Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » LSIL-em van. 3 hónap múlva új kontroll. Mit jelent? fórum

LSIL-em van. 3 hónap múlva új kontroll. Mit jelent? (beszélgetős fórum)


9. Esme13 (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2017. ápr. 27. 12:05
Köszönöm, nem tudom megcsináljam-e. Elkezdem a vitaminkúrát és bízom a legjobbakban :)
2017. ápr. 26. 14:05
[link] - ha nem akarsz 3 honapot varni...
2017. ápr. 26. 12:57

ja és találtam egy nagyon jót arra a kérdésedre,mi is ez valójában:

"Alacsony fokú hámelváltozás, alacsony rizikójú rákelõtti állapot. Nem konizációs indikáció. Magas a spontán gyógyulásra való hajlam. Szövettanilag CIN1 állapotnak felel meg. Magas rizikójú HPV fertõzés esetén szoros kontroll és konzervatív gyógyszeres kezelés mellett a folyamat visszafordítható."

6. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Esme13)
2017. ápr. 26. 12:56
nekem ugyanez volt,és mivel a kontrollvizsgálatokkor folyton ugyanazt mutatták ki vagy egy évig,meg kellett műteniük,ilyenkor a méhnyak"rendellenes"részét kimetszették/ezt másképp nem tudom írni./Nem kell előre megijedni,az esetek egy részénél ez elmúlik,ha rendszeresen visszajársz kontrollra,odafigyelnek rád és kezelnek,én a szerencsétlenebb kategóriába tartoztam.De én már most keresnék állandó orvost,ha esetleg nem lenne saját orvosod.gyógyulást!
2017. ápr. 26. 12:05
Köszönöm! :) Most akarom elkezdeni szedni és azt mondta ettől függetlenül szedhetem, de ha már elkezd hatni felhívom.
2017. ápr. 26. 12:03
Ezt nem tudom. Nem vagyok orvos. Vele kellene beszelned a kiegeszito fogamzasgatlasrol.
3. Esme13 (válaszként erre: 2. - Vikucka)
2017. ápr. 26. 11:43

Köszönöm szépen :)

Igen, az orvosom 3 hónap múlva HPV tipizálást is akar csinálni. Ez azt jelenti,hogy valószínűleg HPV-m van?

Fogamzásgátló tablettát írt fel... De átadhatom a páromnak?

2017. ápr. 26. 11:39

Van lehetoseg HPV tipizalasra. Egy kis PCR segitsegevel lehet mintat venni. Azt hiszem a synlabnal is vegeznek ilyen tesztet.


" Az LSIL a low grade squamosus intraepithelialis laesio angol kifejezés rövidítése, amely egy hámeltérés. Mind a HPV gyanú, mint az LSIL indokolja, hogy kontroll vizsgálatra kerüljön sor Önnél.". azert kell 3 honapot varni, mert annyi ido alatt regeneralodik a mehnyak. Egy hpv tesztet elvegeztetnek, es 3 honap mulva kiderul. A doki sem tud vele semmit sem kezdeni meg. Kontroll alatt tartjak es ennyi.


Ragaszkodhatsz a biopsziahoz, a kolposzkopiahoz, de azok sem fognak eredmenyt mutatni.

2017. ápr. 26. 11:27
Lehet gyulladás vagy hpv miatt. Voltatok hasonló helyzetben? Mindig óvszert használtam, igaz orális szex közben nem :( Miért nem cselekszik az orvos azonnal? (Jó hírű magándoki)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook