Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amina születése fórum

Amina születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amina születése

2009. okt. 18. 13:31
hajrá tesó. amina nagyon édi.
2008. jún. 13. 15:53

Sziasztok!


Nekem az első gyermekemmel való terhesség alatt a szokásos dn-m volt az orvosom, nagyon szeretem őt, mind orvosilag, mind emberileg. A kórházban is fogadott, és 1-2-szer jártam csak a magánrendelőjében. Nem a pénzre hajtott. Igazi hivatásának érzi amit csinál, mindamellett van 3 (most várja a 4-et) gyermeke és tapasztalatból is és orvosilag is tud segíteni és megnyugtatni, ami nagyon fontos. Nála soha nem voltam feszült és kiszolgáltatott! Mikor rákérdeztem, hogy mennyibe kerül a szülés (mert emiatt azért szorongtam, mivel elég szegénységben éltünk, egyik napról a másikra), azt mondta, hogy nézzem, ez nem piac, nem árucikkről van szó, nem szivesen mond összeget, de ha ezzel segít azt elmondhatja, hogy mennyit szoktak átlagban adni a kismamái. 40-50 000 Ft-ot mondott, a szülésnőnek meg 15-20. Ez volt 2003-ban. Nekem, csak 40 000-ret volt módomban adni, azt is nehezen és mellé egy kis bonbont, a szülésznőnek pedig 10-et adtam. Soha egyetlen véletlenül árulkodó gesztussal, sem megjegyzéssel, semmiből nem láttam, hogy keveselte volna. És varratszedés után fizettem, mert a szülés utáni egyszeri segélyből tudtam őt megfizetni. Továbbra is édes kedves aranyos volt, és maximálisan ellátott a legjobb tudása szerint és emberi érzésekkel. A szülés alatt végig ott volt és a nehéz percekben ő is tartotta bennem a lelket, simogatott, bíztatott.. mindig elmondta mit csinálnak és mi fog történni, szóról-szóra, percre pontosan úgy volt minden amit ő mondott. Azóta is nagyon hálás vagyok neki, mert korábbról nagyon rossz tapasztalataim voltak az orvosokkal és hálapénzzel, de ellátással kapcsolatban is. Volt, hogy azzal mentettem meg a saját életemet, hogy összevesztem egy orvossal, hogy vizsgáljon meg rendesen és ne bánjon úgy velem mint egy kivert kutyával. Ha ez nem így lett volna, meghaltam volna. Ezek után persze egyikben sem bíztam, de Radványi Dr.-nő megtanított arra, vannak még orvosok, akikben bízni lehet és érdemes. Nagy szívfájdalmamra, de azért örülök az örömének: ő most várja a 4. babáját, nemsokára szül, ezért nem tudok hozzá járni és nála szülni. Most 16 hetes vagyok. A helyettese pedig nem volt szimpatikus, mert még mielőtt találkoztam volna vele, mielőtt még bármit tudtam volna róla, a rendelőben folyamatosan a szemembe ötlöttek a papírok, amelyeken katonásan ki voltak írva a "tarifák" és hogy varratszedésig rendezni kéri!!

Szülés 80 000, fogadott szülésznő 40 000.. hát nekem erre nincs pénzem. És persze 3 hetente a rendelőben 20 000 UH és vizs. Mikor megkérdeztem, járhatnék-e a kórházba vizsgálatokra.. persze megmagyarázta miért nem lenne az jó, itt jobban oda tud figyelni rám, és a felszerelés stb... biztos igaza van, de kezdett besűrűsödni az egész, és mindenáron hypertóniásként akart kezelni már a 12. héten, mert az első gyereknél volt ilyen probléma a vége felé. Ilyen áraktól pénz nélkül persze, hogy felment a vérnyomásom, amikor épp mérték.

Döntöttem. Új orvost keresek, de kit? Nőt szeretnék, mert megértenek és empatikusabbak, nem feszélyeznek annyira.., ne legyen túl drága.., meg tudjak bízni benne, mind tudásában, mind emberileg..

Aztán az unokatesómék elmesélték az ő szülésüket, és terhességüket.. az ő dr-nőjükkel, kiderült, hogy a családom több női tagjai hozzá jár és engem is első találkozásra elbűvölt. És azt mondta hagyjam a csudába a napi 3-szori vérnyomásmérést, hát attól megy fel, mert stesszel. :-) Megkönnyebbültem és semmi gond nincs azóta sem a vérnyomásommal és ráadásul a munkahelyemmel szemben rendel és bármikor számíthatok rá. A szakrendelésen persze nem kért pénzt és unokatesómék azt mondták, nem akart árat mondani a szülésre. Annyit mondott: ki mennyit gondol vagy tud.

Hát kiváncsi vagyok, mindenesetre már nem vagyok elanyátlanodva, és jó kezekben érzem magam.

Vannak még becsületes és emberi orvosok és én hálás vagyok nekik.

Kriszti

2008. máj. 26. 16:00

Szió!


Nagyon szép a kislány! Gratulálok!

Megkérdezhetem hogy hogy ilyen szép már a hasad? Menyit szedtél fel a terhesség alatt? Vagy amúgy is vékony típus vagy?

2008. máj. 25. 14:14

csodálatosan szép kislányod van, a szemei egyszerűen lélegzetelállítóak. :-) A neve is szép és különleges. Gratulálok.

Amúgy megkérdezhetem, hogy ha jól látom, 22 éves vagy, terveztétek a babát, vagy véletlen volt?

2008. máj. 25. 13:01

második könnyebb lesz:)))

nekem 3 fiam van ,1 év kor külömbséggel..

elsö 3 óra alatt,második fél óra alatt,és a harmadik 6 óra alatt lett meg,mindegyik érzéstelenitő-fájdalomcsillapito nélkül...vissza gondolva könnyü volt:))ott,akkor az ágyon rossz ,de mikor a karodban tartod,akkor elszáll minden fájdalom:))

2008. máj. 24. 20:33
Ez tényleg szép szülés volt, a kicsi lányod meg nagyon gyönyörű, sok boldogságot nektek!! :)
2008. máj. 24. 17:03
Manóm érkezése úgy kezdődött, hogy már lassan két héttel túlhordtam a kisasszonyt, és csak nem akart kibújni, ezért befektettek a kórházba egy hétfői napon, mégpedig április 21-én. Szerdáig azonban nem történt semmi. Szerda reggel megvizsgált az orvos és azt mondta, zöldes a magzatvíz és azonnal mehetek a szülőszobára.

Ugrás a teljes írásra: Amina születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook