Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvőt szervezők, tudnátok tippeket adni? fórum

Kis esküvőt szervezők, tudnátok tippeket adni? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. máj. 9. 16:41
Ismétlem nem otthon lenne egy külön teremben és nekünk nem kéne csinálni semmit :D de nekem is jobban tetszik az éttermes
52. gabbbicica (válaszként erre: 51. - Macibogarka)
2017. máj. 9. 16:17

Ezt nektek kell tudni 😀 en szemely szerint a

10-12 fos barati bulilat tudom elviselni otthon, nem tudom elkepzelni h 50en legyunk a hazban, pedig csaladi es az eskuvom utan vasarnap nekialljak takaritani az 50 ember altal hasznalt wc-t, nappalit

2017. máj. 9. 15:31
Nem otthoni lenne meg a kaja része edények sem a mieink lennének csak az svédasztalos önkiszolgálós lenne plusz díszítés de itt leves nélkül hasonló menüvel 3000/fő.
50. gabbbicica (válaszként erre: 49. - Macibogarka)
2017. máj. 9. 14:37

Szerintem egyáltalán nem drága, ha bemész egy átlag étterembe, ott is simán ott hagysz ennyit fejenként.


Biztos, olcsóbban jön ki otthon, de ha hozzászámolod azt a sok idegességet, ami a felszolgálással, mosogatással, főzéssel jár, és mindenki kb. zombi, aki előtte főzött, szerintem bőségesen megéri.

49. macibogarka (válaszként erre: 48. - Mosolyka1111)
2017. máj. 9. 12:22
Igen én is így gondolom csak párommal meg kell egyezni! Anyukám sokallja a kaját! 5000/főre jön ki egy leves és vegyes tál amin van cordon bleu rántott csirkemell rántott gomba cigánypecsenye vegyes köret és savanyúság. Ez a menü balaton parti városban ennyi, szerintem nem vészes az ára.
48. mosolyka1111 (válaszként erre: 47. - Macibogarka)
2017. máj. 9. 09:37
Szerintem a 100-150 ezer nem olyan nagy különbség, már ha a kényelmi oldalát nézzük. És akkor ezt a feladatot oldják meg azok, akik ehhez értenek, szerintem. Én úgy gondolom, összehasonlíthatatlanul könnyebb lenne az éttermes megoldás, elegánsabb is.
2017. máj. 8. 20:58
Mi utána érdeklődtünk annak is hogy ha étteremben lenne durván 100-150ezerrel lenne drágább! De ugye ott már megvan a díszítés és vannak pincérek! Mi most vacillálunk hogy legyen! Család az olcsóbb megoldást preferálja én szeretném az éttermes megoldást is! :D kb 450ezerből kijönne az esküvő!
46. timycat (válaszként erre: 43. - Gabbbicica)
2017. máj. 8. 20:05

Igen én is ebben látom a buktatót. Az étel. Az előkészület, elkészítés, frissen melegen tartás, felszolgálás, étkészlet, asztal leszedés, mosogatás.

Szerintem nem lehet megúszni "profik" nélkül.

Mi úgy béreltük az étkészletet, mert az nálunk sem lett volna elég. Még ha kicsi is az esküvő, fejenként minimum 3 tányérral kell számolni és egyszerre. Az meg nagyon gáz ha nem egyforma a készlet.

Személyzet is kell, minimum (!) 3-4 ember, ételt készíteni, italt felszolgálni, tányérokat leszedni, mosogatni.

45. timycat (válaszként erre: 42. - Bucóka20)
2017. máj. 8. 19:59
Nem, nem kellett várni. Profik voltak, gyakran települnek ki.
44. selena78 (válaszként erre: 40. - Bucóka20)
2017. máj. 8. 14:20

Sok is.


Hánykor lesz az esküvő? hányra értek haza? hánykor ültök asztalhoz? Számold az időt.


Ennyi étellel folyamatosan enni kellene.

43. gabbbicica (válaszként erre: 40. - Bucóka20)
2017. máj. 8. 08:22

Én továbbra is azt látom, hogy otthoni szinten és elkészítési idő szempontjából a kaja nem megfelelő...


Húsleves oké, azt meg lehet főzni előtte nap, de ki fogja megmelegíteni? Feltálalni? Elmosogatni? Van ennyi tányérotok?


Rántott hús: be lehet panírozni előre, de mindenképp frissen kell megsütni. Ki fog olajszagú lenni és sütögetni 1-2 órán keresztül a szép ruhába felöltözött családtagok közül? Szintén ki fogja feltálalni?


marhapörkölt: melegíteni, tálalni kell, és kell legalább 2x annyi lapostányér, de inkább 3x, mint ahányan vagytok, mert akár mindenki ehet ilyet is, olyat is... :(

42. Bucóka20 (válaszként erre: 38. - Timycat)
2017. máj. 8. 00:20

De ebben a formában nem kellett sokat várni az ételre mire elkeszul?Illetve mire mindenki kap belo?


Huh akkor jo nagy meglepetes lehetett a nasznepnek,hogy vegulis egy eskuvore voltak hivatalosak.:)

41. Bucóka20 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2017. máj. 8. 00:18
Megnezem a fenyfizereket,koszonom az otletet.Az aliexpessrol mar rendeltem regebben,ismerem az oldalt.:)
40. Bucóka20 (válaszként erre: 39. - Macibogarka)
2017. máj. 8. 00:17

Szia!

Mi is hasonlót tervezünk!:)

A helyszinnel meg varialunk,mert elkepzelheto,h nem itthon tartjuk,hanem az onkormanyzatnak van egy fogadoja es lehet azt bereljuk ki.Bar en meg csak kivulrol lattam.

De ennek az osszege sem egetvero talan 10-20ezer max.

Nalunk a menu az elmeletileg ugy lenne hogy erkezeskor udvozlo ital,sos sutik..

Aztan husleves,rantott hus,talan marha porkolt.

Utana svedasztalos kinalas lenne,fasirt,ilyen-olyan husok...

Edes sutik,torta...

Aztan ejfelkor toltott kaposzta.


Na ez az a dolog amitrol beszeltunk,de en ezzel annyira nem vagyok kiegyezve.:D

Nekem soknak tunik,maceras,draga is osszegben...ugyhogy nem tudom.


En nem menyasszonyi ruhat fogok venni,hanem egy szep alkalmit.

Dekort mi is sajat magunknak fogjuk csinalni,zenesz nem lesz,cd lesz.

Az udito nekunk is nagykerbol fog jonni.

2017. máj. 7. 19:09
Sziasztok! Mi is most szervezünk kis esküvőt! Mi egy termet bérelünk egy kis faluban mivel nem tudnánk hol tartani de szerencsére annak az összege minimális! Nálunk svédasztalos vacsora lesz, igaz ismerősön keresztül de így viszonylag olcsón meg van a kaja és nem nekünk kell vele foglalkozni. Az italokat nagykerből vesszük és egy pincér lesz a pultban ahova mindenki megy és kér amit szeretne, az üdítő az asztalon lesz! Díszítést én csinálom! Talán így nem lesz olyan horror összeg...
38. timycat (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2017. máj. 7. 18:38

Nálunk is kis létszám volt és otthon tartottuk. Illetve a nyaralóban, közvetlen Duna parti, hatalmas park, gyönyörű ház (bár rossz időben bajban lettünk volna) nagy teraszok. Ha kerestünk volna sem találunk szebbet és ugye nekünk ingyen volt, adta magát.

A dekor az volt kb amit michelle lejjebb írt. Befőttes illetbe régi boros üveg mécsesek. Ültetés nem volt.

Délután 5re vártuk a vendégeket. Van egy étterem akik ki tudnak települni komplett grillterasszal étkészlettel minden nyavalyával, ők készítették az ételeket, a hidegtálakat, köreteket. Így kialakult egy svédasztal jellegű étkeztetés csak látványteraszon teljesen frissen készültek az ételek. A sütiket tortát is az étterem közvetítésével oldottam meg. A tányérok leszedéséhez volt személyzet, hogy ne legyen káosz. A zenét egy ismerős dj szolgáltatta, meg volt sztárfellépő (ez volt a legnagyobb költség)

A ruhám 20on ezer volt, egy S.Oliver csipkeruha, minden megyőződésemmel szembemenve hófehér. Igazából mikor próbáltam a ruhát akkor ugrott be hogy ebben akár férjhez is mennék... gyakorlatilag ez volt az esküvő kezdőmomentuma.

Amúgy az esküvő a vendégek előtt titok volt. A vendégsereg szülinapi bulira jött (emberemmel majdnem egyszerre van a szülinapunk, neki kerek év volt nekem meg dupla) a család se tudta, nem is gyanakodtak, csak ott helyben szembesültek hogy itt lesz valami extra. A tanúk is csak közvetlen az event előtt lettek felkérve.

Szóval a fellépőt leszámítva teljesen low budget volt, de nagyon emlékezetes, főleg a meglepetés miatt.

Egy valamivel nem számoltam igazán... a naplementével ami gyönyörű ott élőben meg tök romcsi csak fényképezni lehetetlensèg.

2017. máj. 7. 16:45

Bucóka, még az jutott eszembe, hogy pár ezer forintért lehet venni led fényfüzért, különböző hosszúságúakat, fehér fényűeket. Vannak kifejezetten rövidek, amit bele rakhatsz boros palackokba, befőttes üvegekbe, és vannak hosszabbakat, amit a fákra lehet tekerni, a teraszra, baldachinszerűen az asztal fölé.


wish.com, alibaba.com, aliexpress.com - ezeken az oldalakon nézegethetsz, tényleg szinte mogyoróért adják ;)

2017. máj. 6. 21:06

Minek jönnek délre? Mi 3 órára kértük a szertartást a hivatalba, kettőre jöttek a vendégek, nekünk is volt időnk elkészülni, ők kaptak érkezéskor üdítőt, bort, rövidet, ki mit kért, pogácsát, rétest, egyéb rágcsákat és szertartás-fotózás után közösen megvacsoráztunk és buli. Ha délben etetitek őket, estére is mindenki dög éhes lesz. Nem azért, mert irigy vagyok, de szerintem egy étkezésre akkor tudtok többet költeni, másrészt szerintem teli hassal senkinek nem arra lesz kedve, hogy a szertartást feszengve végigülje...


Mi egyébként szereztünk borhűtőt és egy felszolgálót otthonra. Főtt bográcsban még délelőtt egy nagy adag pörkölt, hűtőben várt a nokedli, vacsorára érkeztek a sültestálak frissen, míg visszaérve a vendégek kicsit pihentek, beszélgettek, fényképeztek, addig minden meg lett melegítve és lehetett enni. A maradékok pedig éjjel el is fogytak, a tortából mindenkinek csomagoltunk.

2017. máj. 6. 11:43

Esküvô elôt a vendégfogadás sós, édes sütemény, üdítô, borok, esetleg falatkák szoktak lenni. A szertartások után van a közös ebéd/vacsora, aperitif, pezsgô, torta.

Persze lehet, hogy ez egyénenként is változik kívánság szerint.

34. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2017. máj. 6. 11:20

Egész őszintén, mi azt csináltuk, hogy egy kerti étterem kisebb termét kibéreltük (megkaptuk hozzá még ajándékba a külső teraszt is!) és ők főzték meg bocsrácsban a pörköltet, ill. elkészítették a sültet-köretet. Csak a süteményeket, tortákat vittük oda. A piát is tőlük vettük (kaptunk egy kis árengedményt), és abból mindig 1-2 ládával (szükség szerint) hoztak, írtuk közösen a listát, és utólagos elszámolás. Így még a felszolgálók is adottak voltak.

Egy családtag volt, aki a felszolgálásra, a piára, stb. odafigyelt, no és a maradékra, hogy ott hátul ne fogyjon belőle több a személyzet részéről, mint illik.

Persze ezt is szervezni kellett, és az üzletvezetővel apróra lebeszélni.


Az étterem másik, nagyobb termében is esküvő volt, így külső, utcáról beeső vendégek előtt azon a napon az étterem zárva volt! :))

33. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2017. máj. 6. 11:18

Borsod megyeben lakunk,Miskolc mellett.


Sajna most megint indulnom kell melozni,koszonom az eddigi segitsegetek is.


Legyen szep napotok.

32. michelle.r (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2017. máj. 6. 11:15

Merre laktok?


Azért kérdezem, mert tavaly voltam egy születésnapon, ahol egy szekérderéknyi rántott húst rendeltek, körettel együtt, Aznap frissen sütötték ki, rádásul olyan áron, hogy nem hittem el. Valahol Budaörs, Érd környékén van a vállalkozás, nem emlékszem, de utána tudok nézni. Abszolút nem menzás minőség volt, én sem sütök finomabbat ;)

2017. máj. 6. 11:12

Igazsag szerint az etel az , ami a leginkabb gondolkodoba ejt.A ruharol van elkepzelesem a gyururol is,a csokor sem olyan nagy kaland..:)

Olvasgatok mar egy ideje rola es most valahogy osszeall a kep,h nagy fozesre,ami a huslevest,husokat stb jelent ..nem biztos ,sott nincs is kapacitasunk.Edenyek olyan nagyok stb...


A hidegtalas dolog jobban atgondolva kilove a varhato meleg miatt...megromlana.


Gondolatom sincs,hacsak nem megvesszuk a menhuhoz valot,aztan vagy felkerunk egy szakacsot aki ustbe megfozi ,illetve a masik..hogy egy iskolai menzat felkerunk,h penzert fozzek meg.

Nem tudom ilyenre van e lehetoseg?!

30. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - 9c485f67e8)
2017. máj. 6. 10:49
Persze, mert attól hogy a neve hidegtál, de kirakják az asztalokra és órákig ott áll, az bizony nem szerencsés dolog. Svédasztalos megoldásnál, ahol több órán keresztül sorakoznak, nem csak a tojások, de a sült húsok, egyebek is beindulnak.
29. 9c485f67e8 (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2017. máj. 6. 08:32

A nyári rendezvények legnagyobb mumusa a hidegtál, a franciasaláta és a kaszinótojás. Szerencsés esetben csak 30-60 ember kerül kórházba.

Nem múlik el nyár, hogy ne történne ilyen.

Volt szerencsénk benne.

Csak a figyelmet szerettem volna erre felhívni.

2017. máj. 6. 08:18

Ha lesznek, akik már odaérnek délelőtt, tehát ebédet is szeretnének enni, azoknak szerintem elég lenne valami egyszerű, gyors, de meleg kaja.

Pl: pizza, vagy virsli, vagy éppen valaki grillezzen egy-egy evésre való kolbászt-zöldséget, hasonlókat, vagy ezeket vegyesben és kinek-kinek mi kell.

Egy-egy pohár rostos gyümölcslé leves helyett, mint paradicsomlé, narancslé, frissen facsart alma, stb. stb.

Valahogy olyan: "magad uram, ha szolgád nincsen" önkiszolgáló alapon. És: érezzétek otthon magatokat = csináld meg magadnak, mi nem érünk rá! :)))

27. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2017. máj. 6. 08:01

Szerintem talalkozzatok mindenkivel a szertartason es boven elwg ha utana odamegy a vendegseg, felesleges az ebed es a vacsora is.


Nalunk pl akkor ebed utan meg el is kellene mosogatni, mert nincs annyi poharunk, tanyerunk stb. Hogy akar 2x20 ember etkezeset is megoldjam belole....

26. gabbbicica (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2017. máj. 6. 07:59
Nyaron azert egy franciasalata nem biztos hogy jol erzi magat orakig a kertben 😐😐😐
25. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2017. máj. 6. 07:58

Mi a keresztlanyom otthoni ballagasara keszen vettuk egy etterembol a sulteket.


Nagyobb koltseg, de a vendegek biztos h nem fozni es felszolgalni szeretnenek.


En otthon lemondanek a hagyomanyosrol is, es esetleg egy izleses svedasztal is szoba johetne, ahonnan mindenki szed maganak sulteket, zold salatat, ilyesmit.

24. levarosbukta (válaszként erre: 21. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 22:51
Miért? Mi baja lesz a tojásnak? Nem nyersen kapják a vendégek. A majonézest sem friss tojásból kell készíteni hanem készen vett majonézzel és nem fog megbuggyanni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook