elismerési szelvény, inkább kitűző, matrica, bögre, póló, vagy plüss állat jön WWF-től, és akkor odaadom az adományozónak akinek a kérésére eljártam (és noname).


Nekem határozott a véleményem a legtöbb dologban, de sok embernek nem az, és tisztelettel kell rájuk lenni, ha vendégséget hívok. Meg persze sok kapcsolatot el is lehet ásni azzal, hogy kínos helyzetbe hozom őket.

95. PöttyösPanka (válaszként erre: 93. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:47
Az nem sokkal "cikibb", ha te nem tudsz hatalmas virágcsokrot nyomni a ballagó kezébe? Azt egyből kiszúrják, hogy mekkora csokorra futotta. Az viszont nem látszik, hogy csak ötszáz forintot vagy annyit sem utaltál a számlára.
94. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:45
Persze tudjuk, hogy mi megy az alapítványoknál, de ennek ellenére, ha csak kis része is, de eljut oda, ahova kell. Viszont vannak a világon sokkal nagyobb gonoszok is, akik még kis hasznot sem hoznak senkinek. Miért nem azok ellen állsz ki, ha ennyire kedved van kardoskodni valakik ellen?
93. bc681dac13 (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 09:44

Ahol nincs minimum a faliújságra kitűzve, ott a pedagógus tudja, akit semmi titoktartás nem köt. Ha már én fizettem, ki fizetett még? Bla--bla-bla.... Komolyan olyan naiv vagy?

Annyit nyekeregnek itt arról, hogy a gyereknek cicki, ha nem menő a telefonja, és úgy kellene tenni, mintha a nem kötelez) hozzájárulás mulasztása, ami aprópénz hozzá képest nem számítana?

92. PöttyösPanka (válaszként erre: 79. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:41
Szerintem nem bunkóság jelezni, hogy mit szeretnél (jelen esetben mit nem szeretnél). Én pl szeretem megtudakolni előre, minek örülne a másik, ha ajándékkal készülök, mert minek adjak neki valami fölösleges dolgot? Inkább olyat, aminek örül.
91. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:40
Attól még lehet valakit ünnepelni, hogy nem csokrot kap. Attól még összegyűlik a család, és megkapja a virág mellé szánt egyéb ajándékot, ami ráadásul nem hervad el pár nap alatt.
90. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:38
Ez a becsületfalas dolog csak spekuláció. Ha a nagymamámnak kereke lenne...
89. 9c485f67e8 (válaszként erre: 88. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 09:33
Határozott véleményem szokott lenni - trágárul viszont nem szokásom.
88. bc681dac13 (válaszként erre: 87. - 9c485f67e8)
2017. máj. 8. 09:03
Mondja ezt, akinek hány hórumban jegyezték meg, hogy beszólni minek? Erről ennyit.
2017. máj. 8. 08:58
Nem azzal van gond, hogy ellenzed a kezdeményezést, hanem ezzel az útszéli stílussal, ahogy kifejezed magad.
2017. máj. 8. 08:54
Láttam már elég város szépítőt az utcán vizelni meg volt szerencsém hangzatos nevű mozgalom szószólói leszólásához (mert mertem kritizálni egy nem általuk finanszírozott, megvalósított, ami helyett linkeltem sokkal jobbat), miközben az egyesületi pénzből volt részeg. Én nem bírom a kétszínűséget. Aki azért hőbörög, mert én nem támogatom, az nekem egy nagy mínusz.
2017. máj. 8. 08:43
Milyen jótékonysági megmozdulás az, aki azt mondja, ha nem támogatsz, baszatlan és rosszinulatú... (meg mi is voltam még) vagy? Ti a kezdeményezés arcai vagytok. Egy civil mozgalomnak minden képviselője az, és tessék!
84. bc681dac13 (válaszként erre: 64. - Unom)
2017. máj. 8. 08:36

"nem értem, miért ciki sokak szemében, ha valaki nem nyomorog. "


Te fel sem fogod miket írsz?

Én sem nyomorgok, de attól még valamikor nekem sem volt, meg érintkezek emberekkel, akiknek tényleg nincs. Barátom is van, aki szarba került, és tök idegen ismerős is, akivel csak azért ismerkedtem össze, mert az autista gyereke hömbölgött a közértben, én meg nekiálltam pakolni utána. Nem vagyok megkeseredett, és nem vagyok tagja semmilyen jól hangzó alapítványnak, de jóindulatú vagyok. Ettől még nekem nem tetszik a kezdeményezés. Megvan rá a magam tapasztalata meg oka, de ide már nem írom le, mert nem kell a bszogatás.

2017. máj. 8. 08:23
Fiatalok, nem ismerik még az alapitványok visszás működését,az átutalt összeg elszámolási szabályait. Valóban jól hangzik egy ilyen felajánlás, és ha ez a diákok kérése, a hozzátartozók miért ne teljesithetnék. Nem olyan széles kört érint, max szülők, idősebb testvérek, aki meg nem akarja, az ne virágot vegyen, hanem valami mást.
82. unom (válaszként erre: 79. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:20

Megrendelni? Azt kérték, aki virágot venne, az inkább utalja át a pénzt, vagy egy részét. Nem rendelés volt, kérés csak.

De igen, rosszindulatú vagy, igyekszel elferdíteni a helyzetet.

81. bc681dac13 (válaszként erre: 78. - Unom)
2017. máj. 8. 08:19
Amen. Leírtam, hogy mi a békés hozzáállásom, ha valaki ilyenhez csatlakozik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook