Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Útlevéligényléshez a lejárt régit nem kell vinni, ugye? Mert nem is találom sehol fórum

Útlevéligényléshez a lejárt régit nem kell vinni, ugye? Mert nem is találom sehol (tudásbázis kérdés)


15. 3aa914ed63 (válaszként erre: 1. - Elfi)
2017. ápr. 26. 09:55
Ha nem az EU-n kívül utazol, akkor még megcsináltatni is fölösleges.
14. simple (válaszként erre: 13. - Maila)
2017. ápr. 26. 09:19
Tőlem Budapesten is elkérték eddig mindig, egyszer elfelejtettem vinni, és addig nem adta ki az újat amíg nem vittem vissza a régit is.
13. maila (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2017. ápr. 26. 08:54
Nem tudom, hogy tőlem miért kérték a lejárt útlevelemet...idős ügyintéző, vidéken. Azért nem bántam hogy nálam volt. Hivatalos okmány, akkor is ha már lejárt.Volt nálam érvényes személyazonosító okmány.
12. andi6020 (válaszként erre: 7. - Maila)
2017. ápr. 25. 20:28
??
11. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Elfi)
2017. ápr. 25. 10:44
Tőlünk nem kérték. Nekem még a régi piros és kék is megvan! :D (már lassan muzeális érték!)
2017. ápr. 25. 08:48
Nekem úgy ahogy van visszaadták. Lejárt. Nem csináltak a régivel semmit.
2017. ápr. 25. 08:01

"


Útlevél-ügyintézés


2009. június 28-ától ujjnyomatot is tartalmazó útlevél kerül kiállításra Magyarországon.


Az ujjnyomat adása kötelező, e kötelezettség alól kizárólag a jogszabályban meghatározott alábbi esetekben van kivétel:


ha a kérelmező a kérelem benyújtásakor 12. életévét még nem töltötte be,

ha a kérelmező ujjnyomat adására állandó jelleggel fizikailag képtelen;

ha a kérelmező a kérelem beadásakor az ujjnyomat adására átmenetileg fizikailag képtelen;

azon személyek esetében, akik az útlevél iránti kérelem előterjesztésekor történő személyes megjelenését – a kezelőorvos által kiállított igazolás szerint – egészségi állapotuk nem teszi lehetővé.



Az ujjnyomat adásának kötelezettségéből eredően az útlevél iránti kérelem benyújtásakor személyesen kell megjelenni, kivéve a 12 éven aluli kérelmezőket.


Azon személyek részére, akik az ujjnyomat adására átmenetileg fizikailag képtelenek, valamint azoknak, akik egészségi állapotuk miatt nem képesek az útlevél iránti kérelem előterjesztésekor személyesen megjelenni – függetlenül attól, hogy a kérelmező kiskorú vagy nagykorú –, egyévi érvényességgel állítható ki az útlevél.


Meghatalmazott útján is előterjeszthető a kérelem, ha a személyes megjelenést a kérelmező egészségi állapota – a kezelőorvos által kiállított igazolás szerint – nem teszi lehetővé. Ebben az esetben a postán kapható útiokmány-igénylő lapot kell kitölteni és 2 darab egyforma, 1 évnél nem régebbi szabvány igazolványképet kell csatolni.


A kérelmező arcképmása, aláírása, valamint ujjnyomata a kérelem benyújtásakor kerül felvételezésre.


A Központi Hivatal az útlevelet 30 napon belül készíti el és postázza a kérelmező által megjelölt címre vagy okmányirodába, az eljárási idő azonban nem tartalmazza a kész okmány kézbesítésének idejét.



Magánútlevél iránti kérelem benyújtása nagykorú kérelmező esetén:


A kérelem benyújtásakor az alábbi iratok bemutatása, illetve csatolása szükséges:


érvényes személyazonosításra alkalmas okmány (állandó személyazonosító igazolvány, útlevél, kártya formátumú vezetői engedély);

személyi azonosítóról és lakcímről szóló hatósági igazolvány – ha azzal a kérelmező rendelkezik;

születési anyakönyvi kivonat, házassági anyakönyvi kivonat – ha érvényes személyazonosításra alkalmas okmánnyal a kérelmező nem rendelkezik, vagy ha a személyiadat- és lakcímnyilvántartás adatai nem egyeznek a bemutatott okmány vagy okirat adataival;

magyar állampolgárságot igazoló okirat – külföldön élő kérelmező esetében, ha érvényes állampolgárság igazolására alkalmas okmánnyal (személyazonosító igazolvány, útlevél) a kérelmező nem rendelkezik, kivéve ha adatait a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartása külföldön élő magyar állampolgárként tartalmazza;

előző, le nem járt érvényességi idejű útlevél;

ha az előző, le nem járt érvényességi idejű útlevél elveszett, eltulajdonították vagy megsemmisült, az erről szóló nyilatkozatot,

az eljárási illeték befizetését igazoló feladóvevény."

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Elfi)
2017. ápr. 25. 07:35
Ha lejárt már, semmivel sem kell többet fizetnetek érte, mintha meg lenne. Nyugtasd meg :)
2017. ápr. 25. 07:07
Szia! Elkészítik az új útleveledet mindenképpen, de többe fog kerülni,talán a duplájába, de ebben nem vagyok biztos. Én 2 évvel ezelőtt igényeltem újat, kérték a régit, érvénytelenítették, utána visszakaptam.
6. Elfi
2017. ápr. 25. 05:45
Remélem, tényleg nem kell, mert már feltúrtam mindent. Tudom, hogy volt,de biztos, hogy már legalább 7-8 éve lejárhatott. A drága férjem követeli, aki egy hogy is mondjam, idegbeteg. Most kitalálta, hogy megy útlevelet csináltatni, és az kell hozzá. Biztos nem dobtam ki szándékosan, de már nem tudom hol keresni. Na mindegy, bízom benne, hogy anélkül is elkészítik neki.
5. loch ness (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2017. ápr. 24. 22:03
Dettó. Ha már lejárt, felesleges lenne kérniük, csak egyszerre két érvényes útlevele nem lehet az embernek.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. ápr. 24. 21:39
Csatlakozom, ugyanez a tapasztalatom.
2017. ápr. 24. 21:14
Én már igényeltem úgy, hogy azt hittem elveszett az előző. Ezt nem mondtam nekik. Annyi, hogy a másik járjon le mert egyszerre 2 viszont nem lehet. Most pl. átfedéssel csináltattam, lett volna még kb. 2 hónap a másikból, akkor viszont azt kilyukasztják.
2. simple (válaszként erre: 1. - Elfi)
2017. ápr. 24. 21:12
Tőlem eddig mindig kérték, mert érvényteleníteni kell.
1. Elfi
2017. ápr. 24. 21:10
Útlevéligényléshez a lejárt régit nem kell vinni, ugye? Mert nem is találom sehol, és úgy is értelmeztem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook