Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sóoldatos ivókúra fórum

Sóoldatos ivókúra (beszélgetős fórum)


1 2
40. 9c485f67e8 (válaszként erre: 39. - Mignon11)
2017. máj. 19. 11:33

A mértékletesség még soha nem ártott meg senkinek.

Szerintem a böjt meg a koplalás két különbözô dolog.

39. mignon11 (válaszként erre: 25. - 9c485f67e8)
2017. máj. 19. 08:16
Azt is mondta hogy a böjtkura hülyeség. Mennyi de mennyi betegséget rendberak némi koplalás!
38. Gabinenje (válaszként erre: 37. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 27. 17:04
Azt is szoktam időnként! 😉
2017. ápr. 27. 17:01
Citrommal, tequilával inkább elfogadható.
36. Gabinenje (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2017. ápr. 27. 14:27
Köszönöm, ezt én is megtaláltam a neten. Az összes létező oldalon ezt írják ami létezik a Google-n...ezért gondoltam, hogy megkérdezem hátha valaki használt már sóoldatot.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Gabinenje)
2017. ápr. 27. 12:18

Nincs tapasztalatom, de mindig parajdi sót szoktam venni. A múltkor láttam üvegben sóoldatot ivókúrához, azt mondta az eladó, hogy ezt Erdélyben szokták használni egy-egy kúrához.


A sós ivókúra alkalmazása


A kész 26 %-os kristálysó oldatból tegyünk egy teás kanálnyit egy pohárba és töltsük fel tetszőleges mennyiségű, pl.: 2 vagy 3 dl jó minőségű szénsavmentes ásványvízzel vagy klórmentes tisztított vízzel. A kanál lehetőség szerint legyen fa vagy porcelán.


Az így kapott felhígított sóoldatot igyuk meg minden reggel felkelés után, éhgyomorra.


Ha valakinek ez túl tömény, akkor a teáskanálnyi 26 %-os sóoldat mennyiséget 1 liter vízbe téve a nap folyamán is megihatjuk. Akinél a salaktalanítás (pl. hasmenés formájában) nagyon hevesen lép fel, az ivókúrát kezdetben cseppenként is adagolhatja, mellette a napi víz mennyiséget megnövelve. Az ivókúra során nem a mennyiség, hanem a rendszeresség és a kristálysó minősége fontos a pozitív hatás eléréséhez. A sóoldat képes a szervezetben 24 órán keresztül a kristálysó rezgését fenntartani.


A sós ivókúrát bármeddig tarthatjuk. Az “ivókúra” szó elvileg itt nem helyes kifejezés, ugyanis a sós oldatot egy életen keresztül is fogyaszthatjuk az egészséges életmód és megelőzés érdekében.

34. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2017. ápr. 27. 11:58
A makrobiotikus étrend szerintem is nagyon jó, nekem tetszik ez a fajta megközelítés, hogy minden nagyon kevés beavatkozással készül, nagyon kímélő.
33. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Gabinenje)
2017. ápr. 27. 11:54

Egy ideig tudja kompenzálni, mert ha túl sok van a sóból, akkor igyekszik kiüríteni, csak ennek is vannak tünetei, mint írtam, fejfájás.


Meg nem minden só ugyanolyan, és nem mindent tud ugyanolyan gyorsan kiüríteni.

32. michelle.r (válaszként erre: 30. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 27. 11:51
Te szereted, ha válasz helyett kioktatnak? Nem tanácsokat kért, hanem személyes tapasztlatot. Ehelyett - kulturáltpistitől - még azt is megkapta, hogy elmebeteg.
31. michelle.r (válaszként erre: 26. - Gabinenje)
2017. ápr. 27. 11:49
Az itt nem szokás ;) A szervezet el tud savasodni, bármit mond a médiacelebdoktor. A barátnőm Candidáját a makrobiotikus étrend pusztította ki teljesen. Mondjuk a végére úgy nézett ki, mint maga a halál ;) De a candida kinyúlt, kb. három hónapig. Közben folyamatosan járt egy természetgyógyászhoz.
30. 9c485f67e8 (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. ápr. 27. 09:19

Tudod van, aki csak azt hallja meg, amit hallani akar.

Minden mást támadásnak fog fel.

2017. ápr. 27. 09:13
Pedig igaza van, hidd el, az internet orosi dolgokban többet árt, mint használ.
2017. ápr. 27. 08:54

Candidára ajánlani tudom az Anti-Candika teát, nekem bevált.


Ha pedig már a sónál tartunk, nézz utána a schüssler sóknak:

[link]

27. missjuti (válaszként erre: 26. - Gabinenje)
2017. ápr. 27. 07:24
Emesztesi problemara tölgyfakéreg tea!Gyomor es belhurutra kivallo!Megszunteti a hasmenest,gyulladas csokkento.Kulsoleg problemas bőrt is lehet kezelni vele!Ha belsoleg rendbe hozod a szervezeted,elmulik a gombasodas is!
2017. ápr. 27. 06:19

Emberek nem ezt kérdeztem!!! Eddig egyetlen egy olyan hozzászólás van a fórumon ami számomra értékes.

Kérek mindenkit csak akkor írjon, ha tapasztalata van a témával kapcsolatban! A többi nem igazán érdekel!!!

25. 9c485f67e8 (válaszként erre: 22. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 12:49
Csak éppen nem létezik olyan, hogy a szervezet "elsavasodik." Dr. Zacher már csak-csak ért a kémiához.
24. Gabinenje (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 11:42
Azt mondod kompenzálni fogja a szervezet? Mert én is attól tartok, hogy bevizesedne a szervezet.
23. Gabinenje (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 11:15
Igazából nem tonnaszám kell enni a sót, hanem kell először csinálni egy 36%-os oldatot és azt még tovább hígítani 1%-osra és azt fogyasztani naponta.
22. Gabinenje (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 11:12

Ezen én is csodálkoztam először, de ezt olvastam róla...

"helyreállítja a szervezet sav-bázis egyensúlyát, így kedvezően hat az elsavasodás okozta gombás fertőzések(bőrgomba, hüvelygomba, körömgomba) és betegségek kezelésénél."

21. mignon11 (válaszként erre: 1. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 10:36
Szegény anyósom tett egyszer a kavenkba cukor helyett sót.Kihanytam!
20. 9c485f67e8 (válaszként erre: 11. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 10:25

Vedd elô a józan eszedet és gondold végig!

Nekik minden eladó!

19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 10:25
Candidára só? Szerintem nem sok köze van hozzá. Inkább egy életmódváltás kell, ami olyan közeget teremt, amiben nem tud megélni a Candida vagy visszaszorítja a mennyiségét, összességében kell nézni.
18. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Ikebana3)
2017. ápr. 26. 10:22
Ha csak kicsivel több a só, mint ami megengedett,azt a szervezet 3 nap után elkezdi kompenzálni, több sót viszel be,akkor többet ürít ki, ha kevesebbet, akkor kevesebbet ürít ki és visszatartja a sót is. Ez a mechanizmus azért van, merta test 70%a vízés kell bele valamennyi só (nemcsak konyhasó,hanem más is)mert az jobban vezeti az áramot, ugyanis az idegrendszer ilyen mini-áramütésekkel(impulzusokkal) komunikál mindennel, az izmokkal is. Ha nincs bennünk só, akkor lassabbak ezek a reakciók is.
17. Gabinenje (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 10:18

Nem méregtelenítés céljából gondoltam.

Emésztési és candida problémáim vannak.Régebben a facén egy candidás csoportban olvastam, hogy egy hölgy sókúrát csinál és bevált nála.

16. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 26. 10:14

Így van. A szervezetnek amúgy is van egy alap méregtelenítő, salaktalanító rendszere, hiszen nap mint nap kiválasztja és kiüríti a salakanyagokat, bomlàsterméket. Ezzel nem kell szórakozni, illetve nem eltömìteni, hanem vigyázni kell rá, folyamatos, mindennapos odafigyeléssel, egész életünkön keresztül. Az számít, hogy hosszú időn belül mit teszünk bele, nem az, hogy néha elkap a gépszíj és akkor nosza, 3 hétig diéta, méregtelenítés (de utálom ezt a szót), és aztán kezdődik minden elölről.


A testünk nem kuka, nem kell bele szemetet dobálni, de ezt nemcsak akkor kell szem előtt tartani, amikor már baj van, hanem mindvégig jól bánni vele.


Talán a legdrágább, legszebb ünnepi ruhánkat bedobjuk 90fokba és összegyűrve tartjuk meg sárban hempergünk vele? Nem. A testünk pedig sokkal értékesebb mint bármelyik szebb ruhánk. Ès csak egy van belőle, úgy kellene vigyázni rá.

15. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 10:10

A plusz só bevitele nagyon megterhelő a szervezetre. Nemcsak megköti a vizet és ödémákat okoz, hanem a veséket is megterheli. Még a palackozott ásványvizeknél sem ajánlják a magas ásványi só tartalmú vizeket.

Ne dől be ilyeneknek.

2017. ápr. 26. 10:06
En aktiv szennel hasznalnam... ha elkapna a hig fofas...
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gabinenje)
2017. ápr. 26. 10:05

Méregtelenítésre nem jó, de ha egy bizonyos koncentráció felett van a só (pl egy nagyon sós leves, kvázi hányingerkeltően sós), akkor lehet hashajtó hatàsa az ozmózis miatt (a só a bélben megköti a vizet, több só, több víz), ezért szokták pl jógások (na nem minden jógázó, de van, aki ismeri ezt a technikát) használni.


Mèregtelenítő hatása nincs, illetve böjt keretében teszi, aki teszi mert a böjt miatt nincs széklete.


Szerintem elég nehéz belőni azt a határt, hogy mekkora mennyiségű sós víztől lesz hasmenésed, ès mi az, amitől még nem lesz hasmenésed, csak pár napra vízvisszatartás és az ezzel járó migrén.


Jó tudni, hogy a sós ètkezés miatti fejfájás NEM mèregtelenítés jele (mert ugye szokták ezt mondani, hogy tisztulsz meg minden, hát nem), csak az ideiglenesen megemelkedett vérnyomàs vagy vízvisszatartás miatt fáj a feje az embernek.


Ezek után te döntesz. Nem jobb egy következetes ètrend aminél hosszù távon nem viszel be mérgező anyagokat, mintsem évekig tartó helytelen életmódot napok alatt kompenzálni? Ùgyis tudod, hogy ez illúzió.

12. Gabinenje (válaszként erre: 4. - Remoni)
2017. ápr. 26. 10:01

Olvastam ezt a blogot is.

Nem tudom mit gondoljak róla..!?

11. Gabinenje (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2017. ápr. 26. 09:59

Ezt az oldalt olvasva gondoltam, hogy megkérdezem van-e valakinek tapasztalata... itt sok jót írnak róla.


[link]

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook