Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot fórum

Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. Hanami (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 20. 14:42

Jó ötletnek tartom a youtube csatornát.


Videókat tehetsz fel magadról, hogy Te hogy számolsz le a szorongásaiddal.Rengeteg embert érint a probléma,biztos lesz érdeklődő.


Menj előre!

35. barbus0501 (válaszként erre: 34. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 14:40
Igen, ez most egy 22-es csapdaja, mert akkor ki "adjon" feladatot? Nyilvan itt szo se lehet egy vezetorol. A csapatnak kozosen kene megbeszelni, hogy mi legyen az adott dolog, amit meg kell csinalni. Azt sem rossz tudni, kinek mennyite sullyos a betegsege. De nagyon jo kis feladatokat meg lehet csinalni, amibol baj nem lehet. Viszont nem is egyedul csinalja, mert a csoport tobbi tagja is ugyan ugy csinalja. Nap vegen pedig megbeszelik ki mit tett meg, milyen napja volt, milyen erzesei voltak. Szerintem nem artana ezt megkerdezni az orvostol, akihez jarnak. Hogy o mit szol hozza. Esetleg adna par tanacsot is.
34. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 33. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 14:27
Cak a fórum indító ne akarjon vezetni, feladatokat adni, irányítani, mert ebből rossz is kisülhet.
33. barbus0501 (válaszként erre: 31. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 14:15
Igen. Ez is igaz. A youtubot en is kihagynam. De ha nagy a tavolsag skypon is lehet beszelgetni. De en tenyleg adnek pozitiv feladatokat. Mosolyogj ra egy emberre. Segits valakinek. Beszelgess a szuleiddel. Legy pozitiv egy napig. Szoval en azt gondolom, ezek a feladatok segithetnek. Utana beszamolnak egymasnak, ki mit teljesitett. Talan igy lehetne.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 13:56
Van, aki jobban meg tud nyílni ilyen formában, mint személyesen. Valamint találkozni ritkábban van lehetőség, mint felmenni az internetre. Persze ettől ha már van csoport, lehet találkozókat is szervezni.
31. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 30. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 13:49
Ezzel én is egyetértek, de ehhez kell a személyes kontaktus, de ne youtube-n és facebook-on akarjon önsegíteni. Már itt bukta ez az egész.
30. barbus0501 (válaszként erre: 28. - Csikil4ny)
2017. ápr. 20. 13:35
Igen. En ezt ertem. Jarjanak orvoshoz, mert a lany valoban nem doki. Csak az nem rossz otlet, ha beszelnek a bajokrol. Abban en is egyet ertek, hogy ne vak vezessen vilagtalant. Aki maga is beteg, ne masokat akarjon kigyogyitani, hanem magat. De egy fiatalos csoport ahol novelik egymas onbizalmat, az jo lehet.
29. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 13. - Magjager)
2017. ápr. 20. 13:23
Ezt honnan veszed, hogy aki kigyógyult, az mind gyógyszer nélkül tette?
28. csikil4ny (válaszként erre: 24. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 13:08

A pszichiáter azért gyógyszerez be, mert a pánik annyi tünetet okoz, hogy nem lehet mellette diagnózist felállítani. Az más kérdés, hogy max. 10 nap múlva, ha megfelelő volt a gyógyszer már meg lehet állapítani, hogy mi a gond. A gyógyszer mellett minden esetben pszichoterápia kell(ene), mert egy helyzet csak akkor probléma, ha az illető annak látja. Ezért van az, hogy tanácstalanul állunk egy adott helyzetben, hogy a másiknak miért okoz gondot valami, ami pofonegyszerű, ugyanakkor az illető is egyedül marad a gondjával, mert a környezete elbagatellizálja.


A kezdeményezés jó, ha csak beszélgetni akar, azt itt is meg lehet oldani, akár titkos klub formájában is, de ha felajánlja, hogy ő irányt mutat, akkor megtéveszthet olyan embereket, akik gyógyulni akarnak, hisz szakképesítése nincs. Most minden második ember azt hiszi, hogy pszichológus, csak mert elolvasott egy könyvet.


Abban persze igazat adok a fórumindítónak, hogy mindenki a saját sorsának kovácsa, a sajátjának! Beszélgetni, tapasztalatot megosztani persze lehet, de ami nekem jó, az a másiknak nem biztos, hogy nem árt.

27. e8da813d29 (válaszként erre: 20. - Magjager)
2017. ápr. 20. 12:55

Azt írtad, életed mélypontján vagy.

Ezt nem tartod visszaesésnek?

Miért ülsz otthon évek óta? Mi az oka?

26. e8da813d29 (válaszként erre: 25. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 12:54
ÚÚÚÚ bocsánat! Elnéztem a neveteket! :D
25. e8da813d29 (válaszként erre: 24. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 12:53

Azt írtad, életed mélypontján vagy.

Ezt nem tartod visszaesésnek?

Miért ülsz otthon évek óta? Mi az oka?

2017. ápr. 20. 12:48
Sajnalom, hogy sokan ilyen negativan alltok hozza. Szerintem ez nem rossz olyan fiataloknak, akik amugy tok zarkozottak, es nem mernek baratkozni masokkal. Miert ne lehetne benne ilyen feladat: Menj el egy kozeli kavezoba, es rendelj magadnak egy finom italt, egy sutit melle, es elvezd a napodat? Vagy egymassal megbeszelik kinek milyen napja volt, es elkezdik elemezni. Ez nem rossz dolog. Az agyturkaszok nemelyike nyugodtan vissza is adhatna a diplomajat, mert en voltam beteg. Szorongasos depresszioba szenvedtem, kaptam antidepresszanst, meg nyugtatot. Az elso ket hetben a nevemet se tudtam kimondani, folyton aludtam, es hiztam 6 kg-ot. Aztan amikor 10 ezer forintert elmentem maganrendelesre, a doki azt mondta, vagy igy, vagy ugy, de lesz valahogy. En magamtol leraktam a gyogyszereket. A doki azt mondta ezt nem szabad! Ne csinaljam. Ugy is visszesek. Egyszer meg is tortent. Aztan utana sose lattam tobbet gyogyszert. Ennyi
23. 8a65af67ce (válaszként erre: 20. - Magjager)
2017. ápr. 20. 12:35
Én nem tartom rossz ötletnek. Az viszont merész, hogy TE adnál feladatot. Vagyis irányítani akarsz, mert úgy gondolod, hogy többet tudsz, mint azok, akik csatlakoznának a csoportodhoz. Ez egyáltalán nem biztos, és felelősséggel jár. Korrektebb, ha úgy állsz hozzá, hogy összehoztok egy csoportot, ahol mindenki egyenlő, és egymást segítve, támogatva elindultok valamerre.
22. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - Magjager)
2017. ápr. 20. 12:25
A csoport ha segítik egymást beszélgetnek alapjában véve jó ötlet, de most olvastam az utolsó hsz-edet, amely lényege hogy nem mástól kell várni a csodát gyógyulást stb. mert a nagy mentorok is ezt írják ez viszont már veszélyes vizek. Mert igaz ez akkor ha valaki nem mentális beteg csak azt hiszi.
21. unom (válaszként erre: 20. - Magjager)
2017. ápr. 20. 12:20

Az jó és becsülendő, ha segíteni akarsz.

De tedd fel magadnak a kérdést? megvan hozzá a tudásod?

Ha nem elég a tudás, akkor először ezen dolgozz.

2017. ápr. 20. 12:02
Nem vagyok pszichológus, de ha nagy motivátorokat meghallgatjátok, vagy esetleg olvassátok a könyveiket, akkor rájöttök, hogy nem másban kell keressük a hibát és nem mástól kell várni a csodatevést, hanem ott van magunkban, és úgy, hogy megváltoztatjuk a régi rossz szokásokat és gondolatainkat. Ez a baj a társadalmunkkal, hogy megpróbáljuk a másikat folyamatosan lehúzni, hogy úgysem fog sikerülni, hagy fel ezzel, rohanj egyből szakemberhez és menekülj a saját belsődtől, ne legyenek céljaid.. csak menekülj, majd más megoldja helyetted. Sajnálom, hogy felszínesen látják sokan a valóságot, mert aki másnak csak negatív gondolatokat tud átadni, az önmagát is utálja. Mindig is segíteni szerettem volna az embereknek, mert ilyen típus vagyok, ha én magam is problémával küzdök, akkor miért ne küzdhetnénk együtt? Nem terméket akarok eladni, hanem saját magunkat akarom rávezetni, hogy igenis a kezünkben van a kulcs, és nem más fogja megoldani helyettünk a MI problémáinkat.
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 20. 11:18
Ne hallgass a sok rosszindulatú hozzászólásra. Ez egy nagyon jó kezdeményezés, és szerintem sikeres lehet. A szorongásnak, depressziónak, és hasonló pszichés problémáknak is vannak fokozatai. Gondolom itt nem olyanok jelentkezését várod, akiknél olyan komoly a helyzet, hogy már a lakást sem képesek elhagyni az állandó pánikrohamaik miatt. Egy-egy nehéz élethelyzet miatt kialakult enyhébb depresszió miatt nem kell pszichológushoz menni, az ember képes egyedül is vagy kis segítséggel megküzdeni vele. Én is átestem már egy kisebb depressziós szakaszon, és sikerült kilábalnom belőle. Néha vannak szorongásos időszakaim is, de tudom kezelni, és emiatt fölösleges lenne gyógyszert szedni vagy pszichoterápiára járni. Van, amikor az ember anélkül ki tud kerülni ebből, hogy fel kéne tárni az elfojtott gyerekkori rossz élményeket. Persze akinél súlyos a helyzet, keressen fel szakembert.
18. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 13. - Magjager)
2017. ápr. 20. 10:57
Nem hinném, hogy rosszindulatúak a hozzászólok. Valószínű, hogy kicsit jobban értenek az ilyesmikhez, mint te.
17. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 20. 10:54
Ha nem vagy pszichológus/mentálhigiénés szakember, és te is nehézségekkel küzdesz, maximum annyit tehetsz, hogy csinálsz egy csoportot, ahol igenis kibeszélitek a gondjaitokat, és rinyáltok, ha úgy alakul. :D Nem kell a szőnyeg alá söpörni. Nem tudom, milyen feladatokra gondolsz. De csak óvatosan az ilyesmivel, nehogy még több kárt okozz magatoknak.
16. csikil4ny (válaszként erre: 13. - Magjager)
2017. ápr. 20. 10:28

Az önsegítő csoportoknál nagyon fontos, hogy a csoportvezetőnek legyen pszichológus segítsége. Az általad felsorolt tűnetek mögötti okokat célszerű egyéni pszichoterápián keresni, mert mindenkinél más és más.


A csoportvezetőnek is jó, ha szakképesítése van, mert akkor pl. hamarabb képes észrevenni, ha az egyik tag mélyebbre süllyed, netán önpusztító tevékenységbe kezd. Továbbá fontos a személyes kontaktus, amit egy online közeg nem ad meg.


A csoportvezetőnek komoly traumát jelent, ha egy tagot elveszít. Én bántalmazott nőknek tartottam csoportfoglalkozást, de minden egyes esetben, amikor visszamentek a bántalmazójukhoz személyes kudarcnak éltem meg.


Ha szeretnél ezen a téren dolgozni iratkozz be megfelelő képzésre és majd a mentorod segítségével indíts csoportot. Ilyen formában, ahogyan szeretnéd a hályogkovács lennél.

15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 09:30
szerintem is ha valaki mentális beteg annak orvosra van szüksége mindenképpen, ebben egyetértünk. De a csoport ha orvoson felül szerveznek egy ilyet lehet hogy abban segítene nekik, hogy megbeszélik a gondjaikat, tanácsokat adnak egymásnak nincsenek egyedül. Szerintem addig nincs evvel gond amíg nem úgy tervezik hogy majd a csoporttársak meggyógyítják egymást mert az viszont nem működik.
14. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 20. 09:29

A vak vezet világtalant projekt youtube csatornán.

Érdekes lehet.

2017. ápr. 20. 09:20
Ennyi negatív és rosszindulatú embert, sajnálom, hogy mindenben a rosszst látjátok :( aki tartósan kigyógyult, az mind gyógyszer nélkül tette. Kívánom, hogy ne csak a rosszat vegyétek észre.
12. a03dd05915 (válaszként erre: 4. - Magjager)
2017. ápr. 19. 21:14

Unalmadban ezt találtad ki, mint elfoglaltságot?:)

Bocs, de komoly tanulmányok után, orvosoknak évekbe telik az ilyen betegeket kigyógyítani. Vagy ez olyan "sirassuk együtt magunkat" csoport lesz?

Vagy úgy gondolod, hogy egy a depresszió szélén imbolygó pánikost te majd kiviszel a neten írt szavaiddal a Sziget-fesztiválra?


Persze, ha itt sokan majd ettől remélik azt, hogy pozitív irányban ki tudnak mozdulni, tegyék.

Csak óvatosan, mert az, hogy mikor sérül az elme, a gondolatvilág észre sem lehet venni!

11. Channa* (válaszként erre: 4. - Magjager)
2017. ápr. 19. 20:39

Szerintem nagyon fontos tudni, hogy kinek mi okozza a szorongást, félelmet és a pánikot.

Nem mindegy, hogy azért pánikol valaki mert letört a műkörme, vagy azért, mert egészségügyi, anyagi, stb. súlyos gondjai vannak.


Vannak esetek, amikor nem elég az FB-n írni néhány hozzászólást, érted?

10. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 19. 20:33
Ezt úgy hívják, hogy önsegítő csoport, de ehhez kell olyan emberke, aki ért is hozzá.
9. one euro (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2017. ápr. 19. 20:28
Gondolom,lehetősége lesz üzenetet írni Freddy Krueger névvel.Majd,éjszaka partizni az összes elmés 100 % os hozzászólással!
8. a03dd05915 (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2017. ápr. 19. 20:19

Jól látod! Ezekből a betegségekből orvosi segítséggel saját magát kell kirángatnia minden betegnek.

Egy weboldal max. netfüggővé teszi majd.:)

7. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 19. 20:17

Tényleg úgy gondolod, hogy egy sok mindent látott 50-es embernek tudsz segíteni abban, hogy a szorongásait megoldja/feloldja?

Nagy élettapasztalatod lehet!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook