Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztáji, kapirgálós tyúk, kakas, ill. kacsa vásárlása fórum

Háztáji, kapirgálós tyúk, kakas, ill. kacsa vásárlása (beszélgetős fórum)


2017. máj. 8. 22:37
Koszi csajokaz infokat ;)
9. 9c485f67e8 (válaszként erre: 5. - Ina87)
2017. máj. 2. 13:36

Viszont az idôsebb tyúkból lehet a világ legfinomabb húslevesét, Újházi tyúkhúslevesét fôzni, a kakasból pedig a pörköltet. Igaz, 3-4 óra szükségeltetik hozzá lassú tûzön.

Az 1 évnél idôsebbnek a lába mindig erôsebben pikkelyes.

A tavaszi csibe augusztus végére érik be rántanivalónak, jércének, ôsszel kezdenek el tojni.

8. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Ina87)
2017. máj. 2. 07:58

Ina! Arról tudod, hogy kb. milyen idős, hogy a lábán a sarkantyúja mekkorára nőtt. Ha az 1,5 - 2,0 cm körül van, akkor az már 1 éves körüli, a legjobb újházi tyúkhús leves, ill. kakas pörkölt készülhet belőle.

És persze a fején a taréj-nagysága is sokat mond, ha rajta van. Amelyiknek még alig-alig bújt ki a fejtetőn, az leginkább még csak rántani-való súlyban, korban van! :))

2017. máj. 2. 07:53

Szerintem is jobb íze van a kapirgálósnak. Háznál amit nevelnek, nem "fújják fel" táppal, engedik, hogy a maga természetes ütemében nőjön és gyarapodjon. Ezáltal szívósabb, ízletesebb a húsa.

Persze pelyhes csibe korában az is kap u.n. indító tápot, de mire rántani való lesz, akkorra már csak dara, kukorica, meg a rengeteg fű, és a sok mozgás.

2017. máj. 1. 22:26

Azert kerdeztem, mert kozeli ismerostol veszem (kepben vok, mikor vesz csibeket is) hazilag etetett, jo izu, igazi "boldog" csirke ill.tyuk. Bel nelkul, feldolgozva 900.-ft/kg.

De akkor ezek szt.ezt elo sulyban meri (k)

Mostanaban raszoktunk,mert sokkal finomabb es ebben legalabb nincs vegyszer.


Tart esetleg vki ?

2017. máj. 1. 21:14
az árát nem tudom annyit ingen h több mikor fel van pucolva és kevesebb élő súlyba,ezt viszont a vevőnek kell dönteni hogy hogy szeretné persze sokk mindentől függ,a másik amiért sosem veszek háztól azért mert vannak olyanok akik pl öreg kakast tyúkot is eladnak állítólag van amiről észre lehet venni h fiatal vagy öreg,de én köszönöm nem élek vele...
2017. máj. 1. 08:08
Kiskerti kapirgálós felpucolva (belsőséggel együtt) 1200 Ft/kg.
2017. máj. 1. 00:09

1300 ft/kg áron veszem a csirkét

pucolva, darabolva

melléteszik a szívet-májat-zúzát


kakas 1500/kg


(az ár mindig a tisztított, belezett állatra vonatkozik, ha egész csirke néven fut)

2017. ápr. 30. 23:29

Tisztított csirkét hoznak hozzánk a melohelyre, rendelés után.

600 Ft / kg-os árba azt hiszem. De lehet hogy többe kerül.

Gondolom, a feje tisztítva, na és a zuza, máj, szív is benne van.

Nem vettem még.

2017. ápr. 30. 23:19

Az érdekelne, hgy aki háztól vásárol tyúkot/kakast, kacsát, mennyiért veszi és milyen feldolgozásban.

A kg ár hgy számolandó? Nettó súly vagy tollas /kopasztott/ beles, stb? Előre is köszi, aki használható h.sz.-t ír.

Aki csak uncsizik, inkább másik fórumban élje ki magát, köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook