Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgy érzem hazudik, mi lehet az igazság? NAV dolgozók, ügyintézők segítségét kérném. fórum

Úgy érzem hazudik, mi lehet az igazság? NAV dolgozók, ügyintézők segítségét kérném. (tudásbázis kérdés)

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Catcat88)
2017. máj. 16. 13:46

Egyébként lehet tudni milyen kezelésre lenne szükség, és melyik országban?

Hátha éppen itt figyel fel valaki és tud segíteni, ha nem is konkrétan csak pénzzel, hanem szállással, vagy kórházzal, orvossal stb. amiről nem tudnak, hogy azzal a betegséggel is foglalkozik (már). Természetesen itt a konkrét név nélkül értettem. Csak a diagnózisra koncentráltam.

2017. máj. 16. 11:39

Elfogadom a véleményed, de én egy olyan ember vagyok, sajnos magamból indultam ki, hogy ami ígéretet megtartok, teljesítem.


A fiatalember ajánlotta fel a segítséget és keresett meg minket, nem mi őt. Én ha nem állok úgy anyagilag, nem kergetem hiú ábrándba az embert, és megmondom hogy sajnos nem tudok segíteni.


Sosem voltunk erőszakosak, nem hibáztattuk, sőt inkább megmondtuk hogy mivel ilyen helyzetbe került, előteremtjük a pénzt máshonnan. Ekkor is erősködött hogy márpedig akkor is segít. Azóta nem hallottunk felőle.


Mindenképp tanulságos volt az eset, talán túl szép is volt hogy igaz legyen.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Catcat88)
2017. máj. 16. 10:28

Szia! Ha ez egy valós helyzet, sajnálom a beteget.

DE Mi a manónak kellett az alapítványnak addig értesíteni a beteget, amíg nincs a számlán a pénz?


Nem leszek népszerű tudom, de én legalább annyira tartalak benneteket felelőtlennek a beteg felé, mint a fiatalembert.


Mentségére legyen a fiatalembernek, hogy vannak olyan emberek, akik nem mernek nemet mondani. Lehet átgondolta a helyzetét és nem tud, ha megszakad sem x összeget ebbe invesztálni. Ha eleve hizelből tanult, gondolom nem csilliárdos.

Mivel itt a világhálón is kifejtetted nem tetszésedet, valószínű erőszakosnak tartott és inkább nem keresett, hogy ne kapjon fejmosást.


Mielőbbi teles gyógyulást a betegnek!


Neked viszont szolgáljon örök tanulságul, hogy csak akkor értesítsétek a rászorulókat, amikor a kezetekben, a számlátokon van a pénz, hogy ne ringassák magukat hiú reményekben. :( Mert, ha tetszik, ha nem, bizony Ti is rosszul jártatok el.

2017. máj. 16. 09:49
A fiatalember lassan 2 hete nem jelentkezik a múltkori beszélgetésünk óta. Ilyen emberek vannak. Természetesen vissza lehet lépni a segítségtől ha így adta az élete, de arról értesíteni 2 percébe tellett volna minket. Így minket is kellemetlen helyzetbe hozott a fiatalember a beteg előtt.
22. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 21. - Catcat88)
2017. máj. 5. 16:14
Igazad van én fogalmaztam rosszul,egy aljas dolog.
21. catcat88 (válaszként erre: 20. - Kaszkadőr Májk83)
2017. máj. 5. 16:10
Egy beteg embert hitegetni szerintem a legaljasabb dolog ha ez lett volna a háttérben.
20. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 19. - Catcat88)
2017. máj. 5. 16:03
Így már minden érthető és tiszta.Az ígérgetés meg a hitegetés,főleg egy ilyen helyzetben,nem szép dolog!
19. catcat88 (válaszként erre: 18. - Kaszkadőr Májk83)
2017. máj. 5. 15:57
Őszintén senkit sem sértettél meg, mi sem tudtuk mi az igazság a háttérben. Mi annyit láttunk hogy nem érkezik a bizonyos összeg, de az ígérgetés az ment folyton. Szerdán viszont felhívott és elmondta az igazságot, és így már kerek lett a történet. Nekem is kellemetlen volt a beteg lány felé, mert ő meg minket hihetett hazugnak, mi meg az adományozóban kétkedtünk elég erőteljesen. Mert természetesen elállhat tőle, de akkor mondja meg, és más utat keresünk. De nem erről volt szó.
2017. máj. 5. 15:43
Kezdhetted volna ezzel is a fórumot,hogy a beteg miatt van ez a probléma,akkor teljesen másokat írtunk volna ide.Remélem nem sértettük meg,illetve sértettem meg az illetőt,aki adományozni fog.Ha igen akkor,elnézést kérek,a beteg leányzónak pedig mihamarabbi gyógyulást!Neked meg drukkolok,hogy legyen meg az összeg,a lánykának a gyógykezelés miatti gyűjtésében!További szép délutánt:):):)
2017. máj. 5. 15:32
Meg lehet gondolnia magát, de akkor ne hitegessen egy beteg embert akinek az életét jelenti az összeg, csak azért mert valaki könnyelmű ígéretet tett fedezet nélkül. Ez másnak is rettentő rosszul esne. Meg lehet mondani, hogy elnézést, mégsem tudok adni. De nem 2-3 hétig hitegetni....
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Catcat88)
2017. máj. 5. 14:05

"feloldják a zárolást és így a pénzem is megérkezik"


Akkor ez nem a Te pénzed, hanem a betegé, civil társaságé.


Ha engem cseszegetnének a határidővel, hát nagyon morcos lennék. Engedtessék meg, hogy akkor adjam, amikor tudom, annyit amennyit tudok és legyenek belátással arra is, ha netán meggondolom magam, még akkor is, ha esetleg könnyelműen, vagy nem könnyelműen tettem ígéretet.


Remélem és kívánom, hogy a beteg épüljön fel!

2017. máj. 5. 13:35
Egy civil társaság ügyvivője vagyok, és gyűjtést szerveztünk egy súlyos beteg lánynak egy drága kezelésre. Ez a pénz amit várunk adomány lesz. Húzódik az ügy, az illető magától ajánlotta fel a segítséget, de néha úgy éreztük hogy mégsem fog teljesülni a dolog. Szerdán beszéltünk, tisztázódtak a dolgok. Reméljük minél hamarabb lezárul ez a rész is.
2017. máj. 4. 20:29

Én ebben nem hiszek.Mint végrehajtó szerv a fizetéséből tilt,de nem zárolja a számlát.Nekem is volt sajna diákhitelem és tartozásom is.Nem zárolta a NAV a számlámat "csak"végrehajtást tett a házamra és az autómra.Ezeket nem adhattam el addig amíg ki nem fizettem a teljes tartozást.Miután megállapodtam a diákhitellel,fizettem rendesen,aztán szerencsére egy összegben az egészet kifizettem,a diákhitel elküldte a NAVnak a törlésről szóló határozatot.Innentől megszűnt a végrehajtás.De ez nem 48óra!

Akár 30!nap is lehet.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Catcat88)
2017. máj. 3. 20:23
Ha nem tartozásról van szó, hanem ő adna Neked kölcsön, lehet meggondolta magát. Ha ráírogatsz, azzal csak elrontod a dolgot. Lehet nem jól értettem a sztorit.
12. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Catcat88)
2017. máj. 3. 18:46

szerintem egy tartozas rendezesenel azonnal feloldjak a zarolast, semmi joga nincs senkinek egy szamlat zarolni, ha tiszta


lehet, hogy az ismerosod csak kesve vagy tobb reszletben tudja kifizetni, es csuszik a feloldas. ha tartozik neked, akkor lehet, nem tudja meg megadni, es azert beszel melle. ha nem tartozik, hanem segitseg ez a penz, akkor mi oka lenne hantazni, akkor valoszinuleg nemsokra megkapod a penzt

2017. máj. 3. 18:10

Bocs, ha nem túl tájékozottan, de beleszólok!

A diákhitelt nem pénzintézeten keresztül folyósítják és a MÁK-nak kell vele elszámolni?


Nem tudtam, hogy a diákhitelhez a NAV-nak is köze van.

10. kisj
2017. máj. 3. 17:31

A NAV ügyintézése kriminális és felháborító.

Én a magam részéről simán elhiszem, hogy tettek magasról a számlája feloldására. Ráér az nekik, nem kapkodják el.

2017. máj. 3. 17:10
Hali,ha a NAV-nál elintézte az ismerősöd,rendezte a tartozását,és a Nav szerint is rendben van,akkor azonnal, vagy egy-két napon belül, kiadja a tagnak a határozatot a zárolás feloldásáról.Ám lehet nem tudta befizetni a teljes lógását, amivel tartozik,így maradt némi tartózás,esetleg incascó rajta.Bár a te esetedben,itt a hazugságban van az igazság.
2017. máj. 3. 16:50
Igen, erre amit Andi ír, hogy igaz-e.
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - L.luiselotte)
2017. máj. 3. 16:43
Szerintem arra kíváncsi, hogy tényleg van e ilyen zárolás, meg 48 óra múlva történő feloldás, stb.
2017. máj. 3. 16:41

a Nav nem fog segiteni, de arra kiváncsi, hogy

a "nagyobb összeg" miből jött össze...

2017. máj. 3. 16:33
Nyilván nem csak NAV-osok segítségét várom, bárki véleményét szívesen fogadom aki ért a témához.
2017. máj. 3. 16:32

Jaj, bocsi, most látom, hogy NAV dolgozók, ügyintézők segítségét kérned.



Hát, legyen szerencséd.

A hitegetés meg az időhúzás sosem jelent jót.

2017. máj. 3. 16:26
Rá írtam, eddig nem válaszolt. Gondolom már kellemetlen neki hogy keresem, de ő ajánlotta fel a dolgot. Ezért nem értem ezt a viselkedést. Remélem keresni fog...
2017. máj. 3. 16:19

Passz. Lehet, hogy semmi.

Újabb kifogással nem állt elő?

Mert ha lesz, akkor szinte biztos, hogy a sztoriból semmi nem igaz.

2017. máj. 3. 15:38
Kezdem a sztorit az elején. Egy nagyobb összeget várok egy ismerőstől. Húsvét előtti csütörtöktől húzódik az utalás. Legutóbb múlt szerdán beszéltem az illetővel, mert az összeg nem érkezett meg a számlámra. Elmondása szerint a NAV zárolta a számláját, mert diákhitel tartozása volt, amit rendezett is másnap a NAV ügyfélszolgálatánál. Ott állítólag azt mondták neki, hogy 48 órán belül feloldják a zárolást és így a pénzem is megérkezik. Nos, ez a 48 óra múlt pénteken járt le, ha szigorúan 48 órának számolom és nem számolom bele május elsejét, tegnap szerintem már meg kellett volna érkeznie a pénznek. Mi lehet ebből az igazság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook