Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Muszáj a terhes vitamin? fórum

Muszáj a terhes vitamin? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Judit d1a4 (válaszként erre: 32. - Lapbarna)
2017. dec. 28. 01:29
Abba hagytam. Az volt a ludas. Majd fél évig szedtem ebbe benne volt az első trimeszter is. Vas és magnézium maradt.
33. Niki34
2017. dec. 20. 16:31
Nem muszáj, èn az aktív folsav miatt szedtem, de most, hogy külön is lehet kapni, nem biztos, hogy szednèm. Aki változatosan ètkezik, annak lehet, hogy elég csak a folsav.
32. lapbarna (válaszként erre: 29. - Judit d1a4)
2017. dec. 20. 11:50
Én a harmadik gyereknél jöttem rá, hogy ha lefekvés előtt veszem be (at elevitet), akkor nem vagyok rosszul.
31. globus
2017. dec. 20. 11:03
Nem hiszem, hogy muszáj lenne...
2017. dec. 20. 08:32
Szerintem nem muszáj.
2017. dec. 20. 00:48

Én most a másodikat várom. Úgy néz ki hogy a Gravida nagy mértékben fokozza a rosszulléteket.


Nem csak a cukrosok tudnak fogyni terhesség alatt. Én nagy túlsúllyal lettem terhes mind a két alkalommal. Az első gyerekkel 115-tel, -20 kilót fogytam most a másodikkal 106-tal és már elhagytam a -10 kilót. Esetemben szimplán a megfelelő mennyiségű víz és egészséges étel jó és természetesen a rosszulléteket is hozzájárultak. Nem vagyok cukros. Fogalmam sincs mit csináljak. Az elsőnél 20 hétig szedtem a Gravidat és a magnéziumot. Később vasat is. Most magnézium és kB 2-3 naponta Gravida de már a vas is fel van írva. Ha minden nap szedem a Gravidat végem van. Nagy felelőtlenség lenne abba hagyni a 13.heten, ugye? Egyelőre nem tudom mit csináljak.

2017. ápr. 25. 09:08

Hasznos:

[link]

27. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2017. ápr. 25. 08:36
A terhességi cukorbetegség miatt nagyon is lehetséges a fogyás, van, aki többet hízik emiatt de van, aki meg pont fogy terhesség alatt, a cukorbetegség mértékétől is függ,van,aki 10 kilóval kevesebb lesz a szülés után mint előtte, csak a cukorbetegsége miatt. Persze amikor ilyen méreteket ölt,ott már megjelennek más szövődmények is, mint pl a látás romlása, szóval minden cukros anyukának oda kell figyelnie a diétàra, akár a hízós cukorbeteg csoportba, akár a fogyós cukorbetegek közé tartozik.
26. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. ápr. 25. 08:30

Szerintem a legfontosabbak a folsav, az omega3 és a vas, a többit szinte mindent bevihetsz a kajából, b12 is van mindenben,gondolj a gabonapelyhekre, már van hozzáadott b12, vas, kálcium, folsav is bennük, tele vagyunk olyan élelmiszerekkel, amik fel vannak turbózva mindenfélével.


A hízás és egyéb problémák elkerülésére pedig a mozgás és helyes étrend (nem kell túlbonyolítani, legyen rostban gazdag, sok zöldség, kicsit kevesebb gyümölcs,no cukor, jó minőségű fehérjék, kalóriaszegénység). A kismamának is elég 1500kalória, abba mindent bele tudsz tenni, ami fontos.


A visszerek megelőzésére a legjobb orvosság a mozgás, mert fokozza a vérkeringést és még jobb, ha úszol, amikor teheted, de még a gyakori séta, intenzívebb gyaloglàs is oké, ha meg dagad a boka, felpolcolni a lábakat és masszírozni+kompressziós harisnya (vannak ma már tök jók, normál harisnyának néznek ki).

2017. ápr. 23. 16:25

Talán ez segítség:

A magnéziumhiány hizlal

Ha a szervezetben hiányoznak az ásványi anyagok, amelyek a manapság előnyben részesített iparilag feldolgozott élelmiszerekben már nincsenek jelen, akkor gyakran léphetnek fel szabályos evési rohamok. Ezek gyakran csak az ásványi anyagok, pl. a magnézium iránti igényt fejezik ki. Tehát egyre több feldolgozott élelmiszert és üres kalóriát eszünk, melyek növelik súlyunkat, de a tápanyagok iránti szükségletünket nem elégítik ki. Ez azonban csak a kezdet. A magnéziumhiánynak sokkal nagyobb horderejű következményei vannak – nemcsak a testsúlyra, hanem az egész anyagcserére.


A magnézium gátolja a zsírbontást


A magnézium és a B-komplex vitaminjai szorosan együttműködnek, hogy a fehérjék, zsírok és szénhidrátok emésztését, felszívódását és hasznosítását szabályozzák. Speciális enzimeket aktiválnak. Ha hiányzik a magnézium, vagy egyszerűen túl kevés áll rendelkezésre, az a táplálék hiányos feldolgozásához vezet. Ennek eredményeként különböző panaszok léphetnek fel. Ide tartozik elsősorban a vércukor-ingadozás, amely előbb vagy utóbb túlsúlyhoz vezethet. A tartósan megemelkedett vércukorszint ezen kívül szöveti károsodásokat okozhat az idegekben és az erekben is. Nő a szívbetegségek rizikója. A szövetek helyreállításához megint csak magnéziumra lenne szükség…

A magnézium blokkolja a hizlaló géneket

[link]

A D vitamint sem hagynám ki.

2017. ápr. 22. 12:04

En anno ugy emlekszem pont Femibiont szedtem es a terhesseg vegere 17 kilot hiztam:)))


Szerintem a mostani terhesseged mindenkeppen mas lesz, pont azert, mert mar van egy 2 evesed aki utan szaladni kell, szoval bizonyos merteku testmozgas mar biztosan meglesz!;)


A vitaminokat en megsem hagynam ki.

2017. ápr. 22. 11:59
Elég, ha simán folsavat meg vasat szedsz, és egészségesen táplálkozol, sokat mozogsz. Nekem a terhesvitamin extra hányást okozott. Első terhességnél szedtem, és 10 kg-ot híztam, másodiknál nem szedtem, akkor 8 kg-ot híztam. Mindkettő egészséges lett. Első baba 3900g volt, a második 4400g volt. Tehát a baba sem a vitamintól nő nagyra. Nem a vitamintól hízol. Mozogni kell, és megfelelően enni.
22. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. ápr. 22. 11:09
Bocsí de nem a vitamintol hizol. Legyen egészséges az a baba! Beszélj a dokival mond valami okosat.
21. kokuszoscsoki (válaszként erre: 18. - Panna9191)
2017. ápr. 22. 10:43
Esetleg valami mozgásformát is csinálhatsz, amennyire időd és erőd engedi. A testmozgás jót tesz a babának is, neked is, meg a kilóknak is :)
2017. ápr. 22. 10:35

Szerintem meg egyénfüggő. Sőt, terhesség - függő (is lehet) a hízás mértéke.

Első gyerekkel 18 kg, másodikkal 14 kg, harmadikkal 14 kg-ot híztam. Nem vagyok vékony típus, és nem azonos súlyokról indultam.

Mindhárommal elevitet szedtem, végig, és szoptatás alatt is. Folsavat sem terhesség előtt, sem kozben nem szedtem.

Egyik ismerős csaj 52-ről indult, 81-gyel ment szülni. Nem szedett vitamint. Első gyerek. Másik csaj 22-őt hízott, ő gravidát szedte.

Szomszédunk mindhárom terhessége alatt fogyott!! Ő 160-as ch-val van beszabályozva a cukra miatt. Elevitet szed ő is (most várja a harmadikat).

19. Pomona (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. ápr. 22. 10:30
Szia, ne szedd a gravidát, nekem is nagyon hízott tőle egy barátnőm, amint abbahagyta leállt a hízással... ha rákeresel fórumokon, a gravidára sokan panaszkodnak... szedjél valami másik kismama vitamint annyi féle van. Én femibiont szedek és bár még csak reménybeli kismama vagyok sajnos, de hónapok óta szedem és semmi panaszom nincs rá. Én itt hoxán néztem utána és erről írták a legtöbb jót, de nyugodtan válogass, keresgélj :)
2017. ápr. 22. 10:29

Nem tudom

Mi a tökéletes nem vagyok táplálkozás szakértő de nem elunk egészségtelenül mindennap kétszer eszem zöldséget egyszer gyümölcsöt es min. Ket-harom felét.

Főétkezesek melle

Mindig saláta van mindennap szigorúan ;D

Kikérem az orvos tanácsát is! Koszonom a válaszokat!

17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Panna9191)
2017. ápr. 22. 10:22

Kifejezetten becsülendő, hogy nem szeretnél sokat hízni, nem is szükséges, sőt!


Viszont ha nem vagy abban biztos, hogy tökéletes a táplálkozásod, akkor szedd inkább a vitaminkomplexet!


Látod Te is, hogy nem a vitamintól hízol, hanem a fokozott táplálékbeviteltől.


Te döntesz, mindenki csak a meglátásait mondhatja el.

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - K.iren)
2017. ápr. 22. 10:18
a vitamin nem hízlal, nincs kalóriatartalma
2017. ápr. 22. 10:16
Es mint minden anya megteszek-megeszek mindent ami kell a kisbabám egészséges fejlődéséért de ha ezt eltudom érni ugy is hogy ne hizzak Ujra 22 kg-öt akkor inkabb ezt választanám. Mert anno kb menni nem bírtam, ezért szeretnek jobban vigyázni magamra-magunkra es, szerintem ha valaki nem hízik annyit terhesség alatt odafigyel magára esetleg a szülés es a gyermekágyi is könnyebb lehet
14. panna9191 (válaszként erre: 9. - Puszitolvaj)
2017. ápr. 22. 10:10
Draga Puszitolvaj nem kívánságműsor de tudod van egy ket eves gyerekem aki után szaladgálni kell ám a 40 fok melegben ez sem kívánságműsor tudod? Azert mert nem akarok hizni 20 kg,meg beragadni nem hiszem rossz lennék mint írtam szednem a vitamint csak nem a multit mivel attól lesz ám étvágya az embernek es híznak is tőle ( amiket hallok általában)
13. k.iren
2017. ápr. 22. 09:58
Ha olyan vitamint szedsz amiben az arányok nem jól vannak összerakva igenis hízhatsz tőle.
2017. ápr. 22. 09:57

Folsav pótlás elég az első 12 hétben. Ha már a 20. héten vagy, szerintem abbahagyhatod, én is csak az első 3 hónapban szedtem. Utána elég, amit a kajával beviszel. A vitamin komplexek azért nem jók, mert amit tényleg pótolni kell, abból kevés van benne, amit meg bőven beviszel a kajával, abból meg a napi adag benne van (pl. A vitamin).

Én 12. hét után csak vasat, kalciumot és magnéziumot szedtem. Meg egy ideig C vitamint, de azt nem végig, mert a dokim szerint felesleges, ha eszek elég gyümölcsöt. A nagyobb étvágyat tudtommal a B vitamin csinálja.

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2017. ápr. 22. 09:36
Hát én is. De ha valami nagyobb étvágyat csinál, akkor mégiscsak okolható az a valami. Pl a vitamin.
10. Adry1985 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. ápr. 22. 09:21

A folsav elengedhetetlen.

A folsav a terhesség alatt részt vesz az anyai szövetek növekedésben (pl. méhlepény, embrió stb.) és a normál aminosav szintézisben. Megemelt mennyiségű folsavra a tervezési időszakban és a várandósság első 12 hetében van szükség. A cink szerepet játszik a normál termékenység és szaporodás fenntartásában, sejtosztódásban, hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.

E- vitamin is nagyon fontos...

Egyenként összeválogatva a szükséges vitaminokat majdnem annyiba kerül, mint egy komplexum.

2017. ápr. 22. 09:01

Én már terhesség elött is szedtem a folsavat,aztán végig a vitaminokat...nem táplálkoztam annyira változatosan,aztán meg első trimeszterben rosszullét és társai vegett sem ettem rendesen...úgyhogy én bármit bevettem volna hogy bármilyen kockázatot csökkentsek, és engem nem érdekelt semmi csak hogy egészséges baba legyen...nem hiztam sokat- 14kg- annak ellenére hogy hajlamos vagyok a hizásra, de minden egyébb bajom volt... visszér, aranyér,dagadás, viszketés...a terhesség nem egy leányálom és nem kívánságműsor, hogy mit akarunk és mit nem...ha már beválalltuk akkor kutyakötelességünk a gyermeket helyezni elönyben...meg úgy 10 évet minimum...

u.i. saját vélemény és nem személyeskedni akarok.

2017. ápr. 22. 08:51

Nem muszáj.

Én csak attól híztam - hízok, amit megeszek.

2017. ápr. 22. 08:50

A terhesvitamin maximum jó étvágyat csinál, hogy mennyit eszel, az már rajtad múlik!:)


Én szedtem, és biztosan szedném a következőnél is.


Szerintem inkább figyelj arra,hogy kevesebb szénhidrátot egyél, több zöldséget, fehérjét, ne sok cukros dolgot..stb.

2017. ápr. 22. 08:44
Nem - de nem a vitaminoktól híztál.
2017. ápr. 22. 08:43
Nem muszály. Mindenki eldöntheti, hogy szedi vagy nem. Én az első terhességem alatt szedtem, híztam 26 kg-ot, ez már 22 éve volt. Következő terhességem ikerterhesség volt, akkor nem szedtem, 13 kg-ot híztam. A babák egészségesen születtek, bár az egyik picike lett ikertranszfúziós szindróma miatt. A terhes vitamin szedése nem oldotta volna meg ezt a problémát. Nekem az a tapasztalatom, hogy engem hízlalt meg a vitamin
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook