Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleó - ellenvetések? fórum

Paleó - ellenvetések? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleó - ellenvetések?

1 2 3
2017. ápr. 25. 11:11

Lassan 4 éve paleózom -na jó, nem egészen, mert a kezdeti, nagyon pontosan betartott diétához képest mostanra egy tartható, de nem mindenáron paleó étrendem van . Nem eszem cukros ételt, tésztát, krumplit, de pl. tejszínes, vajas ételt igen. És teljes kiőrlésű, rozsos, korpás pékárut igen.


Sajnos a szigorúan vett paleó étrendre rá lehet unni egy idő után. A maglisztes ételek nem finomak, és azok valóban drágák is. Inkább sok háztáji zöldséget és húst veszek és kerülöm a félkész, vagy készételek vásárlását.

2017. ápr. 25. 11:05

Drága? Nem a paleo miatt veszem termelőtől a húst, zöldséget, gyümölcsöt, tojást, és amit lehet. Biatorbágyra járunk egy henteshez, tényleg kb. 30%-kal drágább ott minden, mint átalában. Viszont tényleg még a párizsiban, a virsliben is hús van. Ezt onnan tudom, hogy egy szendvicset eszem reggelire - és délig eszembe sem jut a kaja. Nem is sikerült még soha úgy odamenni, hogy ne az utcán álljon a sor vége.


Étteremben nehéz?

miért lenne az, a hús, sült zöldséggel, friss salátával bármilyen helyzetre megoldás. Legfeljebb megkérem, hogy csak olajat tegyenek rá, ne a cukros löttyöt.


Sok a hús?

Ha akarod igen, de én sokkal több zöldséget eszem, mióta úgymond paleolit módra eszem.


Szerintem is inkább ellenérzést vált ki az ősember párhuzamba állítása - gondolom, ő sem totukrémmel ette a túrótortát, vagy kókusztejjel itta a kávéját ;)


Összességében: nem költök többet ételre, amióta nagyjából paleózik a család, egyszerűbb lett a bevásárlás, áttekinthetőbb a konyha, és mindenki sokkal jobban van. Ennél nekem nem kell jobb érv mellette.

4. NomNom (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. ápr. 25. 10:49
Pontosan!
2017. ápr. 25. 10:49

"Az ősemberek rövid ideig éltek."

Annyira nem értem ennek mi köze az "őskori étrendhez". :D Ha úgy táplálkoznánk akkor rághatnánk a nyers vadhúst és gumós növényeket, madarak tojásait ehetnénk nyersen.

Abban a korban mi nem élnénk túl, ebben a korban pedig ők nem. Szükségtelen párhuzamot vonni.

Bocsi nem teljesen témába vágó.

2017. ápr. 25. 10:49

Ezek a cikkek számomra a felejtősek. Ez, az a téma,amit mindig meg lehet cáfolni, és ennel az ellenkezőét is.


Egyen mindenki hite, pénztárcája, ízlése szerint!


A lényeg az lenne, hogy minél kevesebb hormon és antibiotikum legyen a húsokban, vegyszer a növényekben. De ez már kivitelezhetetken. Még az egyéni háztartásokban is azt tapasztalom, kapják a szárnyasok az "indítótápot" és kapják az emlősök is. Tisztelet annak a kevés kivételnek, aki nem ad.

A vizeink tele vannak fogamzásgátlóval a csatornálból.

Sokan gondolják, hogy ők aztán fene egészségesen táplálkoznak, de lehet elborzadnának, ha végig tudnál követni milyen körülmények között nevelt,termelt,gyártott élelmiszert vesznek a szájukba.

2017. ápr. 25. 09:08
A leggyakoribb kritika a paleó étkezéssel szemben, hogy olyan alapvető tápanyagokat zár ki az étkezésből, mint a gabona, a cukrok és a tejtermékek. Előző cikkeimben már kifejtettem, milyen hatékonyan lehet ezek nélkül élni. Sokan mondják, hogy nehéz és drága. Attól függ, honnan nézzük.

Ugrás a teljes írásra: Paleó - ellenvetések?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook