Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vendégségben összetört a játék fórum

Vendégségben összetört a játék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. csikil4ny (válaszként erre: 103. - Mantus)
2017. okt. 29. 19:45
Gratulálok a kitartásodhoz! Szülőnevelést folytattál, s ezzel a gyerekeknek is jót tettél.
104. Érdekes73 (válaszként erre: 103. - Mantus)
2017. okt. 29. 18:53
Ebből is látszik hogy alapjáraton túl engedékenyek a szülők . A problémás gyerekeknek is kellenek korlátok. Ez a gyerek is igényli vagyis igényelné.Ettől függetlenül én nem engedném kis gyerekek közelébe még felügyelettel se.
103. mantus
2017. okt. 29. 07:05
Köszönöm a hozzászólásokat és véleményeket, nagyon kedvesek vagytok. Igazán szeretem a hoxát, hogy nem az egymás torkának esés van, hanem értelmesen megfogalmazott vélemények. A történet végét szeretném veletek megosztani. Ragaszkodtam a játékok pótlásához. Ezzel megharagudtak rám, DE a következő találkozás alkalmával, amikor a nagyobb bedühödött és elkezdte a babakocsinkat rugdosni, odamentek hozzá és mondták neki, hogy ezt nem szabad, mert ez nem az övéké, és kifogom fizettetni velük, s láss csodát a gyerek nem rugdosta tovább! Sőt sikerült elkapni, hogy ne dobja le a teraszról! Majd elvezették onnét! A következő alkalommal a mamánál találkoztunk, s a kisebbik gyerek elvette a táskámat (vállraakasztós). Kipakolta, de vissza nem adta, hanem elkezdett vele rohangálni, és a földön húzta, s akkor az apuka odament hozzá, elvette tőle, és bocsánatot kéretett vele! El sem tudom mondani ez mekkora haladás! Sajnos a nyári ovis táborból a viselkedése miatt 3. napon már nem fogadták, de azt gondolom, hogy már az, hogy velünk szemben egy kis "tisztelet"-et tanúsítanak, már nagy eredmény!
102. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2017. ápr. 30. 13:06
tényleg ez lenne a legjobb megoldás.
101. Érdekes73 (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2017. ápr. 30. 13:05
Nem mellékesen ezzel a férje is egyet értene...
100. Érdekes73 (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2017. ápr. 30. 13:03
Ennél jobb megoldás nincs is...
99. lapbarna (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2017. ápr. 30. 12:11
Igen. Nincs mindig megoldás.
98. csikil4ny (válaszként erre: 97. - Lapbarna)
2017. ápr. 30. 11:46

Ezért írtam, hogy én itt nem látok jó megoldást és kérdeztem rá "óvónőcske" megoldási javaslatára.


Én már leírtam a fórumindító számára legoptimálisabb megoldást: tartsa távol magát és a gyermekeit a helyzettől. A probléma marad, csak nem az övé lesz.

97. lapbarna (válaszként erre: 96. - Csikil4ny)
2017. ápr. 30. 11:39

"Ha olyan lenne a kapcsolat a szülőkkel, akkor meg lehetne "zsarolni" az anyukát, hogy csak akkor tartják a kapcsolatot a szűk családjával, ha igénybeveszi a szaksegítséget."

Ezt komolyan mondod? Akkor ott már kaszáltak a bármilyen testvéri viszonynak. IS.

Egyébként a szaksegítség sem az atyaúristen, úgyhogy előfordul, hogy semmi haszna sincs. Többtényezős játszma : a gyerek, a szülő, és maga a szaksegítség is ember, aki vagy érdekelt /érdektelen, vagy jó /rossz napja van, vagy ért /nem ért a szakmájához.

Mert ilyen is van.

96. csikil4ny (válaszként erre: 94. - Érdekes73)
2017. ápr. 30. 11:27
Ez így van. Engem komolyan érdekelne a megoldási javaslat, mert én nem nagyon tudnék olyat javasolni, hogy működjön, vagy ne okozzon lelkiismeret-furdalást a fórumindítónak. Mert szaksegítséget csak akkor lehet igénybevenni, ha az érintett kéri vagy feljelentés alapján... Ha olyan lenne a kapcsolat a szülőkkel, akkor meg lehetne "zsarolni" az anyukát, hogy csak akkor tartják a kapcsolatot a szűk családjával, ha igénybeveszi a szaksegítséget. Persze ennek is lehet elszigetelődés a következménye.
95. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 94. - Érdekes73)
2017. ápr. 30. 11:12
Ez igaz.
94. Érdekes73 (válaszként erre: 90. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 30. 11:11
Ami biztos felügyelet nélkül nem lehet hagyni egy problémás jó erőben lévő 60 kilós dühöngőt . Ezért szerintem mindegyik hibás és szerintem baromi szerencsések hogy csak anyagi kár keletkezett nem személyi sérülés...
93. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - Óvónőcske)
2017. ápr. 30. 10:59
Soha nem a hibázással van a baj, nem a hibás emberekkel. Sokkal inkább a megingathatatlanul magabiztosakkal..
92. michelle.r (válaszként erre: 85. - Óvónőcske)
2017. ápr. 30. 09:35
Ha te ennyiből te felállítottad a bombabiztos diagnózist, te sem lehetsz a szakmád büszkesége :S.
91. fincsi5 (válaszként erre: 85. - Óvónőcske)
2017. ápr. 30. 08:48
Jézusom!:((
2017. ápr. 30. 08:20

Engem is érdekel, mert nagyon nem fekete-fehér a történet.

Egyik anyukát sem tudom hibáztatni, mindketten nehéz helyzetben vannak.

89. manó2000 (válaszként erre: 88. - Unom)
2017. ápr. 30. 08:19
Pontosan!
88. unom (válaszként erre: 87. - Manó2000)
2017. ápr. 30. 08:18
Főleg úgy, hogy egyoldalú fóruminformációk alapján már tudja a tutit.
87. manó2000 (válaszként erre: 85. - Óvónőcske)
2017. ápr. 30. 08:16
Ekkora szellemi háttérrel már engem is érdekel a megoldási javaslatod!
86. csikil4ny (válaszként erre: 85. - Óvónőcske)
2017. ápr. 30. 07:03
Írhatnád ide is a megoldási javaslatodat, hogy tanulhassunk belőle.
2017. ápr. 30. 05:55

Erről az egészről ,mint vezető pedagógus is , egy dolog jut az eszembe, inkább kettő:

1. "Akasztják a hóhért!"

2, "strucc politika"


Én úgy gondolom és ezt ország-világ előtt ki merem jelenteni:


A GYEREKEK SZEMPONTJA MINDENEK FELETT!!!!


Szégyellje magát a kolléga , ráadásul tanult kolléga, hogy ezt így gondolja-éli meg.


Most szakmailag leírnám hány és hány SÚLYOS HIBÁT VÉTETT a saját gyerekeivel szemben is, hát még máséval, mondjuk a tieiddel.


Véleményem : a testvéred kezébe nem adnám a saját gyerekemet!!!! Sőt vezető szerepben el tudom képzelni ezek után mit művelhet az intézményével.


Mielőtt jönnek a védő ,felháborodó kommentek, le merem ezt írni, mint vezető pedagógus, mint két beteg gyerek édesanyja.


Tudnám fokozni, de nem teszem, kedves fórum indító, ha szeretnéd, tudok segíteni, küldj privát üzenetet.

84. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 30. 01:28

Elolvastam a hozzászólásokat is és valahogy az fogalmazódott meg bennem, hogy egy ilyen beteg gyereket egyetlen percre sem szabadna egyedül hagyni. Pillanatok alatt és kiszámíthatatlanul akár ön- vagy közveszélyessé válhat. Ha bármelyik másik gyereket úgy üt meg egy játékkal, hogy az akár maradandó sérülést szenved, akkor ki lesz a felelős?! Mindig és minden esetben a szülő-gondviselő köteles a gondozottja által okozott károkért felelni. Akár tetszik, akár nem!

Én biztos, hogy nem engedném be többet a lakásomba, pláne a gyerekeim közelébe. Egy ilyen beteg gyerekkel sokkal többet kell foglalkozni, többször és többet kell magyarázni és igenis rá lehet szólni.Nem az a megoldás, hogy hagyjuk nőni, mint a dudvát.Mindent meg lehet, sőt kell is beszélni vele a maga szintjén.

A férjednek pedig igaza van, végre a sarkadra kell állnod és nyugodt hangon, de határozottan meg kell mondani a testvérednek, hogy te nagyon szereted és ő bármikor jöhet, de a gyerekei nélkül. Ahogy olvastam, már éppen eleget vigyáztatok rá és elég károtok volt abból, hogy elhozta őket hozzátok. Ha pedig megharagszik emiatt, az őt minősíti.

83. Érdekes73 (válaszként erre: 58. - Mantus)
2017. ápr. 29. 23:16
Engem nem az anyagi része izgatna ezzel kapcsolatban. Egy dühöngő 60 kilóssal soha nem hagytam volna együtt az ovis gyerekemet. Sőt egyáltalán nem is engedtem volna találkozni vele.Ebből nem fog semmit tanulni csak azt hogy őt terrorizálják. Ez nem integráció.
82. csikil4ny (válaszként erre: 80. - Mantus)
2017. ápr. 29. 19:19

Sajnos ameddig ő nem látja be, addig te vagy más nem tud segíteni. Neki annyiban lehet még plusz kudarc a gyereknevelés, hogy nemcsak anyaként érzi elégtelennek magát, hanem szakemberként. Minél többen mondjátok, hogy tenni kellene valamit, annál jobban fog védekezni.


Te csak annyit tudsz tenni, hogy csak az ő térfelén találkoztok. Sajnos ilyen esetben csak akkor fog segítséget kérni, amikor valami nagyobb baj történik, pl. betöri a gyerek egy másik gyerek fejét. Erőszakkal kívülről segíteni családtagként nem tudtok.


A kár megtörtént, ezt most könyveld el tanulópénznek, a következő károkra meg ne adj lehetőséget.

81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - Mantus)
2017. ápr. 29. 19:18

Nem akarok általánosítani, de sajnos a pedagógus szülők gyakran a "legrosszabbak", legalábbis abban az esetben, ha probléma van a gyerekkel, legyen az akármilyen jellegű is, és legyen akármi az oka.


Erre nálatok még rájön az is, amit szintén látok sokszor, hogy a nagyszülők a fogyatékost nevelő családot, vagy ők magukat túlságosan elkényeztetik, és azt hiszik, nekik mindent lehet.


Az egy dolog, hogy van olyan gyerek, aki nagyon nehezen nevelhető, irányítható, akár az enyémek közül kettő is (érdekes, a másik kettő nem, tehát valószínűleg nem az alapból rossz nevelés az oka). A férjem is ilyen volt, maximálisan mindenben oponált, és olyan 25-30 éves kora között kezdett úgy-ahogy beérni. Ma már napi 14 órát a filmiparban dolgozó, és szépen haladó 4 gyermekes apuka. De nem volt könnyű élete, gyerekkora, akkor még tényleg nagyon kevesen értették, vagy ismerték fel, hogy ez egy diagnosztizálható probléma, és nem csak a rossz nevelés. Lentebb írom, hogy még egyértelműbb esetekben sem...


Az meg egy másik dolog, hogy attól még nem hagyhatom törni zúzni a gyereket, pláne idegen helyen nem. Akkor tényleg inkább nem megyek sehova, vagy pórázon viszem, vagy állandóan mellette állok.


A tesódról meg az jutott eszembe, hogy volt még 25 éve általánosban egy évfolyamtársam. Akkor még nem tudtuk a dolog nevét, csak tudtuk, hogy okos, de furcsa gyerek, volt, hogy veszekedett, de sokszor kiment óráról, a folyosón ült egyedül. De mindenki ösztönösen elfogadta, hogy ő ilyen, el is végezte az általánost. Neki nem pedagógus, hanem egészségügyis volt az anyukája, ilyen szempontból legalább olyan rossz. Ma már tudjuk, hogy ő autista volt. Ma ez a srác alkoholfüggő, és otthon ül. A szomorú az, hogy akkor már dolgozott Prekop Csilla és csapata is, ha az a szülő elviszi a gyerekét, elismeri, hogy baj van, akkor ma lehetne egy jó számítógépes szakember mondjuk, vagy akár zenész, mert abban is ügyes volt.. Azóta sem ismerte el..


Mindezek mellett nincs valós segítség, ha felismered a problémát, ha nem. Az egyik fiam szeptembertől kezdve kezd rosszabb állapotba kerülni. Ő eddig nem volt agresszív, sőt inkább tejbetök. Januárban kértem a pszichiátrián időpontot. Április 26-ra kaptunk. Most voltunk is, de ez még csak a szakrendelő volt. A kórházba október 5-re kaptunk, de az is csak ambuláns lesz, a befekvés 2018 január-február. Amikor megkérdeztem, hogy mi van, ha addig megsérül a kisöccse esetleg egy kitörésénél, vagy ő maga, akkor mi lesz.. Erre a válasz, hogy hát akkor emeltessem ki a családból, sajnos segíteni nem tudnak..

Ja, és ez a sürgősségi vonal a háziorvosom által megtámogatva...

Pszichológushoz jár az ovijában, de hát az halottnak a csók. Itt az lenne a kérdés, hogy van-e a dolgok mögött tényleges pszichiátriai eredetű betegség, akár egy atipusos autizmus, vagy valami..

Ezt meg csak úgy mellesleg írom le a valós lehetőségekről.

80. mantus
2017. ápr. 29. 18:59
Akkor leírom, hogy mik a következmények. Testvérem mindenkinek elmondta, hogy én milyen vagyok, hogy kiakarom fizettetni vele a dömpert és a gyermek sátort. A szüleim nekem adtak igazat, hogy próbáljon már valamennyit foglalkozni a gyerekeivel, mert törnek zúznak dühkitöréseikben. Mind ketten, bár többen a down szindrómára éleztétek ki, de ez nem így van. A kisebbik egy hónapja a bútorboltban összetört egy üvegasztalt. A tata megmutatta a telefonját és a tabletjét, hogy mit műveltek vele, de mikor felelősségre vonták tesómékat az behisztizett hogy akkor nem láthatják a tatáék a gyerekeket, így anyukám három nap múlva sírva kért bocsánatot... Unokatesómék szintén a pártomat fogták, hogy próbáljanak már segítséget kérni tanácsadótól, mert ahol Ők megjelennek, ott kitör a gyerekháború. Így most mindenkire besértődtek, és majd június végén névnapra megkapja a dömpert a gyerekem, addig meg oldjam meg. Nagyon komoly problémáik vannak, csak sajnos tesóm befolyásos pedagógus vezető pozícióban, így nem hajlandó segítséget kérni, s felismerni a problémát.
79. loch ness (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2017. ápr. 29. 18:50

Annyiból nem mindegy, hogy tényleg van olyan értelmi fogyatékos, aki nem is képes megérteni, hogy ilyet nem szabad csinálni. Nyilván azt sem szabad hagyni törni-zúzni, tehát ott is megoldást kell találni. Itt is, ahol nem hiszem, hogy ilyen gond lenne a gyerekkel, hogy alapból nem érti. És nyilván nem a pénz fogja megoldani a dolgokat.


Most már a fórumindítón a világ szeme. Neki kell megvédenie az otthonát és az értékeit. Lehetőleg a férjével vállvetve és nem egyedül. Kívánom, hogy sikerüljön, és találjanak valami békés megoldást, ami a testvérével sem okoz túl nagy feszültséget.

78. loch ness (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. ápr. 29. 18:46
Ja, eszemben sem volt elbagatellizálni. Írtam is,hogy azért nem könnyű a szülőknek. Csak azt írtam, hogy bár általában van betegségük, az elég széles skálán mozog.
77. michelle.r (válaszként erre: 74. - Loch ness)
2017. ápr. 29. 17:20

A téma szempontjából teljesen mindegy, hogy általában milyenek a Down szindrómás gyerekek. Akiről beszélünk egy középsúlyos értelmi fogyatékos.


Nem akarom elbagatellizálni a dolgot, de teljesen mindegy, hogy kifizeti-e vagy nem azt a nyavalyás dömpert, a pénz nem fogja ezt a helyzetet megoldani.


Szurikáta remekül összefoglalta, mélyebb a probléma gyökere, mint egy tízezerforintos játék. Eltűnnének a feszültésgek, ha most átutalnának százezret, a mostani, és a jövőbeni látogatásokra?

76. massalhangzo (válaszként erre: 74. - Loch ness)
2017. ápr. 29. 16:29

szerintem nem lenne joga kifizettetni a jatekokat. ez az "utana" lattam, hogy a sator szetszakitva, hat... egyreszt nem tudhatja, bizonyithatja, ki es hogyan rongalt, masreszt ha a tesoja alapbol felajanlotta, hogy vesz egy uj dompert, nem is ertem a kiakadast, es a kovetelozest


nem ismerem nagy szamban a down-korosokat, de nyilvan egyiknek sincs olyan kismerteku problemaja, amivel ne kellene foglalkozni, fejleszteni, hogy normal eletet elhessen. nem akarok errol vitat nyitni, csak ne bagatelizaljuk el, mert nemcsak arrol van szo az esetukben, hogy van egy kis bibi. es nem minden szulo kepes, alkalmas arra, hogy felelossegteljesen alljon hozza.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook