Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falimatrica saját kezüleg! Felfestés....Segítenétek? fórum

Falimatrica saját kezüleg! Felfestés....Segítenétek? (beszélgetős fórum)


15. bc681dac13 (válaszként erre: 14. - Reniceee)
2017. ápr. 29. 04:36

Bocsi, ez a téma elkerülte a figyelmem. Talán még döntés előtt állsz, ezért válaszolok, ami akkor érdekes, ha egyedi mintát szeretnél, nem sablont:


- A temperát olyan töményen kell használni, hogy ne folyjon az ecseten, így nem lesz foltos, és minimálisan világosodik száradásnál, kb. az lesz az eredmény, mint amit felkentél. A falfestéknél nekem sok árnyalatváltás volt.


- Könnyű kikeverni olyan szempontból, hogy száradásnál csak optikailag világosodik (kimegy a víz a sima felületből porózus lesz, a matt felület világosabbnak tűnik). Nekem a falfestkeim keverve száradás után nagyon furcsa eredményt kaptak olykor, a folyósan narancsból bugyirózsaszín).


Hozzáteszem a fentiekhez: én kb. 15 éve csináltam ilyeneket, és messze nem az volt a választék, ami ma. Viszont a tempera az tempera.


Eltűntetés: egy középkategóriás diszperzit befedi a bordót meg a kefetét is, esetleg, a mintánál többször át kell menni. Ha meg csiszolják a falat...


Jut eszembe: milyen alapra megy fel? Amit írtam, az mészre, diszperzitre igaz, de ha latex festék (azt még ismerem), vagy nem tudom én milyen van még esetleg, akkor az más.

2017. ápr. 28. 10:45
köszönöm :) akkor a temperát hanyagolom :)
2017. ápr. 27. 08:45
Én is csináltam ilyet. A3-as lapra felrajzoltam a mintát, majd kivágtam. Ezt tartottam a falhoz és rajzoltam körbe egy ceruzával. Majd kiszíneztem az ábrát falfestékkel. A mintát pedig falmatricás oldalról vettem.
2017. ápr. 25. 16:15
Aliexpressen 2-3 $-tól ingyen szállítással vannak. Én innen rendeltem gyerekszobába és teljesen jók.
2017. ápr. 25. 13:25

Diavetítővel a falra lehet vetíteni a képet. Körberajzolod, aztán kifested.

Annak idején szerettem volna ezzel a technikával megcsinálni a gyerekszoba falát, de végül nem mertem hozzákezdeni.

2017. ápr. 25. 13:21
Én ezer éve szeretnék egy fát festeni a falra, de még nem mertem nekilátni. Temperára még én sem gondoltam.
9. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Reniceee)
2017. ápr. 24. 12:33

[link]


Ezt az oldalt szoktam én is nézegetni, nem mondanám horrornak az áraikat.

Na de hátha találsz olyat közte, amit te is meg tudsz csinálni.

8. reniceee (válaszként erre: 6. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 24. 12:21
Mert szeretek kreatívkodni, másrészt meg elég horror árakon lehet kapni
7. reniceee (válaszként erre: 3. - Bc681dac13)
2017. ápr. 24. 12:20
komolyan mezei temperával is lehet? :D Nem lesz foltos? Nah meg letudom kaparni majd ha egyszer festünk? :D
6. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2017. ápr. 24. 11:15
Miért te akarod csinálni? Annyira jókat lehet kapni.
2017. ápr. 24. 11:01
Hát a feketével óvatosan, mert ha lekened fekete temperával, de aztán meggondolod magad, akkor nehéz visszacsinálni.
4. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2017. ápr. 24. 10:02
Hobby boltokban lehet venni különböző sémákat, és a festéshez is tudnak tanácsot adni.
3. bc681dac13 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2017. ápr. 24. 09:21

Ha házilag nyomtatnád, össze kellene illesztgetni. Fogj két szép, nagy papírt, (háztartási csomagolópapír vagy "zsírpapír" és tsai), hajrá! A falzoz illeszhetheted, nézegetheted.

A mezei tempera még mindig jól tart, a falfesték színezőket meg jól lehet töményem hasznáni.

Jelentkezz, hol tartasz!

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2017. ápr. 23. 15:41
Van egy oldal; " Fóliás Juci" ezt írd be, sok ötletük van.:))
2017. ápr. 23. 15:08
Napalinkba vásároltunk egy sarokgarnitúrát. De a fal felette nagyon üres. Úgy gondoltam valami absztraktot felfestenék fekete színnel. Tudnátok tippeket adni hozzá? Mintát hol lehet letölteni? Milyen festéket használjak? Nagyon bonyolult megcsinálni? Köszi! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook