Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar "család" letelepedése külföldön!! fórum

Magyar "család" letelepedése külföldön!! (beszélgetős fórum)

19. Shiruba Ryu (válaszként erre: 1. - Studio64)
2011. júl. 4. 11:11
Hát az én családomból nagyanyám testvére még a rendszerváltáskor vagy mikor menekülőre fogta. Szerintem menj, mert itt a politikai és gazdasági helyzet káosz. Másrészt a rokonunk is kint van és van még saját repülője is. Amerikában lakik, én csak melózni megyek külföldre de lehet jó ötlet lenne ott letelepedni. :)
18. Csigusz 79 (válaszként erre: 15. - 376fd391e9)
2008. okt. 8. 20:36
Én nem vagyok férjnél mégis 5 évre megkaptam az ittartózkodásit utánna meg jöhet a C engedély.
2008. okt. 8. 20:28

Én egy jegyre valo pénzzel,és egy kistàska ruhàval vàgtam annak idején neki a nagyvilàgnak:)))))))))))))))))

Még ma is nevetek,amikor belegondolok,milyen szerencsöm volt,hogy pénz nélkül,de megàlltam a helyemet.

Persze sok nehézségen mentem keresztül...

16. miszka
2008. szept. 28. 14:01
Én nem szeretnék mást, csak tisztességes munkával tisztességesen megélni, nem csalni, nem ügyeskedni. Ezért egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy külföldön kellene megpróbálni, csak nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Ti hogyan csilnáltátok?
2008. szept. 28. 11:03

Én Svàjcba vagyok 2 éve turistaként,most hogy férjhez akarok itt menni,igencsak kivizsgàlnak mindent,nem olyan egyszerü àm letelepedni.

Munkàt vàllalni végzettséggel talàn,de az sem egy karikacsapàsra.Itt mindenhez engedély kell....

Persze nem bàntam meg,hogy elhagytam Magyar orszàgot,mert a papirok nehéz elintézése ellenére 10-szer jobbanka làtom a megélhetést.

Amugy vannak itt jonéhànyan magyarok

2008. szept. 3. 15:05

Hát csajok, azért én azt mondom, hogy M.O. már nem az igazi és pár éven belül teljesen tönkre teszik ott fennt az okosok!!!

Ezt nem nagyon akarom megvárni.

Igazából egyre jobban kezd ködös lenni a nagy "terv", de még hiszem, hogy egyszer ki tudunk törni innen.

13. ec63a7fc29 (válaszként erre: 8. - Kakukkfű)
2008. aug. 15. 19:38
Ezért jöttem haza.
12. kakukkfű (válaszként erre: 10. - Csigusz 79)
2008. aug. 15. 19:14
Szintén zenész?:)
11. kakukkfű (válaszként erre: 5. - Petka)
2008. aug. 15. 19:13

Ausztrália sem drágább,mint bár melyik nyugat Európai ország.

Perth-ben jártam 2 éve.

Az Ausztrálok óvatosan osztogatják a vizumot,

nem olyan egyszerű oda települni!

10. Csigusz 79 (válaszként erre: 8. - Kakukkfű)
2008. aug. 15. 19:12
Ebben teljesen egyetértek.
9. Csigusz 79 (válaszként erre: 7. - Petka)
2008. aug. 15. 19:11
:))) Biztos most keresi neten mennyi az idö Miamiban :)
2008. aug. 15. 19:11

Én közel 10 évig éltem külföldön.

Más világ!

Aki egyszer elindul,soha nem fogja találni a helyét.

Mindig oda vágyik,ahol nincs!:(

7. petka (válaszként erre: 6. - Csigusz 79)
2008. aug. 15. 18:59
Rami-19 szélsebesen eltűnt a hoxáról :))
6. Csigusz 79 (válaszként erre: 4. - 19850df31a)
2008. aug. 15. 18:47
Na ne kezd már megint a hülyitést :)
5. petka (válaszként erre: 1. - Studio64)
2008. aug. 15. 18:44

Mi éppen nemrég kaptunk vízumot Ausztráliába. Csak túrista, nem akarunk kiköltözni. A férjem szerint nagyon drága ország, pedig ha ő mondja biztos igaz, mert nem vagyunk "csórók", ez itt most nem nagyképűség. :)

Amikor voltunk a nagykövetségen, alig voltak ott emberek, csak néhány idős ember, aki a kint élő rokonait, gyerekeit akarja meglátogatni.

Véleményem szerint a kitelepülés még sok pénzzel a zsebben sem egyszerű dolog, főleg nem a tengeren túlra. Mi ha mennénk, csak Európán belül.

Nyelvtudás nagyon fontos, mert ügyeket intézni kell, és ott nem lehet kézzel-lábbal magyarázni.

2008. aug. 15. 18:39
Sziasztok!!!Én és csládom még kiskoromba vagyis ált. sulit is itt végeztem külföldön.Vagyis Miamiban!
3. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Studio64)
2008. júl. 15. 12:59
Van több "kulföldön elö magyarok!" topik , erdemes körulnezned es olvasgatnod ezeket az oldalakat , mielött elhatarozod magadat.
2008. júl. 15. 12:54

Mi megtettük 2 gyerekkel és nem bántuk meg...

Kell hozzá egy nagy adag alkalmazkodó készség és persze nyelvtudás.

2008. máj. 25. 09:27

Nagyon sokat játszok a gondolattzal, hogy menekülőre fogjuk innen, hiszen egyre jobban azt látom, hogy M.O.-n kilátástalan a helyzet :o(.

Érdekelne mindenféle tapasztalat a kint élő magyaroktól.

Hogyan és miképp sikerült elhelyezkedni, milyen lehetőségek vannak kint?

Szinte minden ország, bár engem Ausztrália vonz nagyon...

Mi az amivel egy friss kisgyermekes családnak számolnia kell? Hány éves babaával érdemes kimenni?

Mennyi pénz, nyelvtudás és ismeretség szükséges ahhoz, hogy normális életet élhessünk kint?

Ingatlan venni vagy bérelni?

.....ect.......

Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook